Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Sprint-Layout NYÁK-tervező
Alkotó fórumtárs Sprint Layout 6 leírása: sp6_alkoto.pdf
Lapozás: OK   176 / 210
(#) Alkotó válasza yodee hozzászólására (») Feb 14, 2019 /
 
Ha magad akarod a panelt készíteni, akkor tegyél egymás mellé néhány furatot, majd a köztük lévő hidat szakítsd át.
Azért nem mindegy milyenre van az alkatrész kitalálva -a csatlakozóknál ez hangsúlyosan fontos-, mert a rögzítés módja ehhez igazodik. Pl. a Te esetedben ha az érintkezőket beforrasztod, akkor egyáltalán nem biztos, hogy elérted a minimálisan elvárt stabilitást. A direkt panelbe forrasztásra kitalált csatlakozóknál általában vannak egyéb tartókengyelek is, amik szintén forrasztással rögzülnek.
Esetleg még kireszelgetheted a panelból a csatlakozó teljes alakját, mert így a saját csavarjával le tudod fogatni, csak ekkor a lábait huzallal kell bekötni. Ez nem baj egyáltalán, de növeli a panel alsó helyigényét.
(#) (Felhasználó 122012) válasza yodee hozzászólására (») Feb 15, 2019 /
 
(#) yodee válasza (Felhasználó 122012) hozzászólására (») Feb 15, 2019 /
 
Ezeknek a zöme 90 fokos. Pont egyenes kell, hogy ne oldalra nézzen a csati.
(#) (Felhasználó 122012) válasza yodee hozzászólására (») Feb 15, 2019 /
 
Bocs, hogy próbáltam segíteni a keresésben!
De a 4. sorban Bővebben: Link
(#) (Felhasználó 122012) válasza (Felhasználó 122012) hozzászólására (») Feb 15, 2019 /
 
(#) yodee válasza (Felhasználó 122012) hozzászólására (») Feb 15, 2019 /
 
Köszönöm a segítséget, de ez semmiképp nem jó. Dupla akkora mint amit én szeretnék. Hosszra.
(#) kokozo válasza yodee hozzászólására (») Feb 15, 2019 /
 
Szia!
Old meg így..
(#) (Felhasználó 122012) válasza yodee hozzászólására (») Feb 16, 2019 /
 
Ilyet találtam még
Bővebben: Link
(#) SlyChocolate hozzászólása Márc 7, 2019 /
 
Tiszteletem.
Sajnos időhiány miatt kérdezném.
Lenne-e valaki akinek van kedve egy nem túl bonyolúlt kapcsoláshoz összedobni egy nyákot.
Előre is köszönöm
A hozzászólás módosítva: Márc 7, 2019
(#) Alkotó válasza SlyChocolate hozzászólására (») Márc 7, 2019 /
 
Milyen tevékenységre gondolsz, amit "összedobni"-ként határozol meg.
(#) kokozo válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 7, 2019 /
 
megtervezve, legyártatva, beültetve, élesztve
(#) SlyChocolate hozzászólása Márc 7, 2019 /
 
Nem nem.
Csak kapcsolási rajz alapján megtervezni a nyákot.
Erről lenne szó.
(#) kokozo válasza SlyChocolate hozzászólására (») Márc 7, 2019 / 1
 
Szia!
Ezzel csak 1 baj van ami megoldhatatlanná teszi a dolgot.
Nyák tervezés 1. lépés alkatrészek beszerzése, vagy legalább katalogus adatok alapján ismerni kellene a méreteit.
Tehát ha ezek ismertek utána lehetne elkezdeni. Mert, hiába tervezem meg neked smd-re ha biztos nem tudod megcsinálni, vagy nekem van szuper miniatűr kondim amit Te tuti nem fogsz megvenni, Az ellenállások mérete szintén nagy szórású lehet.
Ezek alapján kezd el a nyákot az általad beszerezhető alkatrészek alapján lepakolni, feliratozni, ha ez megvan utána már tudna bárki segíteni.
(#) SlyChocolate válasza kokozo hozzászólására (») Márc 7, 2019 /
 
Nagyon jogos!
Minden alkatrész meg van véve.
Ha lista szerűen a lábtávolságot is megadva leírom tudsz segíteni?
(#) kokozo válasza SlyChocolate hozzászólására (») Márc 7, 2019 /
 
Még azt se értem, hogy ennek mi köze ehhez a topikhoz, ahol a program használatát kellene kibeszélni.
(#) mrex válasza SlyChocolate hozzászólására (») Márc 7, 2019 /
 
Amennyi ideig leirkálod a lábtávolságokat annyi idő alatt meg is rajzolod. Ott van a topic tetején a kezelési leirás.
(#) SlyChocolate válasza mrex hozzászólására (») Márc 7, 2019 /
 
Igazad van átolvasom.....
Köszi a segítséget.
A hozzászólás módosítva: Márc 7, 2019
(#) mrex válasza SlyChocolate hozzászólására (») Márc 7, 2019 /
 
Hát én letöltöttem. Ha küldesz e-mailcímet elküldöm
(#) SlyChocolate válasza mrex hozzászólására (») Márc 7, 2019 /
 
Megoldottam.
A mobilos opera böngészőben nem tudtam letölteni.
De foxal lejött......
(#) mrex válasza SlyChocolate hozzászólására (») Márc 7, 2019 /
 
Na látod! Nem időhiányod van hanem gyakorlathiányod de akkor miért nem ezt mondod.
A makrók készítését nézd át és már rajzolhatod is őket.
Egyszerű program mint a faék.
És egyben nagyszerű is
(#) solymarlaszlo hozzászólása Márc 21, 2019 /
 
Kedves fórumtársak.
Tudja valaki, hogyan kell sprint Layout 6.0-ból pdf filet nyomtatni. Van egy cég (nem NYÁK gyártó) ahol a gerber filekből tudnak síkfilmet csinálni, de a furatok nem kerülnek rá, mert azok külön *.drl fájlban vannak. Az lenne a legjobb, ha össze lehetne egy gerberbe fésülni, hogy az alkatrészlábak furatainál átlátszó legyen a fólia.
A közvetlen pdf nyomtatás azért lenne jó, mert akkor vektorgrafikus maradna a rajz.
Előre is köszi.
(#) mrex válasza solymarlaszlo hozzászólására (») Márc 21, 2019 /
 
Pdf Creator egy pdf nyomtató program.
(#) Alkotó válasza solymarlaszlo hozzászólására (») Márc 21, 2019 /
 
A gerber fájlban szándékosan nincsenek furatok. Ez része a technológiának.
Ha rézréteget választasz ki a gerber exportban, akkor ott a jobb felső sarokban tudsz bele lyukat "kérni".
A hozzászólás módosítva: Márc 21, 2019
(#) solymarlaszlo válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 21, 2019 /
 
Kedves Alkotó!
Akkor hogyan állítsak elő olyan könnyen filmre vihető pdf állományt, amit te is sokszor közzétettél. (pl: QUAD 405, stb.)
Előre is köszi.
(#) Alkotó válasza solymarlaszlo hozzászólására (») Márc 21, 2019 /
 
Több dologban is bizonytalanságot érzek.
- A PDF és a gerber fájlokra jellemző RX274 alapvetően eltérő formátumok. Nekem még eddig senki nem tudta meggyőzően elmondani miért ragaszkodnak a panelgyártók a gerberekhez, mikor abból is ugyanolyan film készül mint amit a pdf-ből is lehetne nyomtatni. De tény, makacsul ezt kéri minden általam ismert gyártó, tehát nem érteni kell, hanem elfogadni. A hivatalos gyártásba nem kell a furatok helyét kihagyni. Ez csak a kézi fúrásnál kap értelmet, de a gyártók nem kézzel fúrnak.
- A "könnyen"-t az eltérően értelmezheti egy rutinos, és egy kezdő.
- Mutass egy linket, amin látom mi tetszene neked, és megmondom az hogyan készült.
(#) solymarlaszlo válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 21, 2019 /
 
Erre gondoltam: kapcsolási rajz:
Kapcsolási rajz
De lehet, hogy ez volt:
5.1 változat

A NYÁK rajzot most nem találom, de ez a beültetési rajza.
NYÁK+beült.
Ez nem pontosan passzol a kapcsolási rajzhoz, de erre gondoltam:
NYÁK

Nem akarom NYÁK gyártónak elküldeni, hanem a síkfilmről én gyártanám. Pozitív 20, hívás, marás, fúrás, stb. Ezért kellenének az alkatrész lábaknál a lyukak, hogy a kézi fúrás egyszerűbb legyen.
Köszönöm, hogy foglalkozol a kérdéssel.
(#) Alkotó válasza solymarlaszlo hozzászólására (») Márc 21, 2019 /
 
Neked nem kell semmilyen gerber (az nem erre való).
A nyomtatás menüpontban, bal felső részen kiválasztod a nyomtatni kívánt rézréteget (csak azt), amiben automatikusan rajta lesznek a lyukak. Célszerű bal középen fekete-fehérre állítani. Ez azonnal mehet a nyomtatóra.
Ha hurcolászni akarod, akkor a nyomtató helyett egy virtuális pdf nyomtatót kell választani (pl. a pdf-creator). Ez nyomtatás helyett generál egy pdf állományt. Ennek nyomtatásakor ki kell kapcsolni a lapmérethez igazítás opciót, mert az arányok eltorzulhatnak.
Nyomtatás előtt érdemes lehet mérlegelni hogy a furatok a valós méretükben hiányozzanak a rézrétegből, vagy inkább egységesen mind legyen 0,5-0,6 mm körüli. Ez utóbbi szerintem jobb választás, jobban vezeti a fúró hegyét, és utána ez is átfúrható akár nagyobb fúróval is (az én tervemen is ilyen nyomatot látsz). Ha egységesíteni akarod a furatokat, akkor az egész panelt kijelölöd, felszakítod az esetleges lakatolásokat (ez nem kell feltétlenül, de ártani nem fog), és beállítod a furatokat 0,5 mm-re. Utána hívod a nyomtató ablakot.
A hozzászólás módosítva: Márc 21, 2019
(#) Hp41C hozzászólása Márc 21, 2019 / 1
 
Miért Gerber állományt kérnek.
E leírás szerint Joe Gerber (1924 – 1996) 1950 -es években kidolgozott egy gépet a pontos rajzolásokhoz. Később kidolgozta a vezérlését elvégző berendezést és hozzá egy adatformátumot, amivel meg lehet adni az utasításokat a rajzolathoz. Valamiért Gerber lett a formátum neve.
A RS-274X verzióhoz tartozó kiterjesztett Gerber formátum mára ipari szabvány lett, átlátható, pontos, probléma esetén "emberi aggyal megérthető" (man-readable) formátum.
A gyártók több funkciót megvalósító előfeldolgozó programokat hoztak létre, amelyek kizárólag a Gerber formátumot értik: Montírozó, panel kitöltés optimalizáló, ellenőrző (pad felett szitarajzolat, túl közeli furatozás, panel széléhez közeli furat, stb), amivel a mai rövid határidőket tartani tudják.
Ezeket a funkciókat nem tudják automatikusan megcsinálni pl. a pdf formátummal.
A Gerber formátum a furatokat ugyan nem tartalmazza, de a forr szemek megrajzolását ill. villantását igen. A modern gépek felhasználó által beállítható maszkokat használnak a villantásokhoz (flash - D03 parancskód).
(#) Alkotó hozzászólása Márc 21, 2019 /
 
A gerberen lévő rézréteg is lehet lyukas a SprintLayoutban, ha azt valamiért úgy akarjuk. A fenti linken elérhető leírásom 53. oldaláról idemásoltam egy részletet, ami a lehetőségeket mutatja.

lyukak.jpg
    
(#) solymarlaszlo válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 21, 2019 /
 
Hát, hogy erre nem jöttem rá!!!! Köszönöm így már rendben lesz, mert a film készítéshez pdf-ben kell elküldenem.
Mindenkinek köszönöm.
Következő: »»   176 / 210
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem