Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   1215 / 1268
(#) kadarist válasza Laca21 hozzászólására (») Feb 12, 2019 /
 
Ha van pillanatpákád, akkor próbálkozhatsz.
(#) Laca21 válasza kadarist hozzászólására (») Feb 12, 2019 /
 
A forrasztópisztoly körözésére a képernyő előtt, beindul a lemágnesezés néhány másodpercre(színhelyes lesz a kép), de nem tartósan. A párnatorzítás természetesen megmarad.
(#) BarnaPili válasza Laca21 hozzászólására (») Feb 12, 2019 /
 
Nem lehet, hogy sérült az árnyékmaszk a csőben?
(#) kadarist válasza Laca21 hozzászólására (») Feb 12, 2019 /
 
Húzd le a lemágnesező tekercs csatlakozóját és úgy pákázd meg a képcsövet.
(#) Laca21 válasza BarnaPili hozzászólására (») Feb 12, 2019 /
 
Nem tudom, hogy pontosan mit nézzek rajta. Írd le. Köszönöm.
(#) Laca21 válasza kadarist hozzászólására (») Feb 12, 2019 /
 
Lehúztam, megcsináltam, de csak néhány másodpercig lesz színhelyes a kép, egy kis területen, attól függ, hogy merre körözök a forrasztópisztollyal a képernyő előtt.
(#) kadarist válasza Laca21 hozzászólására (») Feb 12, 2019 /
 
Jó, hát akkor a képcső a hibás, így javíthatatlan.
(#) Laca21 hozzászólása Feb 12, 2019 /
 
Egyszer már cserélve lett benne, az MZ73B 14RM PTC. Akkor is a lemágnesezés volt a baja. Most egy MZ73BLL 9RM-re lett cserélve, az MZ73B 14RM. A kérdésem az, hogy a kettő ugyanaz-e, mert amikor vettem őket, akkor azt mondták, hogy igen, bár szerintem, logikus, hogy nem.
(#) kadarist válasza Laca21 hozzászólására (») Feb 12, 2019 /
 
Kisebb az ellenállása (9 ohm), így nagyobb áram folyik át rajta a felmelegedéséig. Nem oszt, nem szoroz.
(#) Apacs65 hozzászólása Feb 24, 2019 /
 
Üdv mindenkinek
lenne valakinek orion-t32 dled-hez frisitése nem találok hozzá.Köszönöm a segitséget elöre is.
(#) palko0125 hozzászólása Feb 28, 2019 /
 
Sziasztok!
Van egy Panasonic TX-32LE60P televízióm. A gond az vele, hogy van, amikor a képernyő háttérvilágítás nem kapcsol be. Kb 10 bekapcsolásból egyszer van világítás. Tehát, ha nincs és megvilágítom látom, hogy megy a tv.
Ma este fogok belenézni, mérni, csak mégis egy kis iránymutatás jól jönne. A manualjában nincs semmi az inverterről, csak a "backlight PWM"-et találtam meg rajta.
Nem ismerem nagyon ezeket az invertereket, emiatt kérnék kis segítséget, hogy merre érdemes indulnom.
Előre is köszi.
Üdv, Palkó.
(#) palko0125 válasza palko0125 hozzászólására (») Feb 28, 2019 /
 
Megoldódott a dolog. Az inverter tápját egy relé kapcsolja. Annak a forrasztásai és az érintkezői voltak ramatyok. Nem bírták azt a kb 3A-t átvinni. Rendbe tettem, úgy néz ki nincs más baj.
(#) öregszem hozzászólása Márc 5, 2019 /
 
Tisztelt uraim!
lenne egy javaslatom önök felé.Sok olyan cuccom van pl:grundig nagyképernyős TV nem idei születésű de még működőképes kontakt hibával,sharp faxos telefon.
(#) sany válasza öregszem hozzászólására (») Márc 5, 2019 /
 
Ha ingyen akarod odaadni valakinek,akkor itt hirdesd meg, ha pedig nem akkor pedig az apróban van az ajánlat helye.
A hozzászólás módosítva: Márc 5, 2019
(#) Patyuka hozzászólása Márc 6, 2019 /
 
Teljesen laikusként az iránt érdeklődöm az itt feltehetően előforduló Szakértőktől, hogy mi lehet a baja a Samsung 2243LNX típusú tévénknek, ugyanis a bekapcsolást követően 5-10 perccel elmegy a kép, és csak a hang marad meg. Van másik; de régi darab, s a szívünhöz nőtt...
Érdemes-e megcsináltatatásával próbálkozni - vidékről szervízbe vinni -, azaz mennyibe kerülhetne hozzávetőleg - ha lehetséges - a javítása?

Köszönettel várom segítő a véleményeket: M. I.
(#) kadarist válasza Patyuka hozzászólására (») Márc 6, 2019 /
 
Szia!
A monitoroknak van külön topikja.
(#) Jfehervari hozzászólása Márc 7, 2019 /
 
Üdv! Tévémen meg javítottam a led hátérvilágitást össze raktam de most látszik a képernyön a háttér világitás vényei mi lehet a gond? Rosszul rakhatam össze vagy mi? Köszi a választ.
(#) lzsolti2 válasza Jfehervari hozzászólására (») Márc 7, 2019 / 1
 
Ha csak ledet cseréltél és lepattintottad a prizmát, akkor amikor visszaragasztottad, nem a megfelelő szórási középpontba ragasztottad vissza, ezért nem elég homogén....
Ha komplett csíkot cseréltél prizmástól, akkor passz
A hozzászólás módosítva: Márc 7, 2019
(#) Jfehervari válasza lzsolti2 hozzászólására (») Márc 7, 2019 /
 
Komplet csíkot cseréltem.a fóliákat nem biztos hogy jól tettem vissza az is lehet gond?
(#) lzsolti2 válasza Jfehervari hozzászólására (») Márc 7, 2019 /
 
Tudsz egy képet mutatni a hibáról?
Gond az is, ha az új csík nem párhuzamos a kijelzővel (nem megfelelő vastagságú ragasztó, régi ragasztó maradványa az új csík alatt, stb) Az új csík silány minőségét sem zárhatod ki (ezt csak legutolsó sorban)
(#) Jfehervari válasza lzsolti2 hozzászólására (») Márc 7, 2019 /
 
Nem tudom látszik?
(#) lzsolti2 válasza Jfehervari hozzászólására (») Márc 8, 2019 /
 
Nagyjából látszik. Nem hagytál ki belőle, vagy cseréltél fel sorrendet azokból a lapokból (átlátszó-tej-matt) amik a kijelző és a világítás között vannak és a homogén fényért felelnek?
Elég érdekes, hogy az összes Ledet meg lehetne számolni ...
A hozzászólás módosítva: Márc 8, 2019
(#) Jfehervari válasza lzsolti2 hozzászólására (») Márc 8, 2019 /
 
Valószinü hogy az lehet én a kemény tejet tettem a kijelző alá vagy is legközelebb
(#) lzsolti2 válasza Jfehervari hozzászólására (») Márc 8, 2019 /
 

Réteg.jpg
    
(#) küzmös Gergely hozzászólása Márc 12, 2019 /
 
Sziasztok! Hozzám került húgomék televíziója, egy PHILIPS lapos csoda.. jó pár éves már 8 biztosan. Tegnap bekapcsolták, és egy nagy csattanás, meg fényjelenség mellett elhallgatott. Adva volt a lehetőség, ott voltam, amúgy is javítottam már anno a Philips L6.1-es tévéjüket anno. Nézem már meg ezt is hogy akkor irány a Media egy újért ,vagy mi lehet vele. Nos lebontottam a hátlapot. A 250V 15A.-es biztosíték kakukk, megszakadt. S megtaláltam a tűzjelenség forrását, ami egy C813-as pozíciószámú kisebb méretű, kékszínű ,ki tudja milyen értékű nagyfeszültségű kerámiakondenzátor (volt). A környező diódákat diódavizsgálóval jónak mértem, rajzot még nem találtam a készülékhez.
(#) Jfehervari hozzászólása Márc 12, 2019 /
 
Üdv! Led kijelzőt melyik oldalon érdemes vásárolni tv hez? Köszi
(#) küzmös Gergely válasza küzmös Gergely hozzászólására (») Márc 12, 2019 /
 
Már nem tudtam lejavítani, de természetesen 3,15A a biztosíték.
(#) gaben62 válasza küzmös Gergely hozzászólására (») Márc 12, 2019 /
 
üdv. ez egy min. 12éves inverteres kivitelezésű TFT- display tv.
Impulzus tűrő kerámia kondi van benne, 2KV-os tűrésű minimum.
Úgy látszik a képen, hogy ez a nagy diódához van beforrasztva, a táprészen, tehát keresztmoduláció-szűrő tag, ezt kiforrasztva a tv--nek simán működnie kell..
A hozzászólás módosítva: Márc 12, 2019
(#) kadarist válasza küzmös Gergely hozzászólására (») Márc 12, 2019 /
 
Szia!
Mi a készülék típusa?
(#) küzmös Gergely válasza kadarist hozzászólására (») Márc 12, 2019 /
 
Szia! A modellszám: 32PFL6605H /12
A hozzászólás módosítva: Márc 12, 2019
Következő: »»   1215 / 1268
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem