Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   1216 / 1267
(#) küzmös Gergely válasza gaben62 hozzászólására (») Márc 12, 2019 /
 
A készülék paneleire 2010. 05 van rászitázva, mint gyártási dátum.
(#) kadarist válasza küzmös Gergely hozzászólására (») Márc 12, 2019 /
 
Ez a dps-199dp tápegység és az a kondenzátor valószínű, hogy a FET D-S között van és akkor fontos az ottléte.
(#) küzmös Gergely válasza kadarist hozzászólására (») Márc 12, 2019 /
 
No igen, már csak egy hasonló rajz, hasonló értékével próbálkozhatom. Van egy halom 2, 3kV.-os kerámiám, de a nagyságrendet legalább tudni kéne, no hátha van valami hasonló felpítéssel, vagy a FET alapkapcsolásai közt.
(#) küzmös Gergely válasza kadarist hozzászólására (») Márc 12, 2019 /
 
Megvan a kis nyavajás.. lefényképeztem makro üzemmódban az elszenesedett darabkát.. 221K , azaz ha minden igaz akkor 220pF (10% tűrés)
A hozzászólás módosítva: Márc 12, 2019
(#) Cinema válasza küzmös Gergely hozzászólására (») Márc 12, 2019 /
 
Mutasd!
(#) norbert1980 hozzászólása Márc 12, 2019 /
 
Sziasztok!

A csatolt képen látható egy 65"-os philips passzív 3d tv képe ahol a tárgyak széle fekete és zavaros.Olyan mintha szétesne a kép.Találkoztatok hasonló hibával?Ha igen akkor mely részegység hibája okozhatja a problémát?

A menü ikonjainak megjelenítésével nincsen probléma.Kizárólag a külső jelforrásból származó tartalom esetében.

A segítséget előre is köszönöm.
(#) küzmös Gergely válasza kadarist hozzászólására (») Márc 12, 2019 /
 
Köszi mindenkinek a sokadik segítséget is, ez a tévé is kifogástalanul működik tovább.
(#) küzmös Gergely válasza Cinema hozzászólására (») Márc 16, 2019 /
 
Forgattam egy csomó ideig meg lőttem kismillió képet, sok féle fényviszony mellet hogy látszódjon, akkor bátorodtam fel, mikor egy képen ki tudtam olvasni tisztán az alatta lévő 1KV.-ot, ami itt ezen szinte semmennyire sem látszik, pedig ott van! De azon a másikon meg ez nem látszott.. annyi látszott belőle , mint ezen az 1KV-ból Szabad szemmel, meg csak annyit láttam hogy ott van valami írás, de esélytelen volt. Egy nagyító is segített volna szerintem, nappali fénynél.. kicsit túlbonyolítottam.
A hozzászólás módosítva: Márc 16, 2019

P1130661.JPG
    
(#) gubík gábor hozzászólása Márc 22, 2019 /
 
Sziasztok. Egy Toshiba LCD tévé gondom akadt. A hibáról rakok fel két képet. Az első közvetlen bekapcsolás után, a második 5 perccel később készült. T-CON? vagy főpanel?
(#) gubík gábor válasza gubík gábor hozzászólására (») Márc 23, 2019 /
 
Bocsi ugyanazt raktam fel kétszer itt a másik

második.jpg
    
(#) Cinema válasza küzmös Gergely hozzászólására (») Márc 23, 2019 /
 
Szép, hasonlóan pirultat találtam már Én is sokszor.
Remélem nagyobbat, azaz, legalább 2-3kV-ost tettél bele, hogy ezzel ne legyen a továbbiakban probléma.

Üdv!
(#) Cinema válasza gubík gábor hozzászólására (») Márc 23, 2019 /
 
Is-is, de lehet, hogy a tápegységben valami hibás és ettől egy-két további fokozat nem éled fel.
Érintkezési hiba is lehet, a második kép hibája erre utalhat, vagy a kijelző meghajtása hibás, csatlakozási hiba, vagy egyéb vezérlési hiba.
Érdemes lenne szervizeltetni.

Üdv!
(#) gaben62 válasza gubík gábor hozzászólására (») Márc 23, 2019 /
 
Tuner hiba és/vagy video kf-hiba, forrasztási kh.ból adódóan is lehet, méricskélni kell, a megfelelő helyeken.
(#) soos csaba hozzászólása Márc 25, 2019 /
 
Sziasztok!
Hozzám került egy kis sport tévé javításra, a neve PHILIPS 14PT1322/00.
A probléma vele az hogy nem marad meg egy csatornán sem a kép, ahogy a videón is látszik ITT elmászik a frekvencia.
A panelon az összes elektrolit kondenzátor át néztem, ami nagyobb kapacitást vesztet cseréltem, de a hiba meg maradt.
Cseréltem az NTSC processzort (TDA8361) egy TDA8362-re de a probléma ugyancsak meg maradt, akkor le cseréltem a Quarc oszcillátort is a TDA8361-esnek ami 4,433619MHz-es, (gondolván nem fix a frekvenciája) a probléma úgyszintén meg maradt.
Az 5V alimentálása az fix.
Van valakinek valami ötlete, hogy hol keresgéljem tovább a hibát?.
(#) kadarist válasza soos csaba hozzászólására (») Márc 25, 2019 /
 
Szia!
Mennyire stabil a Vvari (hangoló) feszültség?
(#) Cinema válasza soos csaba hozzászólására (») Márc 25, 2019 /
 
A tuner AGC fokozata lehet hibás, DE:
elképzelhető, hogy mivel öreg a készülék, ezért nem tetszik neki az újabb 7MHz-es sávszélességű csatorna kiosztása, pláne amit néhány KTV-szolgáltató is produkál. Itt kellene keresgélni, AGC beállítás, tuner-javítása, nem pedig cserélni fölöslegesen pár alkatrészt, amik vélhetően jók.

Üdv!
(#) soos csaba hozzászólása Márc 25, 2019 /
 
Szia Kadarist!
Ez a rajz ennek a PHILIPS tévének a rajza amit ide fel töltöttel?.
Hol kellene pontosan ezt a feszültséget meg mérni?
Szia Cinema!
A tévé eddig működött ezzel a szolgáltatóval, mostanában romlott el.
Nekem sajnos a tévének nincs meg a rajza, keresgéltem az interneten de nem találtam meg.
Ha nektek meg van és meg osztanátok velem, azt meg köszönném!
(#) kadarist válasza soos csaba hozzászólására (») Márc 25, 2019 /
 
Annak a rajza és a 3603-as ellenállásnál mérj. Az első oldalon van az a rajzrészlet.
(#) soos csaba válasza kadarist hozzászólására (») Márc 25, 2019 /
 
Szia kadarist!
A feszültség a 3603-as (100K) ellenálláson elég változó, ezt úgy kell érteni hogy bizonyos csatornákon a feszültség ezen az ellenálláson és a test közt 1,1V-tól egészen 23V-ig mérhető.
De ha egy csatornán hagyom a tévét akkor a feszültség nem változik csak pár millivolt-ot, például az egyik csatornán hagyva 14,7V és 14,8V között játszik.
Ez természetes hogy így változik a hangoló feszültség (Vvari) bizonyos csatornákon?.
(#) kadarist válasza soos csaba hozzászólására (») Márc 25, 2019 /
 
Azért hangolófeszültség a neve, mert ezzel a feszültséggel hangolod a tunert az állomásokra, csatornákra, tehát ha csatornát váltsz, akkor ennek változnia kell. Viszont az UHF-sávon 100mV (0,1 volt) változás már totális elhangolódást okoz. Van ott az a 10µF-os szűrőkondenzátor. Cseréld ki.
(#) soos csaba válasza kadarist hozzászólására (») Márc 25, 2019 /
 
A 10µF kondenzátor cseréje mar meg történt mielőtt mondtad volna, ugyan az a helyzet.
Ahogy látom van ott az áramkörben egy zenner dióda is 2600-as pozíció számmal HZT33 meg nézem még azt is.
(#) soos csaba hozzászólása Márc 25, 2019 /
 
Meg néztem a zenner diódat is, és a tranzisztort is le cseréltem(7601) hátha, pedig jó műszerrel mérve, de egyik sem oldotta meg a problémát.
Valami más ötleted esetleg?.
(#) BarnaPili válasza soos csaba hozzászólására (») Márc 25, 2019 /
 
A tunert csavarhúzó nyelével kocogtatva nem mászkál, ugrál el?
Lehet, hogy tuner kontakthiba.
(#) soos csaba válasza BarnaPili hozzászólására (») Márc 25, 2019 /
 
Szia!
Sajnos nem, már azt is próbáltam.
(#) f.gabi hozzászólása Ápr 1, 2019 /
 
Sziasztok! Talán van tapasztalata valakinek az alábbi hibajelenség esetleges okáról (legalábbis, hogy hol keresgéljek):
Grundig ST 70-200 IDTV televízió
A tulajdonos (idős néni) távirányító nélkül használta "időtlen idők" óta: Power on, majd a tv-n lévő csatornaválasztó gombbal a kívánt csatornára lépett, esetleg hangerőállítás... és power off.
Valami történt, és most bekapcsolás után a képernyőn egy beállítási menü jelenik meg (nyelv beállítás). A felkínált nyelvek között a csatornaválasztó gombbal tudok lépdelni, de OK gomb nincs, sem vissza vagy kilépés lehetőség. Egy UPC-s távirányítóval a txt gombot megnyomva (?!) ki tudok lépni ebből a beállítási képernyőből, és utána a csatornaválasztó gombbal már lehet navigálni a csatornák között, mint régen. Viszont ki és bekapcsolás után ismét ez a beállító felület fogad. A néni persze így nem tudja használni a tv-t.
Tapasztaltabb szakiknak esetleg van valamilyen ötlete arra, hogy mi okozhatja ezt a jelenséget?
(nagyon kezdő, de "bátor" amatőr vagyok... ) A tv kapcsolási rajzát le tudtam tölteni, esetleg az segítség lehet?
Köszönöm szépen előre is az ötleteket!
(#) sany válasza f.gabi hozzászólására (») Ápr 1, 2019 /
 
Nem ismerem ezt a TV típust. De esetleg próbáltad már a TV felkapcsolása után egyszerre megnyomni a két programváltó gombot vagy egyszerre a két hangerő gombot a készüléken? Némelyik TV -nél így lehet előhozni a menüt és kilépni belőle is.
(#) f.gabi válasza sany hozzászólására (») Ápr 2, 2019 /
 
Köszönöm az ötletet. Reménykedtem, hogy ez lesz a megoldás... megnéztem, de sajnos ennél a készüléknél nem lehet egyszerre nyomni a két oldalt - kizárólag billenni hajlandó a két gomb.
Viszont a kérdésed azon gondolkodtatott el, hogy mi válthatta ki vajon ezt az "indulási" módot? Lehet, hogy a néni állított el valamit? Amikor mutatta, hogy hogy szokta bekapcsolni a tv-t, hát... a power gombot is jó sokáig nyomta, utána meg a csatornaválasztó billenőkapcsolót is... Mondjuk én is próbálgattam mindenféle kombinációt, hosszan nyomni, hangerő-csatornaválasztó gombot egyszerre, stb. De ezek nem segítettek. Pedig nagyon erős a gyanúm, hogy valami "felhasználói" ok lesz a háttérben
Ha valakinek van esetleg még hasonló ötlete, köszönettel venném!
(#) IQNUKU válasza f.gabi hozzászólására (») Ápr 2, 2019 /
 
Szia!

A szervízmenübe elvileg csak távirányítóval lehet belépni.
"Demo" módba viszont csak az előlapi gombokkal is be lehet lépni.
Kikapcsolt hálózati kapcsoló mellett folyamatosan nyomni kell a hangerő + gombot, majd eközben bekapcsolni a készüléket.Ha ezután 10 mp-en belül megnyomjuk a program + gombot, belép a demonstrációs üzemmódba.
Kilépés a demó módból: Kikapcsolt hálózati kapcsoló mellett folyamatosan nyomni kell a hangerő + gombot, majd eközben bekapcsolni a készüléket.
Remélem ez segít! Ha nem, szerezni kell, - akár kölcsön kérve - egy hozzá való távirányítót.
(#) küzmös Gergely válasza Cinema hozzászólására (») Ápr 4, 2019 /
 
2kV-os ment a helyére.
(#) f.gabi válasza IQNUKU hozzászólására (») Ápr 5, 2019 /
 
Köszönöm az információt, végül tényleg ebből született a megoldás! Annyi pici különbséggel, hogy ennél a készüléknél a program gomb volt a nyerő... de a segitséged nélkül soha nem jöttem volna rá
A tulaj néninek pedig a lelkére kötöttem, hogy tv nyomógombokat soha nem nyomunk hosszan
Mégegyszer köszi a segítséget!
Következő: »»   1216 / 1267
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem