Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Videoton RA 6363 és EA 6383 javítása
Lapozás: OK   104 / 122
(#) Gafly válasza CT-3 hozzászólására (») Jan 18, 2019 /
 
Idézet:
„Akkor az összes kolléga aki itt javasolja a végfokpanelon lévö tranyók cseréjét,rossz koncepciót választott.”

Ha az összes cseréjét érted alatta mérés nélkül, akkor szerintem igen.
De nem értek hozzá.
(#) CT-3 válasza Gafly hozzászólására (») Jan 19, 2019 /
 
Figyu értem mit akarsz mondani,nem kételkedem a segitökészségedben,hagyjuk ezt a vitát,részemröl lezárva.Akkor megnézem a diódáka,tranyókat,mérésselTalán maradt épen valami.
Ha van javaslatod,mit nézzek még meg,szivesen veszem.
Üdv:
A hozzászólás módosítva: Jan 19, 2019
(#) Triger válasza CT-3 hozzászólására (») Jan 19, 2019 /
 
Amíg Gafly megérkezik, addig pár gondolat.
Mivel van egy jól működő erösítő feled, ezért tudsz összehasonlító méréseket végezni, hogy mik a kb. jó feszültség, àram értékek. Az élesztést érdemes a tápágba sorosan tett izzóval vagy áramkorlátos táppal végezni, így talán elkerülhetö az újabb füst. Ha minden félvezető jó és jól vannak beültetve (talán a végtranzisztorokkal kapcsolatban kiadtak egy hibás kapcsolási rajzot is), akkor ellenörizni kellene a passzív alkatrészeket is.
(#) CT-3 hozzászólása Jan 19, 2019 /
 
Köszi!
(#) CT-3 válasza Triger hozzászólására (») Jan 19, 2019 /
 
Ezen rajz alapján csinálom.

RA 6363.jpeg
    
(#) reloop válasza CT-3 hozzászólására (») Jan 19, 2019 /
 
Engedd meg, hogy figyelmedbe ajánljam ezt a hozzászólásomat.
Esetedben csak simán ki kell hagyni a végtranzisztorokat az élesztés első fázisában, és megmérni a kimeneti egyenfeszültséget, ahol csak ±250 mV-nál kisebb érték az elfogadható, valamint a rajzon R35, R84 pozíciószámú 82 Ω-os ellenállásokon a feszültségesés nem haladhatja meg a 0,55 V-ot.
Eltérés esetén közöld a mérési eredményedet és az alapján tudunk javaslatot tenni, hol keresd a hibát.
(#) CT-3 válasza reloop hozzászólására (») Jan 19, 2019 /
 
Köszi.A kimeneti egyenfeszültséget pontosan hol kell mérnem?
(#) Triger válasza CT-3 hozzászólására (») Jan 19, 2019 /
 
A mellékelt rajzodon VR46 kimenet felöli oldalán és a test között. (12,13 pont és test.)
(#) reloop válasza CT-3 hozzászólására (») Jan 19, 2019 /
 
Praktikus mérési pont az adott csatorna hangszórócsatlakozója is. A hangerőt tekerd le teljesen, hogy jel, vagy zaj ne befolyásolja a mérést!
(#) CT-3 válasza Triger hozzászólására (») Jan 19, 2019 /
 
Köszönöm.
(#) CT-3 hozzászólása Jan 24, 2019 / 1
 
Triger,Reloop,mindkettötöknek köszönöm a segitséget.
Müködik
2 végtranyó,4 db BC, diódák 2 darab kivételével,mind rossz volt.
Ahogy jobban megnéztem,valaki már beleturkált,a Fet lábát átvágta,azért nem megy az automata némitás.Mindegy azzal nem foglakozom,az már magas
A hozzászólás módosítva: Jan 24, 2019
(#) csa7684 hozzászólása Feb 5, 2019 /
 
Sziasztok! Tudnátok nekem segíteni Videoton RA 3101 kapcsolási rajz ügyében? Épp egy ilyet restaurálok.
(#) Kutyuli hozzászólása Feb 5, 2019 /
 
Sziasztok ! Esetleg valakinek van elfekvőben egy használható FM tuner modulja RA6363S-hez ami nincs szétszadizva ?
(#) gyuszo válasza csa7684 hozzászólására (») Feb 5, 2019 /
 
Itt egyszerűbb lenne :Bővebben: Link
(#) antiktelefon válasza csa7684 hozzászólására (») Feb 15, 2019 /
 
Ha azóta sem lett meg: Link (hasonló a kettő)
A hozzászólás módosítva: Feb 15, 2019
(#) hasrk hozzászólása Feb 15, 2019 /
 
Sziasztok, belefutottam egy hibába, és tanácstalan vagyok. Volt két döglött végfok a szerkezetben, azokon minden tranyót cseréltem, valamint a kondikat is. Először a jobb oldali végfokot tettem vissza, szépen szólt. Aztán a balt, az is szépen szólt, ellenben a jobb elhallgatott, búgás sem volt. Viszont kikapcsolásnál, ha a tápfeszt kapcsoltam hosszabbítón, koppant. Namost a végfok panelek cseréjével kiderült, nem azokkal van baj, mindkettő működött a bal oldali helyén. A jobb oldalra illesztve töksüket. Szkóp hiányában (kölcsönadtam...) visszafejtettem a dolgot, a szabályzó panelen a loudness kondijai feletti két BC550 szállt el. Ezen a panelen is minden kondit cseréltem, Sajna csak BC556-ot tudtam berakni az 550-esek helyére. Így aztán ismét működött, legalább 3 percig, a jobb oldal. Aztán szaggatni kezdett, majd elnémult, brumm sincs (amúgysem sok, táp kondikat is cseréltem). Tápfesz +/-35V mérhető. Hol keressem a hibát...? Jelenleg egy multiméterem van, és semmi ötletem... :/ Előre is köszönöm a segítséget
(#) Kutyuli válasza Kutyuli hozzászólására (») Feb 16, 2019 /
 
Sikerült tunert szerezni.
(#) LAPISZ hozzászólása Ápr 4, 2019 /
 
Helló!
Segítséget szeretnétek tőletek kérni a vég fokkal kapcsolatban van gondom.Kis hangerővel szépen működik,de nagyobb hang erőnél az egyik vég foknál az egyik 4,7 R (VR 46 rajz szerint) melegszik és füstöl,már cseréltem is de más hibát nem mértem.
Köszi előre is!
(#) reloop válasza LAPISZ hozzászólására (») Ápr 4, 2019 /
 
Szia! A vele párhuzamos (VL45) tekercs nem érintkezik. A fólia, vagy a forrasztás elengedett.
(#) szotyi222 hozzászólása Máj 23, 2019 /
 
Sziasztok!
Lenne egy 6383-as erősítő, aminek az lenne a problémája hogy a bal oldala torzít, recseg illetve olyan mintha gigabasszus lenne ráhúzva. Tudtok rá megoldást, vagy rengeteg dolgot kell majd átnéznem?
Előre is köszönöm a válaszokat!
(#) didyman válasza reloop hozzászólására (») Máj 24, 2019 /
 
Vagy gerjed a végfok, a tekercs erre nagy impedanciával válaszol, az ellenállás meg marad kicsi.
(#) szotyi222 hozzászólása Máj 24, 2019 /
 
Most néztem meg a végfokot, és a vr47 es el van szállva. Lehetett csak ez a probléma?
(#) antiktelefon válasza szotyi222 hozzászólására (») Máj 24, 2019 /
 
Ha vr47 elégett, akkor gerjed a végfok. Megcserélheted a két végfok bemenetét (2-es láb), hogy a végfok előtti egyéb hibákat kizárd.
(#) szotyi222 hozzászólása Máj 24, 2019 /
 
Picit alaposabban el tudod mondani hogy mit is csereljek fel? Mert nem vagyok nagyon jártas ebben a témában
(#) antiktelefon válasza szotyi222 hozzászólására (») Máj 24, 2019 / 1
 
Elektrotanyáról le tudod tölteni a rajzot hozzá, a két végfok bemenetét cseréld meg, vagyis a végfok panel kettes lábát vr1-nél.
Ha előtted van a rajz, látni fogod, hol egyszerű megcserélni. Ha kiszerelted a modulokat, akkor akár át is dughatod őket. Viszont óvatosan, mert ha nem a végfokban van a hiba oka, akkor a jó oldal is sérülhet, ha nem figyelsz. Egy szkóppal sokkal könnyebb lenne...
A hozzászólás módosítva: Máj 24, 2019
(#) bekeipeter válasza antiktelefon hozzászólására (») Máj 25, 2019 /
 
Ha a hálózati pufferek döglődnek, akkor is szokott gerjedni a végfok, de magas poti szakadáskor meg a szabályzó modul...
(#) szotyi222 hozzászólása Máj 25, 2019 /
 
Holnap fogom babrálni és írok hogy mire jutottam addig is köszönöm a segítséget!
(#) szotyi222 hozzászólása Máj 26, 2019 /
 
Na mindent megcsináltam mindent amit mondtatok, végül kicseréltem a két végfokot és nem lett semminek semmi baja.Akkor elképzelhető hogy csak ki kellene cserélném a vr47-et és minden jó lesz? 4,7ohmos igaz?
(#) antiktelefon válasza szotyi222 hozzászólására (») Máj 26, 2019 /
 
Az ok, hogy kicserélted a két panelt, de mit tapasztaltál?
Ha a hiba átment a másik oldalra a végfok cserével, és a jó végfok a bal oldalon jól szólt, akkor a végfok modulban keresendő a hiba.
Nem árt pótolni azt az ellenállást, de csupán annak az ellenállásnak a hiánya nem okozhatná a hibát (torzít, recseg illetve olyan mintha gigabasszus lenne ráhúzva). Ha pótolod, és elkezd melegedni, akkor még biztosan gerjed a végfok. Ha a modulok cserélgetésétől megjavult, akkor lehetséges, hogy kontakthibás volt valamelyik modul.
A hozzászólás módosítva: Máj 26, 2019
(#) szotyi222 hozzászólása Máj 27, 2019 /
 
Nem voltam pontos. Igen a végfokok cseréjével a hiba átment a másik oldalra. Ha minden igaz akkor a mai nap sikerül venni dolgokat és folytatom a hiba keresést.
Következő: »»   104 / 122
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem