Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosogatógép hiba
 
Témaindító: Redsaw, idő: Dec 13, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   210 / 259
(#) mkk68 válasza Tityi hozzászólására (») Ápr 3, 2019 /
 
Szia
köszönöm a tippet. A szűrőt kipucoltuk, a légcsapdát ( bármi is legyen az ) kitakarítottuk. ha arra a golyós részre gondolsz az aljában. Kijjebb húztuk és akkor egy fél programra javult, de újra csak szivattyúzza a semmit
(#) hermit123 hozzászólása Ápr 3, 2019 /
 
Sziasztok,

Whirlpool ADG 6600 IX az inditas utan kb. 2 perccel ezt csinalja, es mar a vizet sem engedi be. A vizcsap nyitva, a szurok nincsenek eldugulva, a viznyomas megfelelo - a gyari hibaleiras nem sokat segit.

Mit kellene megneznem?
(#) pözsó válasza mkk68 hozzászólására (») Ápr 4, 2019 /
 
Szia!
Esetleg a gép alján lévő túlfolyó víz érzékelő, nikeceles, úszó kapcsoló?
(#) Epu2 hozzászólása Ápr 4, 2019 /
 
Üdv! Van egy ADP 688 típusú mosogatógép, ami 14 percnél megállt, (öblítési ciklus vége). A szivattyú megy, a vizet kinyomta, de nem lép tovább. Resetelni nem lehet. Addig forog, amíg a főkapcsoló bekapcsolva. Mi lehet hibás?
A hozzászólás módosítva: Ápr 4, 2019
(#) hermit123 válasza hermit123 hozzászólására (») Ápr 4, 2019 /
 
Most 6-ot villog es csipog minden villogasnal, utana 5x csipog es nem villog; majd kezdi elorol.

Elzart vizcsapnal is ugyanezet csinalja - ebbol azt gondolnam hogy vagy a megnesszelep, vagy vmilyen szinterzekelo lehet rossz.
(#) mkk68 válasza pözsó hozzászólására (») Ápr 5, 2019 /
 
Kedves Pözsó!
Tudnál részletekben segíteni, mit hol találok? Nem jön ki szerelő, azt mondta úgy sincs hozzá alkatrész. Az aljából a szűrő alól már kiszedtük azt a golyós részt, kimostam. Hogyan tovább?
(#) pözsó válasza mkk68 hozzászólására (») Ápr 5, 2019 /
 
Le kell bontani a borítását, s alul található egy általában kerek fehér nikecel, ami tud úszni a vízen. Ez nyom egy kapcsolót, amit nézz meg mit csinál, ha nyomogatod.
(#) Epu2 válasza pözsó hozzászólására (») Ápr 5, 2019 /
 
Üdv!
Ez, mint elv nálam is működhet. Három hozzászólással ezelőtt.
(#) Dino71 válasza kovacspista hozzászólására (») Ápr 7, 2019 /
 
Ha jól rémlik 20C° on 50 Kohm körül kell lennie.
(#) mkk68 hozzászólása Ápr 13, 2019 /
 
Kedves mindenki
Köszi a sok segítséget, meggyógyult az öreglány.
Welldone drain cleaner dual foamer a gyógyszer!
1órát benne kell hagyni. Beleöntöttük a közepébe és láss csodát!
Hátha vkinek segít.
(#) Epu2 válasza Epu2 hozzászólására (») Ápr 13, 2019 /
 
Meggyógyult a mosogatógép. A kifolyócsövet amatőr, de erős megbízható 3/4 "-os csővel és fém könyökkel megoldottam. A hiba a szint érzékelő beragadt. Nem tudom miért, mert a gép belseje nagyon tiszta volt. Még csak csúszós tapintása sem volt. Kiszedni nem tudtam. Nem mertem kockáztatni, hogy eltörjön. A hóérzékelő nekem is akkora ellenállás mutatott, mint Dino71 is jelzett.
(#) kovacspista válasza Tityi hozzászólására (») Ápr 14, 2019 / 1
 
Szia, kössz a választ, valamiért csak most látom. Megoldódott azóta, ez a hőfogszabályzó volt a hibás. Az új ellenállása szobahőmérsékleten 5.1 Kohm.
(#) INOX 4 EVER hozzászólása Ápr 22, 2019 /
 
Sziasztok!
Mosogatógépet még nem javítottam, de úgy néz ki itt az ideje. Használtan vettünk egy Whirpool Aqua Steam 6th sense ADP 7955 TOUCH gépet, ami hibátlanul szolgált, de mostanában nem fűt, csak hideg vízzel mos. Korábban a program lejárta után kinyitottuk az ajtót, majd 5 perc múltán szárazon vettük ki belőle az evőeszközöket, és még melegek voltak. Most jéghideg minden.
Igazából azt sem tudom mi hol van benne, és hol keressem, melyik oldalát bontsam meg. Tovább nehezíti a dolgot, hogy pult alá épített gép. Tudnátok adni némi útmutatást, hogy hol bontsak, mit mérjek, stb?
Előre is köszi:
Inox
(#) Sinike hozzászólása Ápr 22, 2019 /
 
Hali.
Névtelen mosogató gép változó idő után F5 hibával leáll. Könyv szerint elégtelen vízellátás.
Aquastop előtti szűrőt kitakarítottam, labirintust is alaposan.
Szerintem vizet már rendesen kap, hiba nem változott. Van, hogy 7, van hogy csak 20 perc múlva áll le. Érdekes, hogy amikor megáll, épp nem a vizet engedi...
Mellékelt kép normális, vagy levegőt kap valahol?
Köszi
(#) palko0125 válasza INOX 4 EVER hozzászólására (») Ápr 24, 2019 /
 
Szia!
Az elején alul le lehet pattintani a műanyagot és onnan be lehet férni (igaz nehezen) megmérni, hogy maga a fűtőbetét jó e. Első körben mindenképp azt kellene megmérni. Csatoltam a gép service manual-ját. Service manual Abban megtalálsz minden infot, mit hol találsz és hogyan tudod szétszedni.
Első körben ennyi.
Üdv, Palkó
(#) tibec válasza hermit123 hozzászólására (») Máj 4, 2019 /
 
Szia! Pontosan nem emlékszem a program működésére, de lehet, hogy mielőtt kezdi a programot, lefuttat egy tesztet. Ez abból áll, hogy egy pillanatra elindul a szivattyú, a fűtés, stb. Amennyiben valamelyik hibás, már a vizet sem engedi be. Mondom, ez nem biztos, hogy így van! Minden esetre, a mágnesszelepet ellenőrizd, mert inkább az a valószínű, hogy az nem nyit. Amennyiben az jó, akkor ellenőrizd végig a szivattyút, a fűtőbetétet, de talán előbb, ha van az aljában árasztás elleni védelem, annak a kapcsolóját ellenőrizd! Ha még eddig nem oldódott meg a probléma! Lehet, kissé elkéstem!
A hozzászólás módosítva: Máj 4, 2019
(#) lacika111 hozzászólása Máj 6, 2019 /
 
Electrolux ESI4200LOX beépíthető mosogatógépem üzemeltetése során a szárítási ciklushoz érkezve annak folyamatát a kijelző jelzi, de nem működik, vagyis nem szárít. A szűrőt kitisztítottam, a sótartály tele van. Lenne valakinek a megoldásra ötlete, mielőtt a szakszervízhez fordulnék? Előre is köszönöm
(#) botesz válasza lacika111 hozzászólására (») Máj 6, 2019 / 1
 
Valószínűleg nem vagy nem mindig fűt.Szerelőt igényel.
(#) Gabianya hozzászólása Máj 20, 2019 /
 
Üdv! Neff 3in1 mosogatógépünk van. A mosási ciklus befejezése után az öblítés jel világít, de nem dolgozik tovább. Azaz, morog a motor, de vizet nem enged le, nem szív be, nem hallom a szokásos műveleteket. Az idő halad visszafelé, de 1 percnél megáll, és így morog tovább, amíg le nem resetelem. Akkor kiszivattyúzza a maradék vizet, nullára ugrik és elhallgat.
Többször volt már, hogy egy ideig jelentkezett ez a hiba, aztán egyszercsak végigcsinálta a programot sok-sok mosogatás során, de most (néhány hónap elteltével) ismét visszatért ez a hiba.
Tud valaki segíteni? Köszönöm!
(#) Zsolt88 hozzászólása Máj 21, 2019 /
 
Üdv! Elektrolux reallife ESF 45055XR mosugatógépem az alábbit produkálja: program indításnál engedi a vizet a gépbe, a szivattyu meg nyomja ki, ezt egyszerre. Jobb esetben.Van mikor indításnál csak a szivattyu megy, és vizet nem engen! Mi lehet az oka?
Választ elöre is köszönöm!
(#) Epu2 válasza Zsolt88 hozzászólására (») Máj 21, 2019 /
 
A szivattyú áramkör hibája. Mindig megy a szivattyú, függetlenül a program állásától. Ha elektronikus a vezérlése, akkor a kapcsoló triak gyanús. Esetleg a vízszint érzékelő.
A hozzászólás módosítva: Máj 21, 2019
(#) waterbear válasza Zsolt88 hozzászólására (») Máj 21, 2019 /
 
Vélhetően az alsó tálcába víz került, szivároghat a gép és állandóan megy az árasztásvédelem. Húzd ki a helyéről, és döntsd meg hátrafelé a gépet kb 30°-ban, és ha víz folyik ki belőle, akkor ez a hiba áll fenn.
Más irányba ne döntsd meg a gépet, mert az aknában lévő víz is folyni fog kifelé a szigetelés mellett, és ez becsaphat.
(#) waterbear válasza lacika111 hozzászólására (») Máj 21, 2019 /
 
Vezérlő panelen cserélni kell a fűtés relét, de azért mérd meg először ellenállásra a fűtő elemet, nem-e szakadt.
A hozzászólás módosítva: Máj 21, 2019
(#) Dino71 válasza Gabianya hozzászólására (») Máj 22, 2019 / 1
 
Ha a szórókarokból nem jön a víz akkor vagy valami dugulás van a keringetőszivattyúban (múlt héten egy teafiltert szedtem ki egyből) vagy rossz a keringetőszivattyú.
(#) KKristof hozzászólása Máj 26, 2019 /
 
Sziasztok!

Egy Candy 45-ös msogatógépet javítok éppen, de elakadtam, tud vki segíteni?
Külön-külön nagyjából mindene jónak tűnik, de a tünet a következő:
A program elején ugye kinyomja a vizet, ez szépen lemegy, utána szivattyúzza
be az új vizet, ez is ok, utána kapcsol a nyomáskapcsoló, kb. ez is ok, kicsivel
utána (gondolom az elektronika időzít) elindul a keringtető is, ez is működik.
A bibi annyi, hogy a befolyó víz nem áll meg és folyamatosan nyomja ki a túlfolyón
keresztül, amíg a hungarocell nem jelez. Nem a bejövő víz szelep a ludas, nem ragad
be vagy ilyesmi, csak kapja a jelet ezért nyit. Amit furát látok, hogy a nyomáskapcsoló
nem csak egyszer billen át, hanem amikor a keringtető nagy hévvel beindul, akkor
gondolom az okozott nyomásingadozás miatt a kapcsoló egy időre visszabillen, és
mintha ezen zavarodna meg a gép, mert azt hiszi, kevés a víz és újra pumpálni kezd.
Műszerrel néztem a szelepet (az kapja a feszt, tehát ő csak csinálja a dolgát), a
kapcsolót is néztem, ott látszik, hogy "ugrál" ide-oda. Persze nem álltam meg itt,
kipróbáltam egy tök másik nyomáskapcsolóval, de azzal is ugyanezt csinálta.
Viszont kipróbáltam manuális kapcsolással is, simán egy sarus billenőkapcsolóval,
ahol én imitáltam a nyomáskapcsolót: rajtahagytam a rendszeren, és amint hallottam,
hogy kapcsol a betöltéskor, akkor én is kapcsoltam, viszont utána már nem, és így
megállt a bejövő víz. Ha utána én is visszakapcsoltam, akkor megint megindult a víz.
És utána mintha már hiába kapcsolnék megint vissza, akkor már nem is áll le...
Van esetleg ötletetek? Ha nincs más, kihívok egy szerelőt majd, csak alég sok órám
van benne, meg szívesen is szerelgetem, csak most ezzel totál elakadtam,
nem tudom merre tovább. Lehet vmi eltömődés? Szabadna egyáltalán így visszabillenie
a nyomáskapcsolónak a keringtető beindulásakor? Ha nem, mi okozhatja?
Előre is köszönöm az ötleteket!

Üdv,
Kristóf
(#) Dino71 válasza KKristof hozzászólására (») Máj 26, 2019 /
 
Szia! Nem írtál pontos tipust. Ha a tápot X2 es kondenzátorral csinálja akkor azt cseréljed. de lehet a nyomáskapcsoló is ludas, vagy valami dugulás a légsűrítő részében.
Igen szabad. amikor beindul a keringetés akkor leesik a vízszint mivel felnyom valamennyit a rendszerbe, ezért leesik a vízszint ezt utána ereszti. de annak meg kellene állni.
(#) KKristof hozzászólása Máj 26, 2019 /
 
Köszönöm Dino!

Candy CDI-45 a SM mellékelve!
X2: ez a fő betápnál a zavarszűrő kondi lenne?

Közben még gondolkodtam és végig úgy teszteltem, hogy a gép teljesen üres volt,
tehát pl. a felső forgó-szóró-fej, ami a felső rekesz betolásával csatlakozik sem volt bent.
Lehet, hogy mivel nem volt "lefolytva" a fwlső csatlakozó nyílása, ezért a keringtető
beindulása nagyon megszívta az alsó egységet, amit a nyomáskapcsoló is mér?
Most nem tudom kipróbálni, mert nem nálam van a gép, csak egy ötlet.

Mondjátok ha érdemes még valamit vizsgálnom, és azt is hogy hogy.
Köszi!
(#) Flashrider hozzászólása Máj 27, 2019 /
 
Sziasztok!

Samsung Dwfn320w típusú géppel lenne bajom. Pár napja elkezdett elég csúnyán búgni a leeresztő szivattyúja mondtam is a páromnak ennek nincs már sok hátra. Úgy is lett program felénél nem bírta leengedni a vizet,csak búgott amíg kinem húztuk az áramból. Vettem egy alig használt szivattyút, ezzel a probánál egyből kiengedte a benne lévő vizet. Mindenki happy,gép vissza a helyére. Program indít félig lemegy,megint búg és a víz megmarad Este már kínomba leszedtem a szifonról egy vödörbe tettem a csővet és leengedte magát hibátlanul.
Most ha szifonom lenne eldugulva akkor gondolom a sima vizünk se menne le a lefolyóba. Létezik hogy ez a motor is rossz vagy gyenge lenne? Még annyi hogy kifolyóág megvan hosszabbítva egy majdnem akkorával mint az eredeti. Ötletek?

Köszi előre is
(#) Epu2 válasza Flashrider hozzászólására (») Máj 27, 2019 /
 
Csapágyazás, vagy idegen tárgy a lapátok közt, körül.
(#) Flashrider hozzászólása Máj 27, 2019 /
 
Akkor a bontott is csapágyas lenne ? idegen tárgyat kiszűrném, mert a cső maga nem olyan redvás.
Következő: »»   210 / 259
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem