Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Vag-com-hex interfész (kábel hibák)
Lapozás: OK   64 / 71
(#) Balabmw válasza tasnadi3 hozzászólására (») Feb 15, 2019 /
 
Meglepően vagy nem, de Vag-com 409.1 program kell hozzá.
(#) Balabmw válasza erdeis hozzászólására (») Feb 15, 2019 / 1
 
Nekem nem sikerült.
De van erre másik hamis kábel és program ugyanonnan.
(#) erdeis válasza Balabmw hozzászólására (») Feb 16, 2019 /
 
Ebben tudsz segíteni, akár linkkel. Köszi
(#) Balabmw válasza erdeis hozzászólására (») Feb 16, 2019 /
 
Vag commander
Vag-Tacho
Ezekkel próbálkoznék.
A hozzászólás módosítva: Feb 16, 2019
(#) jano36 válasza papito56 hozzászólására (») Feb 22, 2019 /
 
Nagyra becsülöm elöző hozzászólásaidat, de ezt a modult nem lehet programozni.
A konkrét modulnak CH340T az illesztője, szemben a VAGCOM FTDI illesztőjével.
Csak CH340 illesztővel működik.A legjobb hozzávaló szoftver a VAGCOM lite1.2.
Ez a ROSS-TECH oldaláról letölthető. Viszont a használható tört változatot nehéz beszerezni.
(#) kraga hozzászólása Feb 23, 2019 /
 
Sziasztok
Olyan problémám lenne, hogy van egyvcds 12.12 kábelem és egyik napról a másikra elhalálozott. Az lenne a kérdésem menthető e? Ezeket produkálja. Előre is köszönöm
(#) molnarp válasza kraga hozzászólására (») Feb 23, 2019 / 1
 
Úgy látom NEC chip van benne. Kuka.
(#) kraga válasza molnarp hozzászólására (») Feb 23, 2019 /
 
Az Frankó akkor milyet érdemes venni, hogy ne 10 kiolvasást bírjon ?
(#) Balabmw válasza kraga hozzászólására (») Feb 23, 2019 /
 
Eredetit a Ross-Tech-től.
(#) molnarp válasza kraga hozzászólására (») Feb 23, 2019 /
 
Használt angol gyárit 30 körül lehet kapni.
Vagy nem gyárit, mint neked csak atmega mcu-val. Ezeket lehet otthon javítgatni ha beszerzel egy ISP programozót és tudsz SMD-t forrasztani. Ebben az esetben magyar is megoldható... De frissíteni és netre engedni nem szabad.
(#) jano36 hozzászólása Feb 27, 2019 /
 
Szia papito56 és minden hozzáértő!
Bő 10 évvel ezelőtt a topic első oldalán található kapcsolási rajz alapján készítettem egy VAGCOM modult. Mprog-al ftdi -t, USBasp-vel az Atmelt, GAL Blasterrel az ATF-t beprogramoztam.
EREDMÉNY semmi. Vélhetően nincs párban a sorszám. Miután a VCDSlite 1.2 hibátlanul megfelel igényemnek a témát jegeltem.
Miután papito56 jóvoltából találkoztam a VCDS Lóder V7.1 programmal újból elővettem.
pepito56 egyik olvasó társunknak ajánlotta a programot az alábbi megjegyzéssel:
„VAGCOM_HWType exe. Kiolvasod HW tipusát -
Ha tudja olvasni akkor VAGCOM_EEWrite Lang exe. Beállítod a magyar nyelvet, csatlakoztatod a HEX_V2-öt +12 V Gnd!! Frissited( WIRTE)
WCDS Lodert bemásolod C/: VCDS 18.2.1-e mappába !
Asztalra küldesz egy Lóder exe parancsikont .Ezzel indítod a programot !!
Ha frissítést kér nyomd meg a frissítés gombot várd meg a végét OK.
No internet!!!Csak saját felelősségedre!!!!
Üdv...”
A fentieket elolvasva ku*va egyszerűnek tűnik a dolog, de?
Kezdjük VAGCOM_HWType exe. A fenti leírásból hiányzik, de az angol leírás szerint simán az USB-be dugni. Nem csinál semmit, így a VAGCOM_EEWrite Lang exe sem!
Viszont az angolnyelvű leírásban szerepel, kicsengetni, hogy az ATMEGA és ATF között van e összeköttetés? Ha van HAW 0x44, ha nincs HAW 0x46 a hardware típusa.
Na és mi van a hardwer átprogramozásával? A Ross Tech a hamis kábel eeprom memóriájából törli az adatokat. Ezt kell visszaállítani (Mindkét memóriában azonos sorszámnak kell lenni).
Az ftdi memóriát az MProg-al programozni. Az ATMEL memóriáját a Progisp USBaspvel programozni. Ez utóbbinál azonban kábeltől függően kényes forrasztásokat kell végezni!!!
Sokan állítják, hogy a kábel javítható. De azt biztosan merem állítani, hogy ennek a módszernek
ellenszerét már rég kitalálta a RossTech sőt tudom. Ezzel a lóderrel biztosan nem működik.
Kérem a hozzáértők hozzászólását.
Üdv jano36
A hozzászólás módosítva: Feb 27, 2019
(#) craghe96 hozzászólása Márc 1, 2019 /
 
Sziasztok!

Vettem egy VAG 17 (HEX-Can) kábelt (VCDS 17.1.3-mal), a leírás szerint telepítettem, érzékeli, mindenre OK-t ír, de csak az Engine modul működik (hibakódot, élőadatot tudok vele olvasni), bármi másra megyek, csak tölt, majd "No response from controller"-t dob ki.
Win10 64bit, és AUDI A3 2.0TDI (2004).
Van erre valami megoldás, vagy ez csak ennyire képes?
Köszi előre is!
A hozzászólás módosítva: Márc 1, 2019
(#) huntiti hozzászólása Márc 10, 2019 /
 
Sziasztok. Van egy vcds182 es kábelem. Atmega 162 es chipe van benne. Forrasutással frissiteni akarom csak kellene a firmware file ami a 18.9 es vcds el működne. Magyar ill angol verzio. Ezt azért csinálnám mert néha látja néha nem.köszönöm a segitséget
(#) Rob87 hozzászólása Ápr 7, 2019 /
 
Sziasztok.
A segítségeteket szeretném kérni következő lenne a problémám van egy vcds hgj A162 kábelem.(vag 18.2) Eddig használtam működött. De most rádugtam a kocsira és azt írja ki, hogy nem található interfész. (csinálok egy tesztet kiírja hogy nem található, teszt még 1x felismeri hiába mentem el nem működik hibakódolvasásnál. Teszt újra és akkor már megint nem ismeri fel)

Valaki találkozott-e hasonló problémával? Javítható-e?
Segítséget előre is köszönöm
(#) Johntayl hozzászólása Ápr 10, 2019 /
 
Sziasztok!

Érdeklődnék tud e nekem valaki segíteni?
Sajnos a vcds 18.9 es program nem működik az autóra kötve.
A történet úgy kezdődött, hogy vettem a jófogáson egy (sztm kínai)vcds szoftvert a hozzá tartozó csatlakozóval egy pontosan ilyet:

https://jiji.ng/ikeja/car-parts-and-accessories/vcds-hex-v2-vag-com...w.html

Állítólag a lemezen magyar angol verzió található meg,de a lemezt betéve a gép üresnek mondja, pedig szemmel láthatóan írtak rá valamit.Ezért Én letöltöttem a magyar vcds vag oldalról sztm egy ugyanolyan 18.9 hgj programot.A gépre feltelepítve a program működik,az interfacet rádugva visszajelzi,hogy usb kapcsolat ok,interface felismerve,de nincs autóra kötve.
Ha viszont autóra kötöm,akkor csak annyit ír, hogy usb kapcsolat rendben és nincs interface.Két autón is próbáltam mind a kettőn ugyanaz. A csatlakozó típusa HEX-V2 ,van rajta egy matrica is B03-v2 , mondjuk ez nem tudom mit jelent.
Valaki találkozott már ilyen problémával??
(#) Rob87 válasza Rob87 hozzászólására (») Ápr 10, 2019 /
 
https://www.hobbielektronika.hu/forum/topic_post_2230920.html#2230920

papito56 régebbi hozzászólását olvasva sikerült megjavítani, ismét működik!
(#) ZaMaR hozzászólása Ápr 16, 2019 /
 
Sziasztok!

Egy ismerősömnek használhatatlanná vált a VAG182-es kábele. Kapott hozzá egy CD-t, amin 18.2-es VCDS van, ő 18.9-es verzióval próbálta használni. Azóta a VCDS nem látja az interfészt port státusz ok, interfész nem talált hibaüzenetet kap. Amíg a hozzá kapott verzióval próbálta ilyen gond nem volt. Böngészve a netet és ezt a fórumot ellentmondásos információkat találtam. Lehet ezzel kezdeni még valamit vagy hallott teljesen? Lexia-ban otthon vagyok de ez ismeretlen terep.

Előre is köszi a segítséget.
(#) ZaMaR válasza ZaMaR hozzászólására (») Ápr 17, 2019 /
 
UPDATE: HWType-pal megpróbáltam kiolvasni a típusát de No response hibát kapok. Nem vag autóra dugtam de a +12 ott van ebben is, gondolom a hw kiolvasáshoz ahhoz nem kell gyújtás és konszernautó. VCDS egyébként látja az interfészt.
(#) jano36 válasza ZaMaR hozzászólására (») Ápr 24, 2019 /
 
A mellékelt pdf fájl alapján talán eligazodsz.
Üdv.
U.I. papito56 oldaláról tölds le a szükséges programozót.
A hozzászólás módosítva: Ápr 24, 2019

VCDS info.pdf
    
(#) ZaMaR válasza jano36 hozzászólására (») Ápr 26, 2019 /
 
Pontosan merre van ez az oldal?
(#) ABU hozzászólása Ápr 30, 2019 /
 
Sziasztok! Van egy VAG178 típusú kábelem, vagyis csak volt. Tegnap felülírtam valamit benne a Myprog programmal, azóta vcdssel nem kommunikál. Eszközkezelőben látni, hogy usb-rs232 device és a hozzá tartozó port számot is, előtte sima usb eszközként jelent meg. Vissza lehet ezt még állítani?
(#) Mlnp hozzászólása Máj 20, 2019 /
 
Sziasztok.
Adott 1 hex -V2 kábel frissitve a legújabb verzióra.
De can not ready.
Minden működik csak a can nem.
B6 passattal nem kommunikál. Valakinek vmi ötlet? Előre köszönöm a segítséget.
(#) Lezli46 hozzászólása Jún 27, 2019 /
 
Sziasztok!
Kiokositana a valaki vcds ügyben? 16.8-as clone verziom van., sajnos sok funkcióra kiirja ,hogy kb teljes verzió igényes a megjelenités stb.., pl a full-scan futtatásnál, végrehajtótesztnél., most csak ezek jutnak eszembe ,de ezenkivül még több kivánatos funkciónál jön ez a szöveg., ezen lehetne segiteni utólag., privátban várnám a lehetőségeket akár vétel formájában is. Mellesleg az elöző Vcds 11.11.3-s verziónál , ugy rémlik nem volt ilyen durva leszegényités.., legalábbis ugy rémlik. Melyik verzió volna ami ennél a jelenlegi 16.8-nál "komfortossabb" volna?

köszi az infokat!!
(#) duduzos pista hozzászólása Aug 27, 2019 /
 
Szevasztok . Régi hex es kabelom valaki elfelejtette visszaadni igy vettem egy vag can pro kabelt tartozekokkal szoftverrel . A kerdesem az lenne ezzel a kabellel nem tudom hasznalni a regi vcds 17.8.0programot? Koszonom
(#) yodee hozzászólása Szept 11, 2019 /
 
Üdv Mindenki!

Van egy kínai 18.2 verziójú VCDS Dual-K + CAN kábelem, ami szépen működött a mai napig. Külön laptopom van erre a célra minden hálózati csatlakozás letiltva rajta. Ma kellett volna a program és miután elvégeztem a beállításokban a tesztet és elmentettem szépen csatlakozik az adott komponensre (most épp a műszerfal kellene), majd azt írja némi gondolkodás és pár perc csatlakozás után, hogy "... Túl sok kommunikációs hiba...". Vajon ez miért lehet? Közben folyamatosan halkan kattog a műszerfal mintha folyamatosan újra és újra akarna csatlakozni. Tudtok javasolni valamit?

Köszönöm
(#) yodee hozzászólása Szept 20, 2019 /
 
Sajnos mivel halott a téma addig kellett olvasgatom mindenfelé míg megoldottam. Mire rájöttem, hogy elég az itt említett Loader-es megoldás eltelt jópár óra Viszont teljes a siker!
(#) cesar444 hozzászólása Okt 7, 2019 /
 
Köszöntök mindenkit.
Valaki tudna nekem segíteni, ez a kábel is, com ok, de nem látja az adatokat, nem tud csatlakozni. Hex com rol van szó, vagy kidobos.
Köszönöm a segítséget.
(#) yodee válasza cesar444 hozzászólására (») Okt 8, 2019 /
 
Amennyiben a gép felismei mint ross-tech hex kábel, akkor az itt korábban említett Loader 1.7-el egy próbát megér. Segítségért szólj privátban nyugodtan.
(#) kukopal hozzászólása Okt 29, 2019 /
 
Sziasztok. VCDS ,Vagcom, Hexnet kábelt vennék rosszat(csak atmegásat),javítandót
Lehetőleg olyat ami nincs még agyon forrasztgatva.
Ajánlatokat privátban kérnék.(az elektronikáról képet kérek)
Köszönöm.
Következő: »»   64 / 71
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem