Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Vag-com-hex interfész (kábel hibák)
Lapozás: OK   63 / 71
(#) cszolti válasza david10 hozzászólására (») Nov 11, 2018 /
 
Szia!
Köszönöm szépen.
Lefagy a klímám, A6 C5/2000 évj. és a VCDS-el amivel próbáltuk, konnunikált , de nem jelenített meg semmit. Ha bemásoljuk az LBL könyvtárába a fájlt akkor szerintem mutatni fogja az értékeket. De leginkább azért kellet, hogy a Klimacontroll- ban szereplő kódokhoz mi tartozik, mert elképzelhető hogy valamelyik hőmérő szenzor nem jó értéket ad, és azt szeretnénk beazonosítani.
köszönöm szépen mégegyszer
(#) Gaben80 hozzászólása Dec 12, 2018 /
 
Sziasztok! Egy kis segítséget szeretnék kérni. Van egy HEX-V2 kábelem, ami sajnálatos módon kimúlt. Nagyon valószínű, hogy net-re jutott. Azóta természetesen nem működik. Képek a belső világáról, ha esetleg ez segítene a javításában. VCDS 18.2.1-es magyar program volt hozzá. Nagyon macerás lenne a javítása?
(#) papito56 válasza Gaben80 hozzászólására (») Dec 25, 2018 /
 
Szia a kábel javitható VCDS Lóder V7.1 programmal.
(#) Gaben80 válasza papito56 hozzászólására (») Dec 26, 2018 /
 
Köszi a segítséget! Egy orosz oldalon találtam meg ezt a VCDS Loader V7.1 progit. De nem igazán tudom mit kellene kezdeni vele,nem csináltam ilyent még. Egy kis útmutatást tudnál mondani mit hogyan csináljak?
(#) papito56 hozzászólása Dec 26, 2018 /
 
Szia : VAGCOM_HWType exe. Kiolvasod HW tipusát -
Ha tudja olvasni akkor VAGCOM_EEWrite Lang exe.Beállitod a Magyar nyelvet, csatlakoztatod a HEX_V2-öt +12 V Gnd!! Frissited( WIRTE)
WCDS Lodert bemásolod C/: VCDS 18.2.1-e mappába !
Asztalra küldessz egy Lóder exe parancsikont .Ezzel iditod a programmot !!
Ha frissitéstkér nyomd meg a rissités gombot várd meg a végét OK.
No internet!!!Csak saját felelösségedre!!!!
Üdv...
(#) Gaben80 hozzászólása Dec 26, 2018 /
 
Köszönöm, megpróbálom.
(#) papito56 válasza Gaben80 hozzászólására (») Dec 27, 2018 /
 
SZIA: Szolj ha nem boldogulsz !!
(#) papito56 válasza papito56 hozzászólására (») Jan 19, 2019 /
 
HI:Tiltóbitek !!!

VCDS.pdf
    
(#) outstep01 hozzászólása Jan 20, 2019 /
 
Üdv.
Van egy kék KKL 409.1-es kábelem.
Tökéletesen működik. A kérdésem az lenne hogy le tudnám menteni valahogy a programját
hogy ha a későbbiekben véletlen netre jut akkor életre tudjam kelteni?
VCDS Lite 1.1 programmal használom meg eeprom programmerrel az óracsoport miatt.
Tűzfalon tiltottam mindkét programot biztos ami biztos és minden használat előtt kikapcsolom az internet elérést de az ördög nem alszik ezért próbálnék elővigyázatos lenni.
Előre is köszönöm a válaszokat.
(#) kzozo válasza outstep01 hozzászólására (») Jan 20, 2019 /
 
Szia. Abban a kábelben nincs mikrokontroller, csak egy USB/UART konverter. Ha az utóbbi egy FTDI, akkor az MPROG-gal tudod az eeprom tartalmát kiolvasni.
(#) molnarp válasza outstep01 hozzászólására (») Jan 20, 2019 /
 
Ahhoz nem kell tiltani semmit, nem kell letölteni semmit működni fog amíg az egyik félvezető fel nem adja.
A hozzászólás módosítva: Jan 20, 2019
(#) da012807 hozzászólása Jan 20, 2019 /
 
Üdv!
Van egy klón Hex- V2 csatolóm, hozzá adott 17.8 angol programmal. A problémám az, hogy állandóan leakad, a vcdshasználat közben lefagy. Újraindítás után egy darabig megint működik a kiolvasás, de pl. hibakód törlés már nem megy.
A vcds hex-usb+can csatolónak látja (valószínűleg az is, csak új házba van szerelve).
A belseje elég üres, a chip felületéről le van marva minden felirat, nem lehet beazonosítani.
Firmware verzió 1.96
Lehet ezzel valamit kezdeni, vagy kuka?
(#) outstep01 válasza kzozo hozzászólására (») Jan 20, 2019 /
 
Készítettem inkább egy képet róla.
Akkor azt mondjátok hogy ebben nem fog kárt tenni ha véletlenül netre kerül a vcds vagy a vag-com?
(#) kzozo válasza outstep01 hozzászólására (») Jan 21, 2019 /
 
Ebben még az USB illesztő is egyszerűbb, a másik IC meg egy műveleti erősítő. Nincs bennük szoftver, amit át lehetne írni, nem tud NET miatt "elromlani".
(#) papito56 válasza outstep01 hozzászólására (») Jan 21, 2019 /
 
Szia: VCDS 17.8 Magyar program . VCDS Loader V7.1 progit használd a fentleirtak szerint !!
(#) cszolti hozzászólása Jan 24, 2019 /
 
Üdv!
Kaptam egy VAG 12.12 klón kábelt, angol nyelvűt. Szeretnék érdeklődni hogy van e lehetőség magyar nyelvű programra, vagy csak a cimkefájlok magyarosítására.
Segítségeteket köszönöm
(#) Mlnp hozzászólása Jan 26, 2019 /
 
Sziasztok.
Vettem 1 éve kb 1 éve vcds hgj 18.2 klón kábelt. Párszor használtam működött. De most ra dugtam a kocsira és nem található interfész.
Javítható vhogy?
Belsejéről csináltam képet.
Köszönöm
(#) papito56 válasza Mlnp hozzászólására (») Jan 27, 2019 /
 
Hi: Igen javitható !!
(#) feakydog hozzászólása Feb 4, 2019 /
 
Sziasztok!
Sajnos tönkrement a Windowsom, újra kellett rakni, s nem találok VCDS 16.8 telepítőt! Tudna valaki segíteni?
(#) sanaxx válasza feakydog hozzászólására (») Feb 7, 2019 /
 
Angol, magyar nyelvű? Kinai tőrt vagy eredeti kellene?
Itt van két eredeti angol és magyar 18.6.3 és 6.4 van nekem.
Bővebben: Link
(#) jdani hozzászólása Feb 10, 2019 /
 
Üdv. Kinézetre van egy ugyanilyen diagnosztika kábelem, mint Gaben80nak.
Nem vagyok otthon az autódiagnosztikában, nagybáttyám adtam, hogy ő kinyírta, vett magának másikat, ezt nekem adja, ha meg tudom csinálni, akkor meg használhatom is majd legalább.
Ő is valami olyasmit mondott, hogy netre volt csatlakozva, és átíródott a szoftvere...
Én le se tudom próbálni hogy működik-e, (ha esetleg sikerül megcsinálni)

Viszont ha meg sikerülne csinálni, tudnám mire használni.
Van itt papito56tól leírás, ez működik?
(#) roka válasza jdani hozzászólására (») Feb 10, 2019 /
 
Igen müködik, müködhet.
Azért irtam igy mert ha rosszul van a kinaiban konfigurácios bit beállitva akkor nem magy usb-n a javitás , frissités.
(#) jdani válasza roka hozzászólására (») Feb 10, 2019 /
 
Idézet:
„csatlakoztatod a HEX_V2-öt +12 V Gnd!!”

Ez mit akar jelenteni? Csatlakoztatni kell külső 12Vot a nyákra valahova?
Ha igen, akkor hova?

*most nézem, van benne egy LM2940.
Oda kell kötni az In és GNDre?
A hozzászólás módosítva: Feb 10, 2019
(#) Balabmw válasza jdani hozzászólására (») Feb 10, 2019 /
 
Az OBDII csatlakozóban
pin 4-5 Gnd
Pin 16 +12V.
(#) roka válasza Balabmw hozzászólására (») Feb 11, 2019 /
 
Kösz ,hogy válaszoltál helyettem .
(#) erdeis hozzászólása Feb 12, 2019 /
 
Sziasztok! A kínai kék Vag Com 409-es kábellel szerintetek tudom programozni az új Seat kulcsom immo chipjét? Nagyon kezdő vagyok még. Tud valaki ebben a témában számomra hasznosat mondani, merre induljak? Előre is köszönöm!
(#) badhun hozzászólása Feb 12, 2019 /
 
Sziasztok!

Kicsit próbáltam böngészgetni, hogy vajon az enyém melyik verzió, de nem ismerem fel, szóval kis segítséget kérnék. Ennél a típusnál, mit kell tenni, hogy tudom megoldani, hogy frissíthető legyen a hivatalos oldalról? Eredetileg egy 17.1.3-assal használom, de jó lenne, ha tudnám frissíteni, na meg nem kell parázni, hogy tuti lekapcsoltam-e a netet, ha használom....
(#) badhun válasza papito56 hozzászólására (») Feb 14, 2019 /
 
Szia!

Nézd meg kérlek, hátha Te rögtön vágod, hogy az előző hozzászólásomban lévő kép, milyen chipes eszközt takar.
Nem lehet ezeknél megoldani, hogy ne lehessen gond a nettel? Frissíteni esetleg?
Ha sokat kérek szóljatok nyugodtan!
A hozzászólás módosítva: Feb 14, 2019
(#) tasnadi3 hozzászólása Feb 14, 2019 /
 
Üdv Mindenkinek !
Egy kis infóra lenne szükségem , adott egy a ferde szemű barátainktól érkezett kkl VAG-COM FOR 409.1 fekete kábel , én kaptam hozzá egy cd-t amivel nem tudok mit kezdeni , esetleg valakinek ötlete, hogy milyen vcds-t szedjek le hozzá ? vagy mit ajánlatok hozzá ?
(#) szvictor hozzászólása Feb 14, 2019 /
 
Sziasztok!

Van egy VAG 12.10-es kábelem amit netre engedtek... Beszerzek egy USBASP v2.0 USBISP AVR programozót és meg csinálnám, csak nem tudom mit lehet erre a kábelre tenni és honnan lehetne beszerezni...
Esetleg ha tudjátok akkor osszátok meg velem.
Köszönöm!
Következő: »»   63 / 71
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem