Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangszóró probléma
Lapozás: OK   40 / 42
(#) P_Laszlo válasza TGabesz90 hozzászólására (») Ápr 1, 2019 /
 
Inkább úgy fogalmaznék, hogy a dóm magashangszórót, 4,7µF-tól nagyobb soros kondenzátorral nem érdemes kínozni.

Igazából ehhez a párosításhoz mérésekkel sem tudnál hangváltót készíteni. A mély 1kHz-ig talán, nagyon feltételesen használható, a magas meg 3kHz fölött. Közötte a senki földje. És csökkenő hangnyomás.

Biztos, hogy jót tenne egy normálisabb középhangszóró a rendszerben.
A hozzászólás módosítva: Ápr 1, 2019
(#) TGabesz90 válasza P_Laszlo hozzászólására (») Ápr 1, 2019 /
 
Akkor vagy kondi csere, vagy a mély sugárzókat kellene lecserélni valami tisztességesebbre, hogy valami jót ki lehessen hozni belőle, illetve magasat lecserélni.
(#) P_Laszlo válasza TGabesz90 hozzászólására (») Ápr 2, 2019 /
 
300-as méllyel, normális kétutasat nem nagyon lehet elképzelni. Legfeljebb hangosításban használnak ilyesmit, tölcséres magassal, viszont azok nem a legszebben szólnak középtartományban (de legalább szólnak, és biztonságosan működnek). De ez a fajta elsőrendű szűrés azokhoz sem lenne jó. Csillapítani kell a hangnyomásuk, és nagyobb levágási meredekséggel szűrni.
(#) TGabesz90 válasza P_Laszlo hozzászólására (») Ápr 9, 2019 /
 
1db volt itthon ilyen.
Akkor ezzel úgy hosszabb távon működhet a dolog.
Nem?
Hangváltó
(#) P_Laszlo válasza TGabesz90 hozzászólására (») Ápr 10, 2019 /
 
Ez az eddigi legrosszabb ötleted. Eleve az univerzális váltók semmilyen hangszóróval nem működnek jól, de a SAL/Somogyi hangváltói még rosszul is méretezett szűrőket használnak, spórolnak az induktivitásokkal, és emiatt fölösleges terhelést jelentenek az erősítőnek, az alacsony impedanciaminimumok miatt, és a hangszóróknak is.
Ha nem tudod megmérni, a magasnál elég egy másodrendű szűrőt csinálnod, 4,7-6,8µF × 470-560uH kb. jó lehet.
A hozzászólás módosítva: Ápr 10, 2019
(#) TGabesz90 válasza P_Laszlo hozzászólására (») Ápr 10, 2019 /
 
Értem
(#) BI-AMP hozzászólása Júl 21, 2019 /
 
Sziasztok! Ma akartam volna egy kis zenét hallgatni erre fel ez a hiba fogadott: Bővebben: Link Bővebben: Link. Egy hete még semmi baja nem volt. Próbáltam felcserélni a csatornákat de ugyan ez a helyzet szóval az erősítő jó valami a hangszóróval lesz. Szerintetek mi lehet a probléma?
(#) Ge Lee válasza BI-AMP hozzászólására (») Júl 21, 2019 /
 
Így nehéz felismerni, de elsőre mintha beleverne a cséve vagy a tekercs a vasba. Vedd ki a helyéről a hangszórót, és két kézzel két oldalról betolva-kihúzva a membránt nem adhat semmilyen hangot, ez valószínű fog. Ha igen, kuka, legalábbis ránézésre ez nem az az árkategória amit megérné javíttatni.
(#) BI-AMP válasza Ge Lee hozzászólására (») Júl 21, 2019 /
 
Megpróbáltam Bővebben: Link. Amikkor befele nyomogom akkor bele ér de kifele húzogva nem. Eddig semmi baja nem volt. Álló helyében hogyan romolhatott el?
(#) P_Laszlo válasza BI-AMP hozzászólására (») Júl 21, 2019 /
 
Úgy, hogy elmozdult az egyik alkatrész. Meg valószínűleg nem volt teljesen központos gyárilag sem, csak eddig éppen elfért a lengőcséve. Nem olyan tökéletesek a ragasztások-illesztések eleve ebben a kategóriában. Egyébként, ha nem égett meg a cséve, akkor lehet javítani, pille csere, újraközpontosítás, ilyesmik.
(#) Ge Lee válasza BI-AMP hozzászólására (») Júl 21, 2019 /
 
Nem tudom mivel ragaszthatták a porvédőt, de annyit esetleg megpróbálhatsz, hogy egy fültisztítót belemártasz nitro hígítóba, és körbe körbe áztatgatva vele megpróbálod levenni a porvédőt. Mondjuk festettnek néz ki az egész, lehet hogy a festéket is leszedi a membránról. A tekercs nem, de a csévetest belső fele láthatóvá válik, kis szerencsével az is kiderül hogy ott köszörül-e, mondjuk előrébb nem leszel vele.
Találkoztam már olyan hangszóróval (régi videoton 30 centi körüli) ami állásában szó szerint meglógott. Betették a dobozokat egy raktárba sok évre, majd amikor elővették volna használni ugyanígy karcolt, mert a gravitáció az idővel karöltve elbillentette a középpontból az egész lengőrendszert.
(#) P_Laszlo válasza Ge Lee hozzászólására (») Júl 21, 2019 /
 
Régi Videotonra nem volt jellemző. Azok nagyon stabilak voltak. És nyilván tíz évnél tovább nem is lehetett raktárban tárolni, mert annyi idő alatt elbomlott a hab membránszél.

Műanyagos Vifánál, és bolgár Orionnál gyakrabban fordul elő hasonló probléma.

Tényleg nem jut előrébb, mert valószínűleg valamelyik alkatrész beragasztása a hangszórónál eleve nem sikerült központosra, Vagy az egyik mozgórész nem volt szimmetrikus. Az eleve elcsúszott ragasztások után elég volt egy kicsit megmelegedni a lengőcsévének, aztán már hozzá is ér a vasakhoz.

Hang alapján egyébként, ez a csévetest a vasmagon. Bár nem tudom a videón mennyire központosan mozgatja a membránt.
(#) BI-AMP válasza P_Laszlo hozzászólására (») Júl 21, 2019 /
 
Hát ez elég szomorú nem szeretném ha a szemétben végezné. Megpróbálok érdeklődni a környékemen ki tudná nekem megcsinálni. Ha nem találok mestert rá akkor meg próbálom én meg csinálni. Viszont ezzel kapcsolatban szükségem lenne pár hasznos tanácsra mert még nem csináltam ilyet.
(#) P_Laszlo válasza BI-AMP hozzászólására (») Júl 21, 2019 /
 
Ha nem kell lengőcsévét cserélni, akkor lehet, hogy te is meg tudod csinálni.
(#) BI-AMP válasza P_Laszlo hozzászólására (») Júl 21, 2019 /
 
Értem egy érdekességre figyeltem fel hogy a rá nyomtatott 6ohm helyet 4.2ohmotérek, viszont a párjánál is ez a helyzet aminek semmi baja.
(#) P_Laszlo válasza BI-AMP hozzászólására (») Júl 22, 2019 /
 
Mivel ez hangszóró, és nem vasaló. A hat ohm a névleges impedancia, a 4,2-es egyenáramú ellenállás, szabvány szerint, megengedett.
(#) BI-AMP válasza P_Laszlo hozzászólására (») Júl 22, 2019 /
 
Azt hiszem megvan a hiba. Elvan válva a membrán a tekercstől Bővebben: Link bocs a minőségért de a youtube még nem dogozta fel.
Mivel tudnám megragasztani?
A hozzászólás módosítva: Júl 22, 2019
(#) P_Laszlo válasza BI-AMP hozzászólására (») Júl 22, 2019 /
 
Ha vissza tudod húzni normális pozícióba a csévét, hogy ne érjen vashoz, akkor sima cianoakriláttal, pillanatragasztóval rögzítheted szerintem. Az valószínűleg befolyik a csévetest és a membrán közé is valamennyire. Szétszedés nélkül ennyi lehetőséged van.
(#) BI-AMP válasza P_Laszlo hozzászólására (») Júl 22, 2019 /
 
Megpróbálom
(#) BI-AMP válasza P_Laszlo hozzászólására (») Júl 22, 2019 /
 
Most csak ez van itthon. Használhatom?
(#) P_Laszlo válasza BI-AMP hozzászólására (») Júl 22, 2019 /
 
Ha nem gél állagú, akkor szerintem igen.
(#) BI-AMP válasza P_Laszlo hozzászólására (») Júl 22, 2019 /
 
Megkapartam vele próbaként és lám csodát működik. Most már nem ér bele a vas magba és nem is recseg. Körbe is kentem az egészet meg a biztonság kedvéért meg erősítettem a párját is.
A hozzászólás módosítva: Júl 22, 2019
(#) P_Laszlo válasza BI-AMP hozzászólására (») Júl 22, 2019 /
 
Hát. Akkor egy időre szerintem megoldottad.
(#) Zsolti2012 hozzászólása Okt 15, 2019 /
 
Sziasztok..segitsegeteket szeretnem kerni..egy hete vettem 2 mackie srm 450v2-es hangszorot es az egyik mikor bekapcsolom egy berrego hangot ad ki egessz addig mig bele nem szolok a mikrofonba hangosabban (ha itt lehetseges audio file-t is csatolok)...aztan mukszik de nagyobb hangeronel a basszus torzit...szerintetek hol keressem a hibat...segitsegeteket elolre is koszonom
(#) granpa hozzászólása Dec 25, 2020 /
 
Mitől lehet, hogy a PC-hez használt hangszóróimban mintha morzéznának? G-135 típusú, ehhez való. Jellel és anélkül is.
(#) Gafly válasza granpa hozzászólására (») Dec 25, 2020 /
 
Szerintem Szilárd a tökéletes megoldás, erre a kérdésre.
Hogy:
- utca, vagy
- gyerek,
lehet polémiázni.
A hozzászólás módosítva: Dec 25, 2020
(#) granpa válasza Gafly hozzászólására (») Dec 25, 2020 /
 
Egyik sem. Készülékhiba. Jobban megfigyelve (és jobban bedugva), a morzézás alig hallható, viszont van egy kis huppogás szerű hang, ami nem változik a hangerő állástól.
Az eddig használtat betéve, egyik sincs.
A hozzászólás módosítva: Dec 25, 2020
(#) TAttila77 válasza granpa hozzászólására (») Dec 25, 2020 /
 
Szűretlen tápág a benne rejtező kis végfoknál illetve kiszikkadt elkók, amik olyan szárazak, mint az Atacama sivatag. De ez a téma nem ide való,így pssszt.
(#) Lancer022 hozzászólása Márc 15, 2021 /
 
Üdv! Lenne egy 6~16 ohm-os erősítőm. Erre rá köthetem a 4 ohm-os HS 400 hangfalakat? Milyen bekötések lehetségesek? Pl. ha van 2 db 4ohm hangfalam és 2 db 8 ohmos hangfalam és ezt a 4-et szeretném az erősítőre?!?! Elnézést a hülye kérdésektől.
(#) Cinema válasza Lancer022 hozzászólására (») Márc 15, 2021 /
 
Ha mindenképpen négy hangsugárzót szeretnéd egy egy erősítőre kötni, akkor azt így tedd:
Egy 4Ohm+ egy 8Ohm sorosan kötve megy az egyik csatornába.
Másik 4Ohm + sorosan vele a másik 8Ohm megy a másik csatornába. Polaritásokra tessék figyelni!
Egyik + a másik hangdoboz - csatlakozójára, a maradék + az erősítőbe a + pontra és a maradék - az erősítőbe a - pontra.
Így mindkét csatornában azonos kb. 12Ohm lesz a terhelőimpedanciája a sorosan kapcsolt hangsugárzóknak, ami az erősítőnek is jó, mert 6-16Ohm között lesz.
Csak a 4Ohm-ot ne kösd rá az erősítőre, jobban melegedne és hamarabb tönkre is mehetne.
Remélem, hogy érthetően írtam.

Üdv!
Következő: »»   40 / 42
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem