Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   3026 / 3550
(#) mohinger válasza tbarath hozzászólására (») Ápr 3, 2019 /
 
A Philips orsós magnók ékszíjai tudnak elfolyósodni az évtizedek alatt. De olyan rettenetesen, hogy rémálom eltávolítani a panelekről, alkatrészekről. Olyan, mintha kátránnyá változnának.
(#) pucuka válasza mohinger hozzászólására (») Ápr 4, 2019 /
 
Ezért volt jó a jó öreg Vörös Szikra magnó, az igazi természetes bőrszíjjal, fémkapoccsal összeillesztve. Az még ma is jó.
(#) granpa válasza pucuka hozzászólására (») Ápr 4, 2019 /
 
Azé' buliba nem cipeltük, pedig sportosztály voltunk.
(#) zsolt58 hozzászólása Ápr 4, 2019 /
 
Szép estét
Egy olyan embert keresek aki eléggé otthon van a Java programozási nyelvben.
Azt szeretném hogy ha valaki le írná az ilyen alap parancs szavakat Android Studio Java-ban. Csak hogy egy alap appot meg tudjak csinálni. A design az megy, inkább a működési parancsok érdekelne ami vezérli az alkalmazást.
Üdv.
(#) tbarath válasza zsolt58 hozzászólására (») Ápr 4, 2019 / 1
 
Szerintem az így nem fog menni. Én anno 1 hetes android gyorstalpalón voltam, és hazudnék ha azt mondanám, hogy sokkal okosabb vagyok belőle. Igaz nem is kellett használnom, mert máshogy alakult az élet. De a tapasztalatom az volt, hogy az UI-t összerakni sokkal nagyobb szívás volt, mint a kódot mögé tenni. Igaz akkor még nem volt UI designer, ez még az Eclipse alapú SDK volt.
(#) bbb válasza zsolt58 hozzászólására (») Ápr 5, 2019 / 1
 
A coursera tanfolyamai közül válogathatsz. Ingyenesen is részt tudsz rajtuk venni, ha meg a fizetős opciót választod, akkor papírt is kapsz róla.
(#) jdani hozzászólása Ápr 6, 2019 /
 
Üdv.
A ház sarkához húzok hozzá egy kis falat folyosónak, L alakban. Ennek ki van ásva 80centi mélyen a sávalap.
Sehol nem találok róla infót, hogy a sávalapra a zsalukövet mikor kell rakni.
Na most gondolom rögtön a sávalap kiöntése után nem tehetem a puha betonra a zsalukövet.
Mi a lépés, mikor lehet folytatni az alapot a zsalukővel? O
(#) CIROKL válasza jdani hozzászólására (») Ápr 6, 2019 /
 
(#) Robid válasza jdani hozzászólására (») Ápr 6, 2019 /
 
A betonozás után kb.egy óra múlva mehet.
(#) szs válasza jdani hozzászólására (») Ápr 6, 2019 /
 
Nem emlékszem már, pedig a fater kőműves volt. De nem úgy emlékszem, hogy borzasztó sokat kellene várni.

De:
-Ha azt vesszük zsalukőnek, ami betonból van kiverve, és a közepén luk van (amit később ugyancsak kiöntesz betonnal, vagy sem) :

-A beton 2200-2500kg/köbméter fajsúlyú. Ez négyzetcentiméterenként 0,25Kg-ot jelent ha rögtön egy méter magasra rakod.
-Te ha körülbelül 75 kg vagy, akkor: 75/0,25=300, tehát vágsz egy szabványos 12,5 centi széles deszkából 24 centi hosszút (az lesz 300 négyzetcenti), és ráállsz. Ha nem látszik a nyom, már azonnal lehet 1 méter magas falat rakni belőle.
A hozzászólás módosítva: Ápr 6, 2019
(#) jani1987 válasza szs hozzászólására (») Ápr 6, 2019 /
 
Amikor alábetonoztam a falnak másnap már levettem a zsalut.
(#) szs válasza jani1987 hozzászólására (») Ápr 6, 2019 /
 
A zsalunak addig kell ott lenni, amíg szükséges. Hatalmas épületeket emelnek csúszózsaluval (például nálunk a víztornyot) :egyre fentebb mászik a zsalu, hiszen az alsó részek már megszilárdultak annyira, hogy viseljék a következő adagok súlyát.
A hozzászólás módosítva: Ápr 6, 2019
(#) kameleon2 válasza jdani hozzászólására (») Ápr 6, 2019 /
 
A beton 24 óra múlva produkálja a legerősebb kötést és 100 év múltán. A gyakorlat, hogy legalább 2 hetet vár az emberfia a teljes átszilárdulásig. De valóban, ha föld a zsalu, az összetartja akkor is, ha nem szilárdult át. Én azért inkább kivártam a teljes szilárdulást. Még így is volt olyan. hogy például a zsalukövet kitöltő betont 1 hónap múlva megfúrva még igencsak nedves volt a magja.
(#) Gafly válasza kameleon2 hozzászólására (») Ápr 7, 2019 /
 
A beton egy érdekes állat, érteni kell hozzá.
Én nem értek hozzá, csak a hagyományos módszert ismerem: 4 lapát sóder, 1 lapát cement.
De ha tudományos alapon nézzük a dolgot (érdeklődve szoktam figyelni az építkezést, akkor látok tanulságos/érdekes dolgokat.
Zsalu sem kell, meg ásni sem úgy, például résfal.
Meg kell állapítanom, hogy nem csak a villamosság egy szakma.
Szerelő betonra már másnap simán rámennek géppel (Bobcat és társai).
Amikor még ez egyik felét ki sem öntötték, a másik felén már gyalog sétálnak.
De a széltől is óvják a végleges felszínt, hogy nehogy kiszáradjon. Be is takargatják gondosan (de a takaróra simán ráraknak szinte bármit ).
És a vegyszerek erejét sem kell elfelejteni, vannak trükkösek is.
A hozzászólás módosítva: Ápr 7, 2019
(#) jdani hozzászólása Ápr 7, 2019 /
 
Valaki azt mondja másnap rajkam rá, itt egy óra után mondják...
Mondjuk csak 3 sort raknék, annyi kell csak.
(#) kameleon2 válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 7, 2019 /
 
Érteni én sem értek hozzá, de építőiparban forgolódom 30 éve. . Igen a szilárdulásegítő adalékokkal, 2-órán belül is keményedik. És igen - nem mindegy, hogy hagyományos kézzel kevert betonról van szó, vagy mixerbetonról, mert messze nem ugyanaz az összetétel.
(#) Stewe hozzászólása Ápr 9, 2019 /
 
Lágyforrasztásában szeretnék információt, de nem elektronikai témában.
Működhet-e valamelyik kémiai ónozó gyorsacél felületén?
Kis terhelésű forgácsoló szerszámba kellene gyorsacél hasábot beforrasztani, de a paszták és ónok nagyon rosszul nedvesítik a rapidacélt, az eredmény sajnos kétesélyes.
(#) bbalazs_ válasza Stewe hozzászólására (») Ápr 9, 2019 /
 
Esetleg ragasztás? Vannak nagyon erős fémragasztók.
Esetleg beszorítás? (fészekmarás és felülről valami megfogja).
Sósavval előkezelve valamennyire tapad rá az ón. Legalábbis rozsdamentesnél valamennyire működik (vékony, sodrott vezetéknél).
Ha be tudod valahogyan sárga/vörösrézzel vonni, onnantól már lehet forrasztani.
A kilágyulás veszélye miatt nem lehet keményforrasztani/hegeszteni?
(#) Dióda válasza Stewe hozzászólására (») Ápr 9, 2019 /
 
Lágyforrasztás nem lessz jó mivel a nevében is benne van hogy lágy.
Rézzel bele lehet forrasztani mint az esztergakések lapkáit szokás.
Bár nemtudom mi a cél de elgondolkodnék rajta hogy rapidacél helyett váltólapkát rögzítenék be mert a rapidacél jó ugyan de a szilárdsága eléggé kétesélyes lessz a forrasztás utánn.
(#) granpa válasza Stewe hozzászólására (») Ápr 9, 2019 /
 
Csak keményforrasztás (ellenállás forrasztás, vörösréz trombitalemezzel). Nem árt a rapid képességeinek. Vagy a már említett betétkéses megoldás.
(#) jani1987 hozzászólása Ápr 9, 2019 /
 
Van olyan bolt ahonnan megéri jó minőségű szandált venni? Olyat ami tovább bírja mint az olcsó....
(#) granpa válasza jani1987 hozzászólására (») Ápr 9, 2019 /
 
Még Pesten sem tudok olyat. 20-30 eFt-os szandálokat láttam ragasztva, varrás nélkül, műanyagból. Nagyapám a"knejf"-el nyúzta volna meg a gyártóját! Kínai textil 1-2 eFt-ért, egy nyarat kibír, és nem rohad bele a láb.
(#) bbb válasza granpa hozzászólására (») Ápr 9, 2019 /
 
Én a Decathlon túraszandáljai közül szoktam válogatni. Annak nem teljesen horror az ára és még mázsa fölötti súllyal is több nyarat bírnak.
(#) Stewe válasza Dióda hozzászólására (») Ápr 10, 2019 /
 
A lágyforrasztás, ha sikerül a nedvesítés elég erős, a levált daraboknál mindnél ez a gyenge.
A teljes felületen való forrasztás tökéletesen elég egy furat-finomesztergáló betéthez. Ezért gondoltam kémiai ónozásra, ha lehetséges... A keményforrasztás 600 fok felett lehetséges, ahol a gyorsacél már kilágyul.

A keményfém sajnos túl rideg, könnyen csorbul, nem vált be.
A hozzászólás módosítva: Ápr 10, 2019
(#) Ge Lee válasza Stewe hozzászólására (») Ápr 10, 2019 / 1
 
Már írtam párszor, amikor valamit már semmilyen folyasztószerrel nem tudsz megforrasztani, akkor kell elővenni a foszforsavat (RO-55 rozsdaoldó) és menni fog. De ez nem pákázós topik, szóval ez itt off.
(#) Stewe válasza Ge Lee hozzászólására (») Ápr 10, 2019 /
 
Gázlánggal hevítek.
(#) Dióda válasza Stewe hozzászólására (») Ápr 10, 2019 /
 
Ugyanazt mondod amit le is írtam. Helyedben még mindíg a lapka rögzítéses megoldáson agyalnák el.
Egy valamirevaló lapka 2-10 ezer forint árában mozog és még mindíg azt mondom hogy egy furatos lapka aminek a helyét előkészíted rendesen lessz a legjobb megoldás.Higgy nekem 30-éve ezzel foglalkozom.
(#) zsolt58 hozzászólása Ápr 10, 2019 /
 
Sziasztok.
Lehet hülye kérdés, de egy műanyag dobozba hova kössem a földet?
Mármint egy műanyag dobozba raktam 2 konnektor aljzatot és biztonsági okokból valahová jó lenne kötni a földet de nem tudom hová.
Arduino vezérelné az áram folyását.
A hozzászólás módosítva: Ápr 10, 2019
(#) Kovidivi válasza zsolt58 hozzászólására (») Ápr 10, 2019 / 1
 
Kérdésed a villanyszerelős topicba illik. Tedd fel ott!
(#) nandika76 válasza zsolt58 hozzászólására (») Ápr 10, 2019 / 1
 
Szia, a "földelt" ajzat földelési pontjára.
A doboz műanyag, tehát szigetel. Oda felesleges.
Következő: »»   3026 / 3550
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem