Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   2078 / 2208
(#) Moszkvai válasza FerencziJ hozzászólására (») Ápr 11, 2019
Szerintem csövet nem adnak hozzá, ez csak a nyák (PCB)
A hozzászólás módosítva: Ápr 11, 2019
(#) FerencziJ válasza Moszkvai hozzászólására (») Ápr 11, 2019
Package Included:

1 x EL34B+12AU7+12AX7 Tube Power Amplifier Board PCB
(#) Moszkvai válasza FerencziJ hozzászólására (») Ápr 11, 2019
1db /EL34B+12AU7+12AX7 csövekhez való/ nyák /PCB/. Megtévesztő lehet, de csak azt írja milyen csövekhez való.
A hozzászólás módosítva: Ápr 11, 2019
(#) FerencziJ válasza Moszkvai hozzászólására (») Ápr 11, 2019
Igen, igazad van. Így is lehet értelmezni. Majd megírom, hogy mit küldtek.
(#) granpa válasza FerencziJ hozzászólására (») Ápr 11, 2019
Csatlakozva "Moszkvai"-hoz: "1×EL34", de amúgy PP-ről volt szó; tehát 2×EL34-hez kellene lennie. Amúgy ez csak nyák ennyiért, ami megoldható két bakelit kapocslécen. Én ,-ha most kezdeném-, kisebb, olcsóbb csövekkel csinálnám.
(#) cua válasza FerencziJ hozzászólására (») Ápr 12, 2019
"Bare PCB board (not contain other things)"
Csak PCB.
(#) mohinger válasza FerencziJ hozzászólására (») Ápr 12, 2019
Ennyiért csak panelt kapsz, de jobban is jársz, mert a kittekhez adott csövek csapnivalóan gyengék. 10-20 üzemórát ha bírnak, aztán végük. "Demo" csövek...
(#) FerencziJ válasza cua hozzászólására (») Ápr 12, 2019
Igen, igazad van. Mindent elolvastam, kivéve a piros nagybetűt, ami ordít az arcomba, hogy csak pcb. Ezt benéztem.
(#) FerencziJ válasza mohinger hozzászólására (») Ápr 12, 2019
Nem kell demó anyag, minőségi alkatrészeket szeretnék felhasználni az építésénél.
(#) dobanandras hozzászólása Ápr 12, 2019
Sziasztok.Megvételre keresek 5V4G típusú elektroncsövet.
Köszönettel!
(#) TAttila77 válasza dobanandras hozzászólására (») Ápr 12, 2019
Hali.
Az 5C3S /ejtsd 5c3SZ/ jóval többet tud és a vaterán szokott lenni példáúl ez a cső, bár egy kicsit nagyobb a mérete ennek.
(#) Moszkvai válasza TAttila77 hozzászólására (») Ápr 12, 2019
És csak 500 üzemórás. Ez napi egy óra zenéléssel 1-1,5 év.
(#) dobanandras válasza TAttila77 hozzászólására (») Ápr 12, 2019
A foglalatok egyformak?Vagy kell modositani.Koszonom.
(#) granpa válasza dobanandras hozzászólására (») Ápr 12, 2019
Megnéztem a katalógusban (internet). Egyformák.
(#) dobanandras válasza granpa hozzászólására (») Ápr 12, 2019
Kaptam a kovetkezo elektroncsobol.Mehet ezz is az 5v4g helyet.Nem kaptam leirast rola a netten.Koszonom.5C4S- 5ц4с - 5c4sz
(#) cua válasza FerencziJ hozzászólására (») Ápr 12, 2019
Vannak elfogadhato aru kinai kitek, elfogadhato minosegben.
Ha mar egy keszen van, akkor lehet kiserletezni az alkatreszek cserejevel vagy a kapcsolas modositasaval.
Ebbol a szempontbol a legszereles sokkal kenyelmesebb.
(#) jani1987 hozzászólása Ápr 13, 2019
Említettem nemrég hogy csinálni kellene egy sztereo se fokot mert ehhez van trafóm. Az egyetlen gondom hogy nem egyformák. Mondom az adatokat:
1, 6,85H 364 ohm
2, 5,44H 314 ohm
Ez csak a primer oldal. Hogy lehet szimetrizálni a teljesítményt? Gondolom azt mondjátok majd hogy munkapont beállítással. Zene hallgatásra lesz.
(#) DaviS hozzászólása Ápr 13, 2019
Sziasztok!
Ha egy csőben gyenge a vákuum, annak mik a tünetei?
(#) Imi65 válasza jani1987 hozzászólására (») Ápr 13, 2019
Még két azonosra tekert trafó között is van némi különbség (persze, nem ekkora, csak pár Ohm a primerben, ill. az induktivitást erősen befolyásolja a légrés).
Ami ezektől fontosabb (hiszen ezek - gondolom - gyári trafók, azoknak szokott ilyen szép nagy DC ellenállása lenni), az az áttétel. Vagyis, azonos csövekhez készült-e, és ha igen, akkor mindkettő 4, vagy 8 Ohm -ra készült-e.... Mérd meg az áttételt, ha egyezik, szerencséd van, esetleg az átvitel lehet különböző, de szerintem a Te esetedben nincs annyira kihegyezve az áramkör, hogy erre érzékeny legyen....
(#) pucuka válasza DaviS hozzászólására (») Ápr 13, 2019
Vagy van, vagy nincs. Ha egyszer be tud jutni a levegő, akkor hamarosan megszűnik a vákum, a biztos jele a getter fehér, homályos, hó színűvé válása.
Egyébként az átmeneti időben megnő a vezérlőrács árama.
A hozzászólás módosítva: Ápr 13, 2019
(#) Imi65 válasza DaviS hozzászólására (») Ápr 13, 2019
Ha nincs vákuum, nem fűt fel, csak az áramot veszi fel a fűtőszál, és feltűnően meleg lesz a fűtéstől az üveg is.
(#) jani1987 válasza Imi65 hozzászólására (») Ápr 13, 2019
Telefonon generáltam egy 50Hz-es jelet. Max hangerőnél ez 0,159V. A primer oldalon 1,16V keletkezett. A 6 ohmos hangfallal való számítás valami ilyesmi: négyzetgyök alatt x/6=(1,16/0,159). X-nek 319 ohm jött ki. Itt négy szál drót van.
A másik már bonyolultabb a maga 7 szálával. Mondom a színeket: sárga-piros 0,48mH. Fekete-piros 2,53mH. Fekete-sárga 4,25mH. Ezek voltak a vastagok. Fehér-zöld 5,65mH. A piros-szürke pedig a primer 6,85H-vel. Vagyis a sok szálasnál az lesz a jó ami közelíti a másikat. Még mérek.
(#) mofesa válasza jani1987 hozzászólására (») Ápr 13, 2019
Kicsit olvasgass, nem fog ártani. Ide kattintva, érthetően le van írva, ki van beszélve.
Ha átvitelt is szeretnél mérni, a telefonod kevés lesz hozzá, az alacsony kimenő AC szintje miatt.
(#) Imi65 válasza jani1987 hozzászólására (») Ápr 13, 2019
Az 50 Hz sem lényeg, amúgy sem brummot akarsz vele hallgatni. Valami 230/xV-os trafód nincs (ami nem autotrafó)? Ha a szekunder 6V alatti, akkor kötheted azt a szekunderre, ha pl. 24V-os, akkor a primerre. Így a két értékből közvetlenül számolhatod az áttételt. Upr/Usec. Az induktivitásméréseidnek semmi értelme. Ha 25 körüli az áttétel, 8 Ohm-os ha 35 körüli, akkor 4 Ohm-os (közelítő értékek) volt a hangszóró...
(#) jani1987 válasza Imi65 hozzászólására (») Ápr 13, 2019
Nem igazán van 10 volt alatti trafóm. Ami van azt ki kellene kötni abból amibe van. Tévé panelbe van egy 12-es.
(#) jani1987 válasza jani1987 hozzászólására (») Ápr 13, 2019
Még ez alapján matekozok.
(#) granpa válasza jani1987 hozzászólására (») Ápr 13, 2019
Rákötsz 2 drótot és kiviheted a kert végébe is 12 V-ot. Nem kell kiszerelni.
(#) Imi65 válasza jani1987 hozzászólására (») Ápr 14, 2019
Ott van a hálózati trafódon a fűtőtekercs, azzal is próbálhatsz. Kicsit legyél kreatív.
(#) Cinema válasza jani1987 hozzászólására (») Ápr 14, 2019
Ne csak olvass, hanem tanulj is belőle, próbáld megérteni a dolgokat, mert úgy látom sok mindenben fogalomzavarban szenvedsz, nem érted, hogy mi, mit, mivel és hogyan.
A transzformátoros "mérésed" abszolút hibás, nem így mérünk, így nem is lehet mérni.
Ha valamit mérni akarsz, akkor előbb itt kérdezd meg, mit, hogyan és miért úgy és mivel.
-
Az a két transzformátor nem ugyanolyan, nyilván van mérhető eltérés közöttük, ami valószínűleg a huzalvastagság és/vagy a menetszám eltéréséből adódik, - kevesebb menet, kisebb induktivitás.
-
(Ha arra gondolsz, hogy tekersz még hozzá, hogy egyforma legyen a két transzformátor, na, az nem járható út, mindkettőt kopaszra bontva újra kellene tekercselni, azonos huzalból azonos menetszámokkal, szigeteléssel kivitelezéssel és a vasaikat keverten összeállítani, ebből oda - abból ide a fele lemezek, talán akkor és ha mindent nagyon pontosan csináltál, de csak akkor, esetleg közel egyforma lesz a két transzformátor. A +5%, -5% eltérés még jónak mondható, de elérhető a 2%-on belüli is, ha nagyon pontosan dolgozol.
-
Figyelj arra, hogy mit tanácsolnak a többiek is, mert néha pont az ellenkezőjét teszed és csak magadnak ártasz vele.

Üdv!
(#) pucuka válasza jani1987 hozzászólására (») Ápr 14, 2019
Nem jó helyen "matekozol". Egy trafónak van feszültség, és impedancia áttétele is. (többek között)
A feszültség áttételt könnyű mérni, üresjáratban váltakozó feszültséget adsz az egyik tekercsre, a másikon feszültséget mérsz. A két feszültség aránya az áttétel. Általában az üzemi frekvencián mérjük, hálózati esetén 50 Hz -en, hangfrekvenciás trafónál 1 kHz -en. (ha minden igaz, nincs nagy eltérés a két eredmény között, magasabb frekvenciákon már lehet, a mérést kompenzálni kell.
Az impedancia áttétel a feszültség áttétel négyzete, számolni lehet, mérni bonyolult.
Következő: »»   2078 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem