Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hűtőgép probléma
 
Témaindító: ZLED, idő: Feb 4, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   242 / 291
(#) StMiklos válasza didu hozzászólására (») Ápr 9, 2019 /
 
Szevasz!

Semelyiket, semerre.. Alig van esélyed eltalálni.
Viszont fontos, hogy az érzékelő ( a kapillárcső utolsó 5cm-e ) ugyanoda kerüljön, ahol az eredeti volt, különben gondok lesznek. Tippem szerint itt lehet a gond.
Azért jó lenne tudni a típusát.

Üdv: StMiklos
(#) Busz válasza antikzsolt hozzászólására (») Ápr 9, 2019 /
 
Félek hogyha szólok hogy cseréljék akkor csak annyit csinálnak hogy kézzel kiegyengetik és ugyanazt kapom vissza, akkor meg még rosszabbul járok hogyha megegyengették mintha hozzá sem nyúltak volna.

Hűtőgép csereprogramos, Electrolux ej2302aox2 a típus.

Még be se dugtam amúgy, csak kiszúrtam a réz-alu kötést, utánna meg a csőszűkületet.
Nem hiszem hogy szériahiba, szerintem egyedi eset lehet mert lenne ott bőven hely a normális ívhez.
(#) antikzsolt válasza Busz hozzászólására (») Ápr 9, 2019 /
 
Annak már nyoma van. Amúgy meg van széria száma.
(#) gabilow hozzászólása Ápr 9, 2019 /
 
Üdv Mindenkinek!
Ez a samsung no frostos hűtőm van Kb.8-10éves. Pár hónapja alul a fagyasztóból folyt ki a víz,kivettem az alsó fiókot és vastagon jeges volt körülötte,alatta minden. Azt gyanítom,hogy a víz nem tud kifolyni. Tudja esetleg valaki,hogy hol kellene megpiszkálni ,hogy lefollyon a víz? Nem látok sehol lyukat,esetleg azt aszürke lemezt leszerelhetem, két csavar fogja,motorral együtt jönne ki ahogy néztem,csak nem akarok kárt tenni benme, lehet hogy ragasztva is van.
Ellőre is köszi a segítséget.
(#) Busz válasza antikzsolt hozzászólására (») Ápr 9, 2019 /
 
De elviszik "javításra" akkor alapból ugyanazt hozzák vissza "javítva".


Ezt igazából a gyárba kellene visszavinni, ott gázt lefejteni, csövet elvágni, újraforrasztani.

3 napon belül lenne de csak akkor cserélnék ha hibás lenne. De még hűt de meddig?
(#) antikzsolt válasza Busz hozzászólására (») Ápr 10, 2019 / 1
 
Akkor rá kell egy picit segíteni a hajlongásba. És ha jól értem még benne vagy a 3 napban.
(#) didu válasza StMiklos hozzászólására (») Ápr 10, 2019 /
 
A tipusa Indesit CA55. Ez a termosztát száma: Ranco k59 L1816. Még lett jelölve a kapiláris cső az új zsír ugyan addig megy be.
(#) Busz válasza antikzsolt hozzászólására (») Ápr 10, 2019 / 1
 
Lehet van benne tervezési hiba is.

Azt vettem észre hogyha a gyári csomagolásban billegtetem a gépet akkor egész egyszerűen hajlanak a csövek is.
Itt a videó:
https://www.youtube.com/watch?v=2o5sW2-0_JU&feature=youtu.be

Szóval ha a molnárkocsival rossz helyen fognak alá vagy egy kicsit "rossz" helyen fog alá a targonca már hajlik benne a cső, pont ott ahol eredetileg is van a hajlás.

Tehát lehet nem egyedi eset hogy jobban erőltette az operátor a soron hanem szállításkori sérülés aminek nincs külsérelmi nyoma.

Most kicsomagoltam, bedugtam, ha bármi rendellenességet tapasztalok azonnal megpróbálom visszacserélni.

Nade mint írtátok, lehet kapok másikat és ugyanilyen hanem rosszabb lesz.

Mivelhogy hűtőgép csereprogramos is az sincs hogy kérem vissza a pénzem és veszek más típust. Elment tőle a bizalmam.

Electrolux meg valszeg le fogja szarni, szóval ezt be kell nyelnem ha amúgy (még) működik, komolyabb esetekkel nem foglalkoztak mint olvasgattam a neten, nem még ilyennel.
(#) Macsek71 hozzászólása Ápr 10, 2019 /
 
Nem probléma, csak érdekesség :

Néhány éves alul fagyasztós In***it hűtő leolvasztásakor( a fagyi kicsit jeges volt) döbbenten észleltem a fagyasztó-téri hőcserélő mintha rozsdás lenne

Olyasmi a látvány, mintha valami kemény bevonat lenne a rácson, ami lepattogott, és helyén rozsda-szerű alakult ki ...
(#) Busz válasza Macsek71 hozzászólására (») Ápr 10, 2019 /
 
Jobban nézegetem és azon gondolkodom hogy az a réz közdarab minek kellett a kompresszor és az alucső közé?

Vagy eleve sérült, még gyáron belül javított vagy nem tudom mi értelme a kompra forrasztani egy pár centis réz csövet aminek még az átmérője sem stimmelt a kompra.
Nincs valaki akinek ugyanilyen gépe van és letudná nekem fotózni hogy neki hogy van bekötve a kompresszor?



De bedugtam, hűt, de csak 14 fokot tudott produkálni a normál tér közepén mikor már lekapcsolt.

Ez amúgy váltószelepes vagy simán csak az egyik tér hőmérsékletét figyeli és az alapján ahogy sikerül a másik?

cső2.jpg
    
(#) mikrodigit válasza gabilow hozzászólására (») Ápr 10, 2019 /
 
Én egy Siemens fagyasztóval jártam úgy, hogy nem hűtött rendesen, mert teljesen befagyott ott, ahol a levegőnek áramlania kellett volna. Az volt az oka, hogy a leolvasztó fűtőbetét kiégett. Minden megbontás nélkül lehetett ellenőrizni a működését az áramfelvétel figyelésével: a kompresszor 80W körüli fogyasztása helyett minden nap volt egy leolvasztási ciklus, ekkor 200W körül fogyasztott (ha jó volt a fűtőbetét).
(#) granpa válasza Busz hozzászólására (») Ápr 10, 2019 / 1
 
A hűtő HIBÁS, azonnal küldd vissza. A cseredarabot rögtön nézd meg (míg ott a szállító), ha ugyanilyen, azt is vissza. Végül kaphatsz jót is.
(#) Busz válasza granpa hozzászólására (») Ápr 10, 2019 /
 
Bedugtam, hűt. Csumáratekertem, nem kapcsolt ki reggel óta, hűtőtérben 1 fok van, szóval működik, hangja normális.

Bár nem tudom hogy mennyire normális az hogy 15 fokos helyiségben egy kicsi kombihűtő 6 liter palackos vízzel megtöltve szinte szünetmentesen megy.
Lejjebb tekerve lekapcsol rögtön tehát termosztát jó.

Nade ha majd a nyári 35 fokos kánikulában ez azt jelenti hogy csumáratekerve nonstop üzemet jelent.

Nincs mire visszaküldenem, a 3 napos cseregarancia is csak arra az esetre vonatkozik ha a "rendeltetésszerű használatot a hiba akadályozza".
A hozzászólás módosítva: Ápr 10, 2019
(#) StMiklos válasza didu hozzászólására (») Ápr 10, 2019 /
 
Szevasz!

A K59 család közös jellemzője a kikapcsolástól független +5C visszakapcsolás.
Az ilyen hűtőkben a "standard" -15 _ -25 legmelegebb _ leghidegebb kikapcsolás.
Ne vesd össze a hűtőben mérhetőkkel, csak részben igaz.
Létezik -11 _ -28 értékű is, ez még mindig jó, de kerűlni kell a max. járatást, lehet nem kapcsol ki. De aztán van nagyon elvadult (erre a funkcióra) -22 _ -32, na ez itt nem jó.
Az általad adott típusról nem található adat, mint a többi több 100-ról se.
Az, hogy a mélyhűtőben kikapcsol, az biztató, csak azt nem írod, minimum, vagy max állásban.
Nagyon nem mindegy, így semmi értékelhető következtetés nem vonható le.
Amit tehetsz: minden termosztát csere után minimumom kezdek járatni, megfigyelve a járást.
Kikapcsol-e, visszakapcsol-e, netán járás/állásidő megfigyelés.
Ha így megy, de kevésnek mutatkozik a hőfok, lehet 1 -el feljebb tenni, és így tovább.

Üdv: StMiklos
A hozzászólás módosítva: Ápr 10, 2019
(#) StMiklos válasza StMiklos hozzászólására (») Ápr 11, 2019 /
 
Szevasztok!

Mindenkinek, itt egy beszerzési forrás, "gazdaságos" oldal.
https://www.arportal.hu/kereses/ranco.html

Létezik a K59Lxxxx mellett K59Hxxxx is, legtöbb esetben ezekben membránfűtés van, mert a termosztátnál a membrános szelencének kell a legmelegebbnek lenni, különben borul a működés.
És ezek +2,5C környékén kapcsolnak vissza, de ezt nem kell megjegyezni, működni fog.

Üdv:StMiklos
(#) gabilow válasza mikrodigit hozzászólására (») Ápr 11, 2019 /
 
Üdv!
Megoldódott, 24 óra leolvasztás után bekapcsoltam és van víz a tálcában, szerintem működik a leolvasztás. Lehet, hogy csak jégdugó volt. Jöhet a következő 8-10 év.
Úgy látszik a Samsung nem csak telefonokat tud gyártani.
(#) kaqkk válasza gabilow hozzászólására (») Ápr 11, 2019 / 1
 
Nagyon valószínű hogy ha egyszer befagyott ,akkor legközelebb is be fog . Mégpedig azért mert az olvasztóbetéten lévő hőbiztosíték megszakadt . Ha pár nap múlva előjön a hiba akkor bontsd ki a burkolatot a ventilátornál és az olvasztóbetét vezetékén lévő dobozkát mérd meg,az egyik vezetéken szakadást fog mutatni a műszer . A dobozka (termofuse) cseréjével még 3-4 évig használható lesz a gép akkor majd újra cseréled ....
(#) gabilow válasza kaqkk hozzászólására (») Ápr 11, 2019 /
 
Köszönöm a hasznos infót,figyelni fogom.
(#) Gyurka76 hozzászólása Ápr 12, 2019 /
 
Sziasztok,
Kombi hűtő beszerzése lett esedékes. Mi a véleményetek, alul v. felül fagyasztós, no frost vagy nem ill. gyártó szerint melyiket ne? BEKO-val milyenek a tapasztalataitok?
Köszönöm
(#) Busz válasza Gyurka76 hozzászólására (») Ápr 12, 2019 /
 
Nofrostosokat kerüld, több az elektronika, fűtőbetét stb, azok hajlamosak meghalni mint itt is tapasztalják sokan.
(#) mikrodigit válasza Busz hozzászólására (») Ápr 12, 2019 /
 
Az én Liebherr nofrost kombi hűtőmben nincs semmi elektronika, nincs fűtőbetét, csak egy egyszerű Ranco termosztát van. Éppen az romlott el. Ezeket nem az örökkévalóságnak gyártják.
(#) StMiklos válasza mikrodigit hozzászólására (») Ápr 12, 2019 /
 
Szevasz!
Az nem no-frost, hanem automata leolvasztású (így mondják), a kettő nem ugyanaz.
A termosztátot megveheted magad is és akár ki is cserélheted és megihatsz javítási címén 10-15 üveg sört...

Üdv: StMiklos
(#) mikrodigit válasza StMiklos hozzászólására (») Ápr 13, 2019 /
 
Bocs, akkor tévedtem, kösz a helyreigazítást. Nem sokat foglalkoztam hűtőkkel, de cseréltem már eddig is elromlott termosztátokat (érdekes módon mindig a Ranco által készítettek romlottak el). Most viszont berágtam azon, hogy az ebbe valóért (Ranco K59-L2629 = Liebherr 6151803) 25-33 ezer forintot is elkérnek (esetleg utángyártottban 15 ezret).
Így aztán körbenéztem, hogy milyen alkatrészek vannak a fiókomban és összeszektam egy egyszerű elektronikus termosztátot, ami az eredeti hőmérsékleteknek megfelelően kapcsol. LM324, uA723, triac, potméter, stb. van benne. Úgy néz ki, hogy jól működik.
üdv: András
(#) StMiklos válasza mikrodigit hozzászólására (») Ápr 13, 2019 /
 
Szevasz!

Nézd csak meg csütörtök 11:06-os hozzászólásomat!
Nem árt picit visszaolvasni, igaz, itt nincs meg az alkotás öröme.
A hűtők zömében Ranco, jóval kisebb részében Danfoss termosztátok vannak.
Persze hogy a Ranco romlik...

Üdv: StMiklos
A hozzászólás módosítva: Ápr 13, 2019
(#) mikrodigit válasza StMiklos hozzászólására (») Ápr 13, 2019 /
 
Szia!
Olvastam azt a hozzászólásodat, de az árportálon nem találtam megfelelő termosztátot (+5,+5,-10,-27 fok), de addigra már kész volt az én "alkotásom" is.
Egyébként egy 1970-es évekbeli abszorpciós Lehel hűtőből (talán svéd liszensz volt) van egy Danfoss termosztátom, amit már egy másik Lehel hűtőben is használtam - az a mai napig is jó.
(#) StMiklos válasza mikrodigit hozzászólására (») Ápr 13, 2019 /
 
Szevasz!

Ok, értem.
De nyugodtan be lehet tenni a -15_-25 közül bármelyiket, mint látod, abból van vagy 4 a listában, nem véletlenül.
Legfeljebb akkor nem helyettesít "teljeskörűen", ha 1-es vagy 5-ös állásban (2 szélső állás) szeretnéd használni.

Üdv: StMiklos
(#) Busz hozzászólása Ápr 16, 2019 /
 
Üzemeltettem 1 napig majd bedöglött, már ki is cserélték gariban. Kaptam egy ugyanolyat de itt nem az alu hanem a rézcső van görbítve. Nembaj, a réz legalább jobban bírja a hajlítást, legalábbis remélem.

De nagyon hülyének fognak nézni ha írok egy levelet az electroluxnak hogy ez így bizony nagyon szériahiba gyanús?
Mert ez is elég durván megvan hajlítva. Amíg a másik hűtőben hideg volt ez a szívócső addig ebben langyos a szűrővel együtt.

Most üzemeltetem hogy most dögöljön be ha akar meg vettem rá plussz garit, így már 4 év van rá.

forumra.jpg
    
(#) kaqkk válasza Busz hozzászólására (») Ápr 16, 2019 /
 
Mocskos nagy szerencséd van ! Egymás után két szar hűtő , nem csodálkoznék ha a harmadik is hibás lenne , de legközelebb nézd meg mielőtt elmennek a szállítók ....
(#) Busz válasza kaqkk hozzászólására (») Ápr 16, 2019 /
 
De nem látszódott basszus. Hátlapon alig lehet belátni, azt láttam hogy ok a cső. Hátulról OK is, de jobban megnézve nem.

Ki hitte volna hogy ilyen a szerencsém? Majd kíváncsi leszek mennyire hűt.

De már a boltba is hülyének néztek pedig az előző tényleg kifingott rásegítés nélkül is.
(#) antikzsolt válasza Busz hozzászólására (») Ápr 16, 2019 /
 
Ez már majdhogynem direkt dolognak tűnik. De ez így tényleg gáz hogy van. Felesleges ellenállást okoz az a cső törés.
Következő: »»   242 / 291
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem