Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   822 / 1116
(#) _ampervadasz_ válasza coyote55 hozzászólására (») Ápr 17, 2019 / 1
 
Suszter megoldásokkal semmiképp nem lehet halott TF/SD memóriákat menteni.
Az SD kártya bukorlatát lehámozzák inntentől kezdve (a TF -el megegyező módon) a nyák hordozót finoman megcsiszolják azon a részen, ahol FLASH áramkört elhelyezték. Ezekután egy nagyitó alatt egy adapterkártyába be kell huzalozni a kártyát és mehet a FLASH iró/olvasóba. A következő folyamtot nem most nem tudom, hülyeséget nem akarok írni.
Szerintem akkor esélytelen a dolog, ha olyan FLASH -ből kellene olvasni, ami eleve használ titkosítást.
(#) coyote55 válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Ápr 17, 2019 /
 
Köszi, akkor ez otthonra felejtős... Kár.
(#) rolandgw hozzászólása Ápr 17, 2019 /
 
Sziasztok!
Elég hiányosak a PC-s hálózati ismereteim, kérnék segítséget. Használok egy programot -free verzió- minden indításkor és kilépéskor bedob egy reklám ablakot a cég ajánlataival, nagyon idegesítő. Nem a böngészőt nyitja meg. A Comodo-ban letiltottam a programot. Bontottam a hálózatot, így elcsíptem egy http címet az ablakban, letiltottam, megint kimegy
A Comodo-ban megjelenik egy ilyen kimenő bejegyzés induláskor: System[4] IPV6 OUT, de egy IPV4-es címet ad meg célként. Ez sem fogja meg. Van valami ötletetek? Köszönöm!
(#) Gombszem válasza rolandgw hozzászólására (») Ápr 18, 2019 /
 
Próbáld meg a hosts fájlban letiltani azt az IPV4-es címet. Hozzáadsz egy sort, amiben az elején ez van (a számok után szóköz vagy egy Tab, majd az IPV4-es cím):

127.0.0.1

például (de nehogy ezt add meg):
127.0.0.1 https://www.hobbielektronika.hu

A hosts fájl itt van:
C:\Windows\System32\drivers\etc\hosts

Az editáláshoz rendszergazdai jog kell.
(#) rolandgw válasza Gombszem hozzászólására (») Ápr 19, 2019 /
 
Ez megoldotta. Köszönöm!
(#) vladcepes hozzászólása Ápr 23, 2019 /
 
Sziasztok! Egy új nyomtató telepitésénél ezt írja ki:
Szerintetek mi a probléma?
(#) Firefighter1 válasza vladcepes hozzászólására (») Ápr 23, 2019 /
 
Ha céges a gép akkor le van tiltva a telepítés.. beszélj a rendszergazdával. Kérd meg hogy telepítse fel.

Legalábbis szerintem...

Mondjuk nekem a kávéfőzőm sohase hisztizett ha kalapácszsírt akartam telepíteni rá.
A hozzászólás módosítva: Ápr 23, 2019
(#) misi93 válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Ápr 24, 2019 /
 
Köszönöm a segítséget, google a barátom volt és megtaláltam a név alapján a programot, letöltöttem, nincs TC (nekem felesleges, bőven elég a win intéző), viszont a link hasznos kipróbálom.
A kapcsolót kapcsolgattam mindkét állásban legalább 2x próbáltam, de semmi azóta plusz 1 SD kártya olvasóval is próbáltam, nem működött.
Köszönöm a segítséget.
(#) misi93 válasza Kovidivi hozzászólására (») Ápr 24, 2019 /
 
Ez számomra ismeretlen fogalom, hogy egy SD kártya vagy pendrive tönkremegy (szerencsére nem jártam még így) na jó egyszer a saját hibámból véletlen felcseréltem a plusz minuszt az előlapi USB-n és meglett az eredménye de ez más téma...
Attól, hogy nem találkoztam vele nyilván létezhet.
Köszönöm neked is a segítséget!
(#) _ampervadasz_ válasza misi93 hozzászólására (») Ápr 24, 2019 /
 
Szívesen. Attól még az SD foglalatban az engedélyező mikro kapcsoló is lehet hibás.
(#) enree hozzászólása Ápr 24, 2019 /
 
Sziasztok!
SSD-re telepítettem win10-et. Ellenőriztem az alignálást és nagyon sem stimmel, csak az első, a telepítő által létrehozott szektoron osztható az eltolási pont 4096-al, hogy egész szám jöjjön ki.
Van valami tippetek, hogyan tudom kiszámolni, hogy a 120-as SSD-t miként particionáljam, hogy kerek szám legyen?
Az az érdekes, hogy a második partíció se stimmel, pedig azt a telepítő hozta létre...
(#) Doky586 válasza enree hozzászólására (») Ápr 24, 2019 /
 
Mind a négy szám osztható maradék nélkül 4096 -al. Mi a gond?
A hozzászólás módosítva: Ápr 24, 2019
(#) enree válasza Doky586 hozzászólására (») Ápr 24, 2019 /
 
Basszus!
Ezt nagyon benéztem, a nagyságrend elválasztó pontot tizedes vesszőnek néztem
(#) misi93 válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Ápr 24, 2019 /
 
Hmm erre nem is gondoltam, vagy alapból nem is építették bele, lehet az egyiket kibelezem
(#) nedudgi válasza misi93 hozzászólására (») Ápr 24, 2019 /
 
A kapcsoló szoftveres tiltást jelent.
(#) _ampervadasz_ válasza misi93 hozzászólására (») Ápr 25, 2019 /
 
Szívesen. Konkrétan megtörtént eset.
(#) Pacso hozzászólása Ápr 27, 2019 /
 
Sziasztok ! A gépem újabban olyat produkál,hogy az egér bal gomb megnyomásakor duplán érzékel, (kettőt ugrik a betöltendő oldal) . Mi lehet a hiba oka?? Egér csere már volt de a jelenség ugyan az !
(#) antikzsolt válasza Pacso hozzászólására (») Ápr 27, 2019 /
 
Nekem is ugyan ezt csinálja. És néha random a jobb egérgomb is beindul. De nálam nincs bekapcsolva a dupla kattintás.Gyaníthatóan a win hibája játszik közre. Mert még egy ismerős is panaszkodik hogy nem tud vele mit kezdeni. Ha cserél egeret akkor 15.000Ft
A hozzászólás módosítva: Ápr 27, 2019
(#) antikzsolt hozzászólása Ápr 27, 2019 /
 
Nemrég volt egy teljes új telepítés, nem klónozás.
Úgy érzem az előző rendszer nem úgy ment ahogy kellett volna. Jobb oldali az új eredmény.
(#) Pacso válasza antikzsolt hozzászólására (») Ápr 28, 2019 /
 
Köszönöm a válaszodat! Akkor valószínű ,hogy újratelepítés segíteni fog ! További szép napot kívánok !
(#) antikzsolt válasza Pacso hozzászólására (») Ápr 28, 2019 /
 
Nem kell újratelepíteni az egész gépet. Elég ha az eszközkezelőben eltávolítod a drivert majd a win gombbal megnyitod a start menüt és a nyilakkal rámész hogy restart. Újraindulás után újra lesz egered. Talán megoldja a bajt. Bár nekem az újratelepítés után is megmaradt sajnos a hiba mind a két egérnél.
(#) antikzsolt hozzászólása Ápr 29, 2019 /
 
Gyors lemez formázás után van értelme foglalkozni a véletlen elveszett adatokkal?
(#) eSDi válasza antikzsolt hozzászólására (») Ápr 29, 2019 /
 
A gyors formázás nem írja felül a lemezt, csak beírja a FAT-ba, vagy az MFT-be, hogy te most márpedig üres vagy.
Ha még nem írtál a lemezre semmit, akkor többnyire rendben visszanyerhetők az adtok.
Nekem sikerült elbaltáznom egyszer az 1TB HDD-m partícionálását. Nagyon sok fénykép, zene és jópár film volt rajta. Két napig futott a "deep scan", végül egyedül a filmek bánták a dolgot. A többi mind előkerült hiba nélkül.
(#) antikzsolt válasza eSDi hozzászólására (») Ápr 29, 2019 /
 
Köszi.
A formázás után ki is voltak kapcsolva. Adatmentéskor szoktam rádugni. 2x500gb 1x250gb 1x80gb amit letaroltam véletlenül Lesz egy pár nap mire végzek vele. A gáz az egészben hogy a két nagyobb nem is a saját biztonsági mentésem volt.
(#) antikzsolt hozzászólása Ápr 29, 2019 /
 
Van ingyenes adatmentő program ami nem csak 1gb enged menteni?
(#) pittti válasza antikzsolt hozzászólására (») Ápr 29, 2019 / 1
 
Én ezt (is) szoktam használni...
Több esetben jobb eredményt értem el vele, mint a méregdrágán vásárolt speciál szoftverekkel.
(#) pittti válasza antikzsolt hozzászólására (») Ápr 29, 2019 /
 
Na várjunk csak...

„2x500gb 1x250gb 1x80gb amit letaroltam véletlenül...”

Már megbocsássál, de ennyi partíciót nem tudsz véletlenül leformázni - ugyanis gyorsformázni csak egyesével lehet. Ilyenkor az ember általában már az első után észreveszi hogy bolondságot csinált.

Miért nem írod meg, hogy tulajdonképpen mi történt?
(ha ugyanis újrainicializáltad, akkor egész más a helyzet...)
(#) antikzsolt válasza pittti hozzászólására (») Ápr 30, 2019 /
 
Rossz tároló dobozt fogtam meg mint amit akartam. Ezen felül van másik doboz az csak annyiban különbözik hogy 80gb lemez nincs benne.
(#) D_Zsolt hozzászólása Ápr 30, 2019 /
 
Talán jó helyen van itt a kérdés. Van egy Alienware asztali gépem, egy régebbi modell. A tápegysége 300W-os és külső. Újabban mikor bedugom a konnektorba, lenyomja a kismegszakítót, ami 16 Amperes, korábban ezt nem csinálta. Talán túl sok fogyasztó van ezen a fázison, de ez az elektromos hálózathoz nem nyúlhatok, bérlakásban lakunk. Ha nálam semmi más nincs bekapcsolva akkor is ezt műveli. Leballagok a pincébe és visszakapcsolom, onnantól működik. Jelenleg azt csinálom, hogy nem kapcsolom le a hosszabbítót, amibe csatlakoztatva van, pedig amikor vihar van, jobban esne ha minden áramtalanítva van. Tudok ellene valamit tenni helyileg?
(#) pittti válasza D_Zsolt hozzászólására (») Ápr 30, 2019 /
 
Hello!

Egy tápegység akkor szokott ilyet csinálni, ha tönkremegy benne az NTC (ez egy olyan alkatrész, aminek van egy induló ellenállása - majd az átfolyó áram hatására melegszik, és lecsökken az ellenállás), tehát tulajdonképpen egy lágyindító. Filléres alkatrész, könnyű cserélni amennyiben szétszedhető a tápegység. Ha nem, akkor vagy eléje teszel egy külső lágyindítót, vagy pedig egy áthidaló kapcsolóval ellátott nagyteljesítményű 15 ohmos ellenállást.
Az ellenállásra csak a bekapcsolás idejére van szükség, ha már beindult a tápegység áthidalható.
A hozzászólás módosítva: Ápr 30, 2019
Következő: »»   822 / 1116
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem