Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   3027 / 3546
(#) haragati válasza Ge Lee hozzászólására (») Ápr 11, 2019 /
 
Ezt még nem hallottam, de ki fogom próbálni!
(#) Qju hozzászólása Ápr 13, 2019 /
 
Ezen a szomorú napon találtam egy bejegyzést a Facebook fiókomban.

RIP Janó bácsi.
(#) kameleon2 válasza Qju hozzászólására (») Ápr 13, 2019 /
 
(#) sany válasza Qju hozzászólására (») Ápr 13, 2019 /
 
(#) Firefighter1 hozzászólása Ápr 16, 2019 /
 
Sziasztok! Anno már felvetettem... de azota nem jutattam előrébb.
Csiga hajtásű beépített redőnyöm van, függőleges hajtótengelyel mint a kitekerhető terasz és kirakatnepellenzőnek.
Hogy tudnám megmérni hogy mekkora erő (forgatónyomaték) kell a le és felhuzáshoz, ezálltal hogy mekkora motort méretezzek.

Érzésre nagyon könnyű.... de nem tudom. Valami kisebb 12-24 voltos 80-100 fordulatra áttétezett motort néztem rá ... aztán lehet hogy nevetségesen kevés lesz..
(#) nedudgi válasza Firefighter1 hozzászólására (») Ápr 16, 2019 /
 
(#) Firefighter1 válasza nedudgi hozzászólására (») Ápr 16, 2019 /
 
Igen.... bocsánat... rpaszul fogalmaztam.
A meghajtása olyan mint a napellenzőké, tehát nem gurtnis.
Amugy a redöny az "normális redőny"
(#) szs válasza Firefighter1 hozzászólására (») Ápr 16, 2019 /
 
Ugyanazt a tengelyt akarod meghajtani, amit a "kurbli"-val is tekersz?
A kurbli végébe (ahol markolod) beleakasztasz egy rugós erőmérőt, megméri, hány Newton akkor, amikor forgatja. A kurblikar hosszát is megméred (tengelytől markolatig). Ez a hossz ahányszor benne van a méterben, annyival osztod az előzőleg mért erőt. Megvan a forgatónyomaték Newtonméterben.
A hozzászólás módosítva: Ápr 16, 2019
(#) antikzsolt hozzászólása Ápr 19, 2019 /
 
Hali.

Nemrég tudtam meg hogy a falunkban üzemelő könyvtárnak, és az önkormányzati a tetejére felkerült a napelem. Úgy szidják mint a bokrot. Nem termel jóformán semmit nem éri meg az árát. stb.
Kíváncsiságból bementem megnézni mennyi is termel. Ahogy a kijelzőn láttam minden rendben volt a géppel és a napelemekkel is. Nem értettem hogy akkor mi a baj. kb 1.5 óra figyelés és jegyzetelés után megindultam kifelé.Akkor láttam egy utasítást ami az ajtónak a belső felére volt felragasztva.
"TÁVOZÁS ELŐTT A FŐKACSOLÓT FORGASD OFF ÁLLÁSBA"
Amikor mondtam meg van a hiba, miért nem úgy termel a napelem ahogy az elvárt majdhogynem én voltam a hülye. Nem hitték el hogyha lekacsolják az áramot akkor nem tudja visszatölteni. Úgy érzem elég nagy a környékemen a sötétség.
Vagy kifelé tudnak teleportálni az elektronok?
(#) Bakman válasza antikzsolt hozzászólására (») Ápr 19, 2019 / 1
 
Idézet:
„Úgy érzem elég nagy a környékemen a sötétség.”
Vedd figyelembe, hogy egy műszaki kérdésről van szó ott, ahol főleg irodai tevékenység folyik. Kollégám is panaszkodott a feleségére, mert nem tudta megnézni az olajszintet az autóban, miközben ő még egy teát sem tud elkészíteni... Ami neked egyértelmű, nem biztos, hogy másnak is az.

Mutasd meg nekik, hogy mit csináljanak, menj vissza két hét múlva és kérdezd meg őket, hogy áll a dolog.
(#) antikzsolt válasza Bakman hozzászólására (») Ápr 19, 2019 /
 
Mondtam nekik hogy mit kell csinálni. Hogy legalább 5 napig ne kapcsolják le aztán észre veszik a különbséget. De én csak egy egyszerű emberke vagyok. Aki nem tud semmit. Erre csak annyit tudok mondani aki h...e az maradjon is az.
(#) Bakman válasza antikzsolt hozzászólására (») Ápr 19, 2019 / 1
 
No igen, amikor tiltakoznak egy segítő szándékú tanács ellen, nincs mit tenni.
(#) Kovidivi válasza antikzsolt hozzászólására (») Ápr 19, 2019 /
 
Nem lehet, hogy valami oka van, hogy csak akkor mehetnek a napelemek, ha ott van valaki (munkaidőben?). A könyvtár védelme, ha esetleg valami baj történne. Munkaidőben mindig ott van valaki, hétvégén meg leég az egész könyvtár? Szerintem csak félnek magára hagyni a szerkezetet, vagy kiadta utasítádba valaki feljebbvaló, vele meg nem fog a könyvtáros Bözsi néni vitatkozni, mikor fogalma sincs, hogy mi az a napelem...
A hozzászólás módosítva: Ápr 19, 2019
(#) Gafly válasza Kovidivi hozzászólására (») Ápr 19, 2019 / 2
 
Azzal a részével nincsen bajom, hogy amikor az utolsó ember is elhagyja a "gyárat", akkor áramtalanítson. Hiszen a könyvtáros néni bekapcsolva felejtheti a rezsót, ahol az ebédet melegítette...

Felmerül bennem a kérdés, hogy hűtőszekrény/riasztó és társai vannak-e ott, ahol a folyamatos táplálás illendő? Ha nincs, akkor megyünk lopni már holnap is.

Egyébként meg (bár nem láttam, és nem értek hozzá), nem lehet, hogy az invertert a főkacsoló elé kellene kötni?
Vagy a "Tűzvédelmi" kacsolóról beszélünk?
Munka és tűzvédelmi oktatás szokott-e az alkalmazottaknál lenni ottan?
(#) antikzsolt válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 19, 2019 /
 
Sima főkapocsról van szó. Van riasztó is, Párszor már halottam visítani. Bár nem mostanában. Igen volt nem is rég. Jó napot x y vagyok. Emiatt vagyunk itt. Kérem írják alá viszont látásra.
A főkacsoló elé sosem kötünk semmit. Mert onnantól kezdve már nem főkapcsoló.
Akkor mi értelme volt felszerelni olyan helyre ahol átlagosan napi 3.4 órát üzemel egész évre kiszámolva.
A hozzászólás módosítva: Ápr 19, 2019
(#) szs válasza antikzsolt hozzászólására (») Ápr 19, 2019 /
 
Nem is fogják elhinni, hiszen a kivitelező jól beleültette őket a hintába, te pedig "csak" egy külsős vagy.
- A főkapcsolót nagyon helyes "off" állásba helyezni, már csak tűzvédelmi szempontból is, hiszen nincs felügyelet távozás után.
- A napelemet viszont állandó kapcsolatban kéne tartani az akkuteleppel, hiszen ha el is hagyjuk a területet napközben, az mégiscsak töltődjön.
Itt csapta be őket a kivitelező, mert drágább lett volna, ha teljesen leválaszthatóvá teszi a töltő részt a fogyasztói résztől, -így viszont az lesz a drágább a fogyasztónak, hogy vagy alkalmaz állandó felügyeletet (akkor nem kell lecsapni a főkapcsolót), vagy nincs igazi mértékű megtakarítás, hiszen már akkor áramtalanítanak, amikor még töltődhetne a rendszer. Itt bosszulja meg magát az olcsóbbítás.

Ezt már most nagyon nehéz elmagyarázni nekik, hiszen a kivitelező "elismert szakember" volt, te meg csak egy "kötözködő külsős" maradsz a szemükben
(Mindamellett, hogy ez az egész napelemezés (ma még) jól megcsinálva is nagyon drága a valós hasznához képest.)
(#) tbarath válasza szs hozzászólására (») Ápr 19, 2019 /
 
Szerintem nincs ott akkutelep, hanem a szokásos módon az elektromos hálózatba táplál be. Akkut max. ott használnak napelemhez, ahol nincs kiépített elektromos hálózat, mert a kiépítés árával is számolva megtérülhet.
(#) szs válasza tbarath hozzászólására (») Ápr 19, 2019 /
 
De akkor meg a főkapcsoló állása nem jelentene semmit, és antikzsolt sem tette volna szóvá...
Idézet:
„Nem hitték el hogyha lekacsolják az áramot akkor nem tudja visszatölteni.”

Ebből (is) gondolom, hogy van akkutelep.
A hozzászólás módosítva: Ápr 19, 2019
(#) szs válasza tbarath hozzászólására (») Ápr 19, 2019 /
 
Úgy látom, jobb, ha kimegyek fűrészelni. Nem vettem azt a mondandódat figyelembe:
Idézet:
„az elektromos hálózatba táplál be”

Úgy már értelek.
(#) antikzsolt válasza szs hozzászólására (») Ápr 19, 2019 /
 
Bocsánat lemarad egy apró lényeges szó "hálózatra"
Felügyelet van. Tűz és betörés ellen is. Ott viszont van 1-1 aksi mind az irodában mind a könyvtárban is. Ha tippelnem kell 12v 7ah.
(#) Villanymozdony hozzászólása Ápr 20, 2019 /
 
Sziasztok, lenne egy abszolut off kérdésem:
A híres RO55 rozsdaoldót miért hívják az öregebb szakik CR-nek?
"Rozsdás? Majd jól lecéerezzük!" Gyakran elhangzik.
(#) ftirius válasza Villanymozdony hozzászólására (») Ápr 20, 2019 / 1
 
Esetleg "Catch & Release" ha horgászok...
Elnézést kérek!
(#) szs válasza Villanymozdony hozzászólására (») Ápr 20, 2019 /
 
Valószínűleg azért, amiért:
-a motorfűrészt "stihl"-nek
-a sarokcsiszolót és a vágót "flex"-nek
-a pillanatragasztót "IS"-nek
-a tornacipőt "dorco"-nak (ezért a gumicsizmát "nyeles dorco"-nak )
hívták/hívják.
Ezek voltak a legismertebb/legnépszerűbb márkák.

Mondjuk, agyrákot tudok kapni ettől:
-Vettem egy Stihlt!
-Jaj, de jó! És milyet?
-Partner stihl!
(#) antikzsolt válasza szs hozzászólására (») Ápr 20, 2019 /
 
IS? Mi volt az eredeti neve?
(#) szs válasza antikzsolt hozzászólására (») Ápr 20, 2019 /
 
Nem tudhatom én azt. Faterék korosztálya hívta még így a pillanatragasztót, de már akkor is Loctite-t vettek...
(amikor én még gyerek voltam)
A hozzászólás módosítva: Ápr 20, 2019
(#) Bakman válasza szs hozzászólására (») Ápr 20, 2019 /
 
+1: Hilti

Csak halkan megjegyzem, Ausztriában pl. a dugajlt (steckdose) hívják az öregek schuko-nak. Régi márkanév, ma már csak hírből ismerik.
(#) tbarath válasza Bakman hozzászólására (») Ápr 20, 2019 /
 
A schuko-t itthon is használják, legalábbis több helyen belefutottam már.

De a népszerű márkák köznévvé vagy igévé válása nem magyar sajátosság. Az Usákban a porszívózás "to hoover", a fénymásolás "to xerox" néven is ismert, a "to google sg." fordítását, a guglizást pedig itthon is egyre többet hallom/látom.
(#) szs válasza Bakman hozzászólására (») Ápr 20, 2019 /
 
Bemegyek a keravillba, veszek anya sukót!
(bár az ANYA létezhet még. Amikor utoljára vettem, ANYA csak egy volt )
(#) gabesz9920 hozzászólása Ápr 23, 2019 /
 
Sziasztok!

Nem tudja valaki hol lehetne méretre szabott bútort, vagy csak lapot csináltatni 16 mm sonoma tölgy színben?
Eddig mindenhol azt kaptam vissza hogy az Lengyel méret, és csak 18 mm van nekik, de így nem áll össze a kép hogy akkor miért árulnak mindnek bútor áruházban (Kika, IKEA, Mömax,stb...) 16 mm lapból készült bútorokat.

Köszi előre is
(#) nedudgi válasza gabesz9920 hozzászólására (») Ápr 23, 2019 / 1
 
Következő: »»   3027 / 3546
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem