Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   3028 / 3550
(#) gabesz9920 válasza nedudgi hozzászólására (») Ápr 23, 2019 /
 
Kerestem igen, mire gondolsz?
(#) nedudgi válasza gabesz9920 hozzászólására (») Ápr 23, 2019 / 1
 
Arra gondolok, hogy az első gugli találat, amit linkeltem.
(#) reloop válasza gabesz9920 hozzászólására (») Ápr 23, 2019 /
 
(#) kameleon2 válasza gabesz9920 hozzászólására (») Ápr 23, 2019 /
 
Mert lengyelországból hozzák az anyagot. Talán a Pannonfalap-nál próbáld meg Biatorbágynál. Vágnak CNC-vel is, de szerintem a bútorgyártást nem vállalják be csak a nagy darabok fő darabolását. Alapanyag elég sokféle van. Másik opció a Bakosfa Budafokon
(#) gabesz9920 válasza nedudgi hozzászólására (») Ápr 24, 2019 /
 
Köszi, bár nekem ezt fel sem dobja. Nem tartotta relevánsak az eddigi kereséseim között.

Még egyszer köszönöm, hálás vagyok a segítségért.
(#) nedudgi válasza gabesz9920 hozzászólására (») Ápr 24, 2019 /
 
Én még emlékszem azokra az időkre, amikor a keresők olyan találatokat mutattak, amikben szerepeltek azok a szavak, amikre kerestem, nem akartak kijavítani.
(#) jani1987 hozzászólása Ápr 25, 2019 2 /
 
Van valakinek ötlete villanyos damilos kasza fej rész készítéshez? A suliba minden eszköz adott ezért nem veszek. A házi prototípus kb 10 méter után megbukott a vizsgán mert a műanyag és a forgó tengely nem volt szoros.
(#) Gafly válasza jani1987 hozzászólására (») Ápr 25, 2019 /
 
Milyen anyagból készítetted?
A hozzászólás módosítva: Ápr 25, 2019
(#) bbalazs_ válasza jani1987 hozzászólására (») Ápr 25, 2019 /
 
Mindig azon tűnődtem, miért nem használnak egyszerűen bowdent ott? Sokkal ellenállóbb, mint a műanyag zsinór.
(#) (Felhasználó 116638) válasza bbalazs_ hozzászólására (») Ápr 25, 2019 / 2
 
Azért hogy ne szedje ki az Ásókát a körmöd alól, mikor papucsban nyírod a füvet
Vagy ne szedje le a lábujjadat ha rossz helyre rántod a fejet.
Viccet félretéve, balasetvédelmi okok miatt.
(#) (Felhasználó 116638) válasza jani1987 hozzászólására (») Ápr 25, 2019 / 2
 
Na ez az a dolog, amin nem kéne spúrnak lenni.
A maszek megoldások általában veszélyesek,és nem biztonságosak.
Párezer forintért nem érdemes kockáztatni.
Elég egy lerepülő darabka, aztán megvan a baj.
De Te tudod mi drágább, egy vágófej, vagy a biztonság, és balesetmentesség.
(#) jani1987 válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 25, 2019 /
 
Szerintem pvc anyagból van. Bár én korong formába kaptam.
(#) jani1987 válasza (Felhasználó 116638) hozzászólására (») Ápr 25, 2019 2 /
 
Ami nem kínai az hamisítvány. Ami nem gyári és műanyag az baleset veszélyes. Ember legyen a talpán aki érti ezt.
(#) (Felhasználó 116638) válasza jani1987 hozzászólására (») Ápr 25, 2019 / 2
 
Az a gond, hogy fordítva ülsz a lovon.
Csinálni akarsz valamit, ami nem felel meg semmilyen biztonsági előírásnak.
Azt sem tudod milyen anyagból van.
A damil adagolás megoldása egyszerűen művészi.
(Felénk az ilyen kókányolásra mondják hogy c. munka.)
De a Te dolgod, azt csinálsz amit akarsz.
Habár a "munkáidat" elnézve az lenne jobb, ha nem csinálnál semmit....
(#) jani1987 válasza (Felhasználó 116638) hozzászólására (») Ápr 25, 2019 1 /
 
Azt hittem a személyeskedéseket befejeztük. De úgy látom a végén csak nem bírtad kihagyni.
Valami ilyesmit képzeltem el.
(#) zolika60 válasza jani1987 hozzászólására (») Ápr 25, 2019 /
 
gy személyes kérdésre nehéz nem személyesen válaszolni. Egyébként próbáld ki amit terveztél és majd kiderül jó-e.
(#) (Felhasználó 116638) válasza jani1987 hozzászólására (») Ápr 25, 2019 /
 
Nem személyeskedtem, elmondtam a véleményem, meglátásom.
Hát akkor hajrá Jani.
A lábadra vigyázz próba közben, papucs helyett bakancs, meg hosszú (munkás)nadrág.
(#) granpa válasza jani1987 hozzászólására (») Ápr 25, 2019 /
 
Ha van hozzá minden (megmunkáló eszköz), akkor keress Danamyd, Metamyd, vagy hasonló, általában fehér, vagy sárgás színű, zsíros tapintású, erős anyagot. Valamint egy eredeti darabról másold le az alakját!
(#) (Felhasználó 116638) válasza granpa hozzászólására (») Ápr 25, 2019 /
 
Gondolom volt dolgod már damilfejjel, és tudod mi az.
Azt lemásolni, hát nemtudom, szép munka az biztos.(Főleg egy Stihl-t, habár itt gyártmányról nem esett szó)
Már csak azt nem értem minek.
(#) jani1987 válasza granpa hozzászólására (») Ápr 25, 2019 /
 
Amikor az ember találkozik egy olyan eszközzel amibe kispórolták az anyagot bizony ráviszi a hajlam a gyártásra. Minden új ötlet némi fejlesztés után a közösség hasznára válhat legyen szó bármiről. Nálunk az osztályba a csoport nagy hányada nem is gondolkodik a maszekoláson. Haverom rózsát gyárt vasból. Csak egy rúd meg némi lemez anyag kell. A másik nyílpuskát csinál. Félkész. A harmadik gyertya tartót csinál magának. Én meg nemrég fejeztem be a hamuzó ajtó keretet amit awival csináltam mert most azt csináljuk. A cső forgató most áll mert nem tudok rúdanyagot szerezni. Az esztergályosoknak szokott lenni újfaluba de földrajzi és időbeli okok miatt nem tudok menni. Így is letolták a brigádot a túl hiányzás miatt.
(#) granpa válasza (Felhasználó 116638) hozzászólására (») Ápr 25, 2019 /
 
Igen, az egyik gépemben is saját gyártmányú van >15 éve, mert az eredeti olyan silány anyagból volt, hogy szétporladt (2 hónap alatt). Egy másikon is saját felsőrész van (~5 éve), mert első üzemnél elrepültek a karmai. Nem kínai piacos gépek.
A hozzászólás módosítva: Ápr 25, 2019
(#) (Felhasználó 116638) válasza granpa hozzászólására (») Ápr 26, 2019 / 1
 
Szuper!
Akkor biztosan tudsz küldeni Janinak pár fotót, meg rajzokat,
meg persze át tudod adni know-how-t.
Ez a beszéd!
Kicsi ellentmondást is érzek a hozzászólásodban, ha nem noname gépek, akkor hogyan mehettek tönkre ilyen gyorsan a damilfejek?(Garancia nem volt?)
Nekem a Stihl-ben 8 évig ment a damilfej, nemrég cseréltem.
(#) Imi65 válasza (Felhasználó 116638) hozzászólására (») Ápr 26, 2019 / 2
 
AL-Co fej nekem is hamar szétment, igaz, nem önhibájából. Sajnos az 1. kaszálás előtt nem néztem át a területet, tele volt spárga, és drótdarabokkal. Vettem hozzá - talán 3500 Ft-ért másikat, igaz nem Al-Co, de tökéletesen teszi a dolgát 3 éve. Vannak dolgok, amivel egyszerűen nem éri meg vacakolni.
(#) granpa válasza (Felhasználó 116638) hozzászólására (») Ápr 26, 2019 2 / 1
 
Nem kell ez az szarkasztikus hangnem. (a stílusod)
Úgy látom nem ért még "szakszervizes" tapasztalat; engem sajnos igen. Valamint soha nem ment még tönkre idő előtt "márkás" berendezésed. Örülök a szerencsédnek. Nekem egyszer sikerült normális garanciát érvényesíteni (Gyors, szakszerű, tartós javítás, amivel még 22 évig ment a ЧИНАР hűtőm. Működőképesen adtam el, tán ma is megy.)
Nekem akkor volt kellő műszaki hátterem, hogy ne folytassak reménytelen, végtelenségig húzódó (és sok pénzbe kerülő) pereskedést a "szakszerviz"-zel. (Bár azt részét is "lerendeztem".)
Amennyi ebben a "know-how", azt leírtam. Rajzot meg akkor sem csináltam, csak a roncs alapján esztergáltam, martam, reszeltem.
Csak egy példa. SIEMENS "szakszervíz"-ben (Hungária krt.) eladtak (3600 Ft) fél év garanciával egy akkut a telefonomhoz, persze 2 hónap múlva már "1 napos" volt, 3 hónaposan vissza vittem (97. napon) Erre azt mondták: után-gyártott (ezt eladáskor nem közölték) és csak 3 hónap a garancia (ezt sem!). Mindezt egy pökhendi ~20 éves suhanc adta elő. 1 hét múlva már nem dolgozott ott, táppénz alatt rúgták ki. ("Baleset" érte.)
Ps, hogy "on" is legyek: Az arab kereskedő (Verseny u. piac, 1000 Ft) 2× is ingyen cserélte (fél éven túl!) az ugyanilyen akkukat, és ő megmondta, hogy után gyártott.
(#) (Felhasználó 116638) válasza granpa hozzászólására (») Ápr 26, 2019 1 / 3
 
Nem a stílusom a lényeg, hanem a mondanivalóm.
Most egy damilfejről beszélünk, nem hűtőről, meg mobil akkuról.
Szervizes tapasztalatom bőven van, mindkét oldalról.
A hozzászólásaid alapján mindenhez(is) értesz, de fura módon egyik munkádról sem tettél fel fotót, leírást.Mindegy.
Úgy látszik mindketten más okból járunk erre a fórumra, ami nem is baj.
Mindenesetre én nem biztatok senkit életveszélyes monyákolásra,és ha valami vacak,az vacak, nem fogom megdicsérni,és hazudni róla.Ez nem az én stílusom lenne.Akkor már inkább legyek szarkasztikus.
(#) bbb válasza granpa hozzászólására (») Ápr 26, 2019 /
 
Azért a garanciális szervíztapasztalatra jó példát is lehet ám mondani. Pl. OKI nyomtató utángyártott tonerre szenzor hibát írt ki - gariban kitakarították a gépet és eredeti (majdnem üres) tonereket hagytak benne nekem, hogy tudjam használni, mindezt úgy, hogy az utángyártott tonert se tették el.
Canon márkaszervíz küldte a futárt a 10000Ft-os ócska tintapatronos "multifunkciós" nyomtatójáért, majd egy héten belül jött az új.
HP garanciális bejelentésre futárral küldte az új akkumulátort a nyomtatójához egy héten belül.

Ez utóbbi kettőért gyakorlatilag meg se kellett mozdulni, elég volt a neten bejelenteni gyári számmal.

De mondhatnám a Kínából rendelt SD memóriakártya esetét is, amin gyári szám alapján érvényesítettem a gyártónál az örökélet garanciát talán három év után itthoni kereskedőjüknél. Ez persze kicsit hosszadalmasabb volt, mert a kártyát elküldték a gyártónak Amerikába, de nekem plusz költségem nem volt rajta.

Akad azért jó példa is
(#) granpa válasza bbb hozzászólására (») Ápr 26, 2019 /
 
Mint írtam, nekem is volt (a hűtőn kívül is), de több a negatív. Ebben volt a két fűkasza is. A HP is leszerepelt nálam.
(#) Gafly hozzászólása Ápr 27, 2019 / 1
 
(#) jani1987 válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 27, 2019 /
 
Hogy készül a húsleves? Micsoda kérdés. Hát húsleves kockából.
(#) 444Tibi válasza bbalazs_ hozzászólására (») Ápr 28, 2019 /
 
Mert ha az beleakad valami keménybe, pl. egy aljas betonvas darabba akkor szó nélkül le/széttépi a fejet.
Tapasztaltam, azóta inkább töltöm a damilt sűrűbben de acélbowdent soha többet.
Következő: »»   3028 / 3550
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem