Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Sony erősítő hiba
 
Témaindító: antal27, idő: Aug 25, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   14 / 19
(#) Tiborough válasza tunner hozzászólására (») Feb 27, 2019 /
 
Szia! Nekem 445-össel volt ugyanilyen problémám, és a végfok melletti "hidegítő" kondikat kellett cserélnem. Nálam is az egyik oldal volt halkabb. Csere után megszűnt a probléma.
(#) tunner válasza Tiborough hozzászólására (») Feb 28, 2019 /
 
Szia Tiborough.

A képen is látható c516 és c517-re és párjaira gondolsz?
(#) Tiborough válasza tunner hozzászólására (») Feb 28, 2019 /
 
Szia! Nem a kerámia kondikat kell cserélni, hanem az elko-kat. C510, C610, C710, C660, C760.
De mivel nem vagyok szaki, remélem valaki nálam jobban hozzáértő megerősiti a javaslamomat. Nekem ezt tanácsolták itt a fórumon, és azóta is egyforma szépen szól mind a két oldal.
(#) tunner válasza Tiborough hozzászólására (») Feb 28, 2019 /
 
Köszi.

Holnap teszek egy próbát.
(#) reloop válasza Tiborough hozzászólására (») Feb 28, 2019 /
 
Szia! Ezek az elkók előszeretettel száradnak ki a forró IC közelében és ez valóban hatással lehet a jelerősítésre, de a kolléga arról is említést tesz, hogy a halkabb csatornában a balansz szabályzás nem működik. Alkatrész csere előtt a teljesen ráfordításmentes reszetelést végezném el.
(#) tunner válasza reloop hozzászólására (») Feb 28, 2019 /
 
Szia.
A Reszetelést ma megpróbáltam sajnos azon kívül hogy elfelejtette a rádióállomásokat semmit sem változott a hangzása.
(#) reloop válasza tunner hozzászólására (») Feb 28, 2019 /
 
A halkabb oldalt most sem lehet a balansszal tovább halkítani?
(#) Tiborough válasza reloop hozzászólására (») Márc 1, 2019 /
 
Szia! Ennek az erősítőnek nem lehet nullára állítani a jobb vagy bal oldalát. Balansz állításnál csak halkabb lesz az egyik oldal, de sosem lesz néma. Nem tudom hogy ezek az sony erősítők gyárilag ilyenek, mert én is használtan vettem az enyémet. Nálam pontosan ugyanez a jelenség volt, amit tunner leírt. Az elkók cseréjével megszűnt a probléma. De hangsúlyozom: más meghibásodás is okozhatja ezt a jelenséget, nálam az elkók cseréje volt a megoldás.
(#) tunner válasza Tiborough hozzászólására (») Márc 2, 2019 /
 
Sajnos a kondik cseréje nem oldotta meg a problémámat.
Valakinek van még ötlete?
(#) krapulax6 hozzászólása Ápr 25, 2019 /
 
Sziasztok.
Hibakeresesben nem vagyok jartas ezert kernem a segitsegeteket.
Rovidzar keletkezett a sony str414-es erositomben de nem reszleteznem most,hogy hogyan.
A foton a bal sarokban levo r528 as es az r531-es ellenallasok labai ertek ossze egy pillanatra.
Ezutan ket biztositekcsere utan az r570 es ellenallas majdnem leegett olyan forro lett par szempillantas alatt.
Azota nem kapcsoltam be.
Gondolom a vegfokok cseresek ?
2sa771 illetve a parja a 2sc1986C?
https://kepkuldes.com/image/H6Gz3Z
https://kepkuldes.com/image/H6jzC3
https://kepkuldes.com/image/H6re8c

A segitseget elore is koszonom
(#) reloop válasza krapulax6 hozzászólására (») Ápr 26, 2019 /
 
Szia! Az R528-R531 zárlat a Q501 végtranzisztort tette tönkre. Az R570 forrósodás pedig azt jelzi, hogy a másik csatornában is van hibás alkatrész.
A készülék hálózati táplálásának egyik ágát szakítsd meg és kössél be 60 W 230 V-os izzószálas lámpát. Ez korlátozza az áramot. Az izzót F801 vagy F802 helyére is bekötheted.
Tranzisztor helyettesítő például a BD243B, BD244B .
(#) krapulax6 válasza reloop hozzászólására (») Ápr 26, 2019 /
 
A 2sa es 2sc tranzisztorokat mar megrendeltem,bar igaz ebayrol... Lehet,hogy a BD-s helyettesitoket is megrendelem,azokat legalabb kapok itthon.
Celszeru kicserelnem kapasbol mind a negyet?
(#) reloop válasza krapulax6 hozzászólására (») Ápr 26, 2019 /
 
Vedd ki mind a négy végtranzisztort és vizsgáld meg őket!
Az Ebay-ről érkező tranzisztorok eredetisége kérdéses, ezért csak a szükséges darabokat cserélném.
Az áramkorlátozó izzó beiktatása el ne maradjon!
Kimeneti egyenfeszültséget kell majd ellenőrizned és be kell állítanod a nyugalmi áramot.
(#) krapulax6 válasza reloop hozzászólására (») Ápr 26, 2019 /
 
Rendben.
Ma kimerem a tranzisztorokat.Izzot bekotom mindenkeppen.
A nyugalmi aramnal erre gondoltal?
https://kepkuldes.com/image/H6MSfP
(#) reloop válasza krapulax6 hozzászólására (») Ápr 26, 2019 /
 
Igen, az az ábra mutatja hogyan kell eljárnod.
(#) krapulax6 válasza reloop hozzászólására (») Ápr 26, 2019 /
 
Koszonom a segitseget.
Kesobb irok mit mertem .
(#) reloop válasza krapulax6 hozzászólására (») Ápr 26, 2019 /
 
Ebben a hozzászólásban vannak számodra is hasznosítható pontok.
(#) krapulax6 válasza reloop hozzászólására (») Ápr 26, 2019 /
 
Ugy emlekszem ezt olvastam par nappal ezelott de igy fogok eljarni.
Kiforrasztott tranzisztoroknal van ertelme aram ala helyezni?
Van-e tulmelegedes valamelyik alkatresznel?
(#) krapulax6 válasza reloop hozzászólására (») Ápr 26, 2019 /
 
Nos az egyik 2sa771-est es egy 2sc1986-ot mertem rossznak.
Az elobbin a bazishoz kepest mindket iranyban mutatott erteket a muszer a collectoron es emitteren,az utobbi pedig minden meresnel rovidzar.
Most egy oldalt rendbetettem,marmint a jo tranzisztorokat beforrasztottam egy oldalra.
Bekapcsolhato egy izzoval sorosan kotve ebben az allapotban?
(#) reloop válasza krapulax6 hozzászólására (») Ápr 26, 2019 /
 
Izzóval megpróbálhatod.
(#) krapulax6 válasza reloop hozzászólására (») Ápr 26, 2019 /
 
Bekapcsolas utan lassulo halk pattogas a jobb oldali hangszorobol, ami par mp mulva elmulik.
60w-os izzo fel sem villan,viszont r519 -es ellenallason valoszinuleg tul nagy aram folyik,mert rendellenesrn melegszik aztan a fust elso jelenel aramtalanitottam.
Most merre tovabb?
Jobb oldali tranyok nincsenek bent,meg most rendelem majd...
A hozzászólás módosítva: Ápr 26, 2019
(#) reloop válasza krapulax6 hozzászólására (») Ápr 26, 2019 /
 
Annyi derült ki, hogy végtranzisztor hiányában nem helyezhető áram alá a készülék.
(#) krapulax6 válasza reloop hozzászólására (») Ápr 26, 2019 /
 
Az osszes elkot is cserelem ha mar szet van szedve,gondolom az sem art neki.
Meg a mukodesekor az egyik puffer labain 38V a masik pufferen 37,6V-ot mertem.
A kezikonyveben azert 40-nek lenni kellett volna.
(#) krapulax6 válasza reloop hozzászólására (») Ápr 26, 2019 /
 
Bd243cg-t es bd244c-t betehetem buntetlenul?
(#) reloop válasza krapulax6 hozzászólására (») Ápr 26, 2019 /
 
A BD tranzisztorok lábkiosztása egyezik az eredetivel. Arra ügyelj, hogy a PNP, NPN tranzisztorok a megfelelő helyre kerüljenek.
A kondenzátorok cseréje ráér a javítás befejeztével. A tápod azért nem szimmetrikus, mert a pozitív oldalon több fogyasztó van.
(#) krapulax6 válasza reloop hozzászólására (») Ápr 26, 2019 /
 
Koszonom a turelmedet,jelentkezem majd ,hogy mi lett a vegkifejlet.
(#) reloop válasza krapulax6 hozzászólására (») Ápr 26, 2019 /
 
Szóra sem érdemes, a CX171 IC-hez nem találok kellően részletes dokumentációt, ezért nem tudtam felhívni a figyelmedet a végtranyó nélküli csatorna viselkedésére.
(#) krapulax6 válasza reloop hozzászólására (») Ápr 26, 2019 /
 
Igazabol mar az pozitivum,hogy megszolalt az egyik csatorna,illetve ,hogy a biztositekok is sertetlenek,viszont a pattogas az meg nem tetszik de csak mulik majd ha bent vannak a masik oldal tranzisztorai.
A pufferkodikat mindenkeppen cserelem most,mert fenyerocsokkenes volt lathato alacsony hangeron is,meg a rovidzarlat elott.
A hozzászólás módosítva: Ápr 26, 2019
(#) reloop válasza krapulax6 hozzászólására (») Ápr 26, 2019 /
 
Nem állok a pufferkondik cseréje útjába, de a lámpák viselkedését nem fogja befolyásolni. Azok a trafó szekunderéről, illetve egy feszültségstabilizátorról működnek és jelenleg az áramkorlátozó 60 W-os izzó miatt hunyorognak.
(#) krapulax6 válasza reloop hozzászólására (») Ápr 26, 2019 /
 
Ugy ertettem,hogy mar akkor is villogtak amikor egy hete elhoztam mukodokepesen a szuleimtol.
Van meg egy olyan jelenseg is nagyon reg ota,hogy a trafoja “csorgo” ,sercego hangot ad ki bekapcsolas utan.
Kell vele foglalkozni?
Kb. 15-20 eve vette edesapam es azota is csinalja ezt.
Következő: »»   14 / 19
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem