Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » VFD óra IV-6 csövekkel
Lapozás: OK   27 / 29
(#) (Felhasználó 122012) válasza janos hozzászólására (») Ápr 27, 2019 /
 
Ha felteszek egy rajzot és hozzá egy nyákot, akkor legalább fedje a valóságot.
Mit szeretnék? Egy valós rajzot.
Idézet:
„Sajnos nem tudom kicserélni a régi rajzot.”

Ha kijavítottad, fel lehet tenni az új rajzot ... ha már egyszerűsítetted a nyákot valamihez képest.
(#) (Felhasználó 122012) válasza janos hozzászólására (») Ápr 29, 2019 /
 
És még egy megjegyzés a nyákkal kapcsolatban Bővebben: Link amit feltettél: a csövek "f" kivezetései miért is vannak "negatívon"?
(#) sooty válasza (Felhasználó 122012) hozzászólására (») Ápr 30, 2019 /
 
A nyákterv egyoldalas és az átkötések vannak a felső rétegben jelölve. Azért vannak az f lábak a gnd-n mert az összekötés rossz rétegbe került.
Mindenki hibázhat és nem mindenki professzionálisan foglalkozik elektronikával, ezért ilyen eset bármikor előfordulhat.
(#) sooty válasza Hp41C hozzászólására (») Ápr 30, 2019 /
 
Valószínű azért maradtak ki a felhúzó ellenállások az elvi rajzból (a nyákterven szerepelnek, de ott is ki kell cserélni 2,7k -ra) , mert eredetileg ebben az órában is az arduino-hoz készült RTC modulok felhasználása volt tervben, amelyek tartalmazzák a felhúzó ellenállásokat (backup elemet, kvarcot).
(#) kaqkk hozzászólása Ápr 30, 2019 /
 
Ma végre megjött a futár , hozott 15db vezérlő és 10db IV 11 es csőpanelt . Az IV6 és LD 8035 ös csőpanelek még csak most lesznek megrendelve de a prototipus elkészítése már kezdődhet . Az időalap DS3231 lesz a vezérlő pic saját programommal . Mielőtt valaki megkérdi ,hőmérsékletet nem mér csak időt-6 digiten .
A hozzászólás módosítva: Ápr 30, 2019
(#) (Felhasználó 122012) válasza sooty hozzászólására (») Máj 1, 2019 /
 
Ezzel semmi gond, hogy hibázik valaki - mert dolgozik - de ennyi megjegyzés után esetleg illik feltenni egy kijavított, esetleg végleges és működő kapcsolási rajzot és nyáktervet (természetesen ha publikus a nyákterv) ha már megosztok valamit a közösséggel.
(#) sooty válasza (Felhasználó 122012) hozzászólására (») Máj 1, 2019 / 3
 
Itt valami félreértés lesz, ez nem egy auditált cikk, kész termék, amit csak el kell fogyasztani, hanem egy fórum bejegyzés. Inkább örülni kellene, hogy János ezen az oldalon is megmutatta mit készített és a dokumentációt is feltette. (Majd kénytelen volt levenni. ) Bizonyára újra fel fogja tenni, ha lesz ideje és kedve.
(#) szebee válasza sooty hozzászólására (») Máj 1, 2019 /
 
Sokan nem tudják értékelni a fejlesztői munkát.
(#) janos hozzászólása Máj 2, 2019 / 2
 
Kijavítottam a hibákat a DG10B órának. Köszönöm a hozzászólásokat és elnézést a figyelmetlenségemért. A hex fájl a 26. oldalon van sooty jóvoltából.
(#) madzagos válasza janos hozzászólására (») Máj 2, 2019 /
 
Köszönöm hogy feltetted a kijavított rajzot. Sanyi
(#) (Felhasználó 122012) válasza sooty hozzászólására (») Máj 3, 2019 2 /
 
Igen, ez egy fórum bejegyzés. Esetleg baj, ha a hibákat közli valaki? Vagy csak az a lényeg, hurrá szuper alkotás?
(#) sooty válasza (Felhasználó 122012) hozzászólására (») Máj 4, 2019 /
 
A hibák feltárásával semmi gond sincs. Az építő kritikával, segítő szándékú ötletekkel, tapasztalatokkal sem. Ugy gondolom ez nem is volt kérdés.
(#) fotomen32 hozzászólása Júl 1, 2019 /
 
Üdv
Végig olvastam a fórumot és nagyon megtetszettek a VFD csöves órák legfőképp az iv18-as óra,erre gondolok
https://www.hobbielektronika.hu/cikkek/vfd_ora.html
van is ithol ilyen csövem meg van HV5812 és lenne hozzá ds3231 rtc.Az lenne a kérdésem hogy a hv5812 belehet rakni egy az egy ben a max6921 helyett és valaki tudna e segíteni a program módosításában mert gondolom az ic cserék miatt kell módosítani?
(#) rohi hozzászólása Okt 4, 2019 /
 
Sziasztok!
Tud valaki itthoni forrást : UDN2982, TD62781,SOIC tokozású kivitelben
(VFD óra IV-6 csövekkel Hp41C cikk.)
(#) Hp41C válasza rohi hozzászólására (») Okt 5, 2019 /
 
Az UDN2982 helyett A2982.
(#) rohi válasza Hp41C hozzászólására (») Okt 5, 2019 /
 
Köszönöm, valóban.
Esetleg ennyi idő távlatában lehet majd kérdésem,ha elakadnék?
(#) rohi válasza rohi hozzászólására (») Okt 12, 2019 /
 
Az építést a leírás szerint elkezdtem.
A táppal kapcsolatban lenne kérdésem.
Az 5V-os részt csak 124mA-ig tudom terhelni.Ez elég lesz a ledeknek is?
A többi rendben van.

VFD.jpg
    
(#) rohi hozzászólása Okt 20, 2019 /
 
Megérkeztek a víztiszta RGB ledek,összeraktam a csoportot,1K ellenállással megfelelő a fényük
(az összes dióda világított) és 100mA alatt volt az áram felvétel.Tehát az áram megfelelő
Viszont lehet ,hogy teljesen felesleges,mert a kapcsolás szerinit nem lesz vezérelve?
Vagy csak én nem értek valamit.Tudom ,hogy HP41C időhiányában nem írta meg a led meghajtó
kontroller programját,de ezek szerint akkor semmi alávilágítás nincs,vagy valami megoldás van esetleg?
(#) Epichydra válasza rohi hozzászólására (») Okt 23, 2019 /
 
Valóban nincs megírva a vezérlése a ledeknek. Én úgy oldottam meg, hogy írtam egy saját vezérlő programot PIC16f1503-ra ami amúgy is vezérelné őket, annyi hiányzik belőle, hogy nem kommunikál a két PIC, így kissé nehézkes a ledek kapcsolása.
(#) rohi válasza Epichydra hozzászólására (») Okt 23, 2019 /
 
Ez már szerintem tökéletes,valószínűleg nem állítgatnám túl sokat,de szeretném ha ez a funkció is működne (sokat futottam víztiszta ledekért)
Esetleg tudsz ebben segíteni hex vagy esetleg felprogramozott kontroller
Ha a szellemi tudásodat védeni szeretnéd,nekem a müködés a fontos.
Esteg a ledek vezérlésével kapcsolatban tudnál segíteni?
(#) jointsilver36 hozzászólása Nov 11, 2019 /
 
Sziasztok!Szeretném megépíteni a következő órát .Viszont csak iv-11 es csövem van ez meg iv-6 hoz készült.Bővebben: https://wiki.ad7zj.net/wiki/index.php/Single_Digit_VFD_Clock
kérdésem: Mit kellene változtatni ellenállások stb ,hogy iv-11-el működésre bírjam?Majd elfelejtettem milyen pic lenne hozzá a legjobb?
köszi a válaszokat
A hozzászólás módosítva: Nov 11, 2019
(#) yodee hozzászólása Jan 20, 2020 /
 
Sziasztok! Nincs véletlen valaki itt akinek újabb generációs RCT-vel fut a kapcsolás? Amihez nem kell külső kvarc, hanem belső kvarcos?

Köszönöm!
(#) Hp41C válasza yodee hozzászólására (») Jan 20, 2020 /
 
Melyik típusra gondolsz?
(#) yodee válasza Hp41C hozzászólására (») Jan 20, 2020 /
 
Monjduk DS3231?
(#) kaqkk válasza yodee hozzászólására (») Jan 20, 2020 /
 
A Ds3231 el vezérelt órám nemsoká tesztelhető állapotba kerül (IV6-IV11 csőpanelok lesznek hozzá)
(#) yodee válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 20, 2020 /
 
Jelentkezem teszternek Persze csak ha lehet!
(#) kaqkk válasza yodee hozzászólására (») Jan 21, 2020 /
 
Az én prototípusomból már csak pár alkatrész hiányzik , és már épül egy második tesztpéldány is , de ha beindul lesz eladó nyák-pic ...
(#) kaqkk válasza kaqkk hozzászólására (») Ápr 12, 2020 / 1
 
Elindult ! Egyenlőre még csak a saját kvarca az időalap , de bele lesz faragva a DS3231 is ...
A hozzászólás módosítva: Ápr 12, 2020
(#) kaqkk válasza kaqkk hozzászólására (») Ápr 20, 2020 / 1
 
Már a DS3231 a főnök ...
A hozzászólás módosítva: Ápr 20, 2020
(#) Directors hozzászólása Dec 29, 2020 /
 
Sziasztok!

Óraépítésre adtam én is a fejem. Csöveket szeretném beszerezni.
Bővebben: Link

Mit jelent a végén hogy Clock-nos ? Nem voltak használva órába se ?
Következő: »»   27 / 29
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem