Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki hol gyártatja a NYÁK-ot ?
 
Témaindító: kaqkk, idő: Ápr 16, 2018
Témakörök:
Lapozás: OK   16 / 66
(#) superuser válasza Kovidivi hozzászólására (») Ápr 27, 2019 /
 
Ha hobbira gyártod mindegy. Ha gyártásba adod, a pozíció szám a jó megoldás.
Magyarázat: ha változtatás van a nyákon, mint mondasz az ültető cégnek: R42-t ne ültessétek, vagy a 100k-t ne ültessétek? Ez utóbbiból lesz 16 darab a panelon...
Szóval a pozíciószám az alkatrészre való hivatkozás, a beazonosítás módja.
A hozzászólás módosítva: Ápr 27, 2019
(#) superuser válasza kaqkk hozzászólására (») Ápr 27, 2019 /
 
Idézet:
„hogyan kell generálni a körvonalat”

A nyák körvonalát általában elfogadják vm. mechanikai layeren.
pl. mechanical-1, vagy keepout layeren rajzolsz 1 mil vastagságú vonallal körvonalat.
Esetleg leadásnál beírod kommentbe, hogy a panel outline mechanical-1-en található.
A lényeg, hogy a kérdéses layer szerepeljen a leadott gerber fájlok között.
A hozzászólás módosítva: Ápr 27, 2019
(#) Alkotó válasza superuser hozzászólására (») Ápr 27, 2019 /
 
Az SL-nek van kinevezett kontúr rétege, nincs szükség semmilyen ügyeskedésre. Az erről generált fájl másképpen is néz ki mint a "rajzolatos" rétegek.
(#) superuser válasza Alkotó hozzászólására (») Ápr 27, 2019 /
 
Az jó dolog. Ezzel együtt feltételezem, hogy az általam írt megoldás működni fog általánosságában minden tervezőprogrammal.
(#) niedziela válasza superuser hozzászólására (») Ápr 27, 2019 1 /
 
Amelyik programnak nincs outline - milling rétege, az el sem kell indítani.
(#) superuser válasza niedziela hozzászólására (») Ápr 27, 2019 /
 
Ebbe kár belefolyni, hogy melyik program az amit érdemes elindítani és melyik az amelyiket nem. Nem ettől az egy funkciótól lesz jó vagy rossz egy program.
(#) kaqkk válasza Alkotó hozzászólására (») Ápr 27, 2019 /
 
Most jöttem rá miért volt hibás az outline réteg ! A nyákot egy haverom tervezte és ezen a rétegen csinálta egy pár alkatrész (nixi-vfd cső ) körvonalait és a lábak számozását , így már természetes hogy nem tetszett a gyártósornak ...
(#) Alkotó válasza kaqkk hozzászólására (») Ápr 27, 2019 /
 
Remek, megvan a hiba.
Kontúrként egy zárt görbét, esetleg többet ha belső kivágások is vannak vár a gyártó.
Nekem már volt olyan "hibám", hogy a panelon kívül is volt felirat a csatlakozóknál. De csak megkérdezték lemaradhat-e, vagy akarom módosítani, és semmi egyéb akadékoskodás nem volt. Erre most már figyelek, az ilyen segédfeliratokat egy infó rétegre teszem.
(#) kaqkk válasza Alkotó hozzászólására (») Ápr 27, 2019 /
 
Én is hibáztam , meg kellet volna néznem rendelés előtt a gerbereket ...
(#) ABU hozzászólása Ápr 28, 2019 /
 
Sziasztok!
Aki Sprint Layouttal küld gyártásra terveket, az csinált már a 0. rétegre rajzolatot? Hogyan reagálnak erre? Nekem az lenne a cél, hogy a képrészlet szerinti teljes átmarást szeretném elhelyezni a panelen, mert ott 230VAC van. Számolnak fel többletköltséget, vagy gond nélkül kimarják?
A hozzászólás módosítva: Ápr 28, 2019

1.jpg

2.jpg
   
(#) Alkotó válasza ABU hozzászólására (») Ápr 28, 2019 /
 
A résed nagyon keskenynek tűnik a kép arányai alapján. 0,8-1 mm körüli szélességet ajánlok.
(#) superuser válasza ABU hozzászólására (») Ápr 28, 2019 /
 
A kérdéseidre egyszerűen választ kapsz, ha a gerbert feltöltöd a JLCPCB oldalon:
- Megnézed a fizetendő összeget
- Megnézed a gerber viewer-ben a nyákot, ellenőrzöd, hogy látható-e a kivágás.

Én sem javasolnám, hogy 1.0 mm-nél kisebb rést hagyjál. Leírják, hogy a kontúr kialakításhoz milyen vastagságú szerszámot használnak, azt a méretet használd.
(#) Alkotó válasza superuser hozzászólására (») Ápr 29, 2019 /
 
Ha már rátaláltál, elmondod milyen méretű maróval készíti a JLCPDB a kontúrmarást?
(#) superuser válasza Alkotó hozzászólására (») Ápr 29, 2019 /
 
Nem részletezik, de ez alapján 2mm lehet a standard, a többi feláras.

panel.png
    
(#) niedziela válasza ABU hozzászólására (») Ápr 29, 2019 /
 
Ez igy nem jó, nem egy vonalat kell húzni, hanem egy területet kell bekeríteni.
A vonal szélesség lényegtelen.
(#) Alkotó válasza superuser hozzászólására (») Ápr 29, 2019 /
 
Köszönöm.
Eddig én 1,5-ös marót tételeztem fel, és nem volt gond a gyártással, de a 2 mm is teljesen racionális.
(#) ABU válasza niedziela hozzászólására (») Ápr 29, 2019 /
 
Szerintem sem jó. A gerbereket elküldtem a pcbwaynek, de az online nézegetőn nem jelenik meg a kimarás része. Az auditáláson meg átment. Ezek szerint akkor a 0. rétegen rajzolni kell egy négyzetes részt páldául?
A hozzászólás módosítva: Ápr 29, 2019
(#) Andralin válasza Tasznka hozzászólására (») Ápr 29, 2019 /
 
Nagyon köszönöm a sok hasznos tippet mindenkinek és a videót is!

Lenne még pár kérdésem.

Tasznka, az általad csatolt képen te bekapcsoltad a Top/Bottom Solder rétegeket is, viszont a JLCPCB Altium útmutatója alapján azokat ki kell kapcsolni. Melyik megoldás a helyes? Vagy ez annyira nem lényeges kérdés, kiszűrik ami nem kell nekik?

Lefuttattam a DRC, ahogy ajánlottátok. Kétféle hiba van.
Használok 3 mm átmérőjű furatokat, amikre szükségem van. Ezekre kiabál, hogy nagyobbak 2,54 mm-nél. Ez ugye nem gond a gyártásnál?

Továbbá van még közel 30 hiba, mind Room Definition probléma, és fogalmam sincs mi a baja. Az összes alkatrészemre kifobta ezt a hibát. Pedig akárhogy nézem, szerintem minden rendben van az elhelyezéssel.
Pl itt az egyik hiba, ilyenekkel van tele:
Room Definition: Between Small Component C1-Comment (55.88mm,106.172mm) on Top Layer And Room radio (Bounding Region = (51.943mm, 21.59mm, 259.715mm, 62.738mm) (InComponentClass('radio'))

Ezzel ugye nem kell foglalkozzak, mert ránézésre jó minden. Vagy lehet belőle gond a gyártásnál?
(#) Andralin válasza Andralin hozzászólására (») Ápr 29, 2019 /
 
Közben fel is töltöttem a fájlokat, a JLCPCB Gerber nézőkéjével is minden rendben látszik.
Az analízis viszont kiabál néhány fájlra. Ez így rendben van?

Image1.jpg
    
(#) superuser válasza Andralin hozzászólására (») Ápr 29, 2019 / 1
 
A JLC-n csak egyszer futtattam ezt az analízist, nekem is hibákat dobott - talán pont ilyesmiket. Legyártották, semmilyen észrevételt nem tettek, minden rendben volt a panellel.
(#) Tasznka válasza Andralin hozzászólására (») Ápr 29, 2019 / 1
 
Igen,az nem kell,az csak a stencilhez kell,de nem gond,ha benne van
A rulest állítsd be,hogy mi-mi ,akkor a DRC-d csak akkor szól,ha valami tényleg nem jó
A room def hiba azért van,mert a room által definiált területen kívül vannak az alkatrészek.
(#) Andralin válasza Tasznka hozzászólására (») Ápr 29, 2019 /
 
Rendben van, köszönöm!
(#) testack19 hozzászólása Ápr 29, 2019 /
 
Sziasztok,

A következőkben szeretnám kérni a segítségeteket:
Mindenhol azt látom/hallom, hogy a JLCPCB-n 10 panel 2$. És igen, mint már kiderült számomra ebből a fórumból, valójában csak az első panel rendelésenként ennyi, a többi 5$.
Nemrég elkezdtem én is hobbizni, és meg is néztem a JLCPCB-t, ahol valóban ezt láttam. Viszont most, hogy eljutottam oda, hogy elkészült az első panelem tervrajza és meg is rendelném, már "csak" 5 panelre jár a 2$-os kedvezmányes ár. Mintha "csökkentették" volna a kedvezményt. Vagy csak én nézek be valamit? Amint a quote oldalon átváltom 5-ről 10-re a panelek mennyiségét, máris 5$-t ír ki.

Persze tudom, ez még így is töredéke az itthon (és világszerte rengeteg helyen) elérhető áraknak, igazából csak azt akarom kideríteni, hogy én csinálok valamit rosszul, vagy ez valóban változhatott a közelmúltban?

Illetve van egy még érdekesebb eset. Eddig azt hallottam, hogyha "panelizálok", akkor is csak a 10x10-es panelek darabszámával kell kalkulálnom, és nem a valós PCB darabszámokkal. Tehár ha van egy 1,8x6,7cm -es PCB tervem, az 5x1=5-ször felfér egy panelre. Az ár viszont továbbra is a 10 panel ára, nem pedig a 10x5 PCB-é. Legalábbis neten ezt olvastam.
Ezzel szemben most megpróbáltam feltölteni egy gerber file-t, 5 panel esetén ki is írta, hogy 2$ + posta, 10 panel esetén pedig, hogy 5$ + posta. Bejelöltem, hogy kérnék panelizálást, megadtam a méretekek, és már ki is írta, hogy az ár akkor valami Speciel offer 8$ meg a panelek ára 2,4$, összesen pedig 10,40$ + postaköltség.
Egy rövidke keresgélés után ezt találtam:
https://support.jlcpcb.com/article/62-what-cases-will-be-charged-of...a-cost
V-Cut-ért apró paneleken 1000 darab alatt számolnak fel 8$-t
Ugyanakkor a fenti linken meg ezt írják:
Idézet:
„2,V-cut cannot be applied to your panel in the following situations.
When the panel length or width is smaller than 7cm.

plusz szintén a supportos oldalon:
Idézet:
„6. Special price board: If the size after panelised is smaller than 10*10cm, then an extra cost of $15 will be charged.”

Ezt mondjuk nekem nem számolta fel.

Ez mondjuk egy majd 1 éves videó, de itt pont azt ecsetelik benne, hogy panelesítve is csak a 2$-os panel árat kell kifizetni:
https://www.youtube.com/watch?v=4bVeYy2odRg&t=65s


Van esetleg valakinek tapasztalata ezzel a panelesítéssel? Miért és mennyit számolnak fel extrában? Mert a fentiek alapján ez így nagyon nem tiszta nekem.

Előre is köszi!
(#) Kovidivi válasza testack19 hozzászólására (») Ápr 30, 2019 /
 
Így szerepel az oldalon: Panelizálás: nincs vele gond, felrakhatsz egy 10x10cm-es nyákra több tervet. Rakj közéjük keskeny sávot, ahol MAGADNAK, otthon majd el tudod a nyákokat vágni. A panelizálás csak több tervet jelent egy nagy nyákon, azok szétvágása vagy v-cut, vagy más technológiával megoldva már pénzbe kerül.
Úgy látom, változtak a feltélek, 5db pcb 2$, 10db 5$. Ez van.
A hozzászólás módosítva: Ápr 30, 2019
(#) testack19 hozzászólása Ápr 30, 2019 /
 
Szia,

Köszi a gyors választ! Arra van opció, hogy nem kérek V-Cutot meg szètvágást a panelizálás mellé? Ilyen is mintha lett volna korábban (talán) de most nem találom. Olyan mindent vagy semmitnek tûnik most ez az opció.

Köszi!
(#) Kovidivi válasza testack19 hozzászólására (») Ápr 30, 2019 /
 
Ne kattintsd be a panelize négyzetet, ne írd be, hány különböző terv szerepel a nyákon, és ne a dimensions réteget is hagyd meg, hogy az egész nyák körül legyen. Magadnak készíthetsz segédvonalakat, mondjuk a felirat rétegén.
(#) testack19 hozzászólása Ápr 30, 2019 /
 
Rendben, köszi a tippeket!
(#) Andralin hozzászólása Máj 4, 2019 /
 
Sziasztok!

A segítségeteknek köszönhetően feladtam a legelső megrendelésemet a JLCPCB oldalán.
Két NYÁK-ot rendeltem. Az egyik rég készen van (100%), a másik pedig, amelyiknek 1 napra írták a gyártási idejét (Build Time:1 day) már két teljes napja megrekedt 92%-os elkészültségnél, éppen a becsomagolás előtt. Azóta így áll az állapot és nem változik.

Ez normális, megszokott a JLCPCB-nél, hogy napokra leáll a folyamat és nincs semmi előrelépés? Ilyenkor mennyi időre állhat meg a folyamat, akár több napra is, hosszabb időre? Mert így akkor az az 1 napos gyártási ígéret kicsit félrevezető. Nektek milyen tapasztalataitok vannak?

Most itt a hétvége, ők dolgoznak ilyenkor is? Van rá esély, hogy még szombaton vagy vasárnap átadják a DHL-nek a csomagot? Vagy most már hétfő előtt biztos ne számítsak semmire?

Amúgy nincs okom panaszra, mert így is fillérekért lesz majd kész a profi NYÁK-om, csak arra számítottam, hogy tényleg gyorsan elkészül majd, ahogy ígérik és most szeretném tudni, hogy kb. mire számíthatok valójában, mennyi csúszásra lehet felkészülni mások tapasztalata szerint.
A hozzászólás módosítva: Máj 4, 2019

progress.jpg
    
(#) superuser válasza Andralin hozzászólására (») Máj 4, 2019 /
 
Nekem általában gyorsabban gyártottak, mint vállalták.
Annyit tudok mondani, hogy a support nagyon korrekt. Nekem egyből írtak (ők kerestek engem) amikor probléma volt és válaszoltak is a leveleimre.
Ellenőrizd az email fiókodat ami meg van adva az oldalon, hogy kaptál-e levelet.
Ha 24 óra alatt nem oldódik meg, keresd őket emailben.
https://support.jlcpcb.com/article/45-contact-jlcpcb
(#) Andralin válasza superuser hozzászólására (») Máj 4, 2019 /
 
Nem jött e-mail tőlük.
Rendben, akkor írok nekik, köszönöm a tippet. Csak kicsit pofátlanságnak érzem, hogy 2 dollárért legyártanak nekem egy NYÁK-ot és még reklamálok, hogy mikor legy már kész. De csak nem veszik rossz néven, majd szépen, udvariasan fogalmazok.
Következő: »»   16 / 66
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem