Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Westen 240 Fi gázkazán hiba
 
Témaindító: mics, idő: Máj 29, 2010
Lapozás: OK   57 / 82
(#) Balogzsolt hozzászólása Máj 8, 2019 /
 
Nálam ugyan ez a hiba! Fűtés megy! Meleg víznél mindig le kapcsol! Nincs folyamatos meleg víz
(#) Balogzsolt hozzászólása Máj 8, 2019 /
 
A fűtés fokozatban csendesen megy! Ahogy meg nyitom a meleg vizet! A szivattyú ordít és le kapcsolja a gázt.
(#) merlingerin válasza zsidel hozzászólására (») Máj 8, 2019 /
 
Szia!

A hőcserélő tiszta vízkő, nem tudja elvonni a hmv a hőt, a cirkó a kis körbdn keringetett vizet elforralja, lemodulál, kikapcs. Majd kezdi előről. Mikor volt utoljára takarítva?
(#) zsidel válasza merlingerin hozzászólására (») Máj 8, 2019 /
 
Szia!
Hát jó régen volt takaritva.Gondolom azt csak szaki tudja elvégezni.
(#) Balogzsolt válasza merlingerin hozzászólására (») Máj 8, 2019 /
 
Szia! A lemezes hőcserélő most lett cserélve mert ki lyukadt akkor a nagy hőcserélő a vízkōves? Azt ki lehet sóssavval tisztítani?
(#) Balogzsolt válasza zsidel hozzászólására (») Máj 8, 2019 /
 
Szia. Kimostam mind a kettőt. A fōlsőben semmi nem volt, de a lemezesben fekete iszap. Pedig van beépített szűrōm is. Kōszōnōm szépen a tippet. Bejōtt. Jó tanácsként mondom hogy a lemezes hőcserélő kiszerelése előtt venni kell 4 db gumi tōmítést. Mert a régi nem fog tōmíteni.
(#) zsidel válasza Balogzsolt hozzászólására (») Máj 8, 2019 /
 
Szia!

Én is kimostam ecetes vizzel 2 órán kereszetül egy akvárium szivattyúval a hmv-t.
Azóta tökéletesen működik.Viszont én nem találtam benne,rajta tömitést.
A felső hőcserélőt nem tudtam leszedni mert forrasztva van.
(#) narancsmag hozzászólása Máj 10, 2019 /
 
Sziasztok!

Van egy Baxi Luna Max 240 Fi kazánom, ami szinte ugyanaz, mint a Westen.
A fórum segítségével az előző fő hibáját sikerült orvosolni: Akkor a meleg vizet nem akarta csinálni, mert nem váltott át, szakadt volt a membrán.
Most viszont nem akar fűteni, ami a mostani hideg miatt nem jó, mert a család megfagy...
A jelenség a következő:
Termosztát elindítja a kazánt, felfűt 15-20 másodperc alatt 60 fokra (vagy ha lejjebb tekerem kevesebbre).
Közben megy a keringető, de a melegvíz valahogy nem megy el a radiátorokig, csak az elsőig, ami kb 1 méteren belül van.
Aztán visszahűl pár perc alatt a vízhőfok, és kezdődik megint a felfűtéssel minden előről.
Közben a keringető végig pörög, a háza pedig felmelegszik.
A ház viszont hideg
Ami még fontos lehet:
A tágulási tartály (vagy komforttartály, ami a HMV gyors melegvizét biztosítja) lyukas, a nyomásmérő 1-2 bár között van, ha engedek rá vizet, akkor azt ki is nyomja magából, de ez már hónapok óta így működött.
Meleg vizet csinál rendesen mióta a membránt cseréltem. Habár a HMV hőfokbeállítója le van tekerve nullára, de ez nem változtatott semmin, kb csak annyit, hogy kiiktatta a komfottartályt, amibe nem fűt fel 10 percenként melegvizet, hogy egyből jöhessen mikor megnyitjuk, cserébe a gázfogyasztás csökkent.

Tehát tudna-e valaki segíteni, hogy miért nem melegszenek fel a radiátorok a házban???
Elnézést, ha volt már ilyen kérdés, de nincs időm végigbogarászni a fórumot, és sürgős lenne, hogy megoldódjon, mert a gyerek éjszaka előszeretettel kitakarja magát, és így jól meg is fázik.
Ja és szerelőt egyelőre nem szeretnék hívni, mert a fent leírt hibák miatt már volt kint több is, és látva mindent azt mondta: "hogy minimum fél millió, vegyünk újat".

Köszi a segítséget: Szasza
(#) merlingerin válasza narancsmag hozzászólására (») Máj 10, 2019 / 1
 
Szia!

Mert a melegedő radiátor visszatérője tökig nyiva van...

Amikor megy, keresztbe, a lemezes hmv hőcserélő mögött van egy cső. Réz, keresztbe... Fogd meg, indulás előtt, amíg nem megy a cirkó. Hideg. Tartas rajta a kezed, közben bekapcs. Gyorsan forró lesz? Vagy nem?
(#) narancsmag válasza merlingerin hozzászólására (») Máj 10, 2019 /
 
Igen, pár másodperc alatt!
Mit kell megnéznem, javitani, cserélni?
(#) merlingerin válasza narancsmag hozzászólására (») Máj 10, 2019 / 1
 
Szia!

Bal oldalon van egy bypass szelep. Azon kering, a cirkón belül a víz, a bypass körön. Oka, hogy a cirkó nem tud a radiátorba mindent beletolni. A felesleg megy a kis körbe...

Amikor összeraktad, a membránt tartalmazó UFO tojást csak a két csavarral berögzítetted, vagy izomból tökig benyomva csavaroztad a helyére? Ha nem nyomtad be, az a baj. A HMV váltót egy rudazattal tolja, ha nem eléggé, félig nyitva a kis kör.

Ha nem ez a baj, akkor a bypass szelep van felakadva, nyitva. A réz csőről a klipszet lehúzod, és hátrafele a menetes szelepet ki lehet tekerni. Ha beleöntesz vizet felülről, nem mehet át rajta.
(#) narancsmag hozzászólása Máj 10, 2019 /
 
Van egy HMV elsőbbségi szelep, ami presszosztátjának a membránját cseréltem. Ez kb 3-4 hónapja volt, tehát szerintem jól raktam össze.
Kicsit más a konstrukció, mint a Westen kazáné, tehát lehet hogy nekem máshol vannak a dolgok.
Bal oldalon van a háromutas szelep, amit egy motor mozgat, és a hozzá tartozó presszosztát, amit eddig nem bántottam.
Tehát ez a háromutas téma lehet a ludas? Ennek az ellenőrzésére lehet levenni a rézcsövet? Felülről lehet hogy én nem tudok vizet önteni, pont amiatt, hogy más a konstrukció.
Presszosztát membrán a háromutas mellett lehet a ludas? Nem akarom szétszedni, amíg emberi időn belül nem látszik, hogy lesz alkatrész, mert megfagy a gyerek.
(#) merlingerin válasza narancsmag hozzászólására (») Máj 10, 2019 /
 
Képet, képet, képet...
(#) narancsmag válasza merlingerin hozzászólására (») Máj 10, 2019 /
 
Az egyesel jelölt presszosztát membránját cseréltem, a kettesét nem.
Az egyes hibája azt okozta, hogy a HMV-re nem kapcsot be, az megjavult.
Úgy érzem ezen a részen lesz a hiba
(#) merlingerin válasza narancsmag hozzászólására (») Máj 10, 2019 / 1
 
Szerintem ott a szelep a hőcserélő bal oldalán. Lehet, tisztán szömtyi van benne, felakadt.
(#) narancsmag válasza merlingerin hozzászólására (») Máj 10, 2019 /
 
Köszi a segítéget, végülis nem a szelepben volt a baj, hanem az alatta lévő elmenő flexicső tele volt fekete kormos trutyival. Így azon nem folyt át semmi, ami miatt kinyitott a bypass kör. Remélem hogy a radiátorok felé, meg a csőrendszerbe nem ment annyi, hogy valahol az is eltömődjön. Nyáron azért lehet hogy átmosatom valahogy a radiátorokat.
Tényleg köszi, életet mentett, hogy a család nem fagy meg éjszaka!
(#) merlingerin válasza narancsmag hozzászólására (») Máj 10, 2019 /
 
Szia!

Na várj... Nincs iszapszűtő? Legyen azonnal.. de nem az y szűrő, hanem mondjuk egy TF1. Igaz, drága, de működik is. Ha a primer hőcserélőd dugul el a kanyarban, az jóval drágább, mint egy iszapszűrő...
(#) zoszka válasza narancsmag hozzászólására (») Máj 11, 2019 /
 
Idézet:
„Remélem hogy a radiátorok felé, meg a csőrendszerbe nem ment annyi, hogy valahol az is eltömődjön.”

Fordítva ülsz a lovon
Pont hogy a rendszer van tele ezzel a szmötyivel. Onnan szedte fel és gyűjtötte össze a kazán.
(#) narancsmag válasza zoszka hozzászólására (») Máj 11, 2019 /
 
Köszi a tanácsokat!
A házat 1,5 éve vettük a rendszer 10-15 éves lehet, teljesen ismertlen állapottal, karbantartással. Az előjövő hibák jó része ezekből adódik, és elgondolkodtató, hogy csináltassunk egy nagykarbantartást, kitakarítást, vagy fogadjuk meg, amit az eddig itt járt szerelők mondtak, és szereltessünk be egy teljesen új rendszert. Persze árban nem ugyanaz a kettő, ami nem mindegy, de egy nagykarbantartás is elég drága, és lehet, hogy nem hozza meg a várt eredményt.
Az iszapszűrőt mindenképp megnézzük, az ha új rendszert rakatunk úgy látom akkor is jó ha van, főleg ilyen régi radiátoroknál.
(#) merlingerin válasza narancsmag hozzászólására (») Máj 11, 2019 /
 
Ne cseréld le... Az új csak kondenzációs lehet... Vagyonba kerül.az nem fog menni 10évig. Ebben minden réz, fém. Az új műanyag lesz.

Szét kell szedni, kipucolni, O gyűrűk mind csere, elektronika, szivattyú újrakondizandó, és szűrő kell...

Újabb 10 évig semmi baja..

Szerelők újat akarnak, mert azon nagyobb a haszon.
(#) Balogzsolt hozzászólása Máj 15, 2019 /
 
Sziasztok! Tudja valaki a westen fi 240 kombi kazán gázégő gyàri nyomás értéke? A szerelō rá akar mérni! Olyan problémája van hogy a melegvíznél egy pillanatra le kapcsol a gázláng, a szivattyú megy! Utána egyből kapcsol is vissza! Hullámzik a víz hőfok! Szerinte nagy a láng
(#) narancsmag válasza merlingerin hozzászólására (») Máj 16, 2019 /
 
Esetleg van itt a fórumon valaki, aki ezt Pécs környékén lakik és meg tudná csinálni?

Mert a szerelők tényleg újat akarnak, én meg azért nem állnék neki, nincs akkora rutinom benne, és a gáz részt a biztonságunk érdekében nem is szívesen piszkálnám.

És nem tudom, hogy akkor is megéri e felújítani, ha lyukas a tágulási, a HMV hőfokszabályzó nem csinál semmit, és a nyomásmérőjét is meg kell forrasztani, hogy ne csöpögjön.
(#) merlingerin válasza narancsmag hozzászólására (») Máj 16, 2019 /
 
A gáz részhez ne nyúlj. Minek? Annak nincs baja..

A hmv poti ki van törve a NYÁK-ból. Az is.. meg a másik is. Forraszd be..

A többi sallang. Igen. Megéri ez a kazán tovább fog menni, mint a jegjobb kondenzációsok...
(#) jt_krisz hozzászólása Máj 22, 2019 /
 
Üdvözlök mindenkit!

Segítséget szeretnék kérni egy Westen Quasar 24 F -ről lenne szó.
Folyamatos problémát okoz nekünk, sok szerelő volt már kint , de a dolgok nem javulnak tartósan. Még pedig, hogy a meleg vizet nem kezdi el melegíteni azonnal, sőt van hogy percekig nem kapcsol be. Nincs meg az a bizonyos kattanás amikor dolgozik a gép (hiba jelzése nincsen). A kérdésem az volna ez mitől lehet? A másik kérdésem pedig, hogy ha teljesen a meleg vízre állítom a csapot, akkor a csapból a víz mennyisége érezhetően kb. a felére csökken , mint amikor a hidegre fordítom. Az észrevételem az, ha kb. közép állásnál kicsit a meleg felé állítom a csapot hamarabb kezd el dolgozni a kazán. De van amikor az sem segít. Lehet vízköves a hőcserélőm? A kazán 10 éves kb.

Választ előre is köszönöm, szép napot.

(Ha valaki tudna ajánlani szerelőt Budapesten , megköszönném.)

Üdvözlettel: J.T. Krisztián
(#) szerediattis válasza jt_krisz hozzászólására (») Jún 6, 2019 /
 
Szia,szokott lenni ezekben egy membrános presszosztát amin van egy mikrokapcsoló.A 240FI ben ennek a kapcsolónak a kontakthibája okozott hasonló tünetet a melegvíz ellátásban.Valamint ha a szellőző rendszer nem elég tiszta,az is baj.
(#) neo76 hozzászólása Jún 18, 2019 /
 
Sziasztok!
Nekem is ugyan az a problémám lenne mint jt krisz-nek.
Megnyitom a meleget,s van hogy nem is van,hogy csak akkor melegíti a vizet,ha teljesen a melegre állítom a csapot. A mikrokapcsolót csak akkor nyomja meg a kis pöcök ha teljes nyomáson engedem a vizet,ha csak félig,akkor nem is jön ki odáig a pöcök,hogy megtudja nyomni a kapcsolót.
A kapcsolót kézzel müködtetve azonnal indul.

Miért nem jön ki a pöcök rendesen a presszosztátból?

Köszi.
(#) zoszka válasza neo76 hozzászólására (») Jún 18, 2019 /
 
Mert a membrán át van szakadva, meg van nyúlva.
(#) neo76 válasza zoszka hozzászólására (») Jún 19, 2019 /
 
Ezen gondolkoztam,s már tegnap rendeltem is hozzá membránt,tömszelencét,s gondoltam kitisztítom a hőcserélőt ahhoz pedig tömítéseket.

Remélem megoldódik.
Köszi.
(#) hiruyu hozzászólása Jún 21, 2019 /
 
Sziasztok!
Nekem is ugyanaz a problémám, mint neo76 Fórumtársnak. Hol rendelted meg a váltószelep felújító alkatrészeket? Nekem WESTEN OCEAN 24 Fi cirkóm van (21 éves) és csak totál melegvíz folyatáskor hajlandó benyomni a rudazat a mikrokapcsolót. Ha teljes melegvíz nyitás van, akkor is egészen kis erővel (10-20 dkg) vissza tudom nyomni a szeleprudat. Majd érdekelne a tapasztalatod a szétszedéssel-összerakással kapcsolatban. Üdv.
(#) neo76 válasza hiruyu hozzászólására (») Jún 22, 2019 /
 
Hello! Az alkatrészeket a Tam-Zo-tól rendeltem,a tömszelence sajnos nem az én kazánomhoz való(én néztem félre a rendelést,nem volt baja,de rendeltem,sose baj ha ki van cserélve) de a membrán stimmelt.
Áramtalanítottam,elzártam a vizet,kinyitottam egy meleg víz csapot.
A leengedővel(fehér tekerő) leengedtem a vizet.
Lecsavaroztam a mikrokapcsolót,a bemenő vízcsövet kitekertem 10-es kulcs,körbe kitekertem a csavarokat,s kiszedtem a membrán fedelet.
Leszedtem róla a vízkövet körbe,s ment bele az új membrán,össze fordított sorrendben,majd a feltöltő csappal feltöltöttem,szivattyú légtelenítés,nyomás1-2 közé beállítva,s próba.
Kb 40 perc,úgy hogy még életemben nem csináltam.
Teljesen jól működik,kis melegvíznél is jól folyik,nem az van hogy maxon kell a melegvíznek lenni,aztán vagy jéghideg vagy szét éget.
Köszi a hozzászólóknak.
A hozzászólás módosítva: Jún 22, 2019
Következő: »»   57 / 82
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem