Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Arduino
A klónok CH340 Soros-USB illesztőjének drivere (Letöltés)
Lapozás: OK   531 / 838
(#) vargham válasza sany hozzászólására (») Máj 14, 2019 /
 
A LED egy sima GPIO-ra (General Purpose Input Output vagyis Általános Célú Bemenet Kimenet) van kötve. Az pedig bármelyik láb lehet. Az SPI, I2C, UART, stb az mind speciális periféria. Kötött, hogy az IC melyik kivezetésén érhetőek el.
(#) Kera_Will válasza Mazly hozzászólására (») Máj 14, 2019 /
 
Kelleni fog 5 db Stepper vezérlő meghajtó áramköri modul.
Step/Dir esetén csak 5*2 port lesz lefoglalva egyik az irány a másik a lépések száma.
De ha tartás engedélyezés, stb követelmények vannak akkor több portra is szükség lesz.
Lehet kinövöd a kis UNO, Nano egységeket, esetleg I2C-s port bővítővel tudsz javítani a helyzeten, feltéve ha annak a sebessége elég a megvalósításhoz.
Vannak a 3 tengelyes CNC vezérlő panelek ebből 2 db és még lesz 1 tartalék 6.-dik csatornád az esetleges bővítésre.
valami hasonló
vagy éppen ilyen
ez alapján 5V, 4-fázis, unipoláris, áttételes motorod van. Ehhez kell a vezérlőt választani.
A hozzászólás módosítva: Máj 14, 2019
(#) Kera_Will válasza Mazly hozzászólására (») Máj 14, 2019 /
 
Idézet:
„Lehet kinövöd a kis UNO, Nano egységeket, esetleg I2C-s port bővítővel tudsz javítani a helyzeten, feltéve ha annak a sebessége elég a megvalósításhoz.”

Egyből nagyobb panelt használjál, kevésbé növöd ki , ezeket pl .:

AR-MEGA2560-R3
AR-MEGAADK
AR-DUE-SAM3
A hozzászólás módosítva: Máj 14, 2019
(#) sany válasza vargham hozzászólására (») Máj 14, 2019 /
 
Idézet:
„Kötött, hogy az IC melyik kivezetésén érhetőek el.”

Kialakíthatták volna úgy a panelt , hogy mindegyik Arduino eszközön azonos lábon legyen kivezetve, ha még a központi IC más is.
(#) vargham válasza sany hozzászólására (») Máj 14, 2019 /
 
Nem lehet. Akkor az analog in nem stimmelne.
A rev3-tól kezdve ezért van az I2C-nek dedikált helye a lapon. Reset gomb mellett közvetlenül. Ha a shielden ott van az I2C eszköz, akkor mindegy, hogy UNO, vagy MEGA van alatta.
(#) D_Zsolt hozzászólása Máj 14, 2019 /
 
Valaki épített/keresett már elektromos kerékpárhoz offline monitorozásra arduino eszközt? Ami találok, mind vagy vezérlés is vagy kell hozzá egy telefon Androiddal. Nekem elég lenne, ha SD-n tárolna, pár alkalomra szeretném csak. (A lányom alatt elpukkant az akkupakk, igaz hazafelé végig emelkedőnek kell jönnie és kíváncsi vagyok)
(#) ronin75 válasza D_Zsolt hozzászólására (») Máj 14, 2019 /
 
Tudom nem nagy segítség, de rengeteg SD data logger példa van. Ezeken kicsit faragva a magad igényeire alakíthatod.
(#) Bakman válasza D_Zsolt hozzászólására (») Máj 14, 2019 /
 
OpenLog modul? Egy példa a felhasználásra: Bővebben: Link. Kb. gyerekjáték kezelni. Amit küldesz felé UART-on, azt szépen a kártyára írja. Ennyi, nem több.
(#) D_Zsolt válasza ronin75 hozzászólására (») Máj 14, 2019 /
 
Természetesen ez is segítség, de valami kész(ebb)re gondoltam, hogy hátha valaki belefutott már.
(#) D_Zsolt válasza Bakman hozzászólására (») Máj 14, 2019 /
 
Ez nem rossz, de ebből akkor valahol még sebességet, teljesítményt kell számoltatni. Ha már mókolnom kell, akkor valamelyik vezérlőből dobom ki a nekem nem kellő dolgokat, láttam párat amihez van kliens ami szép grafikát csinál telefonon csak jóval többet tud, mint amire szükségem van.
(#) sany válasza D_Zsolt hozzászólására (») Máj 14, 2019 /
 
Ezért is jobb, ha magad írod meg, mert így azt teszel bele amit csak akarsz.
(#) D_Zsolt válasza sany hozzászólására (») Máj 14, 2019 /
 
Igazad van! Csak igyekeztem volna nem feltalálni a melegvizet
(#) sany válasza D_Zsolt hozzászólására (») Máj 14, 2019 /
 
Én azt szerettem az Arduino szoftverben, hogy a talán a többi platformhoz képest, viszonylag sok példaprogramot tartalmaz. Lehet, hogy feltalálták már a meleg vizet előtted, de a hőmérsékletét te magadnak kell beállítani, hogy ne forrázzon le.
(#) D_Zsolt válasza sany hozzászólására (») Máj 14, 2019 /
 
A hőmérséklet beállítás módjait kutatva fedeztem fel, hogy már a bringák is CAN buszra ülnek... már a komolyabb vezérlések! Holnap lemegyek, megnézem hátha van az ülés alatt elrejtve egy OBD és minden megoldódott
(#) sany válasza D_Zsolt hozzászólására (») Máj 14, 2019 /
 
Legyen szerencséd!
A hozzászólás módosítva: Máj 14, 2019
(#) ronin75 válasza D_Zsolt hozzászólására (») Máj 15, 2019 /
 
Nem tudom, hogy ilyenre gondoltàl-e: Bővebben: Link
Az SD mentést még hozzà kell írni.
(#) D_Zsolt válasza ronin75 hozzászólására (») Máj 15, 2019 /
 
Nem rossz, csak vennem kell egy nokia kijelzőt, annyira jópofa Csinált hozzá szépen NYÁK-ot is és az a sönt se semmi! A Wattmeter.h-t is meg kell írni, én legalábbis nem találom és írja is, hogy nem az egész kód elérhető, de ez tetszik, mentem is a projektet!
UI:
:O Most nézem, hogy az ő spotwelderét is nézegettem amikor azt írtam! Fel se tűnt, hogy van más projektje is!
A hozzászólás módosítva: Máj 15, 2019
(#) zsolt58 hozzászólása Máj 16, 2019 /
 
Helló.
Segítséget szeretnék kérni.
Elakadtam programkód irás közben.
  1. void loop() {
  2.   stateButton = digitalRead(pinButton);  
  3.   if(stateButton == HIGH && previous == LOW && millis() - time > debounce) {
  4.     if(stateLED == HIGH){
  5.       stateLED = LOW;
  6.     } else {
  7.        stateLED = HIGH;
  8.        scale.set_scale(calibration_factor);
  9.        Serial.println(scale.get_units(), 0);
  10.     }
  11.     time = millis();
  12.   }
  13.   digitalWrite(LED, stateLED);
  14.   previous == stateButton;
  15. }

Azt csinálja, hogy csak akkor írja ki az értéket amikor nyomom a gombot. Nekem pedig úgy kellene, hogy megnyomom a gombot elindítsa a mérést és folyamatosan írja a Serial Monitorba az értékeket és egy újabb gombnyomásra megáll és kiírat valamit.
Ez egy netről szedet kód ami szépen kapcsolgatja ki-be a ledet, de mérni csak akkor mér ha folyamatosan nyomom a gombot.
Üdv.
(#) mateatek válasza D_Zsolt hozzászólására (») Máj 16, 2019 /
 
Csináltam már elektromos motorhoz sönt szabályozós áramkorlátot. Nem használtam hozzá külön műveleti erősítőt. A belső referencia alapján csináltam a feszültség esés mérését a söntön. A sönt a GND és a motor között volt. A linkelt kapcsolásban viszont nem látom a védelmet arra az esetre, ha a sönt elpárologna, vagy bármi kontakt hiba lenne és a motor áram át szeretne folyni a mérőáramkörön. Ide az ellenállások után nem ártana tenni egy-két vágódiódát, nehogy a motor feszültség rákerüljön a mérő áramkörre.
(#) tbarath válasza zsolt58 hozzászólására (») Máj 17, 2019 /
 
Az
  1. if(stateButton == HIGH && previous == LOW && millis() - time > debounce) {

triggerel valamit.
Itt kell egy változót átbillentened 0-ról 1-re (vagy fordítva), és később ennek a változónak a függvényében kell indítani a mérést. Persze lehet, hogy kell valami kikapcs jel is, a feladat ismerete nélkül erre nem esküszöm meg.
(#) D_Zsolt válasza mateatek hozzászólására (») Máj 17, 2019 /
 
Mivel nem kész az ottani kód, elkezdtem sajátot írni. ACS712 lesz a mérőkörben, mert van itthon (elvben 15-16A-nál nem lenne szabad többnek folynia). A kijelző egy 128x64 OLED lesz, mert az is van itthon és a grafikus kijelzés már elkészült csak közben kifutottam a memóriából és azt kerestem, hogyan faraghatok le belőle. Nano-n -21 bájtnál tart ha az SD kezelés is benne van, persze le sem fordul (pedig csak a FAT16-ot használom, hogy minél kisebb legyen). Micro-n valami 67%-ot használ, egyenlőre maradok ennél, kell még valami sebességmérésre. Reed vagy valami hall. Jobb lenne talán 4 mágnessel, hogy pontosabb mérést kapjak, de kezdem 1-el Eddig még nincs a bemeneten semmi, kézzel adtam neki impulzust, ahogy sikerült.
...hogy mitől lett hirtelen grafikus kijelzés? A lánykám meglátta mi után kutatok a google-el és kell neki! Jobb lett volna eladni a bringát
(#) djusee válasza zsolt58 hozzászólására (») Máj 17, 2019 /
 
Szia. a 14. sorban
Idézet:
„previous == stateButton;”
valószinü
  1. previous = stateButton;
lessz.
(#) mateatek válasza D_Zsolt hozzászólására (») Máj 17, 2019 /
 
Én 36 voltos rendszerben 100A-re korlátoztam az áramot. Úgy egészen jól ment.
(#) game4812 hozzászólása Máj 17, 2019 /
 
Sziasztok!
Nem veszem észre, hogy mit nézek el, vetnétek rá egy pillantást? Adott egy 3 állású kapcsoló, Két széle Leonardo pineken felhúzva, közepe GND-n. Ebből kapok 1-2-3-as értékeket (sw1v), az állásától függően, ezzel szeretnék "3 gombot" szimulálni (DMX fényvezérléshez) A vezérelt program működése olyan, hogy egy noteOn kapcsolja be az adott szoftveres gombot, egy újabb noteOn kapcsolja ki, tehát így amelyik állásból elkapcsoltam, azt az adott noteOn-t újra el kell küldeni, meg persze azt is, ami bekapcsolja a jelenlegi állást. Szépen be is kapcsolnak a funkciók, de ki nem kapcsol.

  1. if (sw1v !=lastsw1v)
  2. {if(sw1v == 1){noteOn(0, 0, 127); MidiUSB.flush(); noteOff(0, 0, 127); MidiUSB.flush(); noteOn(0, 1, 127); MidiUSB.flush(); noteOff(0, 1, 127); MidiUSB.flush(); }
  3. if (sw1v == 2 && lastsw1v == 1 && first1 ==1){noteOn(0, 0, 127); MidiUSB.flush(); noteOff(0, 0, 127); MidiUSB.flush(); noteOn(0, 1, 127); MidiUSB.flush(); noteOff(0, 1, 127); MidiUSB.flush(); }
  4. if (sw1v == 2 && lastsw1v == 1 && first1 ==0){noteOn(0, 1, 127); MidiUSB.flush(); noteOff(0, 1, 127); MidiUSB.flush(); first1 =1;}
  5. if (sw1v == 2 && lastsw1v == 3){noteOn(0, 1, 127); MidiUSB.flush(); noteOff(0, 1, 127); MidiUSB.flush(); noteOn(0, 2, 127); MidiUSB.flush(); noteOff(0, 2, 127); MidiUSB.flush();}
  6. if (sw1v == 3){noteOn(0, 2, 127); MidiUSB.flush(); noteOff(0, 2, 127); MidiUSB.flush(); noteOn(0, 1, 127); MidiUSB.flush(); noteOff(0, 1, 127); MidiUSB.flush(); } lastsw1v = sw1v;}
(#) pipi válasza game4812 hozzászólására (») Máj 17, 2019 /
 
Hali!
Nem világos nekem sem a 3 állású kapcsoló bekötése, sem ahogy a leonardo pinekre kötötted,
sem az hogy hogy jön ki az slw1v 1,2,3 érték. Talán kiirathatnád a soros portra, hogy melyik kapcsolóálláshoz milyen sw1b érték áll be...
A programot is tagolhatnád, ha ránéz az ember lássa messziről, hogy melyik feltételben mi van, ilyen ömlesztett dolgot ha egy év múlva ránézel, módosítani kell, hibát kell keresni, rosszul leszel tőle.
Nekem személy szerint az jött be hogy egy utasitás/függvényhívás az 1 sor
De kinek a papné...
(#) game4812 válasza pipi hozzászólására (») Máj 18, 2019 /
 
Szia! Egyszerű 3 állású kapcsoló, beszerelési pozíciójából adódóan felső-középső-alsó állása van. Középen GND, a másik két lába INPUT_PULLUP, tehát ha mindkét bemenet High, akkor középső (2) állásban van, ha valamelyik Low, akkor vagy felső (1), vagy alsó (3) állásban.
Nekem úgy néz ki, mint a csatolt képen, könnyen átlátom. Viszont már megpróbáltam egyszerűsíteni, és a 2-es állást MIDI részről kihagyni (tehát olyankor csak vagy az 1, vagy a 3-as állás kikapcsoló noteOn-jait küldte, magát a 2-es jelzést nem), de nem jártam sikerrel. Szoftverhibára is kezdek gondolni, nem biztos, hogy az Arduino és a programja a hibás.

sw.jpg
    
(#) Tasznka válasza game4812 hozzászólására (») Máj 18, 2019 /
 
Szia!
A kapcsoló eddig is világos volt nekem,csak az kellene tudni,hogy a node,és a paraméterei mit is csinálnak? (melyikre kellene lekapcsolnia?)
Amúgy a first1 változódat egyszer változtatod,így 1 kör után kilövi a 3 feltételt.
(#) D_Zsolt válasza mateatek hozzászólására (») Máj 18, 2019 /
 
100A :O Hova? Ne érts félre, csak csodálkozom! Ami videókat néztem a „nagytékában” ott max 20A volt 300W-os motornál ez pedig elvileg 250W-os. 36V/16A már bőven 500W felett van, majdnem 600. Induláskor/gyorsításkor mehet 10A fölé elvileg. Mihez kell a 100A csúcs? Új vagyok a bringákban, eddig max tekerősvolt a háznál, azon elég volt gumit cserélni Szivesen tanulok
(#) D_Zsolt válasza kapu48 hozzászólására (») Máj 18, 2019 /
 
Tehát tanulás
A mostani projekt egy biciklis mindenes, most már kijelzővel. Eddig egy .ino-ban volt az egész, de mivel megint kezdett az egérgörgőm „fájni” szétpakoltam. Ha pl. a kijelző kezelését ino-ként hagyom (amit egyébként a keretprogram automatikusan nevez el ino-nak), működik, de ha c-be mentem, akkor a korábban a főprogramban inicializált display funkciókat hiányolja. Gondolom ha ott használnám az #include-ot, működne, de valahogyan nem túl szép a kód úgy (persze attól még lehet, hogy úgy kell). Kérnék tőled egy példát linkelni akárhonnan egy komplett akármilyen projektre, ahol .c-re és/vagy .h-ra építettek fel. Még mindig vizuális vagyok és jobban látom a miértet egy kész kódon. Amiket eddig találtam, az vagy nem arduino keretben készült (eclipse/processing) vagy csak ino-k vannak.
(#) mateatek válasza D_Zsolt hozzászólására (») Máj 18, 2019 /
 
Privátban, ne OFF-oljunk.
Következő: »»   531 / 838
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem