Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » JLH erősítő
Lapozás: OK   184 / 216
(#) mikldesign válasza Dióda hozzászólására (») Máj 19, 2019 /
 
Egyetértek Veletek. Azért írtam a fentieket, hogy a fiatalember ne verje magát őrült kiadásokba. Igaz, egyszer már leírtam, de most is ismétlem, eddig a legszebb hangú erősítő, amit építettem. De a legkisebb teljesítményű is. De már túl vagyok a wattok üldözésében, és való igaz, hogy bár ez a JLH "csak10"wattot tud, fél hangerőnél még zenehallgatás közben egyszer sem tekertem tovább.
(#) highand válasza mikldesign hozzászólására (») Máj 22, 2019 /
 
Ha megfordítod a kimenő kondenzátor polaritását és a hangszóró másik végét nem a földre, hanem a tápra kötöd, na akkor fog igazán jól szólni, mivel ekkor egyenárammal terheled a tápot.
(#) reloop válasza highand hozzászólására (») Máj 22, 2019 /
 
Már a múltkor is jeleztem, hogy itt valamit benéztél. Feltegyem a tápáram szimulációját?
(#) highand válasza reloop hozzászólására (») Máj 22, 2019 /
 
Tedd, de csak holnap tudom megnézni.
A hozzászólás módosítva: Máj 22, 2019
(#) reloop válasza highand hozzászólására (») Máj 22, 2019 /
 
Azt kellett volna felismerned, hogy egy zárt hurok elemeinek felcserélésétől a hurokban folyó áram változatlan marad.
(#) tothbela válasza highand hozzászólására (») Máj 22, 2019 /
 
A JLH az push-pull topológia, vagyis mind az alsó, mind a felső tranzisztor vezérelt. A fordítással csak a tápáram változás fázisa fordul meg. Ha maradunk az eredeti hangszóró csatlakozási módnál, viszont a felső tranzisztort állandó áramú áramgenerátorként használnánk, akkor lenne igaz, hogy nem változna a tápáram. Persze ingyen nincs semmi, mert amíg push-pull üzemben az elméleti maximális hatásfok 50%, addig áramgenerátoros SE kapcsolásban maximum 25%.
(#) highand válasza reloop hozzászólására (») Máj 22, 2019 /
 
Neked van igazad és én 8 éve csináltam meg az átalakítást, de nem ezt. Azóta emlékezetből irogatom a marhaságot, mert amikor elköltöztem Pestről, a műhelyt is felszámoltam. Szóval igen, marhaságot írtam, de most kénytelen leszek újra kitalálni, mert nem emlékszem rá.

Visszavonultam, majd újra jelentkezem, ha megint rájöttem, hogyan kell átalakítani, hogy egyenáram legyen a tápvezetéken. Kösz, hogy szóltál. Valami sönt is kellett, ennyivel jutott több az eszembe. Pedig egyszerű volt.
(#) reloop válasza highand hozzászólására (») Máj 22, 2019 /
 
Tudom, jó szakember vagy. Előre is köszönöm, ha megosztod velünk az elgondolásodat.
(#) highand válasza reloop hozzászólására (») Máj 22, 2019 /
 
Na, megmenekültem talán a kontár címtől. Szóval R9-et kell söntölni. ( a szimulátor szerint így működött, elnézést kérek, de most nincsen módom kipróbálni, műhely hiányában)

Ha a kimenetre egy unipoláris kondenzátort teszünk, akkor lehetővé válik, hogy a hangszóró másik végét felváltva a táphoz, vagy földhöz kössük. Így lehet tesztelni a hangzási különbséget. Én a kimetre egy 100ohm-ost is forrasztottam és először azt kötöm be, amikor át akarom helyezni a hangszóró testpontját. Ez elvezeti a kimenő átpolarizálódási áramát és csak ezután szabad kötni a hangszórót, mert enélkül tönkre mehet.

A sztereo képben van a döbbenetes különbség. Szerintem azért, mert sokkal kisebb váltakozó áram folyik a földvezetékben is, ami az áramkör referencia pontját adja. Nekem nagy a különbség.
A hozzászólás módosítva: Máj 22, 2019
(#) highand válasza tothbela hozzászólására (») Máj 22, 2019 /
 
Tóth Bélának is köszönöm, az ő értékes hozzászólása segített a memóriámnak.
(#) reloop válasza highand hozzászólására (») Máj 23, 2019 /
 
A T3 most áramgenerátor, ez kellő garancia az egyenletes áramfelvételre. Mindössze a hatásfok romlik, de ebben a kategóriában szerintem nem igazán szempont.
(#) tothbela válasza highand hozzászólására (») Máj 23, 2019 /
 
Szívesen.
Választhatunk alacsonyabb tápfeszültséget, és meghagyva az eredeti topológia magasabb hatásfokát, dolgozhat hídban is. A tápáram változás ekkor is minimális lesz, gyakorlatilag csak a félvezetők nemlineáris viselkedése miatt marad valamennyi hullámosság. Ebben az esetben elképzelhető, hogy másabb lesz a hang karaktere, mivel az erősítő torzításából eredő páros számú harmonikusok kioltást szenvednek. Bár ezek eddig is alacsony szinten voltak jelen.
(#) highand válasza tothbela hozzászólására (») Máj 23, 2019 /
 
Nem a torzítás változását hallani szerintem. Érdemes kipróbálni és meghallgatni. Döbbenetes a különbség.
(#) Baxi hozzászólása Jún 5, 2019 /
 
Hi Mesterek!
Kipróbáltam a 2sc tranyókat a 2n3055 helyett, szörnyű (szerintem). Viszont megszűnt evvel a panelel a korábban említett bajom. Maradt a panel, csak vezetékkel lett rákötve a 2n tranyókra. A L vasas téma nekem nem szimpatikus. Csináltam egy videót is indulásról. A VU meterek, eredetileg kínai amper mérő modulok, voltak. Átalakítottam őket egy kicsit . Kaptak RGB ledeket is. 70°C-nál zöld,alatta kék, felette pedig piros. Jelenleg 73°C fokot tudom tartani a venti vezérléssel, zárt doboznál a belső hőmérsékletet. A trafó kicsit búg, de működik. A táp fesz DC 29,5V. Végeket 1,5A állítottam. Még az rgb átmeneteket még finomhangolni kellene, de szerintem ezt már így marad, van mire nézni.
Nagyából másfél év alatt lett kész, köszönöm Mindenkinek a segítségét s idejét !
video
(#) Dióda válasza Baxi hozzászólására (») Jún 5, 2019 /
 
Még nem láttam ezt a nyákelrendezést de szerintem így brummos lessz.
A JLH-nál célszerű a kapcsolásirajz szerinti elrendezés és bekötés.
Mit is értek ez alatt?
Például hogy a táp ha lehet minnél közelebb kapcsolódjon a végtranzisztorokhoz .
A jelenlegi +/- jelölésnél adod rá a tápot akkor szenvedni fogsz vele.
A tápot a tranyóhoz legközelebb kapja akkor lessz jó.
(#) Baxi válasza Dióda hozzászólására (») Jún 5, 2019 /
 
Teljesen brummentes.
A hozzászólás módosítva: Jún 5, 2019
(#) Moszkvai válasza Baxi hozzászólására (») Jún 5, 2019 /
 
Trafó nem melegszik nagyon? 1,5A-en szerintem fog. Meg lehet azért is búg.
A hőmérséklet visszajelzés tetszik! Ötletes!
A hozzászólás módosítva: Jún 5, 2019
(#) mikldesign válasza Baxi hozzászólására (») Jún 5, 2019 /
 
Erdekelne hogy oldottad meg a bemenetvalasztast. Tudnal errol valami rajzot feltenni?
(#) Baxi válasza mikldesign hozzászólására (») Jún 6, 2019 /
 
Szia, sima relekkel lett a bememet valasztas megoldva. Tranyo huzza meg a rellet a tranzisztort meg a pic kimenete vezerli. Rajzom nincs csak nyáktervem.
(#) Baxi válasza Moszkvai hozzászólására (») Jún 6, 2019 /
 
Szia, köszönöm. A 1,5 a helyett mi lenne az megfelelő?
(#) CIROKL válasza Baxi hozzászólására (») Jún 6, 2019 / 1
 
Tekerd 700 mA - ra hallgasd meg majd 800 ra 900 de 1000nél megállnék vele.
Kevésbé terhelné a trafót sokkal kevesebbet fűt ...
(#) Petyka79 válasza CIROKL hozzászólására (») Jún 6, 2019 /
 
Szia! Ha már itt vagy. A jlh-nál ugye hátul hagytad a potit. Az előlapon hogyan oldottad meg a tekerőgombot? Azt látom a képeken, hogy egy-egy rúddal, vagy vékony csővel jöttél előre, de az előlapon nem látszik a megoldás.
(#) CIROKL válasza Petyka79 hozzászólására (») Jún 6, 2019 / 1
 
Bővebben: Link
Itt erre gondolsz?
(#) Petyka79 válasza CIROKL hozzászólására (») Jún 6, 2019 /
 
Igen!
(#) CIROKL válasza Petyka79 hozzászólására (») Jún 6, 2019 / 2
 
6- os sárgaréz cső 4mm furattal tehát a forgató gomban 6-os furat .
A potméter 4-es tengely
Ennyire egyszerű ,az előlap simán 6,2 furattal
A hozzászólás módosítva: Jún 6, 2019
(#) Petyka79 válasza CIROKL hozzászólására (») Jún 6, 2019 /
 
Ok! Köszi
(#) mikldesign válasza Baxi hozzászólására (») Jún 6, 2019 /
 
Ertem. Azert erdeklodom mert pont ebben a fazisban vagyok es egy olyan reles megoldasban gondolkodom mint a Tied de en egy tobballasu forgokapcsoloval akartam megoldani. De ez jobban tetszik. Otletes.
(#) Petyka79 válasza mikldesign hozzászólására (») Jún 6, 2019 /
 
US $10.83 13%OFF | Audio Input Signal Selector Relay Board Signal Switching Amplifier Board RCA For Speakers
https://s.click.aliexpress.com/e/ISUO9Gk
(#) mikldesign válasza Petyka79 hozzászólására (») Jún 6, 2019 /
 
Köszönöm, de valamiért a linkre kattintva azt az infót kapom, hogy nincs ilyen oldal.
(#) Petyka79 válasza mikldesign hozzászólására (») Jún 7, 2019 /
 
Nekem megnyitja. Esetleg el tudom küldeni emailben. A képen látszik, hogy miről van szó. 10dollár
Következő: »»   184 / 216
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem