Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Szünetmentes táp javítása, élesztése
Lapozás: OK   33 / 43
(#) Chipmunk1960 válasza gumibaba hozzászólására (») Jan 26, 2019 /
 
Kattincs az apc.jpg felíratra, nekem bejön új ablakban, nagyban.
(#) SPORE hozzászólása Márc 21, 2019 /
 
Sziasztok!

Az APC CS 500 egyrelés változatában milyen, a HESTORE-ban is kapható táp IC-vel helyettesíthetem a TNY255-öt? A webáruházban TNY sorozatból van: TNY253 (ez gyengébb, mint a 255), TNY264, TNY266, TNY267. Esetleg mással?

Köszönöm!
(#) Chipmunk1960 válasza SPORE hozzászólására (») Márc 22, 2019 /
 
Szia, Szerintem máshol kell keresned bele. Általában nem jellemző a tervezőkre, hogy valamit túlméretezzenek. a 255, 2-3 x nagyobb teljesítményű, mint a 253, a többi pedig másik family, más lábkiosztással. Ha lehet én mindig inkább kicsit erősebbet rakok be, s így is volt, hogy 2 hónap után egy hasonló mosógépp tápban megint elszállt a az erősebbik TNY. Persze lehet, hogy az már csak az okozat volt, s valaminek megváltozott a paramétere, s nagyobb áramot vett fel, mint kellett volna.
(#) Chipmunk1960 hozzászólása Márc 22, 2019 /
 
Próbáld meg az Ali -ról, igaz hosszú idő de van nekik. De, a TME dot EU -n is van.
A hozzászólás módosítva: Márc 22, 2019
(#) gergo55 hozzászólása Ápr 19, 2019 /
 
Üdv!
Mielőtt bármi baj történne, megkérdezem a tanult kollégáktól, hogy az APC inverteremet táplálhatom-e aggregátorról?
Köszi.
(#) erbe válasza gergo55 hozzászólására (») Ápr 19, 2019 /
 
Inverter vagy szünetmentes?
Szünetmentest csak akkor, ha megfelelő képességű jó akku is van a körben. Inverternél elő a használati útmutatót!
A hozzászólás módosítva: Ápr 19, 2019
(#) levaitamas hozzászólása Máj 6, 2019 /
 
Sziasztok!
APC Smart-UPS700 kb. másfél évente megeszik egy akkupakkot. Nagyon ritkán van áramszünet, az is inkább pár 10 másodperces. Egy asztali számítógépet működtet, amiben 420W-os táp van.
Kérdezném, hogy ez normális jelenség vagy hibára utal?
(#) pipi válasza levaitamas hozzászólására (») Máj 6, 2019 / 1
 
Hali!
Lehet hogy túltölt. Ha púpos az akksi háza akkor szinte biztos... Az is lehet hogy akkucsere után kalibrálni kellene, hogy "észrevegye" az akksicserét, ez az APC-kre jellemző(soros/usb kábelen spéci szoftverrel). Az akksigyártók 2-5 évet mondanak a zselés akksikra, akkor is ha 1 percet sem voltak merítve, csak készenlétben...
(#) Chipmunk1960 válasza levaitamas hozzászólására (») Máj 24, 2019 /
 
Nem normális, ahogy "pipi" is írta. 5 évet simán ki kell neki bírnia benne. Én is a töltő-körre gyanakszok, azt kellene körbe mérni.
(#) levaitamas válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Máj 25, 2019 /
 
Éveken át riasztó akkukat kapott, de 2017-ben egy XIII. kerületi szünetmentesekkel foglalkozó cégnél kapott elektronikai felújítást (papíron biztosan) és új UPS-be való akkukat. Sajnos az akkufogyasztás nem változott annak ellenére sem, hogy 28,0V-ot mérek a soros akkupakk kapcsain.
Merre kellene elindulni?
(#) gulyi88 válasza levaitamas hozzászólására (») Máj 25, 2019 /
 
Milyen gyártmányú, típusú akkuk voltak benne?
Amúgy sok a 28 V..
A hozzászólás módosítva: Máj 25, 2019
(#) levaitamas válasza gulyi88 hozzászólására (») Máj 25, 2019 /
 
Évekig Ultracell 12V7Ah, amit javítás után kapott az Vision HPS12-28W.
(#) gulyi88 válasza levaitamas hozzászólására (») Máj 25, 2019 / 1
 
Na ja a Vision az már odavaló, ezt az Ultracellt nemismerem, kb olyan lehet mint a Reddot meg hasonlók.
A feszt lejjebb kellene tekerni kb 27V-ra. Ezt meg lehet tenni soros port szervízmenüből (szervíznek elvileg meg kellene tudnia csinálni). Vagy a panelon is megbuherálható lehet.
Eletleg betehetsz egy antiparlell kapcsolt diódapárt az akkuval sorba (20A-est minimum a kisütő áram irányába (hűteni is kell), töltő irányba elég 5A-es-is) amíg meg nem oldódik a dolog.
(#) Chipmunk1960 válasza levaitamas hozzászólására (») Máj 25, 2019 /
 
Az lehet, hogy elpárologtatja a vizet. Műanyagtető, gumisapkák le, fecskendővel deszt víz bele, s mehet a regenerálás.
(#) Lacaboy hozzászólása Jún 30, 2019 /
 
Sziasztok!
Az lenne a lerdesem, hogy ezt az akksit fektetve lehet hasznalni? http://www.mercateo.hu/p/4889-22484/Hawker_Genesis_NP18_12R_olomakk...r.html
(#) Chipmunk1960 válasza Lacaboy hozzászólására (») Jún 30, 2019 /
 
Szia, Igen, sok gépben gyárilag is úgy van.
(#) nyamnyam hozzászólása Júl 13, 2019 /
 
Sziasztok

Szeretném megkérdezni van-e itt olyan ember aki egy EFFEKTA ME 1500 -as szünetmentes tápegység javításában tudna segíteni
(#) Chipmunk1960 válasza nyamnyam hozzászólására (») Júl 17, 2019 /
 
Biztosan, de megjavítani neked kell, hacsak nem postázod.
(#) nyamnyam válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Júl 17, 2019 /
 
Úgy gondoltam én is , hogy a javítás az az én dolgom csak a hibajelenséget írnám le meg a típust és arra kérnék csak tanácsot hogy hol keressem a hibát
(#) gulyi88 válasza nyamnyam hozzászólására (») Júl 17, 2019 /
 
Hát akkor írd le, csatolj képeket a belsejéről.
Aztán talán lesz néhány tanács a javításhoz.
(#) Egri Frédi hozzászólása Aug 13, 2019 /
 
Üdv mindenkinek !
Ismeri valaki a LUS-500 -as szünetmentes tápot ?
(#) Egri Frédi hozzászólása Aug 14, 2019 /
 
Úgy tűnik rosszul tettem fel a kérdést vagy rossz kérdést tettem fel.
Kaptam egy fent említett szünetmentes tápot - leselejtezték egy cégnél. Akkumulátor nincs benne.
Kérdésem:
1. Ki lehet - érdemben - próbálni aksi nélkül. Mérni lehet így valamit rajta ?
2. Lehet valamivel helyettesíteni - a próba idejére - az aksikat ?
2 belevaló zselés aksi 10 guriga körül van. Ha az elektronikája jó, ennyit rászánok. Viszont, ha rossz mihez kezdjek a 2 új aksival ...
(#) Chipmunk1960 válasza Egri Frédi hozzászólására (») Aug 14, 2019 /
 
Kössél rá 2 autó akksit próbára. Valakinek csak lesz a környéken. Egy 1000W ost én is azokról használok, elmegy egy nappalt, ha nincs áram. Persze nem a hegesztő, hanem 2 szgép router, tv, ledes lámpák, etc.
A hozzászólás módosítva: Aug 14, 2019
(#) Egri Frédi válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Aug 14, 2019 /
 
Hmmm ... 2 autó akksi az még többe kerül.
De sebaj, parkol a ház előtt az utcában jó pár, néhányat megbontok az este folyamán, csak lesz 2 egyforma. Csak ne legyen bennük riasztó. Mit mondok az asszonynak, ha felébred, hol voltam ???
A hozzászólás módosítva: Aug 14, 2019
(#) Chipmunk1960 válasza Egri Frédi hozzászólására (») Aug 15, 2019 /
 
Gondoltam van egy autószerelő ismerősöd, hol hegyekben áll. Ha átugrasz ingyen kipróbálom neked.
(#) Chipmunk1960 válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Aug 15, 2019 /
 
Nem azt mondtam vegyél, hanem kérjél....De ha van egy 24V -os izmos tápod, az is megteszi.
A hozzászólás módosítva: Aug 15, 2019
(#) Egri Frédi válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Aug 15, 2019 /
 
Háááát … Írországba átugrani, az most nem fér bele a költségvetésembe. Azért kösz a segítséget. Valahogy megoldom.
(#) Busz válasza erbe hozzászólására (») Okt 18, 2019 /
 
Az idő téged igazolt.
Adott egy FSP EP850 -es szünetmentes táp ami sercegű hangot adott meg nagyon melegedett.

Nos a trafó forrósodik benne nagyon illetve az is adta a sercegő hangot. Gondoltam biztos az a rossz.

Vateráról beszereztem egy másik ugyanolyat aminek annyi a hibája hogy túltölti és kiszárítja az akkut. Illetve abba a hálózatról leválasztó relé is kontaktos mert mikor bedugom és bekapcsol akkor kattanáskor látszik hogy szikrant is belül a relé.
Na mindegy, a trafó elvileg jó benne.
Átszereltem az enyémbe csak a trafót és ugyanúgy serceg és melegszik.

Vagyis az én elektronikámban halt meg valami és melegíti a trafókat.

Működik tökéletesen, azonkívül hogy a saját gombjával kikapcsolva ( aljzatairól leveszi a feszt de tölti az akkut) még jobban melegszik meg serceg.
Mutatom a képet, mit ellenőriznétek le rajta?

DSC_0041.JPG
    
(#) nyamnyam válasza Busz hozzászólására (») Okt 18, 2019 /
 
Hello

Én először tutira kizárnám a trafót úgy hogy kösd a hálózatra direktbe mivel ez egy 230/12 v -os trafó ami fordítva van bekötve , ha úgy is melegszik akkor a trafó menetzárlatos ha nem és rendesen kiadja a feszültséget akkor az elektronikába kell a teljesítmény tranyokat vagy amivel működik nincs-e zárlat !
(#) Busz válasza nyamnyam hozzászólására (») Okt 18, 2019 /
 
Trafót kicseréltem egy másikra, a másik trafó a másik elektronikával nem sercegett...

Amúgy túlfeszt kaphatott mert a varisztor a frissen vásárolt donorban bennevan, ebben meg nincs is varisztor a betápon aztán ugyanazon típus mindkettő.

Gondolom eldurrant a varisztor meg vele együtt az elektronika is sérült aztán a varisztort kidobták belőle és úgy került hozzám, csak én erről nem tudtam.
Következő: »»   33 / 43
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem