Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Tölcséres hangsugárzó építése
Lapozás: OK   28 / 30
(#) P_Laszlo válasza biroczkirezso hozzászólására (») Júl 11, 2017 /
 
Hát a tölcsér itt nem működik 100Hz környékén, 300 fölött kezd szól, szóval az alsó határt nem befolyásolja.

Kevésbé érzékeny hangszóróval jobb lenne az alsó határfrekvencia. Meg ez a Beyma inkább b-reflex alkalmazásokra jó, ott lehet belőle 70-80Hz-eket kihozni, viszonylag kis dobozban, tűrhető átvitellel.

Nem kifejezetten tudok, aki a kivitelezést csinálja, az tervezni biztos nem fog tudni, és néha meg is kellene mérni az eredményt a tervezés közben.
(#) biroczkirezso hozzászólása Júl 13, 2017 /
 
SZia!

Talán a tölcsér felejtős, egyedi tölcsérest valószínű hogy nem válalnak. Akkor talán megtenné egy normál bassreflex konstrukció is. A beymák 12p 80/ fe talán elég megfelelőek ehhez az alkalmazáshoz QTS:0,18.
A mélyládáim DAP AUDIO LT-21HL(SUPER SCOOPER) 80-100hz-ig "nyomnak" rendesen, így a bassrefi közepet célszerű lenne 80hz-re hangolni? Vagy hangoljuk lejjeb? a hangzás érdekében. De az tény hogy ha 80hz-re hangoltatom feszesebb szebb a hangjuk lesz . Amúgy sem kívánom a keresztezést 80hz alá vinni.??
(#) biroczkirezso hozzászólása Júl 15, 2017 /
 
ÜDV MINDENKINEK !
Tulajdonkép mekkora láda kéne A Beymának? Reflex dobozban, 80hz-re hangolva? persze a csőátmérő, és a hossza is kéne! Esetleg ha zárt doboz mellet döntenék színtugy 80hz-re hangolva, azt is szeretném tudni? A válaszokat előre is nagyon megköszönném!!!!
(#) dB_Thunder válasza biroczkirezso hozzászólására (») Júl 16, 2017 /
 
Keresel a neten egy, vagy több kalkulátort, és kiszámoltatod vele.
(#) biroczkirezso hozzászólása Júl 20, 2017 /
 
köszönőm! Rajta vagyok WINISD BETA progíval. A meglévő 18,8 l láda térfogatra reflex doboz felálásban az F3-as pontja 97HZ , cső átmérő: 102mm , + hosszuság: 48mm Kérem ellenörizetek le! Mert ez igazán jól hangzik ! Elöre is köszi !
(#) dB_Thunder válasza biroczkirezso hozzászólására (») Júl 20, 2017 /
 
Nem ellenőrzöm..Gyűlölöm a WinISD-t...
Kivontad a nyomó, és a reflexcső által lefoglalt térfogatot, a doboz térfogatából?
(#) biroczkirezso hozzászólása Júl 21, 2017 /
 
SZIA! Igen kivontam mindent: a hangszórót,+ hang csillapító anyag,+ reflexcső . Viszont a reflexcsőnél megadott hosszméret a doboz belső lapjától vagy a külsőtől mérendő? Mennyire pontosak/pontatlanok a méretező programok hisz akár teljesen eltérő eredményeket adnak. ?
(#) Cinema válasza biroczkirezso hozzászólására (») Júl 21, 2017 /
 
A méretező programok csak szimulálnak.
A csőhossz az előlap külső síkjától értendő, azaz teljes csőhossz.
A Beyma honlapján találsz ajánlott dobozméreteket a hangszóróihoz, különféle dobozokhoz.
Nézd meg azokat és döntsd el, hogy megfelelnek-e neked.

Üdv!
(#) biroczkirezso hozzászólása Júl 21, 2017 /
 
Köszönőm ! Egyenlőre maradok a meglévő ládámnál amit áthangolok az ajánlott csővel amit mindenképp hallanom kell ! Még előtte más progíval is megnézem.
(#) dB_Thunder válasza biroczkirezso hozzászólására (») Júl 21, 2017 /
 
A WinISD nem túl pontos, nem számol egy halom dologgal, de ez neked most még nem is kell.
A csillapító anyagot hajítsd ki! A reflex láda egy rezonátor, pont a működését ront ja el a csillapító anyag. Viszont a doboz belső falát vékonyan érdemes bevonni valami filccel.
(#) Aladdin25 hozzászólása Jan 11, 2019 /
 
Sziasztok.
Nekem van egy felújított RFT L3401-es hangszóró párom, amihez dobozt szeretnék fabrikálni. A neten nem találok pontos adatokat, én reflex kialakításon töröm a fejem. Ha minden igaz, egyáltalán nem rossz minőségek ezek a régi RFT-k.Találkozott már valaki ilyen típusból készült hangsugárzókkal? Esetleg vélemény a kialakítást illetően?
Ezt találtam róla:
s=71Hz
Re=6Ohm
Qes=0.93
Qms=5.31
Qts=0,79
Vas=79l
Sd=509cm²
SPL=99dB
qts=0.79
Pmax=12,5VA
Übertragungsbereich: 40 Hz - 12000 HzBővebben: Link
Ehez hasonlót szeretnék csinálni csak másik magas sugárzóval, egy 10wattos erősítővel hajtva.
A reflexnyílás méretét nem találom milyen pogit ajánlanátok tervezéshez amivel megtudnám én is tervezni?
Segítségeteket előre is köszi. Üdv.
(#) elektrorudi válasza Aladdin25 hozzászólására (») Jan 11, 2019 /
 
Szia!
Például Bassbox pro ?
(#) Gafly válasza Aladdin25 hozzászólására (») Jan 11, 2019 /
 
Mivel nem eredeti, lehet hogy érdemes lenne inkább megmérni...
(#) Aladdin25 válasza elektrorudi hozzászólására (») Jan 11, 2019 /
 
Szia.
Nem ragaszkodok én ehez csak típus google keresőben ezt tálaltam mást nem nagyon. Nem tudom az mi amit írtál.
(#) dB_Thunder válasza Aladdin25 hozzászólására (») Jan 11, 2019 /
 
Idézet:
„Nekem van egy felújított ...”

Ahogy mondták meg kellene mérni!! Bejáratás után.
(#) Aladdin25 válasza elektrorudi hozzászólására (») Jan 11, 2019 / 1
 
Szia rákerestem, majd letöltöm megmérem és kipróbálom köszönöm szépen a segítségét.
A hozzászólás módosítva: Jan 11, 2019
(#) elektrorudi válasza Aladdin25 hozzászólására (») Jan 12, 2019 /
 
Szia!
Így már más. Sok sikert!
(#) pcmaster90 hozzászólása Ápr 15, 2019 /
 
Lenne egy olyan kérdésem hogy mit lehet tudni a Big Gun ikerláda súlyáról kg-ban kifejezve?
A hozzászólás módosítva: Ápr 15, 2019
(#) dB_Thunder válasza pcmaster90 hozzászólására (») Ápr 15, 2019 /
 
Nyomók nélkül kb 100kg, ha rendes anyagból, rendesen van megcsinálva.
(#) pcmaster90 hozzászólása Máj 24, 2019 /
 
Tudnátok nekem segíteni az alábbi tölcséres hangfal méretezésben?

Az alábbi ládatípust szeretném megépíteni 2x 8db Tesla ARO669 -es számára .Egy gyors illusztráció a ládáról felülnézetben .

Hangszóró típus: ARO669
Imp.:4 Ohm
Érzékenység:95dB
Frekvencia tartomány :60-10 000Hz
Átmérő: 203mm

T/S:

Fs = 117.11 Hz
Re = 4.20 ohms[dc]
Le = 151.28 uH
L2 = 206.76 uH
R2 = 6.05 ohms
Qt = 1.05
Qes = 1.16
Qms = 11.18
Mms = 9.22 grams
Rms = 0.569512 kg/s
Cms = 0.000204 m/N
Vas = 11.56 liters
Sd= 201.06 cm^2
Bl = 4.755397 Tm
ETA = 1.39 %
Lp(2.83V/1m) = 96.35 dB

Added Mass Method:
Added mass = 30.00 grams
Diameter= 16.00 cm
A hozzászólás módosítva: Máj 24, 2019

box123.jpg
    
(#) Dióda válasza pcmaster90 hozzászólására (») Máj 24, 2019 /
 
Nem lessz jó ebbe a ládába csak kopogni fog.
Ehhez a ládához nagyobb hangszóró kell amit meg lehet hajtani hogy a bass tölcsér rész aktiválódni tudjon és dolgozzon. Ez olyan mint a W láda mert abba is direkt olyan hangszóró kell ami ki tudja tolni a hangot belőle. Az aro669 egy sima szélessávú ami marha jó énekhez . Én maximum egy jó zárt ládát építenék neki nemtúl nagy literszámmal hogy a középtertomány lesugárzását ne rontsam el vele. Mondjuk 8darab egy ládában már talán ad valami mélyhangot de akkor sem használnám erre. Viszont elsőosztályú középmagas ládát lehetne belőlük összehozni.
(#) pcmaster90 válasza Dióda hozzászólására (») Máj 24, 2019 /
 
Nos az a helyzet hogy ezek a hangszórók egy zárt ládában voltak 8+8 felállásban s mikor kinyitottam a hátoldalát jött a meglepetés ,olyan felső basszusa lett hogy az valami kegyetlen valamint a közép tartomány is felerősödött ,lehet mondani hogy mégegyszer úgy szólt.Már ez sem volt kutya de ekkor jött az ötlet hogy mi lenne ha tölcséres ládába raknám őket,az a kopogás amit írsz szerintem a felsőbasszus lessz(középbass).
(#) pcmaster90 válasza Dióda hozzászólására (») Máj 24, 2019 /
 
Zárt dobozban valóban szép kiegyenlített közép tartománya van csak éppen hatásfoka nincs meg ereje akkora mint azt elvárná az ember,a hátoldal eltávolításával ez megváltozott nem kicsit.úgy gondoltam hogy olyan 80-100Hz -től felfelé kapná csak a hangot az erősítőről.
(#) dB_Thunder válasza pcmaster90 hozzászólására (») Máj 24, 2019 /
 
Mélytölcsérnek 2 fontos paramétere van!
A hossza méterekben, és a tölcsérszáj felülete négyzetzetméterekben kifejezve!
Na itt egyik sem adott.. Ráadásul a hsz is használhatatlan mélynek.
Csinálj neki egy jól csillapított TL dobozt.
(#) pcmaster90 válasza dB_Thunder hozzászólására (») Máj 24, 2019 /
 
Konkrétan mire gondolsz jól csillapított TL -alatt?
(#) pcmaster90 válasza dB_Thunder hozzászólására (») Máj 24, 2019 /
 
Hát nemtudom mennyire előnyős ennyire merev felfüggesztésű hangszórót iyen TL dobozba tenni.Szerintem meg a képek alapján is ezekbe a dobozokra inkább a nagyobb kitérésű hangszórók alkalmasak.Gumis vagy habszél felfüggesztéssel!
(#) uniman válasza pcmaster90 hozzászólására (») Máj 25, 2019 /
 
Hello! A 70-es évek közepétől a (Tesla) Forte 60 Vocal énekládáiban volt ilyen 8 db hangszóró 2 db magassugárzóval (ARV 261) kiegészítve. 1 pár láda a rezesbanda énekesének tökéletes hangzást biztosított egy Tesla Music 130 mono csöves erősítővel.
Felejtsd el a tervedet...tartsd tiszteletben a gyártó ajánlását.
A Tesla ARN jelzésű termékei a mélysugárzók, de max. pár tíz W terhelést bírnak hivatalosan.
De azok is leginkább zárt ládában voltak használatosak.
A hozzászólás módosítva: Máj 25, 2019
(#) dB_Thunder válasza pcmaster90 hozzászólására (») Máj 25, 2019 /
 
Idézet:
„Hát nemtudom”
...
Ez átjött! Valóban nem tudod

Szóval ez a hsz már az asztalon bőven "túlfeszes" a Qts 1 fölötti értékével! Zárt ládában ez még feljebb megy, pedig az optimum valahol a 0,7 közelében lenne, ládában!

A TL-be nem jó a túl alacsony Qts értékű, nagyon lágy felfüggesztésű nyomó, mert pár wattól szétszakad, a kellő csillapítás nélkül.

Ajánlások szerint a hsz rezonanciafrekijéhez tartozó hullámhossz negyedére kell tervezni a tl alagút hosszát. De itt az Fs is a csillagos ég: 117.11 Hz. Értelmes mélynél ez 50 Hz alatti..

Kis okosság: https://www.youtube.com/watch?v=pF7N8u9u3rc
(#) pcmaster90 válasza dB_Thunder hozzászólására (») Máj 25, 2019 /
 
Biztosan igazad van dehát a merev felfüggesztettségből (kicsi membrán kitérés) ,valamint a kis membrán átmérőből adódik a magas Fs érték ha nem tévedek.Szóval ez TL-ben sem fog sokkal mélyebbre menni ,ha rosszul írom akkor javíts ki kérlek.Szerintem egy jobban terhelhelhető azonos vagy kisebb membrán átmérő melett ,nagyobb Xmax-al rendelkező hsz sokkal mélyebre tud menni a TL dobozban a terhelhetősége lényegesen csökken de a mélytartománya jobb lessz s felerősödik.
A hozzászólás módosítva: Máj 25, 2019
Következő: »»   28 / 30
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem