Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Gázkazán vezérlő hibák
Lapozás: OK   220 / 292
(#) moele válasza zoszka hozzászólására (») Máj 1, 2019 / 1
 
Igazad van, 2107 a szabályzó típusszáma, nem 2017.
mercike tévesztett és én is.
(#) mercike hozzászólása Máj 1, 2019 / 1
 
Mindenkinek köszönöm! Igen év tévedtem a szab. típusát ill...
(#) Nizsi hozzászólása Máj 28, 2019 /
 
Sziasztok!
Immergas eolo star 24 kw kazánom van. Korában már cseréltek benne vezérlő panelt.
Jelenleg a problémája: A kazán ad szikrát, be is gyullad azonban a kazán továbbra is szikráztat majd pár másodperc múlva letilt és a kijelzőn a 01 hibakód jelenik meg. A fórumon olvastam, hogy másoknál is jelentkezett a fenti hiba és kondenzátor cserével javítható.
Tudnátok segíteni abban, hogy vajon melyik kondenzátor a hibás.
Előre is köszönöm a segítséget.

IMG_4564.jpg
    
(#) blasz válasza Nizsi hozzászólására (») Máj 28, 2019 / 1
 
Szia a fólia kondikat nézd át nekem az volt hibás.bár más típusú a kazán.
(#) JZoli válasza Nizsi hozzászólására (») Máj 28, 2019 / 2
 
Konkrétan, az Eolo Star típus most nincs előttem, de a legtöbb kazánban van gyújtó és lángőr elektróda. A lángőr kivezetésén (általában) van egy tűzősarus megszakítás. Ez azért van, hogy mérni lehessen az ionizációs áramot. Ha van műszered meg kellene mérni ezt, mert az értéke sokat segíthet a hiba feltárásában. itt ha minden jól megy mikroamper nagyságú áram folyik (5-25uA). Ha van ekkora áram akkor a lángérzékelő résszel van a baj, ha nincs akkor elektróda hiba, esetleg lángleszakadási hiba lehet.Igaz ebben az esetben is lehet újra vezérlőpanel hiba, de ezt csak az utolsó eshetőségként említem.
(#) Nizsi válasza JZoli hozzászólására (») Máj 28, 2019 /
 
Szia, Elképzelhető, hogy a lángőr elektróda megtisztítása megoldja a hibát?
Az ionizációs áram mérésekor a multimétert sorosan kell bekötni és a kazán indításakor mérni az átfolyó áramot?
Köszönöm a segítséget.
(#) Nizsi válasza blasz hozzászólására (») Máj 28, 2019 /
 
Szia! Azt, hogy hibás-e a kondenzátor gondolom csak kiforrasztás után tudom megállapítani.
Köszönöm a segítséget.
(#) Inhouse válasza Nizsi hozzászólására (») Máj 28, 2019 / 1
 
Igen, áramméréskor sorba kell kötni a műszert 200uA DC árammérés állásban. Az áram a láng kialakulásakor fog folyni az ionizált levegőn keresztül. A kondenzátort (ha az a baja) kiszedett állapotban lehet kimérni. Jó lenne egy ESR mérő, mert a multiméterek kapacitásmérője nem olyan jó. Jártam úgy, hogy 10-20%-on belül volt velük az érték, az ESR mérő meg nem bírta megmérni, olyan rossz volt. A lángőr rész azon a környékén lesz a panelnak, ahova az elektróda csatlakozik, általában egy sima csúszósaru, de itt nem látok ilyet. A gyújtótrafó mellett az X12 jelzésű lenne alulról? Mivel erre külön trafó nincs a panelen, lehet soros ellenállás, kondenzátor, elektrolit kondi, vagy akár az ez utáni részen levő elektronika (ez utóbb hibával még nem találkoztam).
További segítség orosz barátaink jóvoltából.
A hozzászólás módosítva: Máj 28, 2019
(#) JZoli válasza Nizsi hozzászólására (») Máj 29, 2019 / 1
 
Nem tudom, hogy mennyire volt érthető számodra a hozzászólásom ionizációs áramméréssel kapcsolatos része. De a reagálásodból az jön át nekem, hogy csak a töredéke. Akkor kicsit bővebben:
Mint írtam a kazán egy elektródán keresztül tudja figyelni, hogy sikeres volt-e a begyújtás, ezt ionizációs elektródának nevezik. Nos ez kb a kazán elején (a burkolat eltávolítása után látható) van, és egy kicsit "vastagabb" drót vezet hozzá. Nos ezen a dróton gyárilag kialakítanak egy mérési pontot, ami arra szolgál, hogy sorba betéve ide egy árammérő műszert, meg lehet mérni ekkor az elektródán folyó áramot. Ez az áram csak akkor folyik, ha "ég a tűz". Nem indításkor! A tűzősaru széthúzása után, a két saru között mérhető!
(#) Nizsi hozzászólása Máj 29, 2019 /
 
Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget, úgy érzem megértettem a leírtakat az általatok megadottak alapján megpróbálom megjavítani. Amennyiben szükséges beszerzek egy ESR mérőt is (valószínűleg LCM3).
(#) Inhouse válasza Nizsi hozzászólására (») Máj 29, 2019 /
 
Ha úgy érzed, meghaladja a képességeid, akkor inkább ne. A gázkészülék egy "veszélyes üzem".
Bár nem gyártanak külön alkatrészeket kazán panelekhez, de az ott alkalmazott alkatrészek cseréjekor annak minden paramétere meg kell egyezzen a beépítettével. Pl. a kondenzátorok X2 öngyógyuló kialakításúak szoktak lenni, 275VAC-320VAC, stb...
Az elektródával vannak sorban nagy értékű ellenállások, akár >10-20Mohm, egy egyszerűbb multiméterrel még ezek sem mérhetőek közvetlenül, ha méréshatáruk maximuma 2Mohm, vagy 10Mohm pl., stb...
A kazán panelján üzem alatt több ponton is emberéletre veszélyes feszültség lehet.
Szóval körültekintően, óvatosan!
(#) bodnarandras válasza toro hozzászólására (») Jún 4, 2019 / 1
 
"saunier duval semia F24 kazán" -Tanulságul, hogy a történet vége is itt legyen... A gázszelep cseréje megoldotta a problémát!!! "lassan zárt" ezért égett tovább a láng majd állt meg végül hibával.
Szét szedtem a kibontott szelepet és egy tömítés van elöregedve benne. (szerintem még használható a következő alkalommal) !!!Köszönöm "Toro"-nak!! a közös elmélkedést, és okfejtést.
(#) harakaly01 hozzászólása Jún 6, 2019 /
 
Vaillant fali kombi kazánom reszet gombja nem csinál semmit villogást nem szünteti meg mit tehetek?
(#) mugab válasza harakaly01 hozzászólására (») Jún 6, 2019 /
 
A gombra teszel egy kis alufóliát és rögtön működni fog, de esetleg vezető anyagos filctollal is próbálkozhatsz. Olyan mint a távirányító gombja.
(#) harakaly01 hozzászólása Jún 6, 2019 /
 
Köszönöm kipróbálom !
(#) harakaly01 hozzászólása Jún 7, 2019 /
 
Megcsináltam működik !!! Nagyon köszönöm a segítséged !
(#) sankesz10 hozzászólása Jún 8, 2019 /
 
Sziasztok!

Van egy Junkers W11 atfolyós vízmelegítőnk, az a hibája, hogy vízcsap kinyit láng begyújt aztán láng kialszik, begyújtás indul de a láng már nem gyújt be megint.
Ha tudtok légyszi segítsetek.
Köszi, Sándor.
(#) usane hozzászólása Jún 13, 2019 /
 
Üdv.
Renova mini C12 reset nem törli az F1 hibaüzenetet. El tud kopni a gomb érintkezője vagy más hiba lehet?
(#) dcistisz válasza usane hozzászólására (») Jún 13, 2019 /
 
probáltad a tumelegedési termosztátot?
(#) usane válasza dcistisz hozzászólására (») Jún 14, 2019 /
 
Igen. Azok rendben vannak. Valamint amikor az a baja akkor resetelhető volt és ijra hibára állt. Most nem megy a reset.
(#) dcistisz válasza usane hozzászólására (») Jún 19, 2019 /
 
probáld az 1-es lábon a gyujtót(837ABC) direktbe
(#) Scaevola hozzászólása Jún 25, 2019 /
 
Sziasztok!
A már fűtésre használt kombi cirkómba beköttettem a használati meleg vizet, de nem működik.
Radiátorokat felfűti, de csap kinyitására nem reagál.
Megmérném az aramlásmérőből kijövő három vezetékek közötti feszültséget, de nem merek hozzányúlni, mert nem tudom, mekkora feszültségre számítsak.
Tudtok ebben segíteni?

Mekkora feszkót ad egy ilyen alkatrész, ha egyáltalán ad bármit is?
Előre is köszi.
(#) Fetkiller válasza Scaevola hozzászólására (») Jún 25, 2019 / 1
 
Szia,
nem írtàl típust, de szerintem ha a legrosszabra (hálózati feszültség) számítasz és ennek megfelelő elővigyázatossággal mérsz, baj nem lehet. De általàban DC 5-12-24V szokott ott lenni.
(#) toro válasza mercike hozzászólására (») Jún 27, 2019 /
 
Miért akarsz szobatermosztátot rákötni? A BFU egy távszabályzó maga is!
Mit szeretnél kapcsoltatni vele?
Milyen kazánod, ill. szabályzód van hozzá? S ebből adódóan hány fűtőköröd?
(#) toro válasza Scaevola hozzászólására (») Jún 27, 2019 /
 
Milyen kazánod van egyáltalán, "amit bekötöttél HMV termelésre?"
(#) toro válasza moele hozzászólására (») Jún 27, 2019 /
 
A BFU-hoz NEM lehet szobatermosztot csatlakoztatni!
(Illetve lehet, de minek s mit kapcsoljon egyáltalán!)
A BFU már maga egy távszabályzó a 2107, 3000, 4111 szabályzókhoz.
(#) toro válasza Nizsi hozzászólására (») Jún 27, 2019 /
 
Fordítsd meg az elektromos hálózati csatlakozást (villásdúgó)!
(#) Scaevola válasza toro hozzászólására (») Jún 30, 2019 /
 
Ferroli C24-es.
Ma megpróbálom szétszedni, hátha beállt a tengelye...
(#) Scaevola válasza Fetkiller hozzászólására (») Jún 30, 2019 /
 
Így történt, fosok az áramtól.
Semmilyen feszkót nem mutatott 300-tól 1 V-ig, ezért ma szétkapom, hátha javítható.
(#) mercike válasza toro hozzászólására (») Júl 2, 2019 /
 
Szia! buderus logano G 124 van logomatic 2107 vezérlővel, csak fűtésre használom! Eddig nem volt BFU a lakásban! Megköszönném,ha segítenél! (ha felszerelem a BFU ugye tudok hőmérsékletet szabályozni?)
Következő: »»   220 / 292
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem