Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » UV-s NYÁK levilágító készítése
Lapozás: OK   133 / 136
(#) kaqkk válasza erzsé hozzászólására (») Márc 22, 2018 /
 
Akkor nekem is mutasd meg
(#) Firefighter1 válasza erzsé hozzászólására (») Márc 22, 2018 /
 
Az enyémnek én írtam az időzitőjét, De kaqkk monda hogy mit!!!
(#) erzsé válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 22, 2018 /
 
Ez természetes.
(#) erzsé válasza Firefighter1 hozzászólására (») Márc 22, 2018 /
 
Arra még nem vállalkozom.
(#) kaqkk válasza erzsé hozzászólására (») Márc 22, 2018 /
 
16f628+ lcd ? Mikori verzió a hex?
A hozzászólás módosítva: Márc 22, 2018
(#) erzsé válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 22, 2018 /
 
Azt hiszem igen. De most nem tudom megnézni, mert nem vagyok gép közelben.
Txt formátumban volt a hex. Mit összepróbálkoztam vele, mire valódi hex lett belőle.
Aztán mikor sikerült, rájöttem, nem is annyira nehéz.
Köszi Neked ezt.
(#) kaqkk válasza erzsé hozzászólására (») Márc 22, 2018 /
 
Ha netán baj lenne vele privátban keress meg van újabb szívesen odaadom
(#) erzsé válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 22, 2018 /
 
Előre is köszi. Majd élek a lehetőséggel.
(#) szikorapéter hozzászólása Máj 1, 2018 /
 
Sziasztok. Van kettő darab ilyen csövem: Satellite F6T5BLB
A kérdésem az volna hogyan tudnám életre kelteni őket? Van hozzá egy sokszorozó panel tudom hogy kell a csövekhez kötni, viszont állítólag volt előtte egy "trafó" de az leégett. Szerintetek mit csinálhatott ott az a trafó? Elvileg ez egy pénztári pénz vizsgáló lenne. Válaszokat előre is köszönöm.
(#) szikorapéter válasza szikorapéter hozzászólására (») Máj 8, 2018 /
 
Esetleg más megoldás amivel életre tudnám kelteni ezt a két UV csövet?
(#) Kinka István válasza szikorapéter hozzászólására (») Máj 8, 2018 /
 
Szia!
Ez a cső 6W-os, az E14 foglalatú kompakt fénycsövek közt van ekkora teljesítményű. Egy olyan elektronikájával működtethető, de hagyományos vasmagos előtét is létezik ebben a teljesítményben, így beköthető mint egy hagyományos fénycső.
(#) pls válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Máj 9, 2018 /
 
Nem tudom, hogy az UV led elég fényerejű-e ehhez. Talán a led és a fénycső teljesítmény adataiból megbecsülheted az alábbiak alapján.

Én olyan fénycsővel készítettem el, amit az orvosi rendelőkben fertőtlenítésre használnak. 40 cm hosszú, erős UV fényt adó cső. A készülék ma is üzemképes, a fénycső típusára nem emlékszem, a felirat meg idővel leégett róla, leolvasni nem tudom. 2 db egymástól 10 cm-re lévő fénycső alumínium házban. Az alumínium lényeges, mert az ellenező irányba induló fényt visszaveri a nyáklap felé. Kb. 15x30 cm felületet lehet megvilágítani vele. A szükséges megvilágítási idő 3-5 perc volt, pozitív 20 nevű fényérzékeny sprayhez, fényképezéssel filmre vitt rajz esetén. A nyák és a fénycső közti táv 4 cm.
(#) szikorapéter válasza Kinka István hozzászólására (») Máj 9, 2018 /
 
Eredetileg úgy voltak bekötve hogy mindkét oldalából csak 1-1 szál volt bekötve (gondolom nagyfeszültségen hajtva) így arra gondoltam valami hasonló meghajtást szeretnék neki én is építeni.
(#) uniman válasza szikorapéter hozzászólására (») Máj 9, 2018 /
 
Akkor ilyesféle "valami hasonló meghajtás" kéne neked:
Link_1
Link_2
Persze nem írtad, hogy hálózati, avagy "mobil" megtáplálás a terv ?
(#) Skyzetor hozzászólása Máj 23, 2019 /
 
Tiszteletem az Uraknak!

Kétoldalas levilágító készítés előtt állok, nagyjából mindent meg is rendeltem már. 5050-es UV LED szalagból (395-405nm) 8 méter, egy 12V/15A táp, és egy időzítő elektronika, mind eredeti kínai termék.

A4 méretben gondolkozom, oldalanként 18x13-as mátrix, így a LED-ek ~1,67cm-re lesznek egymástól, 234 led/oldal. Az időzítő áramkör állítólag akár 400W-ot is bír, de én azért inkább két 10A-es relével fogom kapcsolni az oldalakat.

Az egyik kérdésem az lenne, hogy mivel ezek 120°-os LED-ek, milyen messze tegyem őket a megvilágítandó felülettől, hogy minél kevésbé legyen alávilágítva? 10-30cm-ig olvastam már mindenfélét.

A másik, hogy milyen legyen a tárgylemez? Olvastam, hogy az üveg nem igazán jó, inkább plexi vagy polikarbonát. Ez utóbbiakból milyen vastag? Vagy ha üveg, akkor az mennyiben növeli a levilágítás idejét? Ennyi LED-del azért elég erős lesz a cucc. A Youtube-on van egy videó, ahol egy magyar srác 5mm vastag üveget használ. Bár az is igaz, hogy higanygőz lámpával világít le.

Előre is kösz a segítséget!
A hozzászólás módosítva: Máj 23, 2019
(#) superuser válasza Skyzetor hozzászólására (») Máj 23, 2019 / 1
 
Csodálkoznék ha valaki exact válaszokat adna, ezek inkább tapasztalati számok lehetnek.
Jó lesz így is, úgy is. Az üveg szerintem bele is duplázhat az időbe. Viszont a plexinek/polikarbonátnak meg számottevő a hőtágulása; ívesedhet, ami nem tudom, hogy nálad számít-e.
A 120 fok az távolítva is 120 fok, csak kisebb intenzitással...
A hozzászólás módosítva: Máj 23, 2019
(#) Skyzetor válasza superuser hozzászólására (») Máj 23, 2019 /
 
Köszönöm a választ!

Az ívesedés gond lenne, mert első sorban vékony, 0,1-0,3mm vastag réz lemezeket maratnék. Akkor inkább marad az üveg, mert az időtartam nem annyira lényeges, nem tömeggyártás a cél. Vasútmodell kiegészítőket akarok készíteni, bár később NYÁK-ra is szükségem lesz.

Ha esetleg egy lyukas rasztert a LED-ek fölé raknék, csökkentve a besugárzási szöget, az megoldás lehet az alávilágítás csökkentésére? Pár tizedes vékony csíkokat is kéne maratnom, ezért lényeges lenne a minél pontosabb levilágítás.
A hozzászólás módosítva: Máj 23, 2019
(#) kaqkk válasza Skyzetor hozzászólására (») Máj 23, 2019 / 1
 
Ha kétoldalas levilágítót akarsz készíteni nézd meg az oldalamon , az bevált konstrukció . Az alsó oldal üveg (scannerből) a felső oldal vékony polikarbonát és a kettő közül kiszívatom a levegőt ,ezért kizárt az alávilágítás ...
(#) Skyzetor válasza kaqkk hozzászólására (») Máj 27, 2019 /
 
A két oldalon másmilyen anyag nem jelent eltérést a két oldal levilágításában?
(#) kaqkk válasza Skyzetor hozzászólására (») Máj 28, 2019 / 1
 
Nem , nálam 45 másodperes levilágítási időnél tökéletes volt mindkét oldal .
(#) kaqkk válasza Skyzetor hozzászólására (») Máj 28, 2019 / 1
 
(#) Bakman válasza Skyzetor hozzászólására (») Máj 28, 2019 / 1
 
Ha jó a maszk, túl is lehet lépni a kellő levilágítási időt, mindenféle káros mellékhatás nélkül. Ha nem jó, akkor nincs megfelelő levilágítási idő.
(#) Skyzetor válasza kaqkk hozzászólására (») Máj 28, 2019 /
 
Igen, néztem már többször. Nagyon ötletes, de sajnos ekkora helyem nincs (panel), és hát ugye haladni kell a korral!

Kerestem ilyen kvarclámpát, de a kettő árából megvan minden alkatrész, ráadásul minden új, eredeti kínai termék , és a meglévő alu kofferemben elfér az egész. Kb. 120mm-re lesznek a LED-ek a felülettől.

Köszönöm mindenkinek a segítséget! Majd referálok, hogy hol tart az építés (ha megjönnek a cuccok).
(#) kaqkk válasza Skyzetor hozzászólására (») Máj 28, 2019 / 1
 
Ja igen a helyigény az nagyon befolyásolja a méreteket , nekem befért a kazánházba egy leselejtezett szekrénybe . 8 évig jól szolgált de természetes ha kis lakásban kicsi levilágítót építesz .Nekem is volt íróasztalba épített cree ledes , majd alutáskába szerelt ledcsíkos levilágítóm ,de ez a vákuumos adta a legjobb eredményt kis agyalással egy táskás műszert is meg lehetne csinálni vákuum leszorítósra próbálj ebbe az irányba mozdulni ...
A hozzászólás módosítva: Máj 28, 2019
(#) Skyzetor válasza kaqkk hozzászólására (») Máj 28, 2019 /
 
Ezzel a vákuummal beletetted a bogarat a fülembe!
(#) kaqkk válasza Skyzetor hozzászólására (») Máj 28, 2019 / 1
 
Egy bontott hűtőkompresszor és két méter benzincső kell hozzá , a táskán belül meg egy lehajtható keret azt az elvet követve amit az oldalamon láttál ... Képeket kérünk ha elkészül !
Itt a leszorító első verziója ..
A hozzászólás módosítva: Máj 28, 2019
(#) Skyzetor hozzászólása Jún 24, 2019 / 1
 
Megjött az első két cucc, az időzítő és a relé modul. Nem akartam foglalkozni vele, de muszáj volt gyorsan összekötözni és kipróbálni!
Sajnos a fesszabályzós tápom kipukkant, úgyhogy gyorsan rittyentettem egy 5V-os szabályzót, tessék nem fikázni!
Mint írtam, a timer kimenete akár 15A is tud (leírás szerint), de én ezt a relés megoldást jobbnak találtam. A kettő együtt volt iszonyatos 1,2e forint.
A hozzászólás módosítva: Jún 24, 2019
(#) Skyzetor válasza Skyzetor hozzászólására (») Aug 1, 2019 /
 
Megjött a többi alkatrész is. Azt még nem tudom, mikor lesz időm nekiállni az összeszerelésnek.
A hozzászólás módosítva: Aug 1, 2019

led_tap.jpg
    
(#) pajesz66 hozzászólása Nov 27, 2019 /
 
Sziasztok!

Ti hol szerzitek be a fotózáshoz szükséges fóliát/pauszt? Elfogyott egy ezer éve megvásárolt csomag, és a mostani árakon kicsit meglepődtem... 10k egy 100-as csomagért?
Nincs olcsóbb?
(#) Maffija válasza Skyzetor hozzászólására (») Nov 28, 2019 /
 
Szia, én is ezekből az UV LED szalagokból raktam össze egy kétoldalas levilágítót, ami remekül működik. Igaz, eddig még csak az egyik oldalt használtam. a Nyák két (üveg) scaner lap közé van rakva, levilágítási távolság 30 cm, idő 20 perc. Sok sok kísérletezés és elrontott nyák után nálam ez így tökéletesen működik. Ha kell további infó esetleg fotók szívesen segítek, nálam ez már egy jól kitaposott ösvény.
Következő: »»   133 / 136
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem