Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Minden, ami modell
 
Témaindító: H.Viktor, idő: Nov 28, 2007
Lapozás: OK   88 / 89
(#) Kovidivi válasza András123 hozzászólására (») Máj 28, 2019 /
 
Nem tudom. De arra figyelj, hogy melyik vevő melyik távval bindelhető! Ha ez passzol, akkor gond nem lehet. Kivéve amikor a kínai a GR-3E vevőre ráírja, hogy a GT2-evo-val is bindelhető, mert nem... Más protokolt használnak. Szóval annyira nem egyszerű.
De ha kezdő vagy, és még csak egy.Tonka autót akarsz feléleszteni, akkor ne akarj 5-6 4 csatornás 2.4GHz-es vevőt vásárolni pultos távval... Pénzkidobás lenne, főleg, ha nem kompatibilis az adó a vevővel.
A hozzászólás módosítva: Máj 28, 2019
(#) András123 válasza Kovidivi hozzászólására (») Máj 29, 2019 /
 
Köszönöm az infókat, egyenlőre nem akarok pultos távirányítót mint írtam kezdésnek akár a gumi motoros is megfelel, csak szeretnék ismerkedni a témával a jövöre való tekintettel
(#) kistee válasza András123 hozzászólására (») Máj 30, 2019 /
 
Ismerkedésnek motor nélküli siklómodellt javaslok. A gumimotor túl sok változót vinne be és ha nincs elég elméleti ismeteted (aerodinamika, mechanika pl.), akkor könnyen elveheti a kedved...
(#) jocking hozzászólása Júl 11, 2019 /
 
Igazán köszönöm a "segítséget" ....
(#) Ge Lee válasza jocking hozzászólására (») Júl 11, 2019 /
 
Szívesen. Miért nem rajzoltad be szimulátorba, és látnád hogy mit csinál vagy sem. Egy mezei villogót én biztos nem bonyolítanék így túl, egy szimpla astabil multivibrátor 2db tranyóval, aztán hol az egyik oldalára kapcsolsz ledet hol a másikra. Vagy ugyanazt az oldalt hol ide hol oda. Vagy ha jó az ütem akkor még ez sem kell, elég 1-1db villogó LED.
(#) kameleon2 válasza Ge Lee hozzászólására (») Júl 30, 2019 /
 
Még be sem kell rajzolnia. A Falstad féle szimulátorban eleve vannak kész rajzok - többféle is a multivibrátorokra, jelgenerátorokra, villogókra.
(#) proba válasza jocking hozzászólására (») Júl 31, 2019 /
 
Az ic 3 lábán lévő ellenállás kondenzátor felesleges, dióda meg egy darab vezetékkel helyettesítendő.
(#) attila1 hozzászólása Aug 1, 2020 /
 
Sziasztok! Lassan egy éve csend van itt,de remélem van aki olvassa...szóval óriási problémám van. Adott kettő autó,és egy marék rossz esc. Az enyém a kicsi autó,a melákot a fiamnak szereztem. Az enyém gyorsabb,messzebb megy alapon
(#) pucuka válasza attila1 hozzászólására (») Aug 1, 2020 /
 
Idézet:
„szóval óriási problémám van”

Azért elárulhatnád, hogy mi az az Óriási probléma.
(#) attila1 válasza pucuka hozzászólására (») Aug 1, 2020 /
 
Csak most látom,hogy feleslegesen gépeltem mobilról negyed órát,a lényeg elveszett...
Évekkel ezelőtt ebayről rendeltem 2 db esc-t,ugyanolyat kinézetre,tudásra,mint az esc-matricás.Sarucsere banándugóra,és hibátlanul megy azóta is.Előre,fék,hátra.Közben a gyereknek szereztem egy másik autót esc,aksi nélkül.Gondoltam van egy tartalék,kap két sarut,és kész. Aksira dugva durr,és füst. Gondoltam hibás volt,mivel a párja meg jó. Mivel az ebayes eladó már nem foglalkozik ilyenekkel,Aliról rendeltem kinézetre,tudásra ugyanilyet,2 db-ot. Saru csere,aksira rá,és szintén durr,füst. A másikra is saru,aksi,majd durr,és füst.Szétszedtem,fetek szétrobbantak. Cseréltem őket,de utána is durr,és füst. Aztán rendeltem másik alis eladótól 2db ugyanilyen matricás,és egy darab olyan fekete BDESC feliratú szabályzót. Mondanom sem kell,hogy saru csere után durr,és füst. Ennek ellenére előre akkor is megy.De ugye nincs fék,nincs hátra menet. Tehát a kettő egyformából egyet ismét kivégeztem motor nélkül! Fogtam a fekete BDESC feliratú szabit,saru csere,aksira rá,és vártam a durranást,füstöt,de nem jött.Tehát ezzel elvileg minden oké,de nincs rajta fék,vagy ha van is,az csak lassít,illetve hátramenetbe kapcsoláskor sokat gondolkodik,és lassú sebességgel megy hátra felé. Mielőtt polaritás cserére,rövidre-zárásra gondoltok,nem történt ilyen. Ha kiveszem a fiam autójából azt az ESC-t,ami már jó pár éves,és ugyanolyan mint a második képen, átrakom az én autómba,abban is hibátlanul működik,gyors előre,van fék,és gyors hátra is.De a többi ilyen esc matricás mind elfüstölt. Tehát normális működésű esc-t keresnék,remélem tudtok segíteni. Köszönöm előre is!!
(#) Massawa válasza attila1 hozzászólására (») Aug 1, 2020 /
 
Mi lenne ha megirnád milyen tipus amid van, milyen a motorod, mekkora az akkufeszültség. Az ESC-kböl van egy sereg mindenféle motorokhoz meg egyébb opciok.
(#) attila1 válasza Massawa hozzászólására (») Aug 1, 2020 /
 
Szia! A gépre írt név alapján a planet rc.ch oldalán pont ilyet találtam, Amewi Attacker-01s. Motor típusa nem tudom,talán eredeti lehet,átmérő 36mm,hossza 50mm. 7.4V 2 cellás lipó aksiról hajtom, 2.4Ghz vevőszett csere volt ,1 kormányszervó,4wd.
A hozzászólás módosítva: Aug 1, 2020
(#) Kovidivi válasza attila1 hozzászólására (») Aug 2, 2020 /
 
Ha a polaritás jó volt, akkor nem lett volna szabad, hogy robbanjon az ESC. Nem tudom elképzelni, hogy miért történt. Miért nem veszel rendes modellboltból kefés szabályzót? Pár ezer Ft.

Szerk: XT60 csatlakozóba nem dugunk banán csatlakozót! Forraszd át rendes csatlakozóra! Összekeverhetted a motor és a táp vezetékeket? Mert emiatt simán lehetett a szabályzó füstölés...
A hozzászólás módosítva: Aug 2, 2020
(#) attila1 válasza Kovidivi hozzászólására (») Aug 2, 2020 /
 
Addig nem vágom le az xt csatlakozót,amíg egy normális esc-t nem találok. Próbálni így is megfelel,üzemre meg csatlakozó csere lesz. 100%,hogy nem történt polaritás fordítás!
Linket tudsz adni esc-hez? A környékemen még a közelben sincs modellbolt.
A hozzászólás módosítva: Aug 2, 2020
(#) Ktulu válasza attila1 hozzászólására (») Aug 2, 2020 /
 
Vannak olyan kínai ESCk, amin fel van cserélve a piros-fekete vezeték. Nem is gondolnád, rádugod az akkut és bumm. Én szétszedném és megbizonyosodnék, hogy mi-mi mielőtt akkura dugnám. Igaz azt írtad, hogy a FETek pukkantak el, érdemes motor nélkül kezdeni.
(#) attila1 válasza Ktulu hozzászólására (») Aug 2, 2020 /
 
Szia! Természetesen motor,és vevő nélkül próbáltam,szinte minden esetben a 6 fet közül a 3-ik ment halálba. Sajnos most esc nélkül vagyok,mert ami jó,az elég gyengén muzsikál. Nincs fék,nincs rajta gyors hátramenet.Ezzel játszani sem érdemes....
(#) Kovidivi válasza attila1 hozzászólására (») Aug 2, 2020 /
 
Én inkább a banánt vágnám le, táphoz XT60, a motor és szabályzó közötti banán maradhat. Ez nem is igazi banán csatlakozó, hanem egy attól gyengébb változat, alacsony áramra megfelelő csak...
Címet nem tudok adni, nem vagyok google.
(#) attila1 válasza Kovidivi hozzászólására (») Aug 2, 2020 /
 
Gondoltam,hogy nem vagy google,mert pár ezer ft-ért heliesc van,autókhoz 8-9 ezernél kezdődik.
(#) attila1 hozzászólása Aug 3, 2020 /
 
Srácok,nem akarok megbántani senkit,de ne azon lovagoljunk,hogy jó-e rajta most a csatlakozó,vagy nem.Mindenki mond valamit,kérdez,aztán tovább már nem lépünk.

Ktulu: Ez nekem is megfordult a fejemben,de az a röhej,hogy pontosan abban a sorrendben vannak a vezetékek,illetve a vezérlő panel is szinte teljesen azonos az 1 működő,illetve a 4-5 darab durrant között. És rámértem a negatív,pozitív táp vezetékén keresztül egy kondira is,amit találtam rajta,polaritás helyesen vannak a vezetékek.

Aki valóban segíteni akar,segítsen találni bevált esc-t.
Illetve mit szóltok a linken lévőhöz? Bővebben: Link

Köszi előre is!!
A hozzászólás módosítva: Aug 4, 2020
Moderátor által szerkesztve
(#) Kovidivi válasza attila1 hozzászólására (») Aug 3, 2020 /
 
Szerintem jó.
(#) attila1 válasza Kovidivi hozzászólására (») Aug 4, 2020 /
 
Köszönöm!!
(#) webinas hozzászólása Szept 27, 2020 /
 
Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni.
A csatolt képen lévő elektonikát hogyan lehet módosítani úgy, hogy két relét vezéreljen.
Ha a bejövő jel kisebb mint a referencia akkor az egyik, ha nagyobb akkor a másik relét kapcsolja.

Köszönöm előre is a segítséget.

rc-switch.png
    
(#) Peter65 válasza webinas hozzászólására (») Szept 28, 2020 /
 
Szia!
Többféleképpen is meg lehet csinálni, amit kérsz, de előbb azért kérdeznék:
Nem egyszerűbb a relé nyugvó/záró érintkezőit felhasználva elérni a kíván kapcsolást?
Esetleg olyan relét választani, aminek több kontaktusa van?
Ha kettő relét ellen-ütemben kapcsol az áramkör, van-e jelentősége az átkapcsolás lefolyásának, azaz nem gond-e, ha lesz egy kis átfedés, vagy éppen lesz egy kis szünet a kettő kapcsolás között?
(#) Ódenka válasza webinas hozzászólására (») Szept 28, 2020 /
 
Azzal elég esetlegesnek tűnik. Csináltam jó pár évvel ezelőtt egy kapcsolást, lehet bekapcsolva tartani az első kimenetet, ha a másodikat is működtetjük, vagy váltani. Jumperrel választható üzemmód.
"Félgáznál" kapcsol az 1-es, "teljes gáznál" a 2.
FET a kapcsoló, 30V/6A/ kimenet.
A hozzászólás módosítva: Szept 28, 2020

SW2 copy.jpg
    
(#) webinas válasza Peter65 hozzászólására (») Szept 28, 2020 /
 
Szia!
A két kapcsolásnak nem szabad fednie egymást.
Ha pl. szervó tesztert rákötöm, akkor középállásban üres, nem csinál semmit, majd egyik irányba az egyik, a másik irányba a másik relét kapcsolná.
(#) webinas válasza Ódenka hozzászólására (») Szept 28, 2020 /
 
Jöszönöm a egítséget, de nekem egymástól független kapcsolás kellene. Vagy egyik, vagy másik.
(#) Ódenka válasza webinas hozzászólására (») Szept 28, 2020 /
 
Idézet:
„Csináltam jó pár évvel ezelőtt egy kapcsolást, lehet bekapcsolva tartani az első kimenetet, ha a másodikat is működtetjük, vagy váltani. Jumperrel választható üzemmód.

3. állapot az egyik sem.
Sőt, olyant is tud - amire talán nincs is szükség - egyszerre a két zárást egyszerre ki-be
A hozzászólás módosítva: Szept 28, 2020
(#) webinas válasza Ódenka hozzászólására (») Szept 28, 2020 /
 
Igen, valóban. 3. állás az egyiksem.

Azt is tudja amit én szeretnék?
(#) Ódenka válasza webinas hozzászólására (») Szept 28, 2020 /
 
1-es állás - semmi
2-es 1-es kimenet zár (közép állás, kb. 1-1,2msec
3-as állás 1.5-2 msec
4-es állás mindkettő ki (be) 2.2 msec
Tehát, választható, hogy a kimenetek felváltva, vagy akár egyszerre kapcsoljanak.

Ha a jumperrel zárunk, akkor 1-es kimenet zárva marad, amikor a 2-est is kapcsoljuk.
Tehát az IS tudja, hogy a kimeneteket felváltva kapcsolja ki-be.
Lehet azt is, hogy csak a 2-es kimenetet kapcsoljuk ki-be -> 3-as állásból 4-esre és vissza = 2-es kimenet ki-be kapcsolása.
A hozzászólás módosítva: Szept 28, 2020
(#) kistee válasza webinas hozzászólására (») Szept 28, 2020 /
 
Irányváltó motorvezérlést szeretnél?
Következő: »»   88 / 89
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem