Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7294 végerősítő
 
Témaindító: Dióda, idő: Ápr 17, 2006
Lapozás: OK   592 / 607
(#) pcmaster90 hozzászólása Máj 31, 2019 /
 
Most néztem hogy a külön egységekből álló Grundig M30 mini HiFi-m rádió-erősítő egységének fogyasztása a 225W-ot is elérheti a műszaki leírások szerint ,amiből ugye lemegy a rádió valamint előerősítő fogyasztása kb. 10-15W ,tehát még mindig marad a 2db TDA7294-es IC-nek (DIN45500 szerint a szinuszos kimenő teljesítmény/ 0.7%-os torzitásfaktor / f=1kHz - 2x50W-4Ohm / 2x40W-8Ohm melett) több mint 200W a transzformátor felől vagyis több mint duplája mint amit lead a kimeneten.Akkor hogy is van ez ?
A hozzászólás módosítva: Máj 31, 2019
(#) pcmaster90 hozzászólása Máj 31, 2019 /
 
Nos ezt találtam youtube-n figyelemre méltó ahogy a 2db TDA a 12V-os oldalt (25A) 300W-al terheli.

Tessék meglesni: TDA7294 / +-30V
(#) reloop válasza pcmaster90 hozzászólására (») Máj 31, 2019 /
 
Szia! Feltételezhetnénk, hogy a rossz inverter falja az áramot, de az akksi furatába dugott drót aligha birkózik meg 25 A-rel. Nem tudni mi a trükk, csak egy biztos, a TDA7294-hez nincs köze a kisfilmnek.
Az előző kérdésedre az a válasz, hogy 50 W kimeneti teljesítményhez simán tartozhat olyan tápfeszültség mely 60 W disszipációt okoz és már 220 W-nál is tarunk.
(#) reloop válasza BI-AMP hozzászólására (») Máj 31, 2019 /
 
Nagyobb hangsugárzó-impedanciához, nagyobb tápfeszültség kell ugyan azon teljesítmény eléréséhez P=U2/R. A tápfeszültség és a kimenő feszültség összefüggésére az egyenes arányosságot használva nem vétünk számottevő hibát, tehát lehetne éppen 2x22 V-os tekercskivezetés.
A tápfeszültség átkapcsolás a kezelőre van bízva, így egyben hibalehetőség is.
(#) BI-AMP válasza reloop hozzászólására (») Jún 1, 2019 /
 
Értem. A 22 Vac az kb 30 Vdc. Na most olvatam a témát és van olyan aki a hidat 40 Vdc vel hajtsa és van olyan aki azt mondja a 30 Vdc a felső határ. Na már most én 35 Vdc re gondoltam amit elég sokan használnak.
Az átkapcsolásról kérném a véleményedet meg azt, hogy hagyan is oldjam meg? Én egy egyszerű billenő kapcsolóra gondoltam amit áramtalanítva lemrített pufferek mellett kapcsolnák át.
(#) reloop válasza BI-AMP hozzászólására (») Jún 1, 2019 / 1
 
(#) Kovidivi válasza BI-AMP hozzászólására (») Jún 1, 2019 / 1
 
Ha gyengébb a trafó, vékony a vezetékezés, kevés a kondi, akkor a +-40VDC teljes terhelésen beesik mondjuk +-30VDC-re, és ez nem okoz semmi gondot az IC-nek! De ha van egy 2KW-os trafód, +-35VDC-vel, óriási kondibankkal, rendes, vastag vezetékezéssel, mindenhol a nyákon a vezetősáv megerősítve, a +-35V majdnem annyi is fog maradni! Ezért eltérőek a vélemények. Az se mindegy, hol méred... Az IC lábain kellene, nem a kondipakkon.
(#) BI-AMP válasza reloop hozzászólására (») Jún 2, 2019 /
 
Még az lenne a kérdésem, hogy milyen hangzás béli különbséget veszel észre az eltérő tápfeszültségek között?
(#) reloop válasza BI-AMP hozzászólására (») Jún 2, 2019 /
 
Nem a tápfeszültséget, hanem a kivett teljesítményt tartom meghatározónak. 40-50 W-ig nagyon elégedett vagyok az IC hangjával, 70 W-ig még elmegy, afölött már egyáltalán nem tetszik.
(#) SlyChocolate hozzászólása Jún 12, 2019 /
 
Szerintetek aktív sub ládát jó lenne ilyen ic-vel szerelni?
(#) reloop válasza SlyChocolate hozzászólására (») Jún 12, 2019 /
 
Szia! Pont annyira jó mint bármely más végerősítő.
(#) SlyChocolate válasza reloop hozzászólására (») Jún 12, 2019 /
 
Köszi.
Akkor ugyan úgy lesznek telt basszúsok más ic-kel vagy tranyós megoldásokkal?
Szerinted a +- 35 voltos táp DC oldalon megfelelő lehet és köbö hány watt lesz a kimenő teljesítménye ennek az ic-nek?
(#) reloop válasza SlyChocolate hozzászólására (») Jún 12, 2019 /
 
Az IC-s, tranzisztoros végerősítő mély átvitelét csak az észszerűség korlátozza.
A ±35 V terheletlen feszültségű táp esetén a kimeneti teljesítmény 4 Ω/ 70 W, 8 Ω/ 50 W körül várható a clippelés határán.
(#) SlyChocolate válasza reloop hozzászólására (») Jún 12, 2019 /
 
Értem. Köszi.
Kitet szabad vennem vagy inkább magam építsem meg a nyákot?
(#) reloop válasza SlyChocolate hozzászólására (») Jún 12, 2019 /
 
Az általam ismert valamennyi KIT-ben találtam kifogásolni valót. A terveim közül az Egyszerűt ajánlom.
(#) Z0Z0 hozzászólása Jún 19, 2019 /
 
Sziasztok! Erről a KIT-ről szeretnék érdeklődni,hogy mennyire megbízható?Köszi.
(#) BI-AMP hozzászólása Júl 13, 2019 /
 
Sziasztok! Épülőben a TDA7294 hidam. Szerintetek használjak ventilátort vagy felesleges ekkora hűtő felület esetén?
(#) reloop válasza BI-AMP hozzászólására (») Júl 13, 2019 /
 
Szia! Ha ±30 V, vagy magasabb a tápfeszültség, akkor ventilátorra lesz szükséged.
Alatta, függőles (!) lamellákkal, jól szellőző elhelyezéssel elég a passzív hűtés a látott kép alapján.
(#) Kovidivi válasza BI-AMP hozzászólására (») Júl 14, 2019 /
 
Én tuti raknék ventit, úgy, hogy 40-50fokC-os induljon csak el, esetleg fokozatosan gyorsulva. Ez a tuti. Nem zavar, ha halkan halgatsz zenét, de lehet buliba is maximumon nyúzni!
(#) BI-AMP hozzászólása Júl 14, 2019 /
 
Okés akkor fogok használni ventilátort.
Még az a kérdésem lenne, hogy milyen problémákat okozhat az ha nem használok szigetelést a végfokok felfogatásánál?
(#) reloop válasza BI-AMP hozzászólására (») Júl 14, 2019 /
 
Ha nincs a szigetelés az IC alatt, akkor egyrészt lesz egy hurokáramkör a negatív tápban, amitől a két csatorna összegerjedhet, másrészt ha véletlenül testet kap a borda, mint a négy IC röppen. A nagyjelű erősítő negatív tápja van a hűtőzászlón, ami nem lehet pozitívabb a 15-ös lábnál, mert kinyitná az alsó MOSFET-et. Kipróbálva, biztos IC halál.
Attól, hogy elvileg elhagyható a szigetelés, még játék a tűzzel.
(#) BI-AMP válasza reloop hozzászólására (») Júl 14, 2019 /
 
Most szerettem volna kipróbálni a végfok panelt viszont valami nincs rendben. Táp fesz 2x15VDc a primer tekercsel sorosan egy 100 wattos égő. Áram alá helyeztem az izzó fel villant és úgy is maradt. 2 másod percet volt áram alatt aztán áramtalanítotam majd megnéztem az ic ket a bal oldali tokozása hideg a jobb oldalié meleg. Kipróbáltam a másik oldalit ott ugyan az a helyzet. Szerintetek mi lehet a probléma?
A nyák nem a legszebb viszont töbször is ellenőriztem zárlat nincs és nincs szakadás a vezető sávok közt.
(#) reloop válasza BI-AMP hozzászólására (») Júl 14, 2019 /
 
A tápágba legyen azért 10 Ω-os ellenállás!
A élesztés és az IC beforrasztás során nem nélkülözhető a hűtőborda.
A puffer kondik ki voltak sütve mikor rákötötted a tápot a panelra?
(#) BI-AMP válasza reloop hozzászólására (») Júl 14, 2019 /
 
Az IC bordára volt fogatva beforrasztáskor. A pufferek is ki voltak sütve huzalozás előtt. Forrasztásnál is igyekeztem gyorsan beforrasztani a lábakat iletve hagytam időt a lábak beforrasztása között.
(#) BI-AMP válasza BI-AMP hozzászólására (») Júl 14, 2019 /
 
És érdekes hogy mind két panelnél az a hiba.
(#) reloop válasza BI-AMP hozzászólására (») Júl 14, 2019 /
 
Az élesztés során a bementet testre kell kötnöd. Ha van jumpered azt használj. Amennyiben nincs változás, kövesd az alábbiakat!
Tegyél be ellenállást a tápágakba. Vedd ki az egyik csatorna mindhárom átkötését. A 10-es lábat kösd össze a 13-assal (például a felszabadult átkötési pontokon keresztül). A bal oldali IC-t ezzel leválasztottuk, önállóan vizsgálható. Az IC-t szorítsd hűtőfelülethez. A tápkondik természetesen legyenek kisütve.
Ha jó az IC és a kapcsolás, akkor a tápági ellenálláson 50 mA-nek megfelelő feszültségesést mérhetsz és a kimeneten testhez képest 4-10 mV-ot.
Várom mit tapasztalsz.
(#) BI-AMP válasza reloop hozzászólására (») Júl 14, 2019 /
 
Holnap meg próbálom. A táp fesz maradhat 2x15VDc?
(#) reloop válasza BI-AMP hozzászólására (») Júl 14, 2019 /
 
Eddig ±10 V-ról már tudtam működtetni az áramkört.
(#) BI-AMP válasza reloop hozzászólására (») Júl 15, 2019 /
 
Megpróbáltam testre zárt bemenettel a helyzet ugyan az. Viszont most egy kisebb trafóval 2x13VDc vel próbáltam 60 wattos áram korlátozó izzóval. A rövidzárlati áram 2x3Amper. Áram alá helyezve az áram kört mind a két táp ágban a feszültség vissza esik 6Voltra az ic ugyan úgy melegszik.
Most megpróbálom leválasztani a jobb oldalt és lemérni azokat a dolgokat amit írtál.
(#) BI-AMP válasza BI-AMP hozzászólására (») Júl 15, 2019 /
 
Kipróbáltam azt amit írtál viszont nem volt 10ohme teljesítmény ellenállásom ezért 0.5wattos 10 ohmos ellenállásokat próbáltam amik azonnal elégtek. Kivettem őket és a helyzet változatlan táp fesz vissza esik 6 voltra az IC melegszik (hütőbordán van). A kimeneten a testhez képest mérhető a visszaeset 6 voltos táp fesz. Szóval ez az ic kuka de miért???
A bal oldalit hogyan tudnám tesztelni?
Következő: »»   592 / 607
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem