Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Androidos okos telefonok
 
Témaindító: Igi13, idő: Feb 26, 2012
Lapozás: OK   41 / 58
(#) Kovidivi válasza antikzsolt hozzászólására (») Máj 2, 2019 /
 
Nézned kellene, mekkora áram folyik a kábelen, mekkora feszültség mellett! Vannak ezek a pici, USB-s monitorozó szerkezetek, használj egyet!
(#) antikzsolt válasza Kovidivi hozzászólására (») Máj 2, 2019 /
 
Lehet az lesz. Csak fura hogy a szerviz után minimum 1.5 órával hosszabb lett a töltés.
(#) Szasza9668 válasza antikzsolt hozzászólására (») Máj 2, 2019 /
 
Nekem lg p710 csinálta ezt a gyári töltővel. 96% fölé nem ment. Akku csere után ugyanaz a jelenség. Másik töltő megoldotta a problémát de az új akkuval is pikk pakk lemerült. Végül telefon csere lett. 7 évet bírt. Redmi note 5 pro 5 órs alstt számítógép usb portról is fel tölti a 4Ah akkut. A 2A töltőhöz nem mindegy milyen a kábel. A sima 500ft kábelen nem tud átmenni 2A. Még 1A se.
A hozzászólás módosítva: Máj 2, 2019
(#) antikzsolt válasza Szasza9668 hozzászólására (») Máj 2, 2019 /
 
1 éves telefon tehát az aksi nem lehet ki főleg hogy tömbnyire telefonálásra használtam. Szerviz előtt nem volt baj az üzemidejével. Szépen hozta a kötelezőt. Most ki fog derülni hogy mi is van vele. Súlyra nem változott a készülék. lehet a kábel a beteges?
(#) D Wye hozzászólása Máj 5, 2019 /
 
Sziasztok!

Adott egy régebbi telefon, Android 5-ös rendszerrel. Mellé pedig egy mai Honor készülék, melynek az Android 8-as tárcsázója nem tetszett, így Play áruházból megkapta az 5.0 stílusú tárcsázót. A két készüléken az elmúlt napokban több alkalommal is, teljesen egyszerre törlődött minden hívás-előzmény.
Ugyan a Google fiók mindkettőn azonos, de míg az egyik gyári alkalmazás, a másik letöltött. Mi okozhatja ezt?

Segítő válaszokat előre is köszönöm!
(#) bbb válasza D Wye hozzászólására (») Máj 5, 2019 /
 
Idézet:
„a Google fiók mindkettőn azonos”

Ha a fiókban mahinálsz, az hat mindkettőre. Esetleg valamelyik (netes) szolgáltatásnál benyomtad véletlenül az előzmények törlése opciót. A napokban láttam ilyesmi feliratot a google fiók biztonsági beállításai között.
(#) antikzsolt válasza bbb hozzászólására (») Máj 5, 2019 /
 
Az az android kereső zároló. Ott az egész telefont lehet gyalulni vagy megkeresni esetleg zárolni.
(#) D Wye válasza bbb hozzászólására (») Máj 5, 2019 /
 
Ebben azért nem látom a teljes igazságot, mert az egyik egy gyári alkalmazás, a másik egy letöltött, harmadik féltől származó applikáció
(#) teglascs hozzászólása Máj 27, 2019 /
 
Sziasztok,
HTC Desire 410-es (ha jól tudom a típust) készülék belső memóriája teljesen tele van, így egyre kevésbé használható.
Ha belemegyek a memóriakezelőbe, azt látom, hogy Alkalmazások, Galéria, Letöltések, stb., és hogy "Egyéb".
Ez az Egyéb majdnem 4 GB, szinte elfoglalja a memória felét.
Az lenne a kérdésem, hogy ez mi a fene lehet, ha se nem fénykép, nem is zene, nem is alkalmazás, nem is letöltés...?
Köszi előre is.
(#) Udvari Zsombor válasza teglascs hozzászólására (») Máj 27, 2019 / 1
 
Egyéb lehet akár az is amit te számítógépről rámásolsz, valamint természetesen a helyfoglalás attól is hízik hogy az Android idővel frissítgeti magát... Nálam nem az "Egyéb", hanem az "Operációs rendszer által elfoglalt" 3,94 GB plusz az "Alkalmazások" 2,36 GB (nekem van benne még 2 GB SD kártya is)...
(#) teglascs válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Máj 27, 2019 /
 
Köszi, este még nézegetem, mi a törölhető/memóriakártyára áthelyezhető.
(#) Kovidivi válasza teglascs hozzászólására (») Máj 27, 2019 / 2
 
Ilyenkor kell egy telefon újratelepítést végzeni, az legyalul minden szemetet. Az egyéb mappában vannak olyan dolgok, amiket nem tudsz elérni/letörölni (régi telepítőfájlok, alkalmazások adatai, még akkor is ha már letörölted, és sok-sok szemét).
(#) teglascs válasza Kovidivi hozzászólására (») Máj 27, 2019 /
 
Értem: ezek szerint ha feltelepítek egy fájlkezelőt, azzal sem fogom tudni ezeket maradéktalanul eltüntetni.
(#) Kovidivi válasza teglascs hozzászólására (») Máj 27, 2019 / 1
 
Még ha root jogod is lenne, akkor se biztos, hogy megtalálnád a fájlokat, össze-vissza vannak eldugva. Ha meg valami fontosat törölsz, még nagyobb lesz a problémád.
(#) teglascs válasza Kovidivi hozzászólására (») Máj 27, 2019 /
 
OK, köszönöm!
(#) Szasza9668 válasza Kovidivi hozzászólására (») Máj 27, 2019 /
 
Helyes a bőgés! Én ezért teszek fel custom recoveryt és minden hónapban lementem a rendszert.
A hozzászólás módosítva: Máj 27, 2019
(#) teglascs válasza Kovidivi hozzászólására (») Máj 30, 2019 /
 
Hogy megy egy ilyen újratelepítés? 4.4.3-as Android van a telefonon, ami egy HTC Desire 410.
Semmi extra alkalmazás rajta. A képeket, videókat, zenéket, mielőtt bármit csinálok, előtte átmásolom.
(#) Kovidivi válasza teglascs hozzászólására (») Máj 30, 2019 /
 
Beállítások/Backup-Reset, valahol itt keresd.
(#) elektrorudi hozzászólása Jún 1, 2019 /
 
Sziasztok, segítséget kérek.
REDMI 5A telefon. Mint a típusból is látszik, nem vagyok egy okostelefon spiller, sőt.
Betettem egy DIGI SIM kártyát a Telenor SIM kártya mellé. Telefonálni lehet mindkettővel, de adatkapcsolat (internet) nincs. Sőt ennél még rosszabb a helyzet, mert már Wi-Fi-vel sem tudok kapcsolódni. Azt írja, hogy "IP cím megszerzése..." és nincs tovább. Ha WPS kapcsolódással próbálkozok, akkor "Sikeres WPS Csatlakozás a hálózathoz..." felirat jelenik meg, majd semmi, pörög a várakozás jelző és nincs kapcsolat. Kivettem az új SIM kártyát, cserélgettem a helyüket, de semmi, nem tudok az internetre kapcsolódni sehogy. A bluetooth viszont működik.

Ezután a DIGI SIM kártyát betettem egy Huawey tabletbe próba képpen. Tökéletesen működik az adatforgalom a DIGI SIM kártyával is és Wi-Fi vel is. Tehát a SIM kártya és a router jó.

Szerintetek mi lehet a probléma? Készülékhiba? A garancia 1 hónapja lejárt. Mit tehetnék?

Előre is köszönöm.
(#) Kovidivi válasza elektrorudi hozzászólására (») Jún 1, 2019 / 1
 
A wifi komoly probléma, ha az nem megy, lehet hardware-es is a hiba! Használt készülék volt? A mobilnetnél lehet, hogy csak a szolgáltató beállításait kellene beírni- Beállítások-Sim-szolgáltató és hálózat beállítások (neten megtalálod az infókat szerintem). Ezeket egyébként automatikusan szerezné meg a mobil, hat tudja. Esetleg egy szoftver visszaállítás és/vagy frissítést próbálj. Ha ezekután is rossz, akkor szerintem beázott/leesett a készülék.
(#) Szasza9668 válasza elektrorudi hozzászólására (») Jún 1, 2019 / 1
 
Egy factory reset aztán ha úgy sem megy akkor hw hiba.
(#) elektrorudi válasza Kovidivi hozzászólására (») Jún 1, 2019 /
 
Teljesen új volt. Nem ázott be, nem esett le, nem nyomódott meg a farzsebben. A mobil szolgáltató adatait csak akkor lehet beírni, ha a SIM1 helyen van a kártya. De hiába írom be (a net alapján), akkor sincs semmi.
A szofver frissítéshez kelle valami net hozzáférés. Nem? Teljesen láma vagyok. Bocs. Hogy kellene megpróbálni?
Azt sem értem, hogy a Wi-Fi és a mobil hálózaton történő adattovábbításnak mi köze van egymáshoz?
(#) elektrorudi válasza Szasza9668 hozzászólására (») Jún 1, 2019 /
 
Ezt hogy kell? Köszi.
(#) Kovidivi válasza elektrorudi hozzászólására (») Jún 1, 2019 / 1
 
A wifinek sim nélkül is mennie kell! Nem muszáj frissítened, lehet hogy egy visszaállítás is rendbe hozza a dolgokat
(#) antikzsolt válasza elektrorudi hozzászólására (») Jún 1, 2019 /
 
ha garis a frcn szórakozna vele. Vigyed vissza a boltba
(#) elektrorudi válasza Kovidivi hozzászólására (») Jún 1, 2019 /
 
Szia! Ebben a pillanatban kaptam egy nagy segítséget egy másik fórumon (igen, máshol is kértem segítséget, mert egész éjjel nem aludtam-e miatt).
Szóval rossz volt a szolgáltató beállítása, amit a neten találtam. A jó adatbeállítással már megy a DIGI net.
Viszont a Wi-Fi továbbra sem működik. Ezek után, talán ott is valami beállítási gond lesz és nem hardver. Ez mostmár nem létkérdés, csak jó lenne, ha menne.
Hogy kell, mit kell visszaállítani hozzá.
Nagyon szépen köszönöm a segítséged.
A hozzászólás módosítva: Jún 1, 2019
(#) elektrorudi válasza antikzsolt hozzászólására (») Jún 1, 2019 /
 
Mint írtam, egy hónapja lejárt a gari.
De úgy tűnik, nem hardverhiba, hanem én vagyol láma.
(#) elektrorudi válasza elektrorudi hozzászólására (») Jún 2, 2019 /
 
Nagyon köszönöm mindenkinek, aki segített.
Teljes az öröm (kopp-kopp). Megy az adat kapcsolat mobil hálózaton is és a Wi-Fi-t is sikerült elindítani. (Be kellett állítani a fix IP címet. Erre nem emlékeztem, azt hittem, a Password megadása után automatikusan tud kapcsolódni, de nem.) Viszont továbbra is rejtély, hogy miért állítódott el?
(#) Udvari Zsombor hozzászólása Jún 3, 2019 /
 
Új készüléknek mit javasolnátok ami Lenovo A2010-hez hasonló, teljes USB OTG támogatása van és esetleg kicsit több memóriával rendelkezik, viszont az ára még nincs a fellegekben? (Nem kell a legújabbnak lennie...)
A hozzászólás módosítva: Jún 3, 2019
(#) Csupasz hozzászólása Jún 3, 2019 /
 
Sziasztok!Segítséget szeretnék kérni.
Xiaomi Redmi Note4 teló. Időnként nem lehetett hallani a beszédem, csak akkor, ha bekapcsoltam a kihangosítót. Gondoltam, mikrofon csere, megtörtént (komplett panel). Kb 1 hónapig hibátlan volt, most ismét jelentkezett a hiba. Mi okozhatja?
Következő: »»   41 / 58
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem