Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   1218 / 1267
(#) cssanya74 hozzászólása Máj 9, 2019 /
 
Tisztelt Fórum!
Kaptam a szomszédtól egy régi, kb. '80-as évek közepén gyártott színes TV-t.
Működik, van hang is, kép is, de a színek... hát hagynak némi kívánnivalót maguk után.
Első körben arra gondoltam, hogy képcsöves lehet, de egy ismerősöm mondta a tévéről készült képek alapján (néhányat csatolok itt, közötte a képcsőről és az elektronikáról), hogy valami világosságjel hiányzik (ő régebben tv-szerelő volt, de már régen nem foglalkozik ilyesmivel).
A TV típusa: Siemens, Bildmeister FC842.
Mi lehet a hiba? Érdemes vele foglalkozni, vagy mehet az elektro-hulladékba?
Köszönöm
(#) kadarist válasza cssanya74 hozzászólására (») Máj 10, 2019 /
 
Szia!
Az ismerősödnek igaza van. Lehet, hogy csak egy kontakthibás potméter okozza ezt, de lehet, hogy komolyabb a hiba.
(#) gigaherc hozzászólása Máj 15, 2019 /
 
Szevasztok.
Egy régi vhs videomagnot probáltam hozzákötni a mai szokványos lcd tévékhez, és nem ment.
Euroscart csatlakozon keresztül rádugtam, de egyszerüen nincs jel, se kép se hang.
Annyi történik, hogy a euroscart-ban lévő átkapcsoló jel, a video inditásakor átkapcsolja a tévét a video csatornára, de aztán a tv kiírja, hogy nincs jel , ellenörizem a bemenetet, kábelt. Mi lehet a gond, ha feltételezzük, hogy a kábelek jok(mas eszközzel müködnek) ? Létezik, hogy az uj tévék, már nem tudják fogadni a videok alacsony felbontásu jelét, egyszerűen figyelmen kivűl hagyják, vagy a euroscart csatlakozo kiosztása megváltozott, nem kombatibilis egy 20 éves videoval ?
(#) kadarist válasza gigaherc hozzászólására (») Máj 15, 2019 /
 
Szia!
Ha hagyományos képcsöves tévével van kép, akkor az LCD-tv nem tudja megjeleníteni a videomagnó bizonytalan szinkronozású jelét. Sajnos ez elég gyakori probléma.
(#) gigaherc válasza kadarist hozzászólására (») Máj 15, 2019 /
 
Közben kiderült, hogy a magnofej lehetett koszos. Bár szemmel, sőt nagyitóval, láthatóan nem volt rajta semmi szennyeződés, de tisztítás után mégis megjavult.
Azért nem mindjárt ezzel kezdtem, mert nem gondoltam volna, hogy a fej szennyeződése okozhat olyan hibát, hogy egyáltalán ne legyen felismerhető jel.
(#) kadarist válasza gigaherc hozzászólására (») Máj 15, 2019 /
 
Ha a AV-bemenetre nem szabványos videojelet kapcsolsz, akkor az LCD-tévék nagy része nem foglalkozik a digitalizálással és fekete vagy kék hátteret ad be.
(#) FAZ1 válasza gigaherc hozzászólására (») Máj 22, 2019 /
 
Nekem kb. 30-35 éves lehet a Siemens FM691-es VHS videóm, de az LCD TV a SCART csatlakozón keresztül simán beveszi a jelet. Egyébként a kapcsolójel (+12V) vezetékét elvágtam, nekem ebben sose a videóm döntsön, hanem ha videót akarok nézni, akkor én.
Lehetséges az, hogy a TV-den a jelforrás bemenetét analógra kell átállítani.
Vagy próbáld meg mondjuk RF-jellel - egyenest az antennacsatlakozón.
Lehet az, hogy már alapból a jel se jön ki a videódból.
Nekem a TV-n elég érdekes a SCART csatlakozó, mivel két szál huzallal de valójában Jack dugókkal csatlakozik. Olyan lapos, hogy még egy SCART aljzat magassága se fér bele a méretébe. Viszont van rajta D-SUB csatlakozó, tehát egy számítógépre - mintegy monitor-ként - simán csatlakoztatható.
(#) FAZ1 válasza cssanya74 hozzászólására (») Máj 22, 2019 /
 
KUKA!
(#) FAZ1 válasza uniman hozzászólására (») Máj 22, 2019 /
 
Már csak az a kérdés - mi a szösz az "RCU"?
Az lenne a távszabályzó - rövidített angolsággal?

És miféle TV az, amelyik csak a távszabályzójával indul be?
Egy mai normális TV - ha netán nem jó, avagy nincs kéznél a távszabályzója, kézi vezérléssel is egyből be kell induljon!

Kb. 3 vagy 4 éve vettünk anyósomnak Kalocsán a Tesco-ban egy Blaupunkt nevű 51 cm-es LCD TV-t. Gyárilag beépített DVD lejátszója is van!
Annak pl. a félig hátsó jobb oldalán a legalsó gombbal simán be (és persze ki) tudom a készüléket kapcsolni, ha éppenséggel nincs közelben a távszabályzója, vagy mondjuk már lemerültek benne az elemek.
(#) kadarist válasza FAZ1 hozzászólására (») Máj 22, 2019 /
 
Ha a gyerekzár be van állítva, akkor tényleg csak távirányítóval kapcsolható.
(#) FAZ1 válasza kadarist hozzászólására (») Máj 22, 2019 /
 
Azt bizony nem tudom, hogy az valójában a TV-n be volt-e kapcsolva.
Én a TV-t csak találtam - a távszabályzója nélkül - de szétszedtem, kipucoltam, s félig-meddig felélesztettem.
De a kék színű háttérben sajna nem csinál mást, csupán kéri a PIN kódot.
Egy betanítható távszabályzóval (pl. a Somogyi Home Elektronik) meg csak addig jutottam, hogy ki-be kapcsolgatni már lehet, de MINDIG csak a PIN oldalhoz lép be.
(#) ONKYOS válasza cssanya74 hozzászólására (») Máj 26, 2019 /
 
Az a gond vele, hogy nem jut el megfelelően a videó-jel a katódokra, a videovégfoknál lehet gond, de a Kf. modulnál is lehet tekercs-szakadás, ez is ugyanezt okozhatja,.
Egyébként a képcső gyorsan felfűt,? mennyi idő alatt jön be a kép, a bekapcsolás után?
(#) ONKYOS válasza FAZ1 hozzászólására (») Máj 26, 2019 /
 
Az enyémen is működik a 20-éves LG- 6fejes video, és a gyerek 66-cm-es Hd-ledes tv.jén is szépen adja vissza a képet, a 12V-os átkapcsolójel is megy a scarton oda-vissza.
VCR távirányító pedig eredeti van hozzá.
(#) jani1987 hozzászólása Máj 31, 2019 /
 
Junoszt 402B. A képernyő cső rózsaszínszerűen világít és szikrázik. Mi lehet a baj?
(#) BarnaPili válasza jani1987 hozzászólására (») Máj 31, 2019 /
 
Levegő van a képcsőben. Valószínűleg repedt az üveg. Kuka a cső.
(#) jani1987 válasza BarnaPili hozzászólására (») Jún 1, 2019 /
 
Fogok még tudni szerezni pótat hozzá?
(#) kadarist válasza jani1987 hozzászólására (») Jún 1, 2019 /
 
Szia!
Másik ilyen tévéből kiveszed.
(#) jani1987 válasza kadarist hozzászólására (») Jún 1, 2019 /
 
Jó pár hete annak hogy az erdőbe négyet is kidobtak igaz kibelezve. A lomtalanításból csak ezt tudtam megmenteni. Most hogy a modern tévé hibás lett elgondolkoztam rajta hogy vajon a régebbi tévéket amihez javító rajz is van nem lenne e jobb visszahozni vagy bespájzolni legalább egyet?
(#) Gafly válasza jani1987 hozzászólására (») Jún 1, 2019 /
 
Szerintem találkozóra visznek neked (több, akár működő) CRT TV-t is.
Még talán Junoszt-ot is

Gondolom persze csak akkor, ha kifejezetten kéred, és utána tényleg el is viszed...
(#) jani1987 válasza Gafly hozzászólására (») Jún 1, 2019 /
 
Kritérium hogy legyen szerviz rajzos. És mivel busszal megyek a vissza útra meg kell egy fuvarozó.
(#) Gafly válasza jani1987 hozzászólására (») Jún 2, 2019 /
 
Idézet:
„Kritérium hogy legyen szerviz rajzos. És mivel busszal megyek a vissza útra meg kell egy fuvarozó.”

Szerintem logisztikailag, ha valaki haza tud vinni autóval (néhány ajándékba kapott CRT TV kíséretében), akkor az el is tud hozni (és nem kell buszra költeni odafelé sem).
Ha megvan a lista, hogy milyen TV-ket kapsz, akkor próbálok kinyomtatni neked "szerviz rajzot".
Egyébként mit és hogyan nézel rajta?
(#) jani1987 válasza Gafly hozzászólására (») Jún 2, 2019 /
 
Én nem tévézek szóval nekem nyolc. Anyámat próbálom rávenni hogy ne sorvassza vele az agyát.
Van egy dekóderünk. De vajon csak az antenna bemenet fogja tudni kezelni? Ezt se árt átgondolni.
(#) Gafly válasza jani1987 hozzászólására (») Jún 2, 2019 /
 
Akkor SCART....
(#) Gafly válasza Gafly hozzászólására (») Jún 2, 2019 /
 
Akkor összeolvasva a problémát (és kitalálva a hiányzó részeket), szerintem az van, hogy:
mindigtv földi sugárzásról beszélünk, amihez az egyetlen működő TV elromlott, amit Édesanyja (aki egyébként jó fej, például hozott nekünk kávét a találkozón ) szokott nézni.
Nem gondolom, hogy egy dobozolt Junoszty képcsővel megoldódna a probléma...

Másként fogalmazva: Visz neki valaki a környékről egy TV-t?
A hozzászólás módosítva: Jún 2, 2019
(#) Ge Lee válasza jani1987 hozzászólására (») Jún 2, 2019 / 1
 
El nem tudom képzelni, hogy egy 4:3-as képméret arányú, főleg aprócska TV bámulása a mai időkben vajon milyen élményt adhat? Lesz az apró képernyő közepében egy csík, mivel ma már az adók nagy része is 16:9 arányú, a filmek között meg elég sok van ami 21:9. Vagy ki lehet tölteni az ernyőt információval, csak akkor elvesznek a szélei...
(#) jani1987 válasza Ge Lee hozzászólására (») Jún 2, 2019 /
 
Van egy csúcs szuper tévénk amit monitornak is használhatnék. Erre megjelenik a közepén két párhuzamos vonal "ketté vágva" a képet. Belenézek a hátuljába: csupa smd. Oké itt feladtam.
A junosztot magamnak szántam házi feladatnak.
A hozzászólás módosítva: Jún 2, 2019
(#) jdani hozzászólása Jún 4, 2019 /
 
Szevasztok. Plazma tv, olyan hibával, hogy hang van, kép nincs. Zátlatos ZSus panel cserélve. Bekapcsoltam, és fekete hátteren színes pixelek villannak fel. Volt a ZSus panelen egy trimer, azon állítottam, de a legjobb pozícióban is látszanak még a pöttyök. Kell még valamit hozzá hangolni, vagy ez már ilyen?
A hozzászólás módosítva: Jún 4, 2019
(#) kadarist válasza jdani hozzászólására (») Jún 4, 2019 /
 
Szia!
Korábban szó volt arról, hogy először a Vs, Va feszültségeket kell beállítani a tápegységnél, minden más csak ezután. A mértékadó értékek a kijelzőpanel hátoldalára ragasztott címkén láthatóak. Ha ilyen nincs, akkor a szervizleírás segít.
A hozzászólás módosítva: Jún 4, 2019
(#) eyess válasza jdani hozzászólására (») Jún 4, 2019 /
 
A plazma tv hiba témában olyan részletesen le van írva minden, és ábrák segítségével magyarázva , hogy magától is megjavulna a tévé ilyen részletes leírás alapján.
A hozzászólás módosítva: Jún 4, 2019
(#) jdani válasza kadarist hozzászólására (») Jún 4, 2019 /
 
195V helyett mondjuk csak 190V volt, de ha beállítottam a 195öt, még szemcsésebb lett a kép. Lejjebb véve a feszültséget kevésbé lett színes pöttyös.
Következő: »»   1218 / 1267
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem