Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   3328 / 3949
(#) pipi válasza Ultimate hozzászólására (») Jún 5, 2019 /
 
Ha ki van sülve a supercap akkor rákapcsoláskor nagy áramot vesz fel, szóval kell a Short circuit protection:Yes. Ha a supercap magasabb feszre van töltődve mint a modul kimenőfesze, akkor kiépítéstől függően a modul vagy bírja,, nem történik baja, vagy elszáll
A két modulod nem egy súlycsoport 10A vs. 2A
(#) jdani hozzászólása Jún 6, 2019 /
 
Üdv. Miért használnak 0ohmos ellenállást? Több helyen láttam már..
(#) Kovidivi válasza Ultimate hozzászólására (») Jún 6, 2019 /
 
Az alsó linkelt modul elszáll, ha a kime eti feszültség alacsonyabbra van állítva, mint a bemenő. Gyárilag olyan 12V környékén áll a poti, szóval ha kapásból 13V-tal táplálod, elszáll. Előszőr 3-4V-ot adj neki, állítsd be a megfelelő feszültséget, majd ezután adj neki végleges tápot..Ez a kis modul 6-10W-ot tud maximum, és csak step up-ként tud dolgozni.
(#) Bakman válasza jdani hozzászólására (») Jún 6, 2019 /
 
Általában olyan átkötés, amit az alkalmazott beültetőgép is tud kezelni.
(#) nedudgi válasza jdani hozzászólására (») Jún 6, 2019 /
 
Esztétikai szempontból használják. Jobban mutat, mint egy átkötés, egyszerűbb beültetni.
Néha biztosítéknak is előléptetik.
(#) Teaway válasza jdani hozzászólására (») Jún 6, 2019 /
 
Pl. ha akadályok miatt a két pont nem köthető össze vezetékkel, vagy opcionálisan más értékű ellenállás is szóba jöhet a kapcsolásban.
(#) manao hozzászólása Jún 6, 2019 /
 
Sziasztok, nem találok topikot neki: egyszerű kvarc mutatós falióra rendszeresen megáll aztán később magától elindul, elem jó, mechanika is nincs szorulás, egyszerűen az impulzus szűnik meg. Mi lehet a baja?
(#) Gafly válasza manao hozzászólására (») Jún 7, 2019 /
 
Arra nem tudok görcsöt kötni, hogy hogy:
Idézet:
„egyszerűen az impulzus szűnik meg”

Annó a Mária Hilfer Strasse-n vett a kollégám egy karórát boltban, meglepően olcsón.
Nagyon hasonlót produkált, itthon alaposan átnézve kiderült, hogy tekercs egyik kivezetése volt eltörve. Természetesen nem a felső...
(#) manao válasza Gafly hozzászólására (») Jún 7, 2019 /
 
miért indul újra akkor mégis?
(#) Epu2 válasza manao hozzászólására (») Jún 7, 2019 /
 
Kontakt hiba. A környezet folyamatosan rezeg. Ez a rezgés okozza.
(#) jani1987 hozzászólása Jún 8, 2019 /
 
Nem tudok szépen rajzolni amióta a telefon behalt. Tekercselésnél adódott egy olyan gondom hogy a középső kivezetett szálnál ha visszavezetem a szálat és folytatom az elálló szál miatt félre dobja azt a szakaszt. Van valami trükkötök erre?

Névtelen.jpg
    
(#) Gafly válasza jani1987 hozzászólására (») Jún 8, 2019 / 1
 
Azt szoktuk csinálni, hogy a szigetelő csövet végigvezetjük, és ott ahol van a megcsapolás ott "kicsippentjük".
Ilyen módon egyforma lesz az egész sor, és nem csúszkálnak össze a menetek.
(#) sansrival hozzászólása Jún 8, 2019 /
 
Sziasztok!


Pár éve egy régebbi újságban találtam ezt a kapcsolást. Sajna kerestem újra, de nem találtam meg. Próba panelen megépítve, a nyomógombot megnyomva csak világít a LED és semmi más. Ha a gombot elengedem, akkor a LED elalszik és a kimeneten sincs jel. Amire emlékszem, mint egy prioritás kódolóként szerepelt, relék meghajtására. Esetleg ötlet valakinek, hogy normálisan működésre lehessen bírni?

Köszönöm!

Panel.png
    
(#) pucuka válasza sansrival hozzászólására (») Jún 8, 2019 /
 
Az rendben van, hogy a T2, T4, stb tranzisztorok emitterei össze vannak kötve, de nem kéne még valahová? Mondjuk egy emitter ellenállás?
A hozzászólás módosítva: Jún 8, 2019
(#) reloop válasza sansrival hozzászólására (») Jún 8, 2019 /
 
A rajzon a LED-ek záróirányban vannak, nem is világíthatnának.
Ilyesmit keresel?
A hozzászólás módosítva: Jún 8, 2019
(#) pipi válasza reloop hozzászólására (») Jún 8, 2019 /
 
Hali!
Rossz a linked.
(#) reloop válasza pipi hozzászólására (») Jún 8, 2019 /
 
Köszi, javítottam.
(#) proli007 válasza reloop hozzászólására (») Jún 8, 2019 /
 
Hello! Oly annyira, hogy maga a táp van fordítva. (De ettől még jó nem lesz..)
(#) sansrival válasza pucuka hozzászólására (») Jún 9, 2019 /
 
Hy!

A kacsolásirajz így volt és az alapján rajzoltam meg Eagle-ben. Pont azért kérdeztem, hogy esetleg valami módosítás kell e még. Jelenleg csak akkor van a kimeneteken feszültség, ha a kimenethez tartozó nyomógombot nyomva tartom. Elviekben a kapcsolásnak úgy kellene működnie,hogy ha megnyomom a csatornához tartozó nyomógombot, akkor megtartja a kimenetet és csak egy másik csatorna választásával lesz inaktív az előzőleg aktív csatorna.
(#) sansrival válasza reloop hozzászólására (») Jún 9, 2019 /
 
Hy!

Módosítottam a rajzot. Az értékéből nem von le semmit egy fordított LED, ugyanis a a dugaszos próba panelen egy mozdulat megfordítani a polaritást. De attól a rajzon szereplő kapcsolás továbbra sem működik úgy ahogy kellene. Sajnos.
Valóban egy csatorna választó ez is.

panel.png
    
(#) reloop válasza sansrival hozzászólására (») Jún 9, 2019 /
 
A LED-del szerettem volna felhíni a figyelmedet a polaritás helytelenségére. Nem az a megfordítandó, hanem a táp +12 V és GND.
A páros pozíciószámú tranzisztorok közös emittere és a jelenleg hibásan pozitívnak jelölt táp közé kell egy ellenállás, próbára 10 k értékben.
(#) sansrival válasza reloop hozzászólására (») Jún 9, 2019 /
 
Így kellene kinéznie?

panel.png
    
(#) reloop válasza sansrival hozzászólására (») Jún 9, 2019 /
 
Igen, erre gondoltam. Elég két kapcsolónyit kiépítened a kapcsolásból, a működőképesség/képtelenség már azon is tesztelhető.
(#) sansrival válasza reloop hozzászólására (») Jún 9, 2019 /
 
Köszönöm a segítséget. Sikeresen működik a dolog. Bár akadt egy kis kontakt hibásodás, de ez talán betudható a próbapanel hibájának is.
(#) Tomi94 hozzászólása Jún 9, 2019 /
 
Sziasztok!
Ez a kapcsolás megépíthető olyan módon, hogy egy tápfeszültséget igényeljen csak, és az ugyanarra a tápfeszültségre kapcsolódó végerősítővel a kimenete összeköthető legyen? Azt tudom, hogy egy tápfeszültséges műveleti erősítők léteznek, de az a tippem, hogy a ki-bemenetet is át kéne alakítani valahogy, mert az aszimmetrikus tápos audio kapcsolások jellemzően elkó csatolással rendelkeznek..
(#) reloop válasza Tomi94 hozzászólására (») Jún 9, 2019 /
 
Szia! Természetesen átalakítható egyszeres táplálásúra, alkalmas topicban szívesen segítek. A BSS rajz elég kusza, nyomokban tartalmazza is a megoldást.
(#) Epu2 válasza Tomi94 hozzászólására (») Jún 9, 2019 /
 
Üdv! Mint reloop is jelezte, részben a rajz, súgja is a megoldást. Az eddigi test pontot helyett a negatív tápot használod e célra. A volt testpont kell az áramkörök tápfeszültség felezésére az IC-knek tovább is, mint a tíz mikrós kondinál látszik, de mind két kondenzátor elé kötss egy-egy pár kiló Ohmos ellenállást és a kondikkal párhuzamosan huszonkét-huszonkét kiló Ohmot. (szúrés és feszültség felezés) A tápfeszültség negatív és pozitív ága közé egy szűrő kondenzátort. Értéke nem kritikus. Szerintem, már hús Volttal is működhet.
Hátránya, hogy bekapcsoláskor koppanhat.
(#) attika hozzászólása Jún 9, 2019 /
 
Sziasztok.
Múltkor ITT feltettem egy kérdést aggregátorral kapcsolatosan.
Most ugyan az lenne a kérdésem, ez vajon már jó lehet egy inverteres hegesztőhöz?

Névtelen.png
    
(#) bugyi680 hozzászólása Jún 9, 2019 /
 
Sziasztok!
Van egy Weller TCP-S 24V/50W -os pákám,ehhez szeretnék egy szabalyzót építeni,amivel a páka hőmérsékletét tudom állítani.Tud esetleg valaki egy kapcsolásirajzot küldeni?Egyéb segítséget is elfogadok.
(#) Gafly válasza bugyi680 hozzászólására (») Jún 9, 2019 /
 
Ha ez, akkor nem.
Következő: »»   3328 / 3949
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem