Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hegesztő inverter javítás
Lapozás: OK   87 / 114
(#) Chipmunk1960 válasza vasskos hozzászólására (») Jún 9, 2019 /
 
A 10 A -os lehet már a bekapcsoláshoz sem elég, hiszen akkor tölti fel a kondikat. Hiába van a soros ellenállás, késleltető. Megrántja a hálózatot. Arról nem beszélve, ezek elég régiek, elöregedtek, kisebb áramra is lecsapnak. Persze gép függő is mekkorát akarsz rákötni. Javaslom átkötni ideiglesen a bejövőre, egy "FI" relé megoldja az áramütés veszélyt.
(#) S I 76 hozzászólása Jún 9, 2019 /
 
Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni!

Hozzám került egy USAG 998 inverter!
Aki használta, elmondta, hogy párás időben dolgozott vele és egyszer csak hallott egy kis sercegést és egy kis füst áramlott ki a gépből.
Azt is elmondta, hogy szétszedték és két 400V/470 mikrós kondit kicseréltek mert látták hogy fel van púposodva de a gép ezek után sem működik.

Én levettem a burkolatot, alaposan átnéztem(szemrevételezés)nem látok lazulást égést kormolódást.
Feszültség alá helyeztem de semmi sem üzem jel sem hiba jel, viszont a kondenzátorok feltöltődtek.
Valaki találkozott már ilyennel vagy valaki esetleg javított már ilyen gépet?

Mi lehet a hiba?

Előre is köszönöm!
(#) gyula84 válasza S I 76 hozzászólására (») Jún 9, 2019 /
 
Hali

IGBT-ket nézd át nem-e lettek zárlatosak, diódákat is, esetleg panel biztosítékot, nem nagyon értek hozzá, de javítottam egy invereterest ott épp 2 igbt lett zárlatos
(#) vision61 válasza vasskos hozzászólására (») Jún 9, 2019 /
 
Szia!
Nem tudom, neked milyen géped van, én gyakran hegesztek 2,5 mm-es elektródával társasházi környezetben, ahol a lépcsőház, pince szintén 10 A-es automatával van védve.
Eddig még sehol nem kellett visszakapcsolgatni. (Természetesen rövid varratokról van szó.)
(#) gabesz.mi074 hozzászólása Jún 9, 2019 /
 
Sziasztok! Ugyanilyen gépem van amit S I 76 fórumozó kolléga feltett ide , az én gondom az vele hogy a középső hűtő borda nagyon melegszik és letilt a gép . Megtudná valaki írni a rajtuk lévő alkatrész típusát ? Gondolom ezekkel van gond mert párhuzamosan vannak a panelon elhelyezve és estlegesen nem működik valamelyik.Persze én nem javítottam inverteres hegesztőt még de ha kapnék segítséget megköszönném .
(#) gabesz.mi074 válasza gabesz.mi074 hozzászólására (») Jún 9, 2019 /
 
Közben ahogy olvasom a régebbi írásokat, ez nem is olyan egyszerű mint ahogy én ide le írtam a témában nem vagyok jártas elnézést kérek de ha valakinek volna esetleg ötlete megköszönném!
(#) Imi68 válasza gabesz.mi074 hozzászólására (») Jún 9, 2019 / 1
 
Szia! Hány Amperes ez a gép? Elég nehezen javíthatónak néz ki . Még a FET-ek (gondolom az van benne)kiszerelése sem egyszerű,lekell venni bordástól.Azok közül lehet rossz valamelyik,de mérd ki .
(#) dara válasza gabesz.mi074 hozzászólására (») Jún 9, 2019 / 2
 
Működik?Ha igen mint mondod,akkor elégtelen hűttés.Ha valami rossz lenne benne,hidd el nem működne.Én szét nem szednék egy működő gépet hogy azt nézzem benne hogy mi mennyire melegszik.Occo gép,aluméretezett alkatrészek,jól működő hővédelem,ez ennyit tud.
(#) gabesz.mi074 válasza dara hozzászólására (») Jún 10, 2019 /
 
Értem köszönöm a választ , de itt az a probléma hogy a hegesztő pálcát félig használja el és le old.
A ventilátor forog hűt. Ezt a gépet egy cég nevében vásároltuk,mint villanyszerelők ahol dolgozom, villám védelmet,alapföldelést hegeszteni, és ettől többet tudott akkor. Jelentősége nincs mert Selejt felirat van rajta, csak ha sikerülne megjavítani azért jó volna. Van persze jobb minőségű hegesztőnk is , igen ez folyamatos munkához nem igazán ajánlott.
(#) gabesz.mi074 válasza Imi68 hozzászólására (») Jún 10, 2019 /
 
Holnap megnézem pontosan hány Amperes ,én úgy emlékszem 140A es. Elképzelhető hogy megtudható milyen típusú a tranzisztor ?Vagy helyettesíthető?
(#) S I 76 hozzászólása Jún 10, 2019 /
 
Sziasztok!
Igen, 140 ampered a gèp ha tènyleg olyan mint az enyè.

Szóval nem vagyok nagyon otthon az elektronikában, mik is azok az IGBT- k?
Èn úgy látom ha kiszerelemna panelt a helyèről bármit ki lehet cserèlni!
Köszönöm a segítsèget!
(#) Chipmunk1960 válasza S I 76 hozzászólására (») Jún 10, 2019 /
 
Már bocsi, de ha ezt kérdezed, szerintem bele se nyúlj. De nagyon szivesen megmondom, a tranzisztor és a FET "házasságából látrehozott fálvezető, vagy kapcsoló-elem jelen alkalmazásában. IGBT= insulated-gate bipolar transistor.
(#) Chipmunk1960 válasza gabesz.mi074 hozzászólására (») Jún 10, 2019 /
 
Próbáld meg sűrített levegővel rendesen kitakarítani, esetleg nagyobb teljesítményű ventit bele rakni. Jelen kapcsolásban, csak a be/ki kapcsolási idő alatt Q(xx) melegszik a FET/IGBT, az pedig nem szikott "elmászni"
(#) S I 76 válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Jún 10, 2019 /
 
Szia!
Köszönöm a magyarázatot, rendes vagy!
Úgy látom nagyon otthon vagy ezekben a dogokban!
Lenne kedved távvezèrelten segíteni nekem, ha nem az sem baj csak gondoltam hátha kisül belőle kihozni valami jót.

Köszi mègegyszer!
(#) Chipmunk1960 válasza S I 76 hozzászólására (») Jún 11, 2019 /
 
Szia, Írjár PM -ben, ne teljen itt a hely, a ez eredményt meg majd megosztom.
(#) S I 76 válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Jún 11, 2019 /
 
Ok!
Reméllem holnap lesz rá időm!
(#) S I 76 válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Jún 12, 2019 /
 
Bocsi, nem volt időm!
Mindenképp írok majd!
Előre is köszi!
(#) oszika45 hozzászólása Jún 26, 2019 /
 
Sziasztok. Segítséget szeretnék kérni. A nagy melegbe hegesztettem és lefüstölt a gépem. CL21 475K 250v kondenzátor füstölt le. Hol tudom beszerezni? Illetve mit jelent a K jelölés? Aliexpresszen ezt találtam. https://www.aliexpress.com/item/1070803581.html?spm=2114.search0104...SoK5m3
(#) 13_Balu50 válasza oszika45 hozzászólására (») Jún 26, 2019 / 1
 
Ez egy +-10%-os türésü 4,7 mikro farados kondenzátor. A J türés +-5%-ot jelent.
(#) dara válasza oszika45 hozzászólására (») Jún 26, 2019 /
 
Egy géptipus és egy pár kép többet mondott volna mint egy 4,7µF 250V kondi beszerzése.A K az kiló.És mik a jelenségek?
(#) 13_Balu50 válasza dara hozzászólására (») Jún 26, 2019 / 1
 
Bocsi, de a K jel az türés rajta +-10% legalábbis én így tudom.
(#) dara válasza 13_Balu50 hozzászólására (») Jún 26, 2019 /
 
Gyártója válogatja.
(#) oszika45 hozzászólása Jún 27, 2019 /
 
Sziasztok. Segítséget szeretnék kérni. CL21 475K 250V kondenzátor tönkre ment az inverterembe. Hol tudom beszerezni? Illetve mit jelent 475K mi különbség a 475J között, Köszönöm! 4,75 mikro? Mit jelent a K-jelölés? J-jelölés? Illetve beszereléskor hogy tudom meg a polaritást? A panelon nem jelzi. Köszönöm.
(#) ferci válasza oszika45 hozzászólására (») Jún 27, 2019 / 1
 
Jó lesz az, amit láttál ( ha ugyanaz a forma nagyjából ). Persze 400 voltos jobb lenne.
Nincs polaritás, úgy tedd be, ahogy tetszik.
(#) Ge Lee válasza oszika45 hozzászólására (») Jún 27, 2019 / 1
 
A rajta lévő 475 jelölésből az első kettő maga az érték, a harmadik számjegy pedig a szorzó, ami azt takarja, hogy a 47pF érték után van még 5db nulla, azaz 4,7uF. A J és a K pedig a tűrést, azaz a névleges értéktől való %-os eltérést jelenti, a J5% a K pedig 10%-ot, tehát ennyit térhet el maximum.
A feszültségtűrést pedig vagy AC-ban vagy DC-ben adják meg, ez jelölve van rajta. Mivel nem elektrolit hanem fóliakondenzátor ezért nincs polaritása, csak egy vonal szokott lenni valamelyik oldalára festve, ami a (feltekert fóliacsík) kezdetét vagy a végét jelenti, meg nem mondom most hogy melyiket, ha jól emlékszem a kezdetét.
Attól függően hogy hova van beépítve (mennyire van igénybe véve), FKP vagy MKP gyártmányt érdemes keresni, az FKP az valódi fóliát takar, az MKP pedig fémezettet, ami azt jelenti, hogy a vezető fólia réteg a műanyag dielektrikumra van felgőzölve, értelem szerűen ez vékonyabb.
(#) Gafly válasza Ge Lee hozzászólására (») Jún 27, 2019 /
 
Idézet:
„csak egy vonal szokott lenni valamelyik oldalára festve, ami a (feltekert fóliacsík) kezdetét vagy a végét jelenti, meg nem mondom most hogy melyiket, ha jól emlékszem a kezdetét.”

Szerintem a "külső" tekerést, és azt illik a "hidegebb" oldalra (GND felé) tenni.
Tipikusan páratlan számú lapból csinálunk nem "tekert" kondenzátort, továbbiak ugyanúgy.
(#) oszika45 válasza ferci hozzászólására (») Jún 27, 2019 /
 
Köszönöm. 600-voltosat rendeltem remélem jó lesz?
(#) oszika45 válasza Ge Lee hozzászólására (») Jún 27, 2019 /
 
Köszi a segítséget.
(#) ferci válasza oszika45 hozzászólására (») Jún 27, 2019 /
 
Biztosan.
(#) Tompy hozzászólása Júl 5, 2019 /
 
Sziasztok. Segítségre lenne szükségem . Iec 974-1l inverteres Co , felrobbantak az igbt-k. 40N60NPFD van benne amit csak kínában találtam. De ez a kissebbik gond . A nagyobb hogy egy két ellenállás elpárolgott a panelról. R6 és R14 értéke nincs meg. Rajzot sehol sem találtam, de hátha valaki bele szaladt már vagy felismeri képről....
Következő: »»   87 / 114
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem