Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hegesztő inverter javítás
Lapozás: OK   86 / 114
(#) klenósanyi válasza Phile80 hozzászólására (») Máj 16, 2019 /
 
Köszönöm!
Vissza fogok olvasni. Idáig egy K30H603 IGBT és egy U1560 zárlat. A lágyindító ellenállás helyére valaki egy darab CO !! drótot forrasztott. Így doksi nélkül nekem eléggé nehézkes, de majd alakul valami. Ha nem sikerül éltre kelteni, még akkor is ki lehet dobni.
(#) doberman hozzászólása Máj 16, 2019 /
 
Szervusztok!
Rendeltem én rizsföldi DEKO DKA-200G inverteres hegesztő szerkezetet. Megérkezett, de sajna nem úgy működik ahogy elvárható lenne... ( áramszabályozás nem működik, fix 22A -t jelez, szikrát ad, gyújt de nagyon gyengén. ) Egyenlőre még megy a levelezgetés az eladóval, de már most sejtem, hogy nem fogja kicserélni legfeljebb visszatérít a vételárból. Azután érdeklődnék, hogy egyenlőre eme kevés infó alapján "megjósolható-e", hogy javítható vagy ívesen eldobandó?
(egy kis bütyköléstől nem ijedek meg, rádióamatőrködöm - a forrasztópáka és a multiméter a jó barátom)
(#) jimmi12 válasza doberman hozzászólására (») Máj 16, 2019 /
 
Szia,

Nekem valami hasonló gépem van, megvételkor hasonló tünetet mutatott, de nem volt gondja. A kijelző panel egy szalagkábeles csatlakozón keresztül csatlakozik a főpanelhez, az enyémnél "kontaktos" volt a csatlakozás (nem volt rendesen rádugva a csatlakozó). Ezt megigazítottam, utána már nem volt gond vele.
(#) Gafly válasza klenósanyi hozzászólására (») Máj 16, 2019 /
 
Ha beleuntál akkor ne dobd ki, hanem tedd fel az "Ingyen vihető"-be.
Tudom, nem ilyen segítségre számítottál.

A jobb szélén a nagy zöld ellenállás miért "csíkos"?
A hozzászólás módosítva: Máj 16, 2019
(#) granpa válasza Gafly hozzászólására (») Máj 16, 2019 /
 
Mert drótbul van.
(#) klenósanyi válasza Gafly hozzászólására (») Máj 17, 2019 /
 
Nem szó szerint gondoltam a kidobást, nagy újrahasznosító vagyok, lehet készülne belőle mákdaráló.
A csíkot granpa megválaszolta.
(#) doberman válasza jimmi12 hozzászólására (») Máj 17, 2019 /
 
Hát nem bírtam kivárni kici kínai válaszát, szétszedtem. A mellékelt fényképen jól látszik a csatlakozó aljzat trehány beforrasztása - ebből adódóan a beledugott csatlakozó sem érintkezett. Széthúz, aljzat panelig rátol a tüskesorra, csati vissza, próba - tökéletes működés.
Néhány mérési adat:
kapocsfeszültség: 80 volt.
lakatfogóval mérve, kb 120-140 Amperig hozza az ampereket, felette rohamosan fogy.
150-nél 145A
200-nál 176A valahol itt a vége...
viszont ami tetszett, hogy 3,2-es bázikus elektródával folyamatos varrat -2 szögvas összeillesztése- 3 elektróda után sem kapcsolt le a hővédelem, a levegő kiömlő nyíláson a környezeti 16-18 fokos levegő jött ki. Nyilván a nyári melegben ez érdekesebb lesz.
Első benyomásom szerint remek hobby gép lesz a ház körül...
(#) jannus hozzászólása Máj 18, 2019 /
 
Sziasztok!

Ismerösömnek van egy Dedra inverteres hegesztő IGBT 145 A MMA (DESi155BT) gépe.
Azt mondja hogy bekapcsol, működik, de amikor hegeszteni kellene, akkor éppen csak szikrázik nincs iv csak egy leheletnyi.
Mi lehet a baj?
Ilyen készülékkel még nem volt dolgom.

ELőre is köszönöm a segítségeteket.

Üdv, János.
(#) dara válasza jannus hozzászólására (») Máj 18, 2019 /
 
Ennyi infótol azt mondhatjuk hogy rossz.Bele néztél?Ezek egy kapta fa.Először a potinál keresném a hibát.
(#) Chipmunk1960 válasza Phile80 hozzászólására (») Máj 18, 2019 /
 
Itt 63 A a betáp, nem esne tértdre, ha bekapcsolom. Otthon, Európa közepén, a 32 A -rt könyörögni kellett. Ja, ez csak egy kis sziget...
(#) jannus válasza dara hozzászólására (») Máj 18, 2019 /
 
Szia, még nincs nálam a hegesztő elvileg nemsokára megérkezik vele a barátom aztán belenézek.
(#) jannus hozzászólása Máj 18, 2019 /
 
Na itt a hegesztő.
Valóban olyan mintha csillagszoróval akarnál hegeszteni.
A poti egy RV28S azaz ez: http://www.nbheye.com/pd.jsp?id=51#_pp=2_355
100ohm-5Mohm elvileg az ellenállása.
(#) dara válasza jannus hozzászólására (») Máj 18, 2019 /
 
Na ez érdekes,én még gépben nem láttam5Mohmos potit.Ált 1-10K szokott lenni.A gépről képeket.
(#) 13_Balu50 válasza jannus hozzászólására (») Máj 19, 2019 /
 
A B103 jelölés a potin az egy 10K-ohmos logaritmikus ( vagyis nem lineáris) potmétert jelent. Ha ettől nagyobb értéket mérsz feltehetően hibás.
Azonban a kinaiaknál ez pont lineárist jelenthet. Méréssel eldöntheted, hogy lineáris vagy logaritmikus.
A hozzászólás módosítva: Máj 19, 2019
(#) Chipmunk1960 válasza 13_Balu50 hozzászólására (») Máj 19, 2019 /
 
Az utóbbi időben nekem is feltünt, hogy össze-vissza használják a "B" jelölést, mintha fiatalok /tervezök/ nem tudnák eredeti jelentését. Elméletileg csak hangtechnikában használatos. Digitális PWM technikában nincsen értelme.
(#) jannus hozzászólása Máj 19, 2019 /
 
Megmértem a potit. Mindkét állásban 10K amit mérek felesben 5.6 illetve 5.8at.
Megnéztem a két kábel sarut is mert volt már olyan hogy az szakadt el de az is jó.
Ellenben még mindig csak szikrázik
(#) latyakosa válasza jannus hozzászólására (») Máj 19, 2019 /
 
Üresjáratban mennyi a kimenő feszültség a szekunder oldalon ?
Megnézheted azt is, hogy kikapcsolt készüléknél labortápról megtáplálva vezérlést (vagy leválasztóról hajtva berendezést), a poti jelére változik-e a az IGBT meghajtóin.
(#) erbe hozzászólása Máj 22, 2019 /
 
Csupán érdekességként.:
Néhány hete kimúlt a kis inverterem. Már nem is emlékszek rá, mikor vettem. Pontos adatot nem találtam az elektronikai alkatrészek 2000 utáni dátumjelöléséről. de talán nem tévedek, ha "612" "627" "0651" a szokás szerinti év+hét számozást követik. Az biztos, nem mai csirke. Szekunder dióda zárlatos, megrendeltem de még nem forrasztottam ki. STTH2003.
Domtool Welder inverter 2.5. Made in Franciska. Európában szerelhették össze, mert kínai nem vetemedne arra, hogy lengyel relét rak bele. Bár a ventillátora kínai. A hűtőbordán filccel 84,6 A, biztos ennyit mértek rajta. Az nem tetszik, hogy mindezt 3 db 20 A-es dióda viszi. Volt időszak, mikor elég sokat hegesztettem vele folyamatosan is és nálam majdnem mindig max-on van a potméter. Mikor tönkrement, nem is ment sokat.
Hirtelen pálcával kellett hegesztenem, elővettem a TIG 250-es AWI-t és a munkakábel helyére illesztettem egy fogós kábelt, a vezérlő dugaszba meg tettem egy külső kapcsolót. Biztos van belőle pálcásra bővített változat is, mert ezen is rajtamaradt a "Stick" feliratú kapcsoló, de semmit nem változtat. Illetve talán az üresjárati feszültséget, de nem mértem. Kicsit figyelni kell, mert bevonaton keresztül is ívet fog, ha hozzáér valamihez, de sokkal finomabban muzsikál. mint a kicsi.
(#) jimmi12 hozzászólása Máj 23, 2019 /
 
Sziasztok, a G15N60-as IGBT helyett használható az IRG4PC30U?
(#) fater2000 hozzászólása Jún 3, 2019 /
 
Sziasztok, szep napot Mindenkinek!
Segitseget kernek! ... egy Weco Discovery 150 TP Hegeszto inverterem van, ami a bekapcsolaskor par masodperc utan letilt... eges-porkolodes nem latszik sehol.... egy kis szurke korong alkatresze a nagy panelen felul a zold sorkapocs alatt, (talan tularam vagy feszultseg vedo) hirtelen erosen felmelegszik... Merre keresgeljek??? ...mi lehet a gond???
(#) FerencziJ válasza fater2000 hozzászólására (») Jún 3, 2019 /
 
Szia!

Akkor találkoztam ezzel, mikor a 24V 30A-es relé megszakadt, és minden áram ezen a "szürke kis korong"-on akart folyni. Relé behúz? IGBT-k nem zárlatosak? Ventilátor felpörög?

Üdv: fj
(#) fater2000 válasza FerencziJ hozzászólására (») Jún 3, 2019 /
 
nNem nagyon ismerem ezt a technologiat, eddig Hetra-val hegesztettem... aA bekapcsolaskor pici kattanas, par masodpercig vilagit a piros LedLED, majd letilt, ventillator nem mozdul...n_Nem tudom, hogy a FET-ek jok-e... (sSemmi egesnyom, szag nincs.)
A hozzászólás módosítva: Jún 4, 2019
Moderátor által szerkesztve
(#) FerencziJ válasza fater2000 hozzászólására (») Jún 3, 2019 /
 
Műszerrel kellene tovább vizsgálódni. Meg kellene nézni nem zárlatosak e az IGBT-k, és a nagy-áramú diódák.
(#) FerencziJ válasza fater2000 hozzászólására (») Jún 3, 2019 /
 
Nem feltétlen jár együtt szaggal, égésnyommal.
(#) fater2000 válasza FerencziJ hozzászólására (») Jún 3, 2019 /
 
kKoszi egyenlore, probalok rameretni.... mMajd folytatjuk,. sSzep estet!
A hozzászólás módosítva: Jún 4, 2019
Moderátor által szerkesztve
(#) vasskos hozzászólása Jún 8, 2019 /
 
Sziasztok! Inverteres hegesztőt földeletlen dugaljból lehet-e használni? Okozhat-e bármilyen problémát? Köszönettel.
(#) dara válasza vasskos hozzászólására (») Jún 8, 2019 /
 
Igen,és nem.
(#) Ge Lee válasza vasskos hozzászólására (») Jún 8, 2019 /
 
Ha egyszer földeletlen a dugalj, és hegeszteni kell, akkor muszáj lesz használni. A földelt dugaljra azért lenne szükség, mert egyrészt arra vezetné el a közös módusú szűrő a zavaráramot, másrészt ha valami nagy baj történne, és testzárlatos lenne a készülék, azaz a fázis rákerülne valahogy a fém burkolatra, akkor le tudná csapni a hálózati automatát, védővezető nélkül ez nem fog megtörténni, és akár agyoncsaphatja a delikvenst ha hozzáér.
Ha ez megnyugtat, nálunk sincs az egész házban védővezető kiépítve mert régi a ház, ennek ellenére van vagy 4 inverter is a házban alkalmanként használva.
(#) vasskos válasza Ge Lee hozzászólására (») Jún 8, 2019 /
 
Köszönöm a gyors segítséget, sajnos a garázsban amit bérlek nincs behúzva védővezető. Azt tudom, hogy milyen gyakorlati következménye van ennek, csak nem tudtam, hogy ezen gépek működéséhez feltétel-e a védővezető.

A téma kapcsán szeretném még megkérdezni, hogy tapasztalatok alapján, 1.6-os elektródával ~90A teljesítményen ponthegesztéshez elégséges lehet-e egy 10A lassú kioldású kismegszakító?
A hozzászólás módosítva: Jún 8, 2019
Következő: »»   86 / 114
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem