Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Műhelyünk felszerelése, szerszámai
Téma, a műhelyünkben előforduló készülékek, anyagok, szerszámok, eszközök bemutatására, kitárgyalására.
Lapozás: OK   135 / 195
(#) Kovidivi válasza uniman hozzászólására (») Máj 30, 2019 / 1
 
Ez úgy működik, hogy 100 emberből 10 elfelejtkezik arról, hogy nem jött meg a termék,
vagy csak simán lusta a pénzét visszakérni, vagy kicsúszik a reklamációs időből. Tiszta nyereség az eladónak, és csak levelezgetni kell kicsit, meg a pénzt visszaadni.
(#) freddyke hozzászólása Jún 10, 2019 /
 
A GSR (erről lenne szó, anyaga HSS) menetfúrók megbízhatóságáról tudtok valamit? Német gyártó és nem lepődnék meg, ha távolkeleti gyártás lenne. Megvehető vagy esetleg alternatív javaslatotok lenne?

Ezzel a fajta befogószerszámmal nincsenek jó tapasztalataim. Nem túl stabilan áll benne a befogott szerszám. A T-típusú befogószerszámokat sem dícsérik agyon. Jobb alternatívát tudnátok esetleg?
(#) bbalazs_ válasza freddyke hozzászólására (») Jún 10, 2019 /
 
Oszlopos fúró, esetleg eszterga szegnyereg, ha olyan a munkadarab.
(#) Johnycorp válasza Firefighter1 hozzászólására (») Jún 10, 2019 /
 
Üdv.

Örülj, hogy ha visszakapod a pénzed, ahogy már uniman is írta.
Ilyen százalékkal rendelkező eladótól nem szabad venni semmit.

nekem tetszettek a negatív visszajelzések közötti pozitívak is, pont ennél a terméknél. Tuti, hogy a barátai "vásárolnak" és adnak pozitív visszajelzést...
(#) freddyke válasza bbalazs_ hozzászólására (») Jún 10, 2019 /
 
Idézet:
„Oszlopos fúró, esetleg eszterga szegnyereg, ha olyan a munkadarab.”
Ezek nem állnak rendelkezésre. Kéziszerszámokban gondolkodom.
(#) erbe válasza freddyke hozzászólására (») Jún 10, 2019 /
 

Bezzeg amit Ip. tan. koromban első félévben kireszelgettünk, abban megbízhattál volna.
(#) bbalazs_ válasza freddyke hozzászólására (») Jún 11, 2019 /
 
Nem véletlenül használják ezt a két típust. Ha nincs segítség, akkor a mindkét irányból történő merőlegesség a lényeg úgyis, az meg a kezedben/szemedben van. Ha ez nincs meg, a legprofibb kéziszerszám is szakócává változik.
(#) freddyke válasza bbalazs_ hozzászólására (») Jún 11, 2019 /
 
Rendben van, hogy az általad leírt módon lehet geometriailag tökéletes menetet fúrni és egy esetleges kézi fúrásnál be kell vállalni a hátrányokat. De nem egészen ennek a tisztázása volt a célom a kérdéssel. Jelenleg egy sérült meneten való áttekerésre kellenének a szerszámok, hogy kiszedje a sorját és be lehessen tekerni egy csavart (látszatmegoldás, de lényegtelen a kérdés szempontjából). Erre tökéletesen megfelel bármilyen (esetlegesen gyenge minőségű) szerszám (is). De ha már egyszer pénzt fektetek bele, jó lenne, ha később másra is alkalmas lenne. A GSR (HSS) menetfúró megbízhatósága (tartósság, kopásállóság, stb) és a befogó nyél kiválasztása (a befogott szerszámot mennyire biztosan tartja, stb) lett volna a kérdés.
(#) sector99 válasza freddyke hozzászólására (») Jún 11, 2019 /
 
A BGS cég jó minőségű - törésgaranciás - szerszámokat gyárt, esetleg keress rá...
(#) freddyke válasza sector99 hozzászólására (») Jún 11, 2019 /
 
A fent is linkelt befogó szerszám BGS. Az amazon.de-n talált BGS menetfúró szettre többen azt írják "puha, mint a vaj", "ócskavas", stb (lásd itt képekkel). Ezért kérdeztem a GSR-t.
(#) senki hozzászólása Jún 13, 2019 /
 
Nagy kutakodás után rátaláltam fater zöld színű, régi miniplex kézi fúrójára, ami nagyon hasznos lenne, de (egyelőre) nincs fúrófejem hozzá.

Tudja valaki hol lehet belevalót szerezni, vagy egyáltalán, hogy mi jó bele? Csak nyákot és kis méretű műanyag dolgokat szeretnék fúrkálni vele amúgy csavaros rögzitési célból. Gondolom erre jó lesz.

Ha valaki tudja milyen táp kell hozzá azt is meg köszönném, de arra szerintem rájövünk mi is.

Szóval inkább a fúrószár beszerzése vagy pótlása/helyettesítése volna a lényeg!

Le tudom fényképezni ha kell!
(#) pipi válasza senki hozzászólására (») Jún 13, 2019 /
 
Akkor fúrófej, vagy fúrószár? Mit értesz fúrószár alatt?
Kiindulásnak:
Bővebben: Link
Bővebben: Link
de alaposan nézd meg milyen menettel kell
(#) joci válasza senki hozzászólására (») Jún 13, 2019 /
 
Szia! Nekem is van (vagy csak volt) ilyen kis marokfúróm. Ehhez 3 db patront adtak, amit a hegyébe kellett fogatni a hozzáadott két kis villáskulccsal. A specifikált feszültséget nem tudom, de én 12Volttal használtam.
(#) hg6dab válasza senki hozzászólására (») Jún 13, 2019 /
 
Itt is találhatsz megoldást: Fúrófej készlet
(#) senki válasza pipi hozzászólására (») Jún 17, 2019 /
 
Nem fúrógej, csak fúrószár! Hülyeséget mondtam... Maga az a fém, ami fúr és a fejbe tehető.

De amiről beszélek az nagyon kis miniplex fúró. Inkább lefényképezem majd ha hazaérek... Szerintem a régi időkben elterjedt volt ez a kis zöld fúrócska...
(#) mrex hozzászólása Jún 17, 2019 /
 
Csigafúró, vagy fúrószerszám ez a hivatalos neve.
A googléba beírod 0,8mm es csigafúró és már jönnek is a találatok.
A hozzászólás módosítva: Jún 17, 2019
(#) sector99 válasza mrex hozzászólására (») Jún 17, 2019 /
 
Nem fúrószár inkább a fúrószerszám helyett ?...
(#) yulo5310 válasza mrex hozzászólására (») Jún 17, 2019 /
 
A fúrószerszám komplett fúrógépet-fúróeszközt jelent!
(#) jani1987 hozzászólása Jún 17, 2019 /
 
Miylen fúrószárak vannak 1mm alatt? A gázos műhelybe eldugult az őrláng és talán 0.35-ös furat van rajta. Nem én mondtam hanem tanárom.
(#) Johnycorp válasza jani1987 hozzászólására (») Jún 17, 2019 /
 
Például ebben a készletben van, akár 0.3 mm-es is: Bővebben: Link
(#) Medve hozzászólása Jún 17, 2019 /
 
Van a szerszámgép, például az állványos fúrógép, abba fogjuk a szerszámot, a csigafúrót. Szerszámgép például az eszterga is, abba fogjuk a szerszámot, az esztergakést. A satu és a tokmány, a késtartó pedig a (szerszám ill. munkadarab befogó) készülék. "Bízz bennem, mérnök vagyok"
(#) sector99 válasza jani1987 hozzászólására (») Jún 17, 2019 /
 
Létezik, de szinte száz százalék, hogy beletörne. Sokkal egyszerűbb vékony dróttal, megköszörült varrótűvel - gombostűvel kitisztítani. Vagy egy olyan boltban venni egy másik fúvókát, ahol ilyen gázos készülékeket (tűzhely, boyler stb.) árulnak. Egyébként nem szokott a fúvóka teljes hosszban eltömődni, csak pár tized mm.
(#) Medve válasza jani1987 hozzászólására (») Jún 17, 2019 /
 
vVan olyan csigafúró, de én azt egy bowdenhuzallal tisztítottam ki. Nem a sodrattal, hanem egy szállal
A hozzászólás módosítva: Jún 18, 2019
Moderátor által szerkesztve
(#) jani1987 válasza Medve hozzászólására (») Jún 17, 2019 /
 
Ez is egy megoldás. Ki is próbálom. Köszi srácok.
(#) erbe válasza jani1987 hozzászólására (») Jún 17, 2019 /
 
Lehet kapni hozzá ilyent:
(#) senki hozzászólása Jún 18, 2019 /
 
Lefényképeztem milyen eszközről van szó. A szöveg az oldalán: "Miniplex de triplex" és látom, hogy "6 a 16 volts sur 15 v 14 500 tr/ mn 20w conforme a directive 76/889 CEE Made in France" ez utóbbi már alig látszik és csak miután lekapargattam a koszt a szövegről (nem volt túl koszos, de a volt értékek pl nem voltak olvashatók előtte, mert kicsi a betű)

Itt látom írtak előttem 1mm-es meg kisebb fúrószárakat. Tök mindegy a típus és csak a méret a lényeg, vagy a típus is számít?

A képen két másik eszközt is fotóztam, ami mellette volt. Az egyi kézi manuális fúró talán és a másik ilyen horgas kis eszköz, talán utóbbi csak "mini piszkavas" forrasztáskor?
(#) ozpecs válasza senki hozzászólására (») Jún 18, 2019 / 1
 
Igen ez a klasszikus kis triplex miniplex furó, kapható hozzá patronkészészlet és akkor gyakorlatilag mindenfajta kis furási csiszolási munkához használható, én max 12 V-al járattam, ugyan akkor kicsit kisebb a fordulatszám, de a nagyobb ritkán kell, és kicsit kisebb a teljesítmény is nyilván 14 fölé nem jó rendszeresen menni, csökken az élettartama. Azért 2-3 mm-s furóval ne akarj sokat furni vagy csak óvatosan arra jobb a hasonló kategóriából a 4-6 ezresért kapható kis multicsiszoló stb néven kapható, annak azért nagyob a teljesítménye. Amire az kiváló esetleg nyákok kézzel furása (ilyenkor természetesen nem szabad törékeny furót használni ) kisebb köszörülések elmaradt furatok, jelölések, kis furattágítás stb.
A két kis szerszám eredetileg talán fogorvosi eszköz (ha rozsdamentes) és akkor jól használható pl kiforrasztáskor (nem ragad hozzá az ón ) .
A hozzászólás módosítva: Jún 18, 2019
(#) senki válasza ozpecs hozzászólására (») Jún 18, 2019 /
 
Most van benne egy patron még (nem tudom megmondani milyen, honnan tudhatom meg?) és a legnagyobb bajom az, hogy fúrószáram nincs hozzá. Honnan lehet ilyeneket venni?

Írod, hogy kapható hozzá patronkészlet. Le tudnád írni hol kapható? Ha nem túl drága, akkor egyrészt nem árthat szerintem venni egy készletet is, másrészt pedig ahol ilyen kapható ott valószínűeg fúrószár is van bele.

De egyébként ha jól értem azt mondod, hogy a nyákfúróval ne akarjak rögzítéshez való lukat fúrni, csak mondjuk alkatrész beültetéshez való lukat (ekkor is érdekel honnan szerezhető be alkatrész). De egyébként nem tömeggyártani akarok, csak egy kis prototípust építgetek, így gondoltam azért a műanyag dobozokat, meg ilyesmi azért ez is átviszi, ha teszek bele egy szárat...

A rögzítéshez való luk kifúrásához ilyesmire gondolsz (ha esetleg tömeggyártani kellene a lukakat később)?

https://www.emag.hu/asist-multifunkcios-szerszam-135w-32000-ford-pe...0LBBM/
A hozzászólás módosítva: Jún 18, 2019
(#) vision61 válasza Johnycorp hozzászólására (») Jún 18, 2019 /
 
Ezek a legkisebb oldalirányú erő hatására rögtön eltörnek, ilyen célra használhatatlan.
(#) ozpecs válasza senki hozzászólására (») Jún 18, 2019 / 1
 
Fúrószár, és patronkészlet is kapható akár a hestore-ban is, (egy egy patron tól-ig tud befogni, pl 0,1-tól 0,4 ig és így tovább) éa igen a mellékelt linken levő nagyobb teljesítményü, nagyobb (de max 3-4mm.es) lyukakhoz az jobb. Alktrészt is nagy választékban a fenti helyről is vehetsz, felső sorban ott a link.
Következő: »»   135 / 195
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem