Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Műhelyünk felszerelése, szerszámai
Téma, a műhelyünkben előforduló készülékek, anyagok, szerszámok, eszközök bemutatására, kitárgyalására.
Lapozás: OK   136 / 195
(#) senki válasza senki hozzászólására (») Jún 18, 2019 /
 
Hestore-on is van egy csomó fúrószár 0.3-tól 1mm-ig, gondolom 0.7-es, vagy 1mm-es lehetett eredetileg benne. Ezt így be tudom valószínűleg fogatni? Az ottani patronszettek közül van ami jó ehhez (mert látom, hogy azok is vannak):

https://www.hestore.hu/cat_203.html?pg=1
A hozzászólás módosítva: Jún 18, 2019
(#) vision61 válasza jani1987 hozzászólására (») Jún 18, 2019 /
 
Ehhez nem fúrószár kell, hanem pl. egy ilyen égőszár tisztító készlet.
Vagy van még olcsóbb megoldás, a kerékpár küllő. 10-15 mm hosszan meg lehet köszörülni, kúposan, szinte tűhegyesre. Finoman, érzéssel ki lehet vele tisztítani még a mélyen lévő gáztűzhehy fúvókákat is, anélkül, hogy megnövelnéd az eredeti átmérőt. DE vannak olyan gázkészülékek, amiknél az őrláng fúvókája egy üveg vagy kerámia lapka, ezek könnyen kicsorbulnak!
(#) KTobi válasza vision61 hozzászólására (») Jún 18, 2019 /
 
Porlasztó tisztításhoz ami bevált az a fogpiszkáló. Lerakodást eltolta, de a réz fúvókát nem bántotta.
(#) Lucifer hozzászólása Júl 22, 2019 /
 
Ahoy!

Van egy Kress (hexe 115 talán) rezgőcsiszolóm amiről a a tépőzár elvásott.
Próbálkozott már valaki ezt költséghatékonyan (<5K HUF) pótolni?
Ebayen nézelődtem vannak ilyenek (amit gondolom át tudok alakítani):
https://www.ebay.co.uk/itm/Sponge-Interface-Pad-6-150mm-12mm-70-Hol...8XW9EQ

Mennyire lehet ezekhez bízni?
(#) yulo5310 válasza Lucifer hozzászólására (») Júl 22, 2019 /
 
Hali! Nekem is ilyen gondjaim voltak,de aztán vérnyomás méréskor jött a nagy ötlet,hoppá,van egy halom javításból itt hagyott lyukas tépőzáras 'mandzsetta'.Lefejtettem az anyagáról,összeválogattam őket,és ráragasztottam a csiszolóra,körbe levágtam a felesleget,és azóta a régi.
(#) Lucifer válasza yulo5310 hozzászólására (») Júl 22, 2019 /
 
Mivel ragasztottad fel? Vagy csak én aggódom túl?
(#) yulo5310 válasza Lucifer hozzászólására (») Júl 22, 2019 /
 
Palmatex,szőnyegpadló ragasztó,fakorongra folyékony fa ragasztó,majd 6 mm-es tűzőgéppel a szélein körbe letűztem.
(#) jethro válasza Lucifer hozzászólására (») Júl 23, 2019 /
 
Szia.Cipőkellék boltban lehet méterben kapni.
(#) velegiistvan hozzászólása Júl 27, 2019 /
 
Sziasztok!

Van egy Makita 6313d csavarbehajtóm. Normális, hogy 2-es fokozatban a legnagyobb, még leracsnizó állásba állítva a nyomatékszabályzót, a motor nem tud akkora erőt kifejteni, hogy megforgassa a tengelyt? 1-es fokozatban tökéletesen leracsnizik a legnagyobb nyomatékra állítva. Úgy tudom, a nyomatékszabályzó kikapcsolása a fúráshoz lett tervezve, amiből arra következtetek, hogy 2-esben is kellene, hogy szerepe legyen. 1-es fokozatban nyilván az áttétel miatt nagyobb az erőátvitel, de kicsit furcsa, hogy 2-es fokozatban kézzel le tudom fogni a tengelyt, akár kikapcsolt, akár a legnagyobb "még leracsnizó" állásba tekerem a nyomatékszabályzó gyűrűt.

Elvileg 60 Nm a nyomatéka ennek a gépnek. Gyanakodjak motorhibára, vagy ez ennyit tud? A keféket most cseréltem. A fordulata megvan a motornak, és az elektromos fék is működik.
Az akku rendben van, a másik, 6270d típusú gépemben használom.
A válaszokat előre is köszönöm.
(#) Bakman válasza velegiistvan hozzászólására (») Júl 27, 2019 /
 
Gyengélkedő akkunál és/vagy szoruló mechanikánál csinálja ezt. Az előbbi a valószínűbb. A motor nagyobb áramot kérne, mint amekkorát az akku szolgáltatni tud.

A másik gépben más típusú motor van, ahhoz még jó az akku.
(#) nagym6 válasza velegiistvan hozzászólására (») Júl 27, 2019 /
 
Makita DF330D új korában sem tudta maximális nyomaték (még leracsnizó) állásban forgatni a motort. Két akku van, egyikkel sem. Azt érzem, hogy elektronika is lekapcsolja a motort. Ez más típus, csak azért írom, hogy ezek szerint van ilyen.
(#) velegiistvan válasza nagym6 hozzászólására (») Júl 27, 2019 /
 
Nekem a másik gépem ilyen, leracsnizik 2-es fokozatban is a legnagyobb álláson. Szerintem a tiédnek akku baja van, ha nekem már merül az aksi, és nagy terhelést kap a gép, lekapcsol azonnal. Most fúrtam vele, simán leadja a nyomatékot 2-esben is.
(#) velegiistvan válasza Bakman hozzászólására (») Júl 27, 2019 /
 
Forgórész hiba nem lehet? Nagyon hamar felmelegszenek a külső kefefedelek, kb. 3 6-os dűbelt hajtottam ma be vele puhafába, és a 4. csavarnál már jó melegek voltak. A keféket kiszedve simán forog a mechanika, nincs szorulás.
(#) nedudgi hozzászólása Júl 30, 2019 /
 
Sziasztok!
Fiam szeretne egy hegsztőapparátot a nyaralóba, küldött is egy linket:Bort BSI-170H 22e Ft.
Ahogy nézegette, megszólalt a vészcsengő, a megadott céginfóra mutató domain eladó.
Találtam egy hasonlónak tűnő készüléket, Güde GE 145 W/A 20e Ft.
A kis súly/térfogat nagyon számít, cserébe szerintem nem kell komolyabb feladatokat elvégeznie, néhány szögvas és 10x10 vasrúd összekötése a jelenlegi cél. Semmi ismerettel nem rendelkezem, (a gyerek 15 éve, a főiskolán csinált egy 10cm-es varratot,) így a segítségetekre szorulok, mert a gugli inkább az eladóknak segítene.
(#) Ge Lee válasza nedudgi hozzászólására (») Júl 30, 2019 / 2
 
Ha nem riaszt el némi építés akkor keresd meg privátban Phile80 fórumtársat, ennyiért bőven ad inverter belsőt, ami köré csak egy lemezdobozt kell hajlítani, meg megvenni a csatlakozókat, kapcsolót, elektródafogót, testcsipeszt és a munkakábelt.
A kis súly és térfogat annál valóban érvényesül, amit linkeltél azoknál kicsit sem, lévén ott van benne a "combos" trafó. A combost azért tettem idézőjelbe, mert ezek mára már a vicc kategória, kb. a szekunder huzal olyan átmérőjű rajtuk mint amilyen valamikor a primer volt.
(#) vision61 válasza nedudgi hozzászólására (») Júl 30, 2019 / 2
 
Szia!
Idézet:
„Találtam egy hasonlónak tűnő készüléket, Güde GE 145 W/A 20e Ft.”

Ez az utóbbi hagyományos hegesztő transzformátor, jóval nagyobb, és nehezebb mint az inverteresek. És sajnos nagyon alulméretezettek, rövid idő alatt túlmelegszik, lekapcsol a hővédelem.
(#) nagym6 válasza nedudgi hozzászólására (») Júl 30, 2019 / 1
 
Megerősítem előttem szólókat, ezekben a parányi trafóval nehéz ívet fogni ragadás nélkül max. áram beállításban is. Kisebb beállított áramnál pedig majdnem lehetetlen, mert a kis trafó miatt ívfogáskor a feszültség drasztikusan leesik, és odaragad a pálca. Nekem hasonló trafós van, csak inverterest vennék. Ismerősömnek 26e. Ft.-os inverteres noname van, ég és föld a kettő között a különbség. Általában ezek az alsó árkategóriások trafós, és noname inverteres nem tudják a megadott max. áramot, vagy csak fél percig.
(#) Alkotó válasza nedudgi hozzászólására (») Júl 30, 2019 / 1
 
Én ilyet vettem. Minden szempontból nagyon elégedett vagyok vele. Ajánlani tudom.
(#) nedudgi hozzászólása Júl 30, 2019 /
 
Köszönöm a számomra rendkívül hasznos hozzászólásokat. A célpaletta teljesen átalakult, amúgy én is inkább magyar terméket vettem volna.
Már csak kettő maradt a listán, a Hetra Mini és a Hetra 100. Valamit nem veszek észre, de a Mini picit nagyobb teljesítményűnek tűnik. Tévedek, és van valami hátránya a 100-assal szemben?
(#) nedudgi válasza Alkotó hozzászólására (») Júl 30, 2019 /
 
Neked külön köszönöm a segítséget. A Hetra 180-hoz mellékelnek egy pajzsot, az mennyre használható? Esetleg rögtön vegyek egy automata pajzsot?
(#) Alkotó válasza nedudgi hozzászólására (») Júl 30, 2019 / 1
 
Nem tudom, nem használtam amit ők adtak. Nekem van egy régi "balkezes" pajzsom, azzal elvagyok. De már volt a fejemen olyan pajzs, amin át lehet látni, de az ív hatására elsötétedik. Ennek azonban az ára vetekszik a gép árával. Alkalmi olvasztgatáshoz nem gondolnám reális választásnak (ez a pajzs eléggé zárt, és rohadtul meleg van benne már néhány perc után).
Egyenlőre vegyél gépet, és olvassz le néhány doboz elektródát, aztán a tapasztalatok alapján érdemes további lépéseket tenni.
A környezetemben vannak nagyon jó hegesztő eszközöket birtokló emberek, akik egyáltalán nem tudnak hegeszteni. És van a másik véglet is, aki bármivel képes normális varratot csinálni.
A hegesztés olyan terület, amit elég nehéz megtanulni. A gyakorlat lehet az igazi mester, és a türelem lehet a tandíj hozzá. Illetve szükséges egy bizonyos szintű készség is, mert annak hiányában nagyon rögös a célhoz vezető út.
(#) Ge Lee válasza nedudgi hozzászólására (») Júl 30, 2019 / 1
 
Ehhez felesleges az automata pajzs, a Co-hoz kell inkább, mert annál szinte muszáj hogy az ember mindkét keze szabad legyen közben, hogy a másikkal meg tudja a végénél fogni, vezetni, támasztani.
Kínai automata fejpajzsok vannak már 6-7000Ft körül, de azokat meg kell vásárlás előtt nézni mert van közte nagyon gagyi, lassú feléledési idővel stb.
(#) bbalazs_ válasza nedudgi hozzászólására (») Júl 30, 2019 / 1
 
Mint olyan, aki szintén átment a fázisokon, javaslom, vegyél
- bőr védőkesztyűt, 2db, jobb-bal
- drótkefe
- sarokcsiszoló (ha nincs)
- reve-verő kalapács (ilyet lehet első projectként hegeszteni is)
- mágneses derékszög
Sok-sok leszorító...meg egy jó asztal.
A pajzs ízlés kérdése, rövid hegesztésekhez jó a kínai automata szemüveg.
Amit hozzájuk tartozékként adnak (pajzs és kalapács/drótkefe kombó) az használhatatlan.
(#) Gafly válasza bbalazs_ hozzászólására (») Júl 30, 2019 /
 
Idézet:
„A pajzs ízlés kérdése”

Hány szeme van az embernek?
1
Most még...
(#) qvasz2 válasza Gafly hozzászólására (») Júl 30, 2019 /
 
Nekem 2
(#) vision61 válasza Ge Lee hozzászólására (») Júl 30, 2019 1 /
 
Idézet:
„mert annál szinte muszáj hogy az ember mindkét keze szabad legyen közben, hogy a másikkal meg tudja a végénél fogni, vezetni, támasztani.”

Ez most komoly? Ilyet még senkitől nem hallottam, ez volt az évszázad vicce.
30+ éve hegesztek, de nem értem miért kéne két kézzel fogni a CO fogót?
(#) yulo5310 válasza vision61 hozzászólására (») Júl 30, 2019 /
 
Plazmát akart írni,az kétkezes!
(#) Phile80 válasza vision61 hozzászólására (») Júl 30, 2019 / 1
 
Márpedig ha igényes vagy a varrat kinézetére akkor két kézzel kell fogni. Elég sok hegesztéstechnikai kiállításon megfordultam külföldön, ahol a legjobb hegesztők mutatták be a gépeket és kivétel nélkül mindegyik két kézzel fogja a pisztolyt. De azok varratok úgy néztek ki mintha gép csinálta volna. Egy kézzel lehetetlen olyan precízen tartani.
Pontosan így.
(#) vision61 válasza Phile80 hozzászólására (») Júl 30, 2019 /
 
Ismerős a szitu. DE.
Szerinted egy ilyen kiállításra kiket küldenek? Nem azokat, akik napi szinten dolgoznak ezen a területen.
Nekem akkor esett le a tantusz, amikor érdeklődtem egy ilyen szakinál a "kiállításon" a vízsugaras vágás standon. A sokéves gyakorlat sokkal több, mint amit az iskolapadból, egyetemről hozott. Mondom ezt úgy, mint aki mindkét részről érintett.
(#) Ge Lee válasza vision61 hozzászólására (») Júl 30, 2019 /
 
Van az a mondás, hogy ha hallgattál volna bölcs maradtál volna.
Idézet:
„Ez most komoly?”
Bezony. Menj el külföldön valami komolyabb céghez, nézd meg hogyan hegesztenek a bácsik egész nap Co-val. Hát úgy, hogy a gázterelőnél támasztják a pisztolyt, mivel precíz vezetést egy kézzel fizikai képtelenség csinálni. De ha bemutatod nekem, akkor elmegyek és kezet csókolok neked. A pisztolyt a kábel súlyával együtt tartani sem egyszerű sokáig, nem hogy még mm pontosan vezetni.
Idézet:
„Ilyet még senkitől nem hallottam”
Ezen nem is csodálkozom.
Idézet:
„30+ éve hegesztek, de nem értem miért kéne két kézzel fogni a CO fogót?”
Na inkább ez az évszázad vicce...
Ha én 30 éve hegesztenék és ilyet leírnék, akkor elsírnám magam...
Keresek majd neked egy videót hogy hogyan is hegesztenek profin, úgy fél mm-es pontossággal, igen, jól olvasod, két kézzel.
Következő: »»   136 / 195
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem