Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Szúnyogriasztó készítése
Lapozás: OK   52 / 53
(#) csanyipal válasza Bakman hozzászólására (») Máj 9, 2018 /
 
Idézet:
„A hangszóró a két kollektorra van kapcsolva és a tranzisztorok kapcsolási frekvenciájával egyező frekvenciájú hangot ad ki, tulajdonképpen váltóáramot kap.”
Ha két darab NPN 300V 500mA 0,625W B>25 TO92 tranzisztort használok benne, akkor mekkora frekvencián ad hangot? Mellékeltem egy adatlapot is a tranzisztorhoz. Ebben meg van adva a tranzisztor kapcsolási frekvenciája?

MPSA42.pdf
    
(#) ferci válasza csanyipal hozzászólására (») Máj 9, 2018 /
 
Ebben az esetben ne a határfrekvenciájukat nézd, hanem azt a frekit, ami a bázisukra kerül.
Elkeveredtél kicsit.
(#) csanyipal válasza ferci hozzászólására (») Máj 9, 2018 /
 
Idézet:
„Ebben az esetben ne a határfrekvenciájukat nézd, hanem azt a frekit, ami a bázisukra kerül.”
Nos, akkor a bázisra kerülő frekvenciát hogyan számolhatom ki?
(#) ferci válasza csanyipal hozzászólására (») Máj 9, 2018 /
 
Miért akarod kiszámolni? Gondolom, van egy oszcillátorod, amivel ellenütemben hajtod a két tranzisztort. Ott kell csak számolnod esetleg, ahol a 20-30 kHz-et előállítod..
A hozzászólás módosítva: Máj 9, 2018
(#) csanyipal válasza ferci hozzászólására (») Máj 9, 2018 /
 
Idézet:
„Miért akarod kiszámolni?”
Csupán mert érdekel, hogy mekkora frekvenciával szól majd. Nincs oszcillátorom.
(#) Hp41C válasza csanyipal hozzászólására (») Máj 9, 2018 /
 
Az ebben a topikban fellelhető forrásban 20 .. 83 kHz közötti frekvenciákhoz lehet beállítási értékeket találni.
(#) csanyipal hozzászólása Jún 18, 2018 /
 
Addig is, amíg el nem készítem ezt az egyszerű szúnyogriasztót ( tudom, egyszerű, és már rég kész kellene, hogy legyen, de nincsenek meg a szerszámaim, eszközeim ), keresgéltem a világhálón, hogy vajon rádióhullámokkal elzavarható-e a szúnyog. Ezt találtam: Effects of low-powered RF sweep between 0.01-20 GHz on female Aedes...alysis
Hátha az RF módszer hatásosabb, mint az ultrahangos módszer?
(#) ferci válasza csanyipal hozzászólására (») Jún 18, 2018 /
 
Ha bedobozolod őket az egyik skicc szerint és elég a térerő, biztos megmelegednének.
Különben a mobil relék környékén "szőnyeg" lenne belőlük.
(#) vladcepes hozzászólása Jún 29, 2018 /
 
Sziasztok!
Lenne egy kérdésem szerintetek megoldható e,és hatásos lenne e.
Adott a képen látható elektromos szúnyogirtó,cserélhető lapkával.Lakásban nagyon hatásos,tehát hullanak a dögök rendesen. A kérdésem az lenne hogy ezt lehetne valahogyan üzemeltetni mondjuk pl egy-két db 18650-es akkuval? Tudom hogy a gyári 230V-os de nem e lehetne megcsinálni hordozható akkusra. Válaszokat köszönöm!

1.jpg

2.jpg
   
(#) proli007 válasza vladcepes hozzászólására (») Jún 29, 2018 /
 
Hello! Én ugyan még nem szedtem szét ilyesmit, de szerintem egy PTC fűtőbetét van benne. Ennek hőjére párolog a vegyszer (amiben én nem igazán bízok). De ez csak a feltételezésem.
Meg kell mérni a hőfokát, és áramfelvételét mikor működik és abból talán okosabb lehetsz, mennyi villanyra van szükség.
Továbbá azt is vedd figyelembe hogy szerintem ez zárt térbe való. Gondolom (az aksiról), hogy szabadban használnád. Ott nem biztos hogy elég hatékony lesz.
(#) Bakman válasza proli007 hozzászólására (») Jún 29, 2018 /
 
Egyszerű ellenállás van benne. Van itthon több változat is, 5-6 W fogyasztás van rájuk írva. Szabad térben reménytelen, sátorban jó lehet.
(#) vladcepes hozzászólása Júl 2, 2018 /
 
Köszönöm a válaszokat!
Gondoltam hogy szabadban nem olyan hatásos,(vagy egyáltalán nem),de így végig gondolván csinálok előtte egy próbát(persze mikor pont lesznek szúnyogok) kiviszem a teraszra hosszabbítóval hogy mire képes a szabadban. Nálam egy 25-30 nm-es nappaliban hullottak a dögök rendesen. Reggelre egy dolgod van összesöpörni őket. (hogy káros e az emberi szervezetre az elpárolgott vacak az passz).
Az az ezüst színű lapka gondolom annak a neve PTC fűtőbetét ? Van még benne egy hőbiztosíték? ,vagy ellenállás? nem tudom mi az most én is csak a fényképet tudom megnézni.
(#) proli007 válasza vladcepes hozzászólására (») Júl 2, 2018 / 5
 
Szerintem olyan lesz a hatás, mint amikor kiviszed a radiátort, hogy meleg legyen a teraszon..
(#) mark.budai válasza vladcepes hozzászólására (») Júl 2, 2018 /
 
Hali! Megmértem az enyémet, 20mA-t vett fel 230V-ról kb egy perc után, de 60mA-ról indult, így valószínűleg tényleg PTC lesz. Itt nagyjából megállt az áram, tovább már csak nagyon lassan csökkent. Ez így kb. 12k ohm-nak felel meg. Viszont neked a teljesítmény kell, ez 4,5W lesz. Neked kell eldönteni, hogy mennyi üzemidőt szeretnél, és a lapka mennyi ideig legyen elég. Lehet intenzívebben fűteni kisebb értékű ellenállásokkal (bár nem biztos, hogy megéri), vagy kevésbé, nagyobb ellenállásokkal. Én maradnék az eredetinél. Ezt úgyis csak sátorban lehet használni szvsz. Ha 18650 celláról akarod üzemeltetni, akkor leginkább 2db 1,8ohm 5w ellenállást kell sorba kötnöd, ha ezt a kettőt egymás mellé rakod, rá is lehet helyezni a lapkát. Én inkább 2db 18650-et használnék sorba kötve, ezekre ugyan úgy sorban 2db 5w-os ellenállás, csak 5,1 ohmos legyen darabja.
(#) vladcepes hozzászólása Júl 2, 2018 /
 
Ismételten köszönöm a válaszokat! Akkor lehet hogy az utóbbival próbálkozok!
(#) mark.budai válasza vladcepes hozzászólására (») Júl 2, 2018 / 1
 
Most mértem neked mégegyet, két óra után is 20mA maradt az áramfelvétel 230V-ról, úgyhogy használhatóak a fent leírt ellenállás értékek. Egyébként délután elírtam, bocsánat, a legvége nem 5,1 ohm, hanem 5,6 ohm akart lenni. Tehát két soros 18650 cellához két soros 5,6 ohm 5W ellenállás kell.
A hozzászólás módosítva: Júl 2, 2018
(#) vladcepes válasza mark.budai hozzászólására (») Júl 16, 2018 /
 
Köszönöm szépen!
Egyenlőre nem tudom tesztelni az eredetit a teraszon,mert most még a lakásba sincsenek
(#) Lanselott válasza mark.budai hozzászólására (») Jún 21, 2019 /
 
Üdv. Nem túl régen vagyok tag az oldalon és rengeteg minden van fenn.Az idén a Tisza árterületén különösen aktuális a szúnyogkérdés,igy most figyeltem fel erre a múlt évi bejegyzésre. Ha megkérnélek,sehitenél abban ha nagyobb telejsitményű akkura kötném,nem két 18650 esre,akkor mik lennének a megfelelő ellenállások ? A kishajó kabinjában szeretném használni normál 12V akkuról. Ha esetleg egy kézzel rajzolt kötési rajzot is mellékelnél,külön megköszönném,nehogy valamit a nagy buzgalmamban elszúrjak
(#) proli007 válasza Lanselott hozzászólására (») Jún 22, 2019 /
 
Hello! Itt Bakman azt írja, hogy 5-6W a fogyasztása a gyárinak. Ha pedig így van, én egy 12V5W -os glpkocsi jelzőizzót tennék bele. Tekintve hogy a sima izzó 95%-ban hőt ad le és még világítana is, hogy lásd hogy működik. Legfeljebb az izzó és a szúnyogirtó betét közé egy 2mm-es ALU lemezt tenni, hogy a hőelosztás megfelelő legyen.
(#) pucuka válasza Lanselott hozzászólására (») Jún 22, 2019 /
 
Itt nézz körül. Mi is rengeteget kempingeztünk, sátorral, és lakókocsiban is. Használtunk 12 V -os UV fénycsöves, 230 V -os UV izzós, és ezt a fajta kémiai riasztót. Ez utóbbi vált be leginkább, A mienk ugyan 230 V -os volt, (inverterről) de a proli007 megoldása tök jó, nem túl nagy munkával átalakíthatod e nem túl drága gyárit.
Viccesnek hangzik, de megesett, hogy a lakókocsi nyitott ablakánál betámolygott egy szúnyog, megfordult, és mint a nyíl, távozott. Szóval elég hatékonynak mutatkozott.
Mostanság a lakásban használjuk, éjjel semmi zümmögés nyitott ablaknál, bár zárt térbe ajánlják.
Próbáld ki mindenesetre, nem sokat vesztesz vele.
(#) Lanselott válasza proli007 hozzászólására (») Jún 23, 2019 /
 
Uhh,ennyire egyzserű lenne a dolog? A kérdés oka az volt,hogy láttam egy srác egy hajós oldalon árul átalakitottakat 12V ra,de azok 220V ról vannak átalakitva 12V ra.Ennyire egyszerű megoldásra nem is gondoltam,de átgondolva teljesen igazad van! Azok az izzók már filléres tételek....
(#) fang lee hozzászólása Jún 24, 2019 / 1
 
Elektromos szúnyogrisztó? felejtsétek el. Majd ha lesznek elektromos szunyogok. Én csináltam több félét is. Kivittem őket a tiszára kempingezéshez. **** se érnek. Talán az UV-s nagyfeszesnek lehet értelme mert az legalább megsüti öket.
A hozzászólás módosítva: Jún 25, 2019
Moderátor által szerkesztve
(#) kaqkk válasza fang lee hozzászólására (») Jún 24, 2019 /
 
Az uv-s nak sem sok értelme van mert a szúnyogok testhőre és széndioxid érzékelésre vannak "beállítva" A megsütős rész jó de az uv-t akár ki is lehet venni belőle (jó lesz nyáklevilágítónak) és inkább egy pici széndioxid tartályt kéne alá tenni egy mágnesszeleppel ami pár percenként "pöffent" egyet. Haveromnak volt egy ilyen szerkezete délután kitette az udvarra ,egy este ment azután két-három napig az egész utcában nem volt szúnyog .
(#) _BiG_ válasza kaqkk hozzászólására (») Jún 24, 2019 /
 
Elég, ha ecetet és szódabikarbónát tesz egy kis edénybe a nagyfesz készülék mellé-bele, ahogy jólesik, és megvan a széndioxid-forrás.
(#) kaqkk válasza _BiG_ hozzászólására (») Jún 24, 2019 /
 
Igen egy kis ideig , amíg leszalad a reakció (kb 5 perc)
A hozzászólás módosítva: Jún 24, 2019
(#) _BiG_ válasza kaqkk hozzászólására (») Jún 24, 2019 / 1
 
Az ecetet csepegtetősen kell adagolni, mint a karbidlámpában a vizet.
(#) kaqkk válasza _BiG_ hozzászólására (») Jún 24, 2019 /
 
Na előbb utóbb csak elkészül a "terv" csak azt nem tudjuk hogy az ecet szagát mennyire szeretik a vérszívók.
A hozzászólás módosítva: Jún 24, 2019
(#) _BiG_ válasza kaqkk hozzászólására (») Jún 25, 2019 /
 
Amelyik szereti (vagy náthás éppen), az odamegy és kampec, amelyik nem szereti, azt meg elriasztja és no szúnyog, no cry
A muslicákat is szépen fogja ritkítani, az tuti
(#) Inhouse válasza _BiG_ hozzászólására (») Jún 25, 2019 / 3
 
Ha már vicces megoldás...

szúnyog.jpg
    
(#) elektrorudi válasza kaqkk hozzászólására (») Jún 25, 2019 /
 
Erre is van megoldás. Az akvaristák használják CO2 fejlesztésre. Egy feltöltéssel hetekig működik.
Szerintem egyébként nem ilyen egyszerű a szúnyogriasztás. Az amerikai hadsereg milliókat költött a hatékony szúnyogrisztó kifejlesztésére, eddig kétes sikerrel.
Következő: »»   52 / 53
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem