Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Videomagnó problémák
Lapozás: OK   50 / 64
(#) CHZ válasza otthonpc20 hozzászólására (») Máj 3, 2019 /
 
Akkor O/C normaváltás nem lehet probléma, gondolom a vezeték is ok.
Hangfejről húzd le a csatit, ellenőrizd, hogy működiki-e a fejerősítő.
Kábelt végigkövetve megtalálod a hozzátartozó hangfrekis fokozatot, ezt méréssel, szkóppal végig lehet mérni.
(#) otthonpc20 válasza CHZ hozzászólására (») Máj 4, 2019 /
 
Köszönöm a választ! Több kábellel próbáltam ugyan az! Összekötöttem rf kábellel is ráhangoltam a tv-t úgy sincs hang. A hangfej ennél is a jobboldali ugye?Holnap próbálom tovább.
(#) CHZ válasza otthonpc20 hozzászólására (») Máj 4, 2019 /
 
Nyomógörgő előtt, CTL fejjel együtt található. (Vezeték egyszerűen kipróbálható, videóból kihúzva, megérinted, zúgást hallasz.)
A hozzászólás módosítva: Máj 4, 2019
(#) Mikulás74 hozzászólása Jún 12, 2019 /
 
Üdvözletem,

Valaki tudna abban segíteni, hogy mitől lehet nagyon hangos egy videofej?
Kb a filmet alig lehet tőle hallani.
Ha csak simán megforgatom a fejet kézzel, úgy teljesen hangtalan, nem hinném, hogy csapágy.
Amúgy tökéletes a kép.
Schneider 4 fejes VCR. 2002-es évjárat.
Köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Jún 12, 2019
(#) CHZ válasza Mikulás74 hozzászólására (») Jún 12, 2019 /
 
Szia!
Csapágya okozza, kicsit megbontva meg lehet kenni. Csak óvatosan, mert forgás közben felesleges kenőanyagot kiveri és a szalag felragad a fejdobra.
(#) attila1 hozzászólása Jún 16, 2019 /
 
Sziasztok!! Samsung SV-30K típusú videómagnó nem ad ki képet sem scarton,sem rf kimeneten. Még a tesztjelet sem bírom megtalálni rajta. Nem tudom hogyan tovább. Mechanika szépen megy,funkciók rendben.Köszi előre is!!
(#) attila1 válasza attila1 hozzászólására (») Jún 22, 2019 /
 
Ennék jobb képet nem tudok kihozni belőle.
(#) CHZ válasza attila1 hozzászólására (») Jún 22, 2019 /
 
Ha finomhangolva sem jön össze, akkor a tápegységét ellenőrizd, lehet kiszáradt elko benne.
(#) attila1 válasza CHZ hozzászólására (») Jún 22, 2019 /
 
Ok,belekezdek.
(#) gabinjo hozzászólása Júl 15, 2019 /
 
Sziasztok!
Van egy panasonic nv sd 235 videóm. Bekapcsoláskor F04 hibát ír ki. A videofej pörög,a bal oldali orsó is pörög, a betöltő motor először egy kicsit jobbra majd rövid szünet után egy kicsit kétszer balra pörög ezután a video kikapcsol és kiírja az F04 hibát.Kivettem a betöltő motort.Nincs megrepedve a betöltő motoron lévő pulley, nem forog el a tengelyen. Kézzel be tudom tekerni a mechanikát, a szalagbefűző fogaskerék nincs ledarálva.Esetleg valakinek valami ötlete?
(#) CHZ válasza gabinjo hozzászólására (») Júl 15, 2019 /
 
Szia!
Levett fedéllel ha fényt kap akkor is ezt produkálja.
(#) gabinjo válasza CHZ hozzászólására (») Júl 15, 2019 /
 
Szia!
Zárt fedéllel is ezt csinálja.
(#) CHZ válasza gabinjo hozzászólására (») Júl 15, 2019 /
 
Betöltő motor kiszerelésénél a forgókapcsoló nem mozdult el?
Ha nincs a jelölésre illesztve nem fog működni, proci hibás információt kap a mechanika helyzetéről.
(#) gabinjo válasza CHZ hozzászólására (») Júl 15, 2019 /
 
Szerintem nem mozdult el semmi.Mindent úgy raktam vissza és abba a pozícióba, ahogy volt.
A motor kiszerelése előtt és után is ugyanazt produkálta a videó.Gőzöm sincs mi lehet a baja.
(#) CHZ válasza gabinjo hozzászólására (») Júl 15, 2019 /
 
Ha jól értem be sem fűzi a szalagot?
Ez pulley hiba szokott lenni, ellenőrizted, hogy nem forog meg a pulley a motor tengelyén?
(#) gabinjo válasza CHZ hozzászólására (») Júl 15, 2019 /
 
Ellenőriztem persze, nem forog a pulley. Nem tudom befűzi-e a szalagot, nem erőltettem bele kazettát, hiszen a video bekapcsolásakor a fent leírt dolgot csinálva kikapcsol F04 üzenettel.
Kézzel be tudtam fűzni a szalagot és ki is, mindent rendben csinált.
(#) CHZ válasza gabinjo hozzászólására (») Júl 15, 2019 /
 
Kazettával próbáld kézzel befűzetni majd bekapcsolni, mit reagál rá...
(#) gabinjo válasza CHZ hozzászólására (») Júl 15, 2019 /
 
Bekapcsolás után kidobja a kazettát. ( A befűzés egy részen nehezebben ment erősebben kellet fűzni )
(#) CHZ válasza gabinjo hozzászólására (») Júl 15, 2019 /
 
Idézet:
„A befűzés egy részen nehezebben ment erősebben kellet fűzni”

Gondolom a nyomógörgőt akkor emeli be...
(#) gabinjo válasza CHZ hozzászólására (») Júl 17, 2019 /
 
Az alaplapon a forgókapcsolóból le van törve egy darab,nem tud alaphelyzetbe állni.Kézzel alaphelyzetbe állítva működik a videó az első befűzésig, a kazettát kiadja bár a szalag nem fűződik vissza a kazettába.Ez lehet hogy újabb problémát vet majd fel a forgókapcsoló cseréje után. Nem tudom, hogy ki kell-e szedni az alaplapot a cseréhez,még nem csináltam ilyet.Az alaplaphoz a táppanelről becsatlakozik egy zöld 16-os sorkapocs egy fehér aljzatba.Ezt nem tudom megbontani az alaplap kivételéhez.Nagyon feszegetni nem akartam.Lehet hogy valami pöcköt kell megnyomni. Volt már dolgod ilyesmivel?
Üdv.
(#) CHZ válasza gabinjo hozzászólására (») Júl 17, 2019 /
 
Mechanika kiemelhető, minden hibája javítható, alaplapot nem szoktam kivenni.
Néhány képet mutathatnál szétszerelt állapotában.
(#) garga_01 válasza CHZ hozzászólására (») Júl 18, 2019 /
 
Szia! Milyen kenőanyaggal érdemes megkenni a csapágyat?
Nekem is olyan gondom van, mint az előző hozzászólónak. (JVC SVHS videó)
(#) CHZ válasza garga_01 hozzászólására (») Júl 18, 2019 /
 
Szia!
Alkohollal mosd ki, kenését csak óvatosan, fentebb említett okok miatt.
Csepp WD40 bőven elegendő, vigyázva, hogy máshová ne kerülhessen ki!
Fej megbontásakor jelöld be a rögzítési pontokat, ha fordítva rakod össze, fejátkapcsolási hiba keletkezik, ami a képen hibát okoz.
(#) gabinjo válasza CHZ hozzászólására (») Júl 18, 2019 /
 
Köszönöm a választ.Az alaplapon levő forgókapcsoló felső forgó része lepattintható.Ezt nem tudtam.Ha az egészet kellett volna cserélni,akkor ki kellett volna szedni az alaplapot.Ettől függetlenül a sorkapocs dolog még fúrja az oldalam.Majd küldök képet.Megpróbálok alkatrészt szerezni,valószínűleg csak bontásból lehet megoldani.
Szép napot!
(#) attila1 válasza CHZ hozzászólására (») Júl 25, 2019 /
 
Szia! Az összes elkót cseréltem a tápban,kép továbbra sincs,teszt jel ugyanolyan ócska minőségű. Merre tovább?
(#) CHZ válasza attila1 hozzászólására (») Júl 28, 2019 /
 
Rajz sokat segíthetne, videóerősítő részét nézd át, ott is lehet kiszáradt elko.
(#) gabinjo válasza CHZ hozzászólására (») Aug 6, 2019 /
 
Szia!
Beszereztem egy F04 hibás panasonic donor videót a forgókapcsoló kivételéhez.Van benne egy kazetta,amit nem lehet kézzel kitekerni,így nem tudom kivenni a mechanikát.Az orsók majdnem alaphelyzetben vannak.Ha tekerem valamelyik irányba,akkor 2mm-t megmozdul ugyan a fogasléc,de aztán megáll. Egy darabig még tudom tekerni a fogaskereket,aztán már nem. Próbáltam rásegíteni a fogasléc tolásával,hátha ledarálódott a műanyag fogaskerék és szorul,de így sem jártam sikerrel.A bal oldali orsó lentebb van a kelleténél, kicsit fentebb toltam,eléggé nehezen ment, de így sem értem el semmit.Valami szorul.Arra gondoltam,hogy végső esetben a kazettát darabokra roncsolva szedem ki,hogy lássam mi szorul vagy akad meg.Ha esetleg van valami ötleted hálás lennék.
Szép napot!
(#) CHZ válasza gabinjo hozzászólására (») Aug 7, 2019 /
 
Szia!
Kazettafészek megbontásával próbálkozz, kazetta kiemelése után hozzáférnél a mechanikát rögzítő csavarokhoz.
(#) gabinjo válasza CHZ hozzászólására (») Aug 7, 2019 /
 
Szia!
Köszönöm a segítséget.Gondoltam erre is,csak bonyolultnak tűnik.Megpróbálkozom vele.
Szép napot!
(#) gabinjo válasza CHZ hozzászólására (») Aug 7, 2019 /
 
Szia!
Sikerült.Köszönöm a segítséget.A ledarált fogaskerék szorult meg,ezért nem jött ki a kazetta.Áttetetem a forgókapcsolót a másikba.Jó lett.Minden jót!
Következő: »»   50 / 64
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem