Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1520 / 1670
(#) nedudgi válasza janigel hozzászólására (») Jún 27, 2019 /
 
Ránézésre van bene egy router, azaz internet/hálózat hozzáférés.
(#) manolo hozzászólása Jún 27, 2019 / 20
 
Sziasztok! Üdv. Mindenkinek!
Csináltam egy dekatron spinnert - marad a gyerek, ha játszik!
A működésről egy videót itt tekinthettek meg.
Szép napot kívánok!
manolo
(#) Ge Lee válasza manolo hozzászólására (») Jún 27, 2019 / 1
 
Ehhez nagyon durván kell unatkozni... Mi célból készült, ledes futófény helyett?
(#) janigel válasza Ge Lee hozzászólására (») Jún 27, 2019 / 1
 
Hát én se tudom hogy mire való, de kíváncsi lennék.
Viszont a plexi hajlítás és a kivitelezés dicséretet érdemel.
Megy is a mancs.
(#) keko válasza janigel hozzászólására (») Jún 27, 2019 / 5
 
Szia! Ez egy öntözö két része. A kissebik 400x600mm lent van egy folyón amiböl vagy egy vagy
két db 90KW-os szivattyú termeli föl a vizet egy átmeneti tározó tóba.A két doboz kb 2Km-re van egymástól. Rádión keresztül RS458-on kommunikálnak egymással.A nagyobbik 600x800mm benne van egy ipari PC,router rádió fűtés,hűtés termosztátokkal.Ill. mint a kicsiben is 2-db Adam modul.
A tó vizszitet egy szonárral mérem egy úszókapcsoló a vészkör.Innen van vezérelve a 3db
öntözö 3x500m körbeforgó 3db 60Kw-os szivattyuval. A frekiváltók külön szekrénybe vannak.
Az egész rendszer PC-röl is monitorozható ill irányitható.Megrendelésre készült. Bocsi a helyesirásért angol bill.
A hozzászólás módosítva: Jún 27, 2019
(#) keko válasza keko hozzászólására (») Jún 27, 2019 /
 
A PC Szoftvert a szonárt ill a nyomástávadót NIVELCO-tól vásároltam.Nagyon sok segiséget kaptam a konfigurálásban .Ezer köszönet a lelkes és segitőkész csapatuknak.
A hozzászólás módosítva: Jún 27, 2019
(#) DRoland válasza manolo hozzászólására (») Jún 27, 2019 /
 
Gratulálok! Nem tudom ugyan mire jó, de nagyon tetszik!
(#) keko válasza DRoland hozzászólására (») Jún 27, 2019 /
 
Pár száz hektár csemegekukorica öntözésére. A technika ugyan ez. A kép illusztráció.
A hozzászólás módosítva: Jún 27, 2019
(#) keko válasza keko hozzászólására (») Jún 27, 2019 /
 
Bocsi félre ment a válasz.
(#) janigel válasza keko hozzászólására (») Jún 27, 2019 /
 
Így már egész más.
Köszi a választ.
Gratulálok a szép munkához.
(#) zsoltee0001 válasza keko hozzászólására (») Jún 28, 2019 /
 
Nagyon penge, de nem gáz, hogy a venti beszívja a poros levegőt?
Az ilyen helyen van dögivel.
Én amiket láttam kombájn elektronika, eléggé hermetikusan le van tömítve.
Üdv
(#) keko válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jún 29, 2019 /
 
A venti előtt pollenszűrő van.
(#) igor4122 hozzászólása Júl 5, 2019 / 8
 
Üdv mindenkinek.

Nemrég úgy adódott hogy szükségem van egy ledes világításra a Nikon Coolpix S570 fényképező gépemhez, ami makró fotózáshoz megfelelő fényviszonyokat teremt.

Öt nap alatt össze is dobtam a prototípust, mindenféle maradék faanyagból (és mindenfajta tervezés nélkül, ahogy esik úgy puffan alapon), egy rossz zseblámpa kapcsolójából, a ledeknél még egy törött Iphone kijelzőből kitermelt tükör fólia darabot is felhasználtam, ami a plexiből a nyák felé jutó derített fényt tereli a céltárgy irányába.

A tápellátás a képen látható 18650-es akkuval van megoldva, a ledek pedig a Lomex 95-03-70 cikkszámú CRI80-as ledjei párhuzamosan kötve.

Szépnek nem mondanám, ellenben tökéletesen működik, így nem látom akadályát hogy előbb utóbb elkészítsek egy szebb példányt.
(#) igor4122 válasza igor4122 hozzászólására (») Júl 5, 2019 / 2
 
Van még néhány kép ami nem fért ki az előző hozzászólásba.
(#) igor4122 válasza igor4122 hozzászólására (») Júl 5, 2019 /
 
Egy példa a felhasználásra.

DSCN0115.JPG
    
(#) igor4122 válasza igor4122 hozzászólására (») Júl 5, 2019 / 1
 
Még egy példa a felhasználásra.

DSCN0122.JPG
    
(#) bbb válasza igor4122 hozzászólására (») Júl 6, 2019 / 2
 
Jó munka!

Én majd tíz éve raktam össze hasonlót az Olympus E-410 gépemhez. PLCC-4 fehér LEDekkel, s a napellenző menetébe rögzíthetően.
Persze akkor még kevésbé voltam tapasztalt a tervezés terén, s rajzprogrammal készítettem, viszont rendben működik azóta is. Az enyém úgy készült, hogy négy szekcióra lehessen bontani, ha esetleg játszani akarnék a fényekkel, végül ebből a részéből nem lett semmi és úgy használom, ahogy van. Az egyetlen, amin változtatnék, hogy a tápvonalakat raknám belülre és a LEDek mennének kívülre, de ahogy most van, úgy is kiválóan világít.

Egyébként már van olyan fényképező, amin van ilyen makró segédfény (Ricoh), szóval egyáltalán nem elvetélt ötlet!.
A hozzászólás módosítva: Júl 6, 2019
(#) Gafly válasza bbb hozzászólására (») Júl 6, 2019 / 2
 
Amióta van egy sztereó mikroszkópon, azóta (megint) elkezdett érdekelni az optika.
Gyors megoldásként jól elmentem a sarki fűszereshez, és vettem egy USB HUB-ot, valamint három laptophoz való USB lámpát. Így a "szektorálás" és precíziós állítás is meg van oldva.

Középtávú megoldásként "biológiai" mintákhoz nyomtattunk "alulvilágítót". Kicsit igyénytelen, mert az eloxálást és matt fekete festést elsunnyogtam.

Persze a történet itt még messze nem ér véget, hiszen kell majd csinálni "körvilágítót" és adaptert a fényképzőgéphez is, erre a célra célra másik "alulvilágítót". És így tovább...
(#) Remci válasza Gafly hozzászólására (») Júl 6, 2019 /
 
Pedig " nem értesz hozzá "
(#) Gafly válasza Remci hozzászólására (») Júl 6, 2019 /
 
Agysebészetnek messze nem mondanám, de makrofotózáshoz tényleg tudom javasolni a laptop LED lámpát. Kompletten annyi, amennyiért alkudozva a börzén sem lehet venni egy normálisabb LED-et...
(#) Elektro.on hozzászólása Júl 10, 2019 / 6
 
Igazából ez inkább egy "Ki mit fog építeni" topikba menne el.
De ha egyszer kész lesz, még akár valami is lehet belőle.
Elvieg szoba termosztátnak szánom.
(#) Alkotó válasza Elektro.on hozzászólására (») Júl 10, 2019 / 1
 
Ez inkább kemence hőfok mint szobai.
(#) Bakman válasza Alkotó hozzászólására (») Júl 10, 2019 / 1
 
A fejlesztés időtartama alatt minden élőlényt evakuálnak a lakásból.
(#) proli007 válasza Bakman hozzászólására (») Júl 10, 2019 /
 
Szauna!
(#) Elektro.on válasza Bakman hozzászólására (») Júl 10, 2019 1 / 1
 
Nem értelek titeket.
Nálatok a lakásban hidegebb van mint 125 °C ?
Na ezért vagytok munden télen betegek.
(#) gyerek67 válasza Elektro.on hozzászólására (») Júl 10, 2019 /
 
Oké, értünk mindent, de a kedvünkért légyszi, csavard lejjebb picit!
Nagyon bejövős a dobozolása! Az minek a mije?
Engem még az LCD típusa érdekelne.
Szép lesz, ha kész lesz!
Előre is gratula!
(#) granpa válasza Elektro.on hozzászólására (») Júl 10, 2019 /
 
Ez elég hideg! Ilyen még Szibériában sincs. A C° csak megtévesztés, Kelvinben van!
(#) Elektro.on válasza gyerek67 hozzászólására (») Júl 10, 2019 /
 
Valójában a DS18B20 méréshatárát állítottam be, hogy lássam hogy alakul a kijelzés.
Az LCD egy Nextion 3,5" -os. Szoba termosztátnak indítottam a dolgot, csak sajnos szinte semmi időm nincs mostanában foglalkozni vele. ( Valójában több mint egy éve alig van szabad időm)
Ha a
Idézet:
„Az minek a mije?”
a dobozra vonatkozik? Kifejezetten ehhez terveztem.
A Nextion 3,5" pozícióban csavarral rögzíthető és kicsit mélyebben egy másik panel szintén.
Ide tudom majd rakni a saját PIC -es panel kreálmányomat, relével + ami még kell.
(#) Frankye válasza Elektro.on hozzászólására (») Júl 11, 2019 /
 
Idézet:
„Ha a
Idézet:
„Az minek a mije?”
a dobozra vonatkozik? Kifejezetten ehhez terveztem.”

Gondolom, hogy 3D nyomtatott doboz. Inkább erre irányul(hatot)t a kérdés.
A hozzászólás módosítva: Júl 11, 2019
(#) gyerek67 válasza Frankye hozzászólására (») Júl 11, 2019 /
 
Igen, köszi a kiegészítést!
Következő: »»   1520 / 1670
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem