Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangszórójavítás (otthon)
 
Témaindító: weasels, idő: Márc 18, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   98 / 119
(#) tothbela válasza normalize hozzászólására (») Jún 19, 2019 /
 
Na és mit mértél?
Konkrétan nem tudom hogy tápszűrő, vagy csatoló kondiról van szó, de az elkó az érdekes állat. Ha a pozitív fegyverzetén a rideg oxid réteg megsérül (ha lötyögős a bele, ráadásul aktív ládában van akkor meg is fog), lokális átütéseket szenved. Persze ezek a sebek begyógyulgatnak, mivel a polarizációs feszültség újra kialakítja a sérülés helyén a szigetelő oxidréteget. Csak hát törtt lábbal nem igen szabad focizni, mert folyamatosan újra reped a csont. Egy ilyen kis átütés energiája nem elég hogy totális pukkanást okozzon, de véletlen pattogás formájában okozhat ilyen zajt. Alacsonyabb feszültségen nincs átütés, ezért az üzemi feszültségtől kisebb feszültségen mérve jónak mutatkozik.
(#) normalize válasza tothbela hozzászólására (») Jún 20, 2019 /
 
Köszönöm. Lényegében semmi rosszat nem mértem rajtuk, mármint multiméterrel a kapcitásukat ellenőriztem, illetve nem e zárlatos, kapacitásuk közel a ráírtat mutatta és stabilan, innen feltételeztem hogy rendben vannak. Lényegében ami a mély szekcióhoz tartozott kondi, mindet lecseréltem "próba cseresznye" alapon, mert nem volt ötletem más. De hálisten segített.
Egyébként multiméterrel ha mérek egy kondi kapacitást, miből derül ki hogy hibás?
Gondolok itt olyan jelekre hogy, mennyivel mérhetek kevesebbet mint a ráírt néveleges?
vagy mérésnél folyamatosan csökken az értéke? vagy miből derül ki igazán?
Sajnos nagyon kezdő vagyok a témában, de igyekszem olvasgatni a témában, képezni magam benne. De nem olyan könnyű, képlékeny még számomra az egész.
A hozzászólás módosítva: Jún 20, 2019
(#) urke1111 hozzászólása Jún 28, 2019 /
 
Sziasztok!

Van egy Genius 2.1 hangfalam. A hibajelenség az, hogy csak a mély hang szól, a két kis hangszóró csak nagyon-nagyon némán. A kérdésem az lenne, hogy vajon mi lehet a probléma, ill. érdemes-e javításban gondolkodni vagy inkább vegyek egy újat?

Köszönöm szépen előre is!
(#) tothbela válasza urke1111 hozzászólására (») Jún 28, 2019 / 1
 
Szia!
Pontos típus, vagy fotó nélkül nem igazán lehet eldönteni. Azt sem tudjuk mi a baja. Két szatellit egyidejű meghibásodása nem valószínű, ezért az erősítő rész lehet a bűnös. Mindenesetre ha a csatlakoztatás nem akadály, meg kell tesztelni másik hangszóróval az erősítőit, valamint egy kis erősítővel a hangszórókat.
(#) urke1111 válasza tothbela hozzászólására (») Júl 1, 2019 /
 
Szia,

Köszönöm szépen a választ. Ez a pontos típus: Genius SW-HF 2.1 1200 Nem a szatellitekkel van a gond, mert másikokkal sem szól. Szóval az erősítővel lesz szerintem a bajság. Csatolok róla egy képet. Bonyolult dolog lenne kiméricskélni, hogy mi szállhatott el? Köszi!
(#) Cinema válasza urke1111 hozzászólására (») Júl 1, 2019 /
 
Világít a bekapcsolás-jelzője? Ha igen, akkor a kapcsoló és a transzformátor valószínűleg jó.
A forrasztásokat kell ellenőrizni és újra-forrasztani ha szükséges. Melegszik-e valami?
Mérni kell a tápfeszültséget, hogy az erősítő megkapja-e a működtető feszültségét.
Hangszórókat megmérni, nem szakadt-e meg a kivezetőszáluk, ha az a baj, az még otthon is javítható.
Egyelőre ezeket kellene megnézni, megmérni.

Üdv!
A hozzászólás módosítva: Júl 1, 2019
(#) tothbela válasza urke1111 hozzászólására (») Júl 1, 2019 /
 
Szerintem az erősítős témában folytatjuk, mert innen kidobnak. Ha átmész, már bele is írtam. A nyák alját is fotózd le, meg a hátlapot is. Én már letöltöttem hozzá a kapcsolási rajzot.
(#) black1989 hozzászólása Júl 4, 2019 /
 
Üdv Fórumtársak!

Érdeklődnék , hogy a szakik milyen csévetestet használnak hangszóró tekercseléshez?
Keresgéltem neten , de horrorisztikus árakon kínálják azokat a műanyag , polamid rudakat ,amikből esztergálni lehetne a javítandó hangszóróhoz megfelelő átmérőjű csévetestet , ami köré a tekercset elkészíteném! A segítségeket előre is köszönöm! További szép napot!
(#) tdi75 válasza black1989 hozzászólására (») Júl 4, 2019 /
 
Szia! Mondjuk vékony alumínium lemezből 0,1 mm hajlítani (hengeríteni). De vigyázz ne érjen össze az alu lemez két vége, mert az egy egymenetes önmagában záródó (rövidrezárt) tekercsként fog viselkedni.
(#) P_Laszlo válasza tdi75 hozzászólására (») Júl 4, 2019 /
 
A lengőcséve felől nézve nem jelent rövidzárat, mert csak egy menetes. Csak a jósági tényezőkön változtat, és kHz-es tartományban hat.
A hozzászólás módosítva: Júl 4, 2019
(#) P_Laszlo válasza black1989 hozzászólására (») Júl 4, 2019 /
 
Ez mindig nehéz kérdés, mert az alu, otthoni körülmények között nehezen kezelhető anyag. Ettől függetlenül sörösdobozból is szoktak csinálni csévetestet.

Ööö, azért megkérdezem, te most csévetestet szeretnél, vagy tekercselőtüskét esztergálni?
(#) hugi00 válasza black1989 hozzászólására (») Júl 5, 2019 /
 
Fontos, hogy muanagbol legyen ?
-. nincs alternativ anyag ?
(Rozika)
(#) zotya1983 válasza fery45 hozzászólására (») Júl 5, 2019 /
 
Ezt már ecseteltük neki előrébb hogy amelyik tekercs mélyebben van a pólusvasban az mélyebbre is megy, de úgy látszik a szakembereknek nem hisz akik ezzel foglakoznak nap mint nap..
(#) P_Laszlo válasza zotya1983 hozzászólására (») Júl 8, 2019 /
 
Akkor azok a szegény szakemberek 60 éves lemaradásban vannak.
(#) telnagyapo válasza P_Laszlo hozzászólására (») Júl 10, 2019 /
 
Engem is érdekelne, milyen összefüggés alapján lehet kideríteni X mm magas mágnes, Y mm magas pólusvas esetén (teszem azt 8 Ohm-os hangszóró esetén), milyen magas legyen a tekercs?
(#) flyci hozzászólása Júl 10, 2019 /
 
Üdv. Kérdésem lenne, mennyit érne ez a aktív hangfal párban? Mindkettőben erősítő van, de a hangszóró peremét cserélni kell. Elején bársonyszerü anyag van, hangstudioban szolgált. Márka: A. R. E. S. Köszönöm a válaszokat.
(#) P_Laszlo válasza telnagyapo hozzászólására (») Júl 10, 2019 /
 
Nincs ilyen összefüggés. Ha javítasz, nyilván olyan legyen, mint az eredeti volt.
(#) P_Laszlo válasza flyci hozzászólására (») Júl 10, 2019 /
 
A mélyközép egy jó hangszóró. Nagyon vigyázni kell, hogy milyen membránszél kerül rá, és hogyan.
A mélyközép darabja 7-8, a két hangsugárzó 30-40 000,- körüli összeget érhet, de ez a kereslettől függ inkább.
(#) flyci válasza P_Laszlo hozzászólására (») Júl 10, 2019 /
 
Jó lenne tudni, honnan lehetne szerezni gumi membránszélt. Esetleg lenne ötlete?
(#) P_Laszlo válasza flyci hozzászólására (») Júl 10, 2019 /
 
Tudom, hogy mi van rajta. Ismerem a hangszórót, most is javítok ilyet. És sajnos sehonnan.
Amit jelenleg kaphatsz, az közelében sincs az eredetinek. Nekem még van pár darab. Ha az elfogy, utána megfelelő szakértelemmel, megoldható a pótlása habszéllel is.
(#) eyess válasza flyci hozzászólására (») Júl 10, 2019 /
 
A sziloplaszt csodákra képes.
(#) flyci válasza eyess hozzászólására (») Júl 10, 2019 /
 
Akkor jó, megoldottam habszéllel.
(#) P_Laszlo válasza eyess hozzászólására (») Júl 11, 2019 /
 
Ez nem az a hangszóró. Itt még a ragasztási módszer, a ragasztó típusa is rengeteget számít. A porvédőnél, és a membránszélnél is.
A hozzászólás módosítva: Júl 11, 2019
(#) P_Laszlo válasza flyci hozzászólására (») Júl 11, 2019 /
 
Sajnos ezzel közelében sem lesz az eredeti állapotának. Kínai habszéllel megcsinálni, hát, nagyobbfajta merénylet. Ezek szoktak aztán később nálam kikötni, hogy csináljam meg használhatóra.

Szerencsére, a műanyag membrán eleve nem ragasztható csak speciális módszerrel, könnyű lebontani ezt a habot róla.

Azért szomorú ezt látni. Így tönkretenni egy tényleg jó, Vifa hangszórót.
A hozzászólás módosítva: Júl 11, 2019
(#) flyci válasza P_Laszlo hozzászólására (») Júl 11, 2019 /
 
Maga írta hogy ha nincs más jó a ha szél.
(#) flyci válasza flyci hozzászólására (») Júl 11, 2019 /
 
Később ha szerzek akkor könnyen cserélhető. Addig is használható. Köszönöm a válaszokat.
(#) P_Laszlo válasza flyci hozzászólására (») Júl 11, 2019 /
 
De nagyon nem mindegy, milyen, és hogyan... ez egy rossz megoldás. Én készítek hozzá olyan habszélt, amivel jól működik mély- és középtartományban is. De a többi lehetőséggel elég gyászos paramétereket lehet mérni rajta.
(#) hugi00 válasza P_Laszlo hozzászólására (») Júl 11, 2019 /
 
Szia P-Laszlo !

Ebbol az emlitett habszelbol van elado is ?
- nekem is szuksegem lenne 1 darabra.
(#) eyess válasza P_Laszlo hozzászólására (») Júl 11, 2019 /
 
Én sem egy típust gondoltam a sziloplasztból , van többféle , és más más tulajdonságokkal rendelkezőek is.És megmarad a gumi eredeti rugalmassága is .
(#) Luigano hozzászólása Júl 12, 2019 /
 
Üdv Mindenkinek!
Volna egy naiva kérdésem.
Van egy Panasonic SB-AK25 típusú 6 ohm 50W 2 utas erősítésű hangfal pár.
Mivel a hozzá való erősítő elhalálozott, meg lehet-e oldani egy keresztváltóval, hogy sima egyutas
erősítőről lehessen használni.
A segítséget előre is köszönöm.
Következő: »»   98 / 119
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem