Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LCD monitor probléma
 
Témaindító: Squall, idő: Aug 14, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   287 / 312
(#) yohnsee válasza duke hozzászólására (») Júl 21, 2019 /
 
A primer általában pár tized ohm. Pontosan csak miliohm mérővel tudnád megmérni, de arra most nincs szükség, ahogy írtam, csak összehasonlítani kell. Én most próbaképp megmértem egy 32" LCD TV inverterét, a primerek 0.1 ohm körüliek (a multim vezetékeit összezárva 0.5ohm-ot mutat, a primert mérve 0.6-0.62Ohm).
Találgatni lehet, de pontosan kideríteni, mi történt a készülékeddel, ahhoz mélyebben bele kellene menni.
(#) duke válasza yohnsee hozzászólására (») Júl 21, 2019 /
 
Megmértem 1 amperrel, és mind a kettőn 32-34 mv feszültség esik, így akkor kb 0.03 ohm körüli ellenálás jön ki. Akkor nem is tudom, hogy ez most jó vagy nem jó. Mert égés nem látszik rajta, de a tized ohm-hoz képest a század ohm nagyságrend azért már talán jelentős eltérés lehet.
(#) duke válasza duke hozzászólására (») Júl 21, 2019 /
 
Abból kiindulva, hogy a kapcsoló tranzisztor ellenálása is 0,03 ohm, a tekercs ellenálása már tulságosan kicsinek tűnik. Igy akkor valószinüleg ezért melegedett túl mivel a disszipácio fele a tranzisztoron esett. Csak az a furcsa, hogy mind két transzformátor ugyan olyan mértékben megy tönkre.
(#) yohnsee válasza duke hozzászólására (») Júl 21, 2019 /
 
A vezérlése külön van a 2 trafónak? Mármint 1 IC, de két kapcsolótranzisztor?
(#) duke válasza yohnsee hozzászólására (») Júl 22, 2019 /
 
Igen két tranzisztor van, egyik P a másik N csatornás fet. A P csatornas égett el. A másik is melegedett mert halványan megbarnult a nyák, de az tulélte kiforrasztva müködik.
És végig követhető a nyákon melyik tranzisztor melyik transzformátort kapcsolja.
(#) 444Tibi hozzászólása Júl 26, 2019 /
 
Sziasztok,
5 voltos scaler 12 voltot kapott.
Azt kerdeznem, csak a scaler szallt.el, azt tudnek alirol 7000ert rendelni,
de vajon vitte magaval a kijelzo eleltronikat meg az lcd-t is? A scalerrol kapja ugye a tapot. Hogy 5 vagy 3,3voltot azt nem tudom.
Ha elvitte akijelzot akkor mar nem erdemes vele foglalkoznom, tesztelni viszont nem tudom.
(#) bbalazs_ válasza 444Tibi hozzászólására (») Júl 26, 2019 /
 
Áramfelvétele normális? Ha igen, jó esély van rá, hogy megúszta.
(#) 444Tibi válasza bbalazs_ hozzászólására (») Júl 26, 2019 /
 
Minek az áramfelvétele? A scaler az tuti kuka mert a bekapcs.led folyamatosan világít, a háttérfény folyamatosan megy csutkán, gondolom kiadja az on-off meg a brightness jeleket szerencsétlen, de kép az nincs. Csak vakító fehér lépernyő, az is a háttérvolágítástól.
A scaler adja a tápot a kijelzőnek, meg az azon lévő elektronikának, ha kiszaladt a scalerből a 12V akkor kijelző is kuka. Csak ezt nem tudom sehogyan lecsekkolni, nincs ilyen csatlakozós scalar panelom, se fordító kábelem.
Nem tudom mennyi lehetett az eredeti áramfelvétel, ezért hiába mérnék.
(#) bbalazs_ válasza 444Tibi hozzászólására (») Júl 26, 2019 /
 
A képernyőt kérdezted. Panelnek is hívják.
A képernyőnek van adatlapja típusszám alapján, ott a tipikus áram a leírásban.
Kiosztás alapján látod, hol a táp. De a panel biztosítékánál is megszakíthatod és beteheted az árammérőt.
(#) 444Tibi válasza bbalazs_ hozzászólására (») Júl 26, 2019 /
 
Így már megértettem,
köszönöm.
(#) gaga1 hozzászólása Aug 6, 2019 /
 
Sziasztok! Függőleges csíkokat el lehet távolítani valahogy(2 van)?
(#) Arrowcross hozzászólása Aug 30, 2019 /
 
Sziasztok! Van egy LG W2246BF monitorom, ami bekapcsolás után pár másodperc múlva kikapcsol. Kondikat kicseréltem, nem javult meg. Kijelző háttérvilágítást lehúztam róla, de akkor is kikapcsol. A panelen feltüntetett feszkó megvannak. Kivéve, hogy ahol 5.1V-ot kéne mérnem, ott csak 3.28V van. Valami ötletetek lenne még, hogy merre vizsgálódjak?
(#) Kovidivi válasza Arrowcross hozzászólására (») Szept 1, 2019 /
 
Az 5V-os részt nézd meg, ami előállítja, hogy terhelhető 5V-ot ad-e, és azt is, ami utána van, és esetleg túl nagy áramot akar húzni.
(#) zaza99 hozzászólása Szept 5, 2019 /
 
Sziasztok!
Orion T32-DLED Típusú tévében a háttérvilágítás egy-két ledje kiment. Lehet ezt egyesével cserélni?
A hozzászólás módosítva: Szept 5, 2019
(#) yohnsee válasza zaza99 hozzászólására (») Szept 6, 2019 /
 
Szia, természetesen lehet, kérdés, hogy érdemes-e?
(#) zaza99 válasza yohnsee hozzászólására (») Szept 6, 2019 /
 
Azt meg tudod mondani hogy típusura kell cserélni?
(#) zaza99 hozzászólása Szept 6, 2019 /
 
Valaki tudna segíteni hogy hány mA-es ledek vannak ezeken a szalagokon?
(#) yohnsee válasza zaza99 hozzászólására (») Szept 6, 2019 /
 
Szia, vestel csíkon általában 3528 méretű, 3V-os, 1W-os hidegfehér ledek vannak. DE! Ebből 2 típus van, a forrpadek aszimmetrikusak, az egyiknél a nagy pad a pozitív, a kicsi a negatív, a másiknál fordítva. Ki kell egyet forrasztanod, hogy biztosan jót rendelj. Viszont a tartós javítás érdekében javaslom, komplett háttérvilágítást cserélj.
(#) zaza99 válasza yohnsee hozzászólására (») Szept 7, 2019 /
 
Hasonlót találtam ez szerinted jó lehet?

Kicsit sikerült életre keltenem és 0.49A-t és egy leden 3.3V-ot mértem. Nem lesz ez sok? Csak felét tudja a led. Vagy van más gond is.

Köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Szept 7, 2019
(#) uniman válasza zaza99 hozzászólására (») Szept 7, 2019 /
 
Inkább 1W 100 lm kell oda... Bővebben: Link
(#) zaza99 válasza uniman hozzászólására (») Szept 7, 2019 /
 
Nem szoktatok védelmi szempontból tenni egy 72V 5W zénerdiódát a bemenetre, hogy még véletlenül se legyen túlterhelés?
(#) uniman válasza zaza99 hozzászólására (») Szept 7, 2019 /
 
Én ritkán javítok ilyet...de úgy tudom az SMD LED-be be van építve antiparallel dióda, bár az más célból.
A hozzászólás módosítva: Szept 7, 2019
(#) zaza99 válasza uniman hozzászólására (») Szept 7, 2019 /
 
Itthol kapok ilyen ledet vagy csak Alli vagy Ebay?
(#) 444Tibi hozzászólása Szept 8, 2019 /
 
A gondom,
vettem használtan egy LG22MP ips monitort.
Hibátlan, de nem vagyok vele megelégedve.
Nehezen leírható, olyen sötét, nincs benne "graft, kakaó". Sötétebb szobába elmegy de most kinnt ülök a teraszon és a videók, filmek szinte nézhetetlenek. Pediig nincs is napsütés, fényerő 100%-on. A fehér oldalak, ablakok az még oké de a filmek sötétebb jelenetei nézhetetlenek. Mintha csillögna az egész felület és nem látok mögé a tartalomra.
Egy tn kijelzős Benq eco monitorról váltottam, hát az 1000x élvezhetőbb képet produkált.
Ez hiba, vagy ez a monitor ilyen, barátkozzak meg vele?
A hozzászólás módosítva: Szept 8, 2019
(#) prmihaly hozzászólása Szept 9, 2019 /
 
Tisztelt Fórumtársak!
Segítséget szeretnék kérni egy LG, 32LE5400-as TV javítás ügyében.
Tisztelettel kérem, hogy csak az adjon tanácsot, aki már javított ilyen TV-t ilyen hibával.
Bekapcsol a készülék de nincs fénye, sem hangja.
A tápegységben( 3pagc10017a-r) azt tapasztaltam ,hogy az egyik kimeneti feszültség, ami
a LED driver kimenetén lévő kondikon is mérhető, a panelon megadott 99V helyett csak 88V.
Találtam egy fórumot, amin ugyanerről a hibáról van szó, ezt a linket beszúrom.
https://www.badcaps.net/forum/showthread.php?p=792486#post792486
Ahogy kivettem ott nem derült ki 100%-ban, hogy mi lehet a hiba oka, tippek voltak ugyan.
Csatolok egy fotót is a PSU-ró.
(#) latyakosa hozzászólása Szept 13, 2019 /
 
Sziasztok,
Szintén LG Flatron w1934s LCD monitor, a háttér világítása nyűglődik. Korábban a CCFL csövek végénél a vezeték és a cső vége között szűnt meg az elektromos kapcsolat, e miatt változó idóközönként kikapcsolt a háttér világítás. Újra forrasztottam a hibás kivezetéseket. Egy darabig jó volt. Most ismét kezdte. A táp panelen az elko kondik kifogástalannak tűnnek (csak panelben mértem, kiemelve nem), a CCFL meghajtó környékén sem látszik rendellenesség. Melegedés a vezérlő paneleken nem jellemző, a CCFL csövek környékén normális kb kézmeleg.
Mit lehetne még megtenni a mentésért ? A CCFL - LED cserétől a viszonylag magas fényerő igény miatt tartok. Kinek van tapasztalata TN panel LED konverzióval ?
(#) latyakosa válasza prmihaly hozzászólására (») Szept 13, 2019 /
 
Szia,
A fórum utolsó hozzászólásában arról ír a topic indító (ha jól értelmeztem) a processzor-t újraforrsztotta és működik neki "I just tought ... it and reflowed the processor chip and i got the tv working "

üdv
(#) pipi válasza latyakosa hozzászólására (») Szept 13, 2019 /
 
Ki kellene próbálni másik csövet rádugni az elektronikára, mi történik.
Kispestre ha ki tudod hozni, vannak csöveim próbára, de lehet találunk esetleg méretben belevalót is.
(#) Zsarka hozzászólása Szept 17, 2019 /
 
Sziasztok ! Lenne egy kérdésem . A képen ábrázolt hiba miből származik ? Köszönöm a válaszokat!
(#) yohnsee válasza Zsarka hozzászólására (») Szept 17, 2019 /
 
Szia, nincs képi információ. Valószínűleg az lcd panelről levált a film, ami vezérli. Cof kábelnek is szokták hívni. Szét lehet szedni, meg lehet próbálni megtákolni, de javítani nem érdemes.
Következő: »»   287 / 312
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem