Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Androidos okos telefonok
 
Témaindító: Igi13, idő: Feb 26, 2012
Lapozás: OK   43 / 58
(#) VIM válasza Travolta hozzászólására (») Júl 22, 2019 /
 
A Samsung logó nem jelenik meg csak csíkos képernyő jön elő helyette ha az elmondottak alapján annak kellene jönni soron következőleg .... de nem. Nem tudom mi lett vele.
(#) teglascs hozzászólása Júl 28, 2019 /
 
Sziasztok,
új ROM-ot kellene feltennem egy HTC Desire 510-re, mert egy frissítésnél valami összeakadt, és addig-addig szórakoztam vele, hogy már csak szervizmódba tudok belépni.

Túrtam a netet, letöltöttem a javasolt ROM-ot (többet is: >>ezt<< itt ajánlják, >>ezt<< pedig itt), de nem tudom, hogy kicsomagolás után hogyan és hova kell felmásolni (az SD-kártyán nem veszi észre a telefon egyik menüpontban sem (fastboot/recovery/factory reset/simlock/check smartsd/image crc/show barcode)).
Tehát ha van egy jónak vélt gyári ROM-om, hogy kell azt feltelepíteni?
Hálás köszönet előre is!
(#) teglascs hozzászólása Júl 28, 2019 /
 
Fastboot/Ramdump-ba lépve, ott a Ramdump to SD-t választva megjelenik 11 darab .ram kiterjesztésű fájl. Elkezdi őket sorban kicsomagolgatni, de a negyediknél (3OCIMEM.ram) elakad, és visszaugrik az indító képernyőre.
(#) teglascs hozzászólása Júl 28, 2019 /
 
De gyakorlatilag annyi lenne az egész, hogy ha meg van a megfelelő gyári szoftver, akkor a telefon kitömöríti és feltelepíti magának?
(#) Szasza9668 hozzászólása Júl 28, 2019 / 1
 
htc vel nem foglalkoztam. általában sd kártyáról szoktam a zipet feltolni custom rcovery alól. Ha ez nem megy akkor számítógépről lehet adb ből flashelni vagy valamilyen cél szoftverrel ami a htc telefonokhoz való. Itt jut eszembe. Xiaomi bootloader unlock miért nem működik mostanság?
A második telefonomat nyitnám de nincs meg az oldal ahol a kódot lehet kérni.
Tud valaki más megoldást bl nyitásra? Redmi 5 független.
A hozzászólás módosítva: Júl 28, 2019
(#) teglascs válasza Szasza9668 hozzászólására (») Júl 28, 2019 /
 
Most leszedek egy másikat, hátha azzal megy: ezzel,az elsővel nem akar összejönni.
(#) teglascs válasza Szasza9668 hozzászólására (») Júl 28, 2019 /
 
Ugyanazt csinálja a másikkal is. Az adb egy erre a célra szolgáló szoftver?
(#) Szasza9668 válasza teglascs hozzászólására (») Júl 28, 2019 / 1
 
Az adb erre is jó többek közt. Bár nem egy felhasználó barát dolog.
(#) teglascs válasza Szasza9668 hozzászólására (») Júl 28, 2019 /
 
Értem, köszi.
Ez egy másik ROM, mégis ugyanott áll meg: elkezdi a tömörített fájlt a telefon kicsomagolni a kártyára, és ennél a fájlnál megakadt.
Megkeresem ezt az adb-t: sajnos a telefon így már levélnehezék, jobban elrontani nem lehet.
(#) Szasza9668 válasza teglascs hozzászólására (») Júl 28, 2019 / 1
 
Parancs dorban kell használni. menni fog?

Ha nem értesz hozzá tönkre teheted a telefont.

Ha nem kapkodsz szívesen megnézem neked.
A hozzászólás módosítva: Júl 28, 2019
(#) Szasza9668 válasza teglascs hozzászólására (») Júl 28, 2019 / 1
 
(#) teglascs válasza Szasza9668 hozzászólására (») Júl 28, 2019 /
 
Köszönöm a linket, azt megrágom, végig megyek rajta lépésről lépésre. És a segítségedre is igényt tartanék majd - köszi azt is.
(#) Szasza9668 válasza Szasza9668 hozzászólására (») Júl 30, 2019 /
 
Xiaomi BL nyitáshoz nem kell kódot kérni! Azonban a redmi 5 telefonhoz a legfrissebb miflash nem jó. picit régebbit kell feltenni.

Üdv!
(#) morgo válasza Szasza9668 hozzászólására (») Júl 30, 2019 / 1
 
Nem kódot kell kérni, a feloldást kell kérni. Egy éve legalábbis még így működött.
(#) Szasza9668 válasza morgo hozzászólására (») Júl 30, 2019 /
 
Igazad van. De mostmár nem kell ezt sem! Automatikus lett végre!
(#) morgo válasza Szasza9668 hozzászólására (») Júl 30, 2019 /
 
Ez jó hír.
(#) teglascs válasza Szasza9668 hozzászólására (») Júl 30, 2019 /
 
A linket megnézve láttam, hogy az unlock-ról szól. Lefényképeztem az induló képernyőt, és a második sorban ott áll, hogy ¤¤¤ LOCKED ¤¤¤.
Akkor lehet, hogy azért akad meg a telepítés, mert le van védve.(?)
Akkor az első lépés a link szerinti unlock-olás, ugye?
(#) Szasza9668 válasza teglascs hozzászólására (») Júl 30, 2019 / 1
 
Igen és igen. Fastboot modban pc-ről tudod ellenőrizni a BL állapotát.
A hozzászólás módosítva: Júl 30, 2019
(#) Szasza9668 hozzászólása Júl 30, 2019 /
 
Van itt valaki aki ért a Magisk nevű csodához?

Elvileg terminalból lehet vele bűvészkedni de nem nagyon jön össze. Twrp terminal alól próbálkozom.

Ötlet?
(#) bbb válasza teglascs hozzászólására (») Júl 30, 2019 / 1
 
A HTC developer oldalra menj fel, ott van hogyan tudod unlockolni. Persze egy mentéssel azért készülj előtte, mert minden veszik a lépések során!
(#) szsrobert válasza VIM hozzászólására (») Júl 31, 2019 / 1
 
Nekem is ugyanez a feher vagy rgb random pixelek a kepernyon.
Bekapcs, Menu, Hangero fel eseten elojon az android robot es az Odin mode. Erdekes, hogy ez mukodik, de elindulni nem tud.
Egyszer netezes kozben nalam eloszor lefagyott, es azota nem mukodik
Elotte nem volt vele baj. Derult egbol csillamvapas..
A hozzászólás módosítva: Júl 31, 2019
(#) teglascs válasza bbb hozzászólására (») Júl 31, 2019 /
 
Már nincs mit menteni. Pontosabban: mielőtt egy félresiklott op.rendszer újratelepítéssel ide jutottunk volna, a fontos dolgok át lettek téve az SD kártyára. Köszi!
(#) teglascs válasza Szasza9668 hozzászólására (») Júl 31, 2019 /
 
Köszönöm, megpróbálom.
(#) teglascs válasza bbb hozzászólására (») Júl 31, 2019 /
 
Egy fastboot nevű programot kell a parancssorból elindítani, ami egy hibaüzenetet ad: egy AdbWinApi.dll-t hiányol.
Ez alapján letöltöttem tömörítve egy állományt, amiben benne van ez a dll, de azt nem tudom, hogy hova kell bemásolni?
A windows rendszerfájlok közé, ahol a többi dll van?
(#) bbb válasza teglascs hozzászólására (») Júl 31, 2019 /
 
Az ADB-t normális helyről (Bővebben: Link) töltsd le és akkor nem fog hiányolni ilyen dll fájlokat.
(#) teglascs válasza bbb hozzászólására (») Aug 1, 2019 /
 
Sikerült az unlock.
Itt írtam, hogy honnan szedegettem le a feltelepíteni kívánt tömörített állományokat. Ezeket a telefon elkezdte kicsomagolni, de 4. fájlnál mindig elakadt (valószínűleg a LOCK miatt).
Most, hogy ez a védelem ki van kapcsolva, megpróbálkozhatok ezzel a lépéssel megint?
Köszönöm.

unlocked.jpg
    
(#) teglascs válasza Szasza9668 hozzászólására (») Aug 2, 2019 /
 
Ha sikerült az UNLOCK, utána jöhet >>EZ<<?
Köszi előre is!
(#) Szasza9668 válasza teglascs hozzászólására (») Aug 3, 2019 / 1
 
Ha sikerült az unlock akkor mehet fel az új stock rom. Bár én inkább a custom recoveryvel kezdeném.
(#) teglascs válasza Szasza9668 hozzászólására (») Aug 5, 2019 /
 
Sajnos amiket letöltöttem, azokkal továbbra sem sikerül. Ugyanott elakadnak.
A "custom recocery" mit jelent, hogy működik?
(#) Szasza9668 válasza teglascs hozzászólására (») Aug 5, 2019 /
 
Nyitott bootloadernél van lehetőség a gyári recoveryt lecserélni. A custom recoveryből lehet menteni és telepíteni is. Akár komplett romot, főzött romot vagy csak alkalmazást. Nálam szempont, telefon választásnál a custom recovery is.
Következő: »»   43 / 58
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem