Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Vásárlás, hol kapható?
 
Témaindító: Gamo, idő: Okt 14, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   366 / 429
(#) Poli válasza Directors hozzászólására (») Jún 19, 2019 /
 
Szia!

Pl.: HQ Nedis
(#) janigel válasza Poli hozzászólására (») Jún 19, 2019 /
 
18 kerület kell neki.
(#) Poli válasza janigel hozzászólására (») Jún 19, 2019 /
 
Igazad van, ezt benéztem.
(#) IMi válasza attila1 hozzászólására (») Jún 20, 2019 /
 
Szia!
Esteleg: ITT
(#) balus hozzászólása Jún 25, 2019 /
 
Üdv!
Keresném a 15,575MHz quartz már néztem a szokott helyeket de sehol nem találtam lehet,hogy csak aliexpresz marad? Ha netán van valakinek meg venném .Egy garázskapu nyitóban van .
A hozzászólás módosítva: Jún 25, 2019
(#) Sendi hozzászólása Jún 27, 2019 /
 
A hegesztő inverterem smps (segéd táp) trafója tönkre ment. A felírata E25 200:30:12 (gondolom a menet számok) hol lehet ilyet beszerezni? Top243 ra dolgozik, és 12VDC fix stabilizátorra.
A hozzászólás módosítva: Jún 27, 2019
(#) rockersrac válasza Sendi hozzászólására (») Jún 27, 2019 /
 
Top243<<<pontos tipust keress az ic-n, én is szívtam vele, nekem pl top243mn kellett. Egyébként mi a konkrét hibajelensége a készüléknek? Elsőkörben nézz szét az ic kórül, megnyúlt/megszakadt ellenállások ügyében. Én beleszaladtam olyanba házimozinál, hogy elsőre kondicsere történt, nem segített. Ic csere szintén nem segített. Majd nézelődtem a panelen, és kiderült hogy volt az ic mellett egy megnyúlt 20R 1w ellenállás. Azt cseréltem 2w-ra, és simán működik a tápja rendesen a készüléknek.
(#) Sendi válasza rockersrac hozzászólására (») Jún 27, 2019 /
 
Ez egy hegesztő inverter. Évekkel ezelőtt már leállt a segéd táp, semmi nem segített rajta, így újra tekertem az impulzus trafót. Akkor elindult. Az elmúlt 6-8 évben működött is rendesen. Most megint megállt. TOP-t cseréltem, kondik, optó átnézve, minden jó, csak nem indul. Ennyi.
(#) rockersrac válasza Sendi hozzászólására (») Jún 27, 2019 /
 
Ellenállásokat nézd át, főleg bordák környékén szerintem. Egyébként mi a funkciója ennek a segédtápnak? Mekkora feszültség és terhelhetőség amire használva volt?
(#) DmANn hozzászólása Jún 29, 2019 /
 
sziasztok, SAW rezonátort keresek TO39-es tokban, 433.42MHz frekvenciával. (NEM 433.92!!!).
Van esetleg valakinél 1-2 db? vagy valami tipp, hogy hol lehet szerezni?
(#) pucuka válasza DmANn hozzászólására (») Jún 29, 2019 /
 
Szerintem nem fogsz ilyet találni. A 433 MHz ITO sáv 1,74 MHz széles (433,05 - 434,79 MHz), annak pont a közepe a 433,92 MHz. Ha nem erre a frekire szomjazol, akkor ki fogsz lógni az engedélyezett sávból, ezokból nem hiszem, hogy fogsz találni 433,42 MHz re gyári megoldást.
De ha lenne is, nem érsz vele semmit, mert azok az eszközök, amiket ebben a sávban használhatsz nem rendelkeznek a szükséges sávszélességgel, szelektivitással.
A hozzászólás módosítva: Jún 29, 2019
(#) Gafly válasza pucuka hozzászólására (») Jún 29, 2019 /
 
Át lehet hangolni, kis szerencsével és tudással, nem?
(#) pucuka válasza Gafly hozzászólására (») Jún 29, 2019 /
 
SAW rezonátort nemigen lehet hangolni. Kvarcot esetleg. Csak épp nem sokat lehet elérni vele, mert olyan keskeny a sáv, hogy nagyon keskeny sávú, szelektív vevőt kéne használni. Akkor viszont az adatsebességgel lesz a gond.
(#) Alkotó hozzászólása Júl 4, 2019 /
 
Az autókban használt "késes biztosíték" számára keresek foglalatot, vagy bármilyen olyan megoldást, ami lehetővé teszi ezek beépítését valamilyen készülékbe.
Ha lehet választani, akkor a 19 mm-es (ez a nagyobb) méret kellene, és 1 db szól biztosíték számára.
(#) szs válasza Alkotó hozzászólására (») Júl 4, 2019 /
 
Ilyesmire gondoltál?
biztosítéktartó
Hát még életemben nem vettem ilyent, de ha kinyomtatod, autósbolti emberek lehet, hogy adnak. No, nem a kódszám alapján kereső kiscsikók, hanem a régi autósboltosok, akik még felismernek alkatrészeket
De most nézem, itt van:
hestore
A hozzászólás módosítva: Júl 4, 2019
(#) BarnaPili válasza Alkotó hozzászólására (») Júl 4, 2019 /
 
Ha panelba ültetve megfelelő, akkor elég beforrasztani 2 db csúszósarut. Ha lengő kell, akkor a belinkelt kivitelt sok helyen lehet kapni. Homasitánál is vettem már, de biztos, hogy kapsz autósboltokban.
István
(#) Alkotó válasza szs hozzászólására (») Júl 4, 2019 /
 
Köszönöm, mind a két tipp megfelelőnek tűnik.
(#) DJmike hozzászólása Júl 5, 2019 /
 
Jó napot mindenkinek egy gx16-9p csatlakozót keresek, pár boltot felhívtam, de nem jártam sikerrel. Valakinek van valami ötlete, hol tudom ezt beszerezni vagy marad a külföldi rendelés.
Köszönöm
(#) Ge Lee válasza DJmike hozzászólására (») Júl 5, 2019 /
 
Kérdezd meg náluk, ugyan a 6 pólusú a legtöbb, de talán be tudják szerezni a 9 pólusút is.
(#) webinas hozzászólása Júl 26, 2019 /
 
Sziasztok!
Nem tudja valaki véletlenül, hogy Budapesten hol a bánatba lehet kapni tiszta hidrogén peroxidot?
Pár éve vettem, de most csak ezeket a krémesített borzalmakat lehet kapni.

Köszönöm előre is!
(#) Hp41C válasza webinas hozzászólására (») Júl 26, 2019 / 2
 
AZÚR Vegyszerbolt max.30% -os.
A hozzászólás módosítva: Júl 26, 2019
(#) webinas válasza Hp41C hozzászólására (») Júl 26, 2019 /
 
Szuper! Köszönöm!
Hazafelé megnézem, arra megyek.
(#) webinas válasza Hp41C hozzászólására (») Júl 26, 2019 /
 
Kaptam!

Köszönöm még egyszer!
(#) Thomas10100 hozzászólása Júl 30, 2019 /
 
Sziasztok!

Tápegységet keresek ipari alkalmazásra.
27/40VAC bementű, 24VDC stabilizált, szűrt 12A kimenet és DIN sínre felpattintható kellene.
Sajna ami tönkrement azon csak ennyi olvasható:
Power supply
mod.: PC24/12
Vin = 27V/40Vac
Vout = 24Vdc 12A

Köszönöm a segítséget!
(#) rolandgsx hozzászólása Júl 31, 2019 /
 
32 drt3.0 rev0.9 a-type 6916l-2223a
Valaki tudna abban segíteni hogy hol lehet beszerezni ezt a led szalagot lg tv be?
(#) deebo válasza rolandgsx hozzászólására (») Júl 31, 2019 /
 
(#) varszegimarcell hozzászólása Aug 5, 2019 /
 
Sziasztok!

Van egy Enterprise 128 mikroszámítógépem 1987-ből, ami teljesen hibátlanul működik. Jelenleg antennáról tudok képet kicsikarni belőle, de mivel az RF modulátor ebben a gépben már új korában is megbízhatatlannak számított, monitorkábelt szeretnék hozzá készíteni, és a monitor kimenet jele menne SCART-ról a TV-re. (A monitorkimenet megkerüli az RF modulátort.) Az RF modulátorban, ahogy az bemelegszik, valamilyen alkatrész "elmászik", és el kezd ugrálni a kép. (Legalább is ezt gyanítom...) Kb. 30 percet használható antennáról.

A monitor kábel fabrikálásához találtam kapcsolási rajzot, az alkatrészek beszerzése is triviális, egyetlen komponenst kivéve, itt akadtam el.

A gépen található monitor kimenet egy mind a két oldalán 7 db kontakt paddal rendelkező nyákél. (Pontosan akkora méreteiben az a nyákdarab, mint egy ISA buszos kártya csatlakozója, csak 7-7 db érintkezővel.) Ehhez próbáltam keresni csatlakozót, sajnos csak külföldön sikerült találni, Amazonon. A szállítás ~8 ezer forint lenne, amit nyílván nem akarok kifizetni egy pár száz forintos alkatrészre.

Link az alkatrészhez, hogy pontosan mire is lenne szükségem: https://www.amazon.com/dp/B07J3WSZ6L/

Magyarországon abszolút semmit nem találtam. (Élcsatlakozó néven kerestem.) Esetleg valakinek van valami tippje arra, hogy honnan tudnék egy ilyet keríteni, értelmes áron?

A segítséget előre is köszönöm.
Üdv
Marcell
A hozzászólás módosítva: Aug 5, 2019
(#) vargham válasza varszegimarcell hozzászólására (») Aug 5, 2019 / 1
 
(#) benjami válasza varszegimarcell hozzászólására (») Aug 5, 2019 / 1
 
Alin is érdemes megnézni.
(#) varszegimarcell hozzászólása Aug 5, 2019 /
 
Köszönöm, már meg is rendeltem
Következő: »»   366 / 429
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem