Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések

Témaindító: csaadaam, idő: Máj 31, 2005
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   1311 / 1311
(#) Bakman válasza Directors hozzászólására (») Aug 6, 2019 /

Nagy valószínűséggel oldja a lakkot is. Nem megoldás a beforrasztható sorkapocs?
(#) Epu2 válasza Directors hozzászólására (») Aug 6, 2019 /

Acetonnal, vagy nitro hígítóval szoktam lepucolni. Fél kupaknyit a majd függőleges panelról ecsettel lemosom. Hamar leszedi.
(#) Directors válasza Epu2 hozzászólására (») Aug 6, 2019 /

Az aceton és a nitro hígító nem marja meg a lakkot ?

Bakman
Igen, megmarja a lakkot sajna. Lepróbáltam. Sajnos a sorkapocs nem megoldás.
(#) Bakman válasza Directors hozzászólására (») Aug 6, 2019 /

Szerintem Epu2 a forrasztási gyantára értette a dolgot. Ezekkel még nem próbáltam de valószínűleg azok is oldják a lakkot.
(#) Directors válasza Bakman hozzászólására (») Aug 6, 2019 /

Szomorú
Akkor rajta hagyom a gyantát, jobbat nem tudok.
Azért köszönöm a segítségeteket!
(#) alex0 válasza Directors hozzászólására (») Aug 7, 2019 /

A gyanta leszedéséhez alkoholt (denaturált szeszt) használj, az a lakkot nem oldja, de a gyanta oldódik benne.
(#) Hp41C válasza Directors hozzászólására (») Aug 7, 2019 /

(#) CHZ válasza alex0 hozzászólására (») Aug 7, 2019 /

Nem oldja, de megtámadja a lakk felületét, próbáltam, nekem nem vállt be.
(#) Epu2 válasza Directors hozzászólására (») Aug 7, 2019 /

Azt írtad, a gyantát szeretnéd eltávolítani. Ha nem áztatgatod a panelt, csak azt is távolítja el.
(#) Epu2 válasza Bakman hozzászólására (») Aug 7, 2019 /

Pontosan.
(#) Directors hozzászólása Aug 7, 2019 /

Kipròbálom. Köszi a segítséget.
(#) Bakman válasza Epu2 hozzászólására (») Aug 7, 2019 /

Nem csak azt, és áztatni sem kell. A Plastik 70 nagyon jó de kb. semmilyen oldószernek nem áll ellen.
(#) Endre22 hozzászólása Aug 11, 2019 /

Sziasztok!

Próba nyákokat szeretnék venni. E-bayen találtam pont olyanokat amik megfelelnének. Például ez
Az aggaszt, hogy röhejesen olcsó. 10 darab kb. 2300Ft-ért!
Mit gondoltok, silány minőség? ha igen az miben mutatkozik meg?
Igazából egyszer akarok egy áramkört rájuk megépíteni, aztán csak annyi a dolga, hogy működjön az idők végezetéig (kis költői túlzással)
Ti mit gondoltok, érdemes ilyet venni, vagy nézzek drágább kategóriát?
(#) Bakman válasza Endre22 hozzászólására (») Aug 11, 2019 /

Nem véletlen olcsó. Inkább üvegszálas hordozójút keress, azok sokkal tartósabbak. Pl.: Bővebben: Link.
(#) Ge Lee válasza Endre22 hozzászólására (») Aug 11, 2019 /

A kép alapján (meg úgy általában) ezek bakelit (vagy kit tudja milyen) anyagúak, és a ragasztó is gagyi ami a rezet tartja. Abban fog ez megmutatkozni, hogy nem bírja a meleget. Sok esetben már egy kattogós weller 7-es hegye is elég neki pár másodpercig ahhoz, hogy felkapja a fóliát róla egy tompa puffanás kíséretében. Óvatosan, 280-300 fokra beállított pákával lehet csak dolgozni rajta, a lehető legrövidebb ideig melegítve.
(#) morgo válasza Bakman hozzászólására (») Aug 11, 2019 /

Ezek sokkal jobbak, de a különálló forrszemes panelek rettenenes sok ónt tudnak zabálni, így ezek sem gazdaságosabbak.
A hozzászólás módosítva: Aug 11, 2019
(#) Bakman válasza morgo hozzászólására (») Aug 11, 2019 /

Lehet, hogy sok ónt zabálnak de attól mindenképpen gazdaságosabb, hogy a bakelitszerű hordozójút kipróbáld és kivégd a szemétbe kb. azonnal.

Mindezek mellett én ilyet nem használok, csak nagyon ritka és kivételes esetben, évente kb. kétszer.
(#) Blintux hozzászólása Aug 13, 2019 /

Sziasztok!
Azt esetleg valaki megtudná mondani, hogy ezen az univerzális nyákok hányszor hány juk található?
A mérete alapján 78x39. Persze ha van pár mm szegélye, akkor lehet kevesebb.
Szóval mielőtt rendelnék belőle, jó lenne tudom a pontos értékeket, hogy tudjak vele tervezni.
(#) kaqkk válasza Blintux hozzászólására (») Aug 13, 2019 /

Amit linkeltél az 100*200mm es de ha tudni szertnéd hány furat van rajta , a szélesség és hosszúság merteket el kell osztanod 2.54 el és a kapott értékeket összeszorozni ...
A hozzászólás módosítva: Aug 13, 2019
(#) Blintux válasza kaqkk hozzászólására (») Aug 13, 2019 1 /

Ép ez az, hogy kiszámoltam, így jön ki a 78 x 39 lyuk.
Csak attól félek, hogy esetleg a szélein van némi eltartás ezért a valóságban mondjuk csak 76 x 37.
Mondhatnánk, hogy vegyek és számoljam meg, de a rá építendő áramkör ép tervezés alatt van és nem akarok két körben rendelni, nyákot + alkatrészeket.
Viszont a pontos lyuk szám hiányában tervezni is necces.
Szóval ez ilyen 22-es csapdája most :S

Bár ha azt mondod, hogy az így kiszámolt érték 100%-ig biztos, akkor nincs gond

Mit tervezel ? Szitát ?? Ne mondd hogy 3042 luk nem elég egy kísérleti áramkörre ...
(#) Blintux válasza kaqkk hozzászólására (») Aug 13, 2019 /

Eltaláltad, nem elég!
6 ilyen panelen lesz az áramkör, pont ezért kell a pontos raszter méret, mert most 2 hónap csak a tervezéssel fog elmenni, addig meg sem veszem őket.

Ha 2 hónapot rászánsz a tervezésre akkor már tervezhetnél neki rendes nyákot , nem ilyen "sz.." on csinálnád meg .. Ha nem tudod legyártani , keresd meg Bácsi Zoli-t ...
(#) janigel válasza Blintux hozzászólására (») Aug 13, 2019 /

Idézet:
„így jön ki a 78 x 39 lyuk.”

Ez így igaz is, én valamikor korábban már vettem ilyet máshol, és ott rá volt írva.
(Még nem is értettem, hogy miért nem kerek számú lyukak vannak rajta).
Hát a kerek méret miatt.

Legutóbb ezt terveztem kb 300 pin ,igaz hogy csak 16*5cm a mérete ...
Következő: »»   1311 / 1311
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu