Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   1311 / 1384
(#) Bakman válasza Directors hozzászólására (») Aug 6, 2019 /
 
Nagy valószínűséggel oldja a lakkot is. Nem megoldás a beforrasztható sorkapocs?
(#) Epu2 válasza Directors hozzászólására (») Aug 6, 2019 /
 
Acetonnal, vagy nitro hígítóval szoktam lepucolni. Fél kupaknyit a majd függőleges panelról ecsettel lemosom. Hamar leszedi.
(#) Directors válasza Epu2 hozzászólására (») Aug 6, 2019 / 1
 
Az aceton és a nitro hígító nem marja meg a lakkot ?

Bakman
Igen, megmarja a lakkot sajna. Lepróbáltam. Sajnos a sorkapocs nem megoldás.
(#) Bakman válasza Directors hozzászólására (») Aug 6, 2019 /
 
Szerintem Epu2 a forrasztási gyantára értette a dolgot. Ezekkel még nem próbáltam de valószínűleg azok is oldják a lakkot.
(#) Directors válasza Bakman hozzászólására (») Aug 6, 2019 /
 
Szomorú
Akkor rajta hagyom a gyantát, jobbat nem tudok.
Azért köszönöm a segítségeteket!
(#) alex0 válasza Directors hozzászólására (») Aug 7, 2019 /
 
A gyanta leszedéséhez alkoholt (denaturált szeszt) használj, az a lakkot nem oldja, de a gyanta oldódik benne.
(#) Hp41C válasza Directors hozzászólására (») Aug 7, 2019 /
 
(#) CHZ válasza alex0 hozzászólására (») Aug 7, 2019 /
 
Nem oldja, de megtámadja a lakk felületét, próbáltam, nekem nem vállt be.
(#) Epu2 válasza Directors hozzászólására (») Aug 7, 2019 /
 
Azt írtad, a gyantát szeretnéd eltávolítani. Ha nem áztatgatod a panelt, csak azt is távolítja el.
(#) Epu2 válasza Bakman hozzászólására (») Aug 7, 2019 /
 
Pontosan.
(#) Directors hozzászólása Aug 7, 2019 /
 
Kipròbálom. Köszi a segítséget.
(#) Bakman válasza Epu2 hozzászólására (») Aug 7, 2019 /
 
Nem csak azt, és áztatni sem kell. A Plastik 70 nagyon jó de kb. semmilyen oldószernek nem áll ellen.
(#) Endre22 hozzászólása Aug 11, 2019 /
 
Sziasztok!

Próba nyákokat szeretnék venni. E-bayen találtam pont olyanokat amik megfelelnének. Például ez
Az aggaszt, hogy röhejesen olcsó. 10 darab kb. 2300Ft-ért!
Mit gondoltok, silány minőség? ha igen az miben mutatkozik meg?
Igazából egyszer akarok egy áramkört rájuk megépíteni, aztán csak annyi a dolga, hogy működjön az idők végezetéig (kis költői túlzással)
Ti mit gondoltok, érdemes ilyet venni, vagy nézzek drágább kategóriát?
(#) Bakman válasza Endre22 hozzászólására (») Aug 11, 2019 /
 
Nem véletlen olcsó. Inkább üvegszálas hordozójút keress, azok sokkal tartósabbak. Pl.: Bővebben: Link.
(#) Ge Lee válasza Endre22 hozzászólására (») Aug 11, 2019 /
 
A kép alapján (meg úgy általában) ezek bakelit (vagy kit tudja milyen) anyagúak, és a ragasztó is gagyi ami a rezet tartja. Abban fog ez megmutatkozni, hogy nem bírja a meleget. Sok esetben már egy kattogós weller 7-es hegye is elég neki pár másodpercig ahhoz, hogy felkapja a fóliát róla egy tompa puffanás kíséretében. Óvatosan, 280-300 fokra beállított pákával lehet csak dolgozni rajta, a lehető legrövidebb ideig melegítve.
(#) morgo válasza Bakman hozzászólására (») Aug 11, 2019 /
 
Ezek sokkal jobbak, de a különálló forrszemes panelek rettenenes sok ónt tudnak zabálni, így ezek sem gazdaságosabbak.
A hozzászólás módosítva: Aug 11, 2019
(#) Bakman válasza morgo hozzászólására (») Aug 11, 2019 /
 
Lehet, hogy sok ónt zabálnak de attól mindenképpen gazdaságosabb, hogy a bakelitszerű hordozójút kipróbáld és kivégd a szemétbe kb. azonnal.

Mindezek mellett én ilyet nem használok, csak nagyon ritka és kivételes esetben, évente kb. kétszer.
(#) Blintux hozzászólása Aug 13, 2019 /
 
Sziasztok!
Azt esetleg valaki megtudná mondani, hogy ezen az univerzális nyákok hányszor hány juk található?
A mérete alapján 78x39. Persze ha van pár mm szegélye, akkor lehet kevesebb.
Szóval mielőtt rendelnék belőle, jó lenne tudom a pontos értékeket, hogy tudjak vele tervezni.
(#) kaqkk válasza Blintux hozzászólására (») Aug 13, 2019 /
 
Amit linkeltél az 100*200mm es de ha tudni szertnéd hány furat van rajta , a szélesség és hosszúság merteket el kell osztanod 2.54 el és a kapott értékeket összeszorozni ...
A hozzászólás módosítva: Aug 13, 2019
(#) Blintux válasza kaqkk hozzászólására (») Aug 13, 2019 2 /
 
Ép ez az, hogy kiszámoltam, így jön ki a 78 x 39 lyuk.
Csak attól félek, hogy esetleg a szélein van némi eltartás ezért a valóságban mondjuk csak 76 x 37.
Mondhatnánk, hogy vegyek és számoljam meg, de a rá építendő áramkör ép tervezés alatt van és nem akarok két körben rendelni, nyákot + alkatrészeket.
Viszont a pontos lyuk szám hiányában tervezni is necces.
Szóval ez ilyen 22-es csapdája most :S

Bár ha azt mondod, hogy az így kiszámolt érték 100%-ig biztos, akkor nincs gond
A hozzászólás módosítva: Aug 13, 2019
(#) kaqkk válasza Blintux hozzászólására (») Aug 13, 2019 /
 
Mit tervezel ? Szitát ?? Ne mondd hogy 3042 luk nem elég egy kísérleti áramkörre ...
A hozzászólás módosítva: Aug 13, 2019
(#) Blintux válasza kaqkk hozzászólására (») Aug 13, 2019 /
 
Eltaláltad, nem elég!
6 ilyen panelen lesz az áramkör, pont ezért kell a pontos raszter méret, mert most 2 hónap csak a tervezéssel fog elmenni, addig meg sem veszem őket.
(#) kaqkk válasza Blintux hozzászólására (») Aug 13, 2019 /
 
Ha 2 hónapot rászánsz a tervezésre akkor már tervezhetnél neki rendes nyákot , nem ilyen "sz.." on csinálnád meg .. Ha nem tudod legyártani , keresd meg Bácsi Zoli-t ...
(#) janigel válasza Blintux hozzászólására (») Aug 13, 2019 /
 
Idézet:
„így jön ki a 78 x 39 lyuk.”

Ez így igaz is, én valamikor korábban már vettem ilyet máshol, és ott rá volt írva.
(Még nem is értettem, hogy miért nem kerek számú lyukak vannak rajta).
Hát a kerek méret miatt.
(#) kaqkk válasza Blintux hozzászólására (») Aug 13, 2019 /
 
Legutóbb ezt terveztem kb 300 pin ,igaz hogy csak 16*5cm a mérete ...
A hozzászólás módosítva: Aug 13, 2019
(#) duke hozzászólása Aug 28, 2019 /
 
Olvastam a nyák tisztitos cikket, és elsőre túl bonyolultnak tartottam, de azért elgondolkodtatott, mert nálam is szokott korrozió lenni. Lézernyomtatos technikát használom, vaskloriddal. Legtöbbször teljesen jó, de néha valószinűleg festék nem teljes fedése miatt, bele mar a felületbe. Ez még nem is lenne baj, egy kicsit sérült lesz felület, de idővel azt veszem észre, hogy ezek a foltok mintha tovább korrodálodnának. A képen látható modon ilyen 0.05 mm nagysádrendű foltok lesznek. Ez milyen korrozió lehet ? Mert a nyákot persze maratás után megtisztitom lemosom a vizzel, szapannal és higitoval. Mi lehet ez ? Mert nem a szokásos zöld színű réz oxidról van szó, hanem valami más.

nyak.jpg
    
(#) janigel válasza duke hozzászólására (») Aug 28, 2019 /
 
Ez előtt gondolom kifurkálod.
Idézet:
„Mert a nyákot persze maratás után megtisztítom lemosom a vizzel, szapannal és hígítóval.”

Természetes a foltjelenség, mert védeni is kellene a felületet, és még jó is forrasztani.
Próbáld ki : SK10
Adalékanyagoktól mentes, természetes gyanta-alapú, lakk-szerű bevonatot adó kiváló forrasztási segédeszköz (flux), amellyel megelőzhető az áramköri kártyák oxidációja.
A hozzászólás módosítva: Aug 28, 2019

SK-10.jpg
    
(#) duke válasza janigel hozzászólására (») Aug 28, 2019 1 /
 
"Természetes a foltjelenség, mert védeni is kellene a felületet, és még jó is forrasztani."

Az rendben volna, hogy a réz valahogy korrodál, védelem nélkül. De miért nem az egész felület egyenletesen ? Miért csak ott, ahol a tonneren átszivárgó marató egy kicsit belemar ? Ez az amit nem értek és annyira nem is zavar, csak most a cikk kapcsán gondokodtam el, hogy miért ilyen bonyolultan állítja vissza az egyenletes felületet, ahelyett, hogy 1000-es vászonnal simán csak megcsiszolná.
Amugy nem szoktam fúrni(csak nagyon indokolt esetben), még huzalábasokat is smd-ként forrasztóm fel.
(#) janigel válasza duke hozzászólására (») Aug 29, 2019 /
 
Erre nem tudok válaszolni, nem vagyok jó kémiában.
Viszont ha lefújod vele, lehet hogy nem bővül vagy színeződik a folt.
A hozzászólás módosítva: Aug 29, 2019
(#) Epu2 válasza duke hozzászólására (») Aug 29, 2019 /
 
Üdv! A gyári állapotában sem egyenletes a felület, a hengerelés miatt. Fényes, de nem egyenletes.
Következő: »»   1311 / 1384
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem