Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » MIG/MAG/Co2 hegesztő készülékek házilag
Lapozás: OK   238 / 276
(#) mpisti válasza Dzsudimanó hozzászólására (») Júl 23, 2019 /
 
A hiperszil semmiképp, az E-I jó lesz, de mindenképp légréssel. Azt a munkapontot ahol a legtöbbet hegesztesz a légrés állítgatásával tudod belőni.
(#) Dzsudimanó válasza mpisti hozzászólására (») Júl 23, 2019 /
 
Az a kérdésem,hogy szerinted hány menetes legyen a fojtó? 1 sorba 8 menet fér gondoltam,hogy 3 sor után leágazás +még 2 sor soronként leágazás ez összesen 40 menet.Jó így vagy máshogy csináljam?
(#) mpisti válasza Dzsudimanó hozzászólására (») Júl 24, 2019 /
 
Amennyi felfér a vasra, de 40 menetnél több szerintem nem kell. Megcsapolást szélső sorra tegyél, pár menet nem számít , tehát nem kell ragaszkodni pontos menetszámhoz. Légrésnek valamilyen szigetelőanyag,pl. bakelitlemez kiválóan megfelel, de ha nincs,akkor impregnált rétegelt lemez is megteszi.
(#) Dzsudimanó válasza mpisti hozzászólására (») Júl 24, 2019 /
 
Köszönöm akkor ezek szerint készitem el!
(#) Dzsudimanó válasza mpisti hozzászólására (») Júl 24, 2019 /
 
Ma este megtekercseltem a fojtót.Sajnos csak 31menet lett, férne rá még egy sor ,de ennyi maradt a Hetra szekunderéből ami 54+16 menet volt.Ebből 2X20 menet lett az újratekert trafó szekundere és megmaradt a kissebb 16 menetes szekunder rész drótja és a nagyobból is kb.ekkora darab.Így egy darabból lett 2sor ami 16menet utánna leágazás ezután 8menet leágazás és a negyedik sorba 7 menet maradt ez összesen 31 menet lett!Remélem elég lesz ennyi!
(#) Dzsudimanó válasza Ge Lee hozzászólására (») Júl 24, 2019 /
 
Köszönöm a tanácsod!Ilyesmi megoldásban gondolkodok!
(#) csendre hozzászólása Júl 25, 2019 /
 
Sziasztok!
Építek egy co2 hegesztőt, kb 100-130A a terv, csak lemezre kell, és nézegettem a nagyáramú diódák elég húzós árban vannak. Lehetséges hogy pl egy IGBT belső diódáját használjam egyenirányításra? azok már vannak 150A-esek egész elfogadható árban. Kb 4db kijön egy tizesből. Vagy tudtok valami olcsó megoldást az egyenirányításra?
Köszi!
(#) szendi001 válasza csendre hozzászólására (») Júl 26, 2019 /
 
Diódahíd kapható értelmes áron. Nem érdemes megkerülni a kérdést.
(#) gulyi88 válasza csendre hozzászólására (») Júl 26, 2019 /
 
Olvasss vissza fly1443 átalakításához. Bővebben: Link
Graetz hidakkal csinálta meg, működött, olcsóbbat nem tudsz csinálni...
(#) tulpa hozzászólása Aug 1, 2019 /
 
Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni. A mellékelt kapcsolás kimenetén milyen jelalaknak kellene lenni, így híd nélkül mérve, ha jól funkcionál az áramkör?

hbfs.jpg
    
(#) tulpa hozzászólása Aug 5, 2019 /
 
Gondolom senki nem mérte. Igaz ehhez oszcilloszkóp kell...Azért köszi mindenkinek! Működik csak kíváncsi voltam a gyári mit produkál, mert ennek a paneljét én terveztem a kapcsolás alapján...
Üdv mindenkinek!
(#) frob hozzászólása Aug 7, 2019 /
 
Sziasztok.
Valaki esetleg vett ilyen előtolót
érdekelne mi a tapasztalat.
Előre is kösz!
(#) Ge Lee válasza frob hozzászólására (») Aug 7, 2019 /
 
Olyat én ránézésre sem vennék. Vajon mit vársz attól a magnómotor mérettől?
(#) frob válasza Ge Lee hozzászólására (») Aug 7, 2019 /
 
Ilyesmi motorok vannak az akkus csavarhúzókban, ott azért rengeteget kibírnak...
Ezért is érdekelne a tapasztalat, nem pedig a ránézésre jó vagy nem jó.
Mert lehet kétszer akkora is, ha spórolnak az anyaggal, az is lehet kukába való azonnal
(#) Ge Lee válasza frob hozzászólására (») Aug 7, 2019 /
 
Az akkus csavarozóban belsőleg masszívabb motor van, meg teljesen más a felhasználás módja. Betekered a csavart és hosszú szünet, itt meg folyamatosan kell neki tolni míg hegesztesz, meg közben feszegetni ki neki a huzalt a dobból, amin egymásra lett csévélve a huzal. De ha neked szimpatikus, akkor nem értem a kérdést. Vedd meg, használd, és majd gyere ide újra néhány hónap múlva, hogy hogy lehetne tuningolni, mert nem igazán jó...
Majd biztos ír olyan is aki mért ilyet mert én sosem mértem, de az értelmesebb motoroknak van minimum 5-8Nm nyomatékuk, ennek szerintem feleannyi sincs.
(#) frob válasza Ge Lee hozzászólására (») Aug 7, 2019 /
 
Általában nagyon jó hozzászólásaid vannak, és az itteni munkásságod is pazar, elfogadom most annak ezeket , hogy talán nem a legjobb napod van....
Remélem hogy a nap további része sokkal szebben fog telni számodra!

Szóval továbbra is érdekel olyan hozzászólása aki már vett, és próbálta, használta, huzamosabb ideig, kérem aki nem vett és használt ilyet feleslegesen ne töltse azzal az idejét hogy választ ír.

Nagyon köszönöm!
(#) gulyi88 válasza frob hozzászólására (») Aug 7, 2019 / 1
 
Szerintem az enyémben is hasonló van. Alfaweld HandyMIG205
(másfél éves, az első 5Kg-os huzalt tolja még, de már a végefelé jár a huzaldob).
A munkakábel az mondjuk nem hosszú, csak 3m.
Hétvégén belefényképezhetek ha a gondolod.
Az biztos, hogy a motorja ilyen kis kefés (akkusfúróféle) dc motor.
Azonkívül hogy hallani hogy pörög (kis motor+áttétel), teszi a dolgát:
lassan is tol, gyorsan is tol, huzalt nem gyűri, egyrészt mechanikailag nincs nincs hely a gyűrődésre, gyenge hozzá vagy letilt a motorvezérlő túláramra (nem tudom, nem néztem még bele, hogy milyen elektronika van hozzá).
A huzal egyenletesen kell jöjjön, ez a legfontosabb, ezt tudja is.
Viszont az is biztos, hogy ez már nem arra készült, hogy évtizedekig működjön. Szóval elromlani elfog, az majd kiderül hogy mikor, és mennyire.
A motorjától nem félek hogy bedöglik. Láttam már néhány szétgyötört akkusfúrót, egyiknek sem volt motorbaja.
Ha komoly hozzáillő motormeghajtást kap, akkor szerintem kifogás nélkül képes a huzalt tolni.
(#) Dzsudimanó hozzászólása Aug 7, 2019 /
 
Sziasztok!Volt egy kis időm elkészültem a megtekert fojtó készre szerelésével.A légrés 0-7mm között állítható ,a felső 2 csavar meglazítása után oldalról könnyen cserélhető a légrést beállító szigetelő lemez.Jelenleg egy 3mm-es bakelit lemez van az E és az I profilok között.Sikerült szereznem a jófogáson egy csomó 35A-s generátor diódát párban ( katód illetve anód házasokat) SY170/1D és SY171/1D tipusokat.Ezekből állítom össze a graetz hidat 2 hűtőbordába préselt 2X12 diódából.Néhány kép a főtrafóról a fojtóról és a 24V-os segédtrafóról.
(#) gulyi88 válasza Dzsudimanó hozzászólására (») Aug 7, 2019 /
 
Előbb mérd meg hogy mekkora feszültséget viselnek el a diódák.
Labortápon beállítasz néhány mA áramkorlátot és záróirányban kötve növeled a feszültséget a diódán, majd feljegyzed, hogy mekkora feszültségnél megy be a labortáp áramkorlátba.
Ezt összehasonlítod a trafó max szekunderfesz csúcsértékével, ha nincs 15-20% tartalék benne akkor ne fáradj vele...
Volt már egy próbálkozás generátordiódával korábban, és úgy tűnt hogy "letörnek" nem bírták a feszültséget (utána lett a graeztes megoldás), igaz hogy az a trafó amúgy alapból is magas szekunder feszültségű volt.
A hozzászólás módosítva: Aug 7, 2019
(#) Dzsudimanó válasza gulyi88 hozzászólására (») Aug 7, 2019 /
 
Letesztelem, de a katalógusadat az 100V a trafó max. Feszültsége 32V ez egyenbe pufferolva 45V lehet.
A hozzászólás módosítva: Aug 7, 2019
(#) gulyi88 válasza Dzsudimanó hozzászólására (») Aug 7, 2019 /
 
Ja, ránéztem én is a neten, hogy 100V-osnak írják, akkor valóban jó lesz graetzba kötve.
Valami rémlik, hogy az említett dióda annó jóval kisebb feszültségűnek volt írva végül, de nem emlékszem már rá pontosan. Mindegy, az maradt meg, hogy akkor azok a generátordiódák nem bírták ki...
(#) Dzsudimanó válasza gulyi88 hozzászólására (») Aug 7, 2019 /
 
Rendben,azért köszönöm!
(#) frob válasza gulyi88 hozzászólására (») Aug 8, 2019 /
 
Köszi, általában azért több drótot használok, de rövid hegesztésekkel, lehet ha másért nem, kíváncsiságból veszek egyet
(#) Phile80 válasza gulyi88 hozzászólására (») Aug 9, 2019 /
 
Idézet:
„Láttam már néhány szétgyötört akkusfúrót, egyiknek sem volt motorbaja”

Sokszor a kínai hulladék alkatrészből készült inverterek is úgy néznek ki ránézésre, mint az európai gyártók terméke... Abban viszont igazad van, hogy nem az fog először meghalni a gépedben, kész csoda hogy még megy, nagyon rossz a híre...
(#) Dzsudimanó hozzászólása Aug 22, 2019 / 1
 
Sziasztok!Elkészültem a generátor diódás graetz hiddal most már egy guriga drótot kell vegyek és akkor kitudom agyalni a gép elrendezését és a méreteket !Pár képet felrakok a hídról.
(#) szendi001 válasza Dzsudimanó hozzászólására (») Aug 26, 2019 /
 
Nekem tetszik, volt vele meló rendesen.
(#) Dzsudimanó válasza szendi001 hozzászólására (») Aug 26, 2019 /
 
Köszönöm! Nem olyan vészes viszonylag könnyen ment ,több volt a tervezés !Főleg,hogy ne maradjon túl sok régi furat ki a bordán 35 évig Quad 405 hűtőbordája volt most az kapott másfajta bordákat a régen beszerzett borda anyagból mert ez alkalmasabb volt a graetz hídhoz hogy a közepén nincs borda!Na meg nézegettem a hűtőborda árakat egyelőre csak a neten és mikor 5000Ft/kg árat olvastam egyértelmű lett,hogy csak használt anyag jöhet szóba mert ez már rablás szinte vicc ár!Lényeg,hogy kész lett és tovább tudok lépni!
(#) Phile80 válasza Dzsudimanó hozzászólására (») Aug 26, 2019 /
 
Hát én meglepődnék ha ez az egység sokáig működne...
(#) Dzsudimanó válasza Phile80 hozzászólására (») Aug 26, 2019 /
 
Szia!Tanácsot elfogadok.Szerinted mi a gond vele?
(#) frob válasza Dzsudimanó hozzászólására (») Aug 27, 2019 /
 
Eléggé közel vannak a diódák egymáshoz, emiatt érdemes mindkét oldalára tenni ventilátort, különben hamar kijön belőlük a füst.
Következő: »»   238 / 276
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem