Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Vezetékes telefon szerelés
 
Témaindító: Busz, idő: Dec 1, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   20 / 23
(#) mikrodigit válasza TASBALA hozzászólására (») Júl 16, 2019 /
 
A telefoncsengő eredetileg 25 Hz-re készült. 50 Hz-en is működnie kell, de nem ugyanolyan a hangja.
(#) Remci válasza TASBALA hozzászólására (») Júl 16, 2019 /
 
Halványan lehet hogy működik, de a csengető feszültség 110 v volt.
(#) Gafly válasza TASBALA hozzászólására (») Júl 16, 2019 /
 
Nem tudom mire szeretnéd használni, de:
- Valószínűleg csörögni fog (különösen ha beállítod hozzá),
- Csak senki nem emelje fel csörgés közben (mert a telefonközpont le szokta kapcsolni a csengetést ez esetben, a transzformátor meg nem). Mondjuk nagy baja nem történik senkinek és semminek.
(#) TASBALA válasza Gafly hozzászólására (») Júl 16, 2019 /
 
Na hát a felhasználás elég unortodox...
Egy riasztórendszer bemenete lenne. Az ajtó nyílik, a csengő megszólal. Ha a jó kombinációt tárcsázom a csengő eláll és a szirénák nem kapcsolnak be. A telefon kívülről ugyanúgy néz ki, az arduino meg a többi egy külön kötődobozban lesz. A trafót lehet relével kapcsolni úgyhogy az nem probléma.
(#) TASBALA válasza Remci hozzászólására (») Júl 16, 2019 /
 
Máshol azt láttam, hogy 50-60 V, de ha 110 akkor csak jobb
(#) TASBALA válasza mikrodigit hozzászólására (») Júl 16, 2019 /
 
Van valami egyszerű mód amivel felezhetem a frekvenciát?
(#) proba válasza TASBALA hozzászólására (») Júl 16, 2019 /
 
A 110v inkább az lb telefonok sajátja . Ezek 40-60 voltrol már szólnak.
(#) mikrodigit válasza TASBALA hozzászólására (») Júl 16, 2019 /
 
Nem tudok egyszerű módot. Én csináltam olyat DC-ről, hogy 25 Hz-es oszcillátor + 2 meghajtó tranyó + kis trafó. Ez elvitt 1 csengőt. Nem szinusz, hanem impulzus jelalakkal, de elég jól szólt.

Egyébként azért használtak a központban 110 V-ot, mert esetenként akár több km vezeték végén kellett megszólaltatni a csengőt, ez már többszáz ohm soros ellenállást jelent. És néha több készüléket is csatlakoztattak párhuzamosan.
(#) TASBALA hozzászólása Júl 17, 2019 /
 
Ugyan nem nagyon értek ehhez, de ha a vezeték 100 ohmos, akkor
Egy voltage divider (gondolom feszültségosztó) -ból pont 50 volt jön ki, ezért logikus hogy 100-110 voltot használtak. A központhoz közeli telefonnál a kábel ellenállása alacsony, nagyjából 100 voltot kap, a távolinál nagyjából 100 ohm a vonal ellenállása, úgy 40-60 voltot kap. Gondolom úgy csinálták meg őket hogy egy szélesebb tartományban működjenek.
(#) hg5cfj hozzászólása Aug 8, 2019 /
 
Üdv Mindenkinek
Az a kérdésem, hogy az amerikai vezetékes telefonok használhatók-e a Magyarországon? Van két vezetékes vonalam és találtam olyan telefont (Panasonic KX-TG9541B) ami képes ezt kezelni, alközpont nélkül.
Samu
A hozzászólás módosítva: Aug 8, 2019
(#) pucuka válasza hg5cfj hozzászólására (») Aug 8, 2019 /
 
Elvileg nem használható, mert Mo -án csak típusengedélyezett készüléket használhatsz.
Hogy gyakorlatilag használható-e azt nem tudom, mert a működési sávjában (1930 MHz) nálunk mobiltelefon szolgáltatás van. A nálunk használható DECT sáv 1880 - 1900 MHz között van.
A kis teljesítménye miatt nem hiszem túl sok zavart fog okozni, de hogy neked mekkora zavarral kell megküzdeni, azt nem tudom.
(#) hg5cfj válasza pucuka hozzászólására (») Aug 8, 2019 /
 
A DECT sávot ismerem. Engem a vezetékes oldala érdekel inkább.
(#) syria válasza hg5cfj hozzászólására (») Aug 8, 2019 /
 
Kérdezd a Panasonic szakszervizt! (1) 353-0830
(#) Inhouse válasza hg5cfj hozzászólására (») Aug 8, 2019 /
 
Itt táblázatba szedtem a különbségeket. Vannak készülékek, ahol állítható pár dolog, pl. a hurok megszakítás ideje.
(#) hg5cfj válasza syria hozzászólására (») Aug 8, 2019 /
 
Köszi, nekik már írtam. Válaszként a hivatalos PR szöveget kaptam.
(#) hg5cfj válasza Inhouse hozzászólására (») Aug 8, 2019 /
 
Köszi, ez valamennyire érthető is számomra
(#) Gafly válasza hg5cfj hozzászólására (») Aug 8, 2019 /
 
Akkor hogy még érthetőbb legyen a vezetékes része:
- "FLASH" (lánykori nevén) "hurokmegszakítás" ideje 125 <-> 600 ms alközpontoknál volt lényeges, mert az "amerikai" 600 ms-ot, már bontásnak értelmezte a központ. Azaz kapcsolom az illetékes kollégát, helyett bontotta a hívást.
- Csengetésnél voltak olyan elektromechanikus központok, amelyek még csak nem 25 Hz-el csengettek, hanem kevesebbel. Itt az volt a probléma, hogy nem csengett ki.
Esetedben egyik problémától sem félnék, mert:
- Épeszű ember nem használ olyan szolgáltatást, két fővonal között, amihez "FLASH" kell (szerintem másmilyent sem)...
- Ha kicsöng, akkor ettől nem kell félni. Mellesleg ezek kipusztultak már régen...
(#) syria válasza hg5cfj hozzászólására (») Aug 9, 2019 /
 
Vagyis azt, hogy ha nincs rajta hivatalos magyar címke, akkor nem foglalkoznak vele? Azt hittem, már túl vannak ezen a baromságon.
(#) mikrodigit válasza syria hozzászólására (») Aug 9, 2019 /
 
A 90-es évek elején vettem (valamilyen hazai boltban) egy Panasonic üzenetrögzítős (2 normál kazettás) telefont. Akkor még nem volt hivatalosan engedélyezve a típus, a FLASH nem stimmelt (de soha nem is használtuk) és a hálózati adapter sem a gyári volt. Mindezek ellenére több, mint 20 évig használtuk, a legjobb telefonunk volt.
(#) pucuka válasza syria hozzászólására (») Aug 9, 2019 /
 
Idézet:
„Azt hittem, már túl vannak ezen a baromságon.”

Jaj de naív vagy. Sok pici pénz sokra megy. Igaz címke nincs, (kiadás) viszont lista van.
A hírközlés állami monopólium. (EHT) Minden mozdulatért fizetni kell, lehet közvetlenül nem neked, hanem a szolgáltatónak, forgalmazónak, gyártónak. Végül is Te fizeted az árában, előfizetésedben stb. Van azonosító, frekvencia gazdálkodás, egyedi, típusengedélyezés, nyomvonalas és egyéb hírközlési építmény (pl antenna) engedélyezés és még sorolhatnám.
Amíg nincs baj, addig minden rendben levőnek tűnik, de ha valamiért látókörbe kerülsz, akkor jön a jogászkodás.
A hozzászólás módosítva: Aug 9, 2019
(#) hg5cfj válasza Gafly hozzászólására (») Aug 9, 2019 /
 
Inhouse csatolmányát végig nézve, átgondolva szerintem is működik.
A hozzászólás módosítva: Aug 9, 2019
(#) hg5cfj válasza syria hozzászólására (») Aug 9, 2019 /
 
Leginkább azért írták azt, hogy nem használható, mert a típus cordless és ott a DECT 6.0 a szabvány, ami az EU-ban a DCS 1900-as sáv UpLink. Amit viszont nem értek, miért nincs európai verzió ilyen telefonból.
(#) Gafly hozzászólása Aug 10, 2019 /
 
Apa csati női párját keresi
(#) proba válasza Gafly hozzászólására (») Aug 11, 2019 /
 
Egyszer csak eszembe jut, ha felénk járnak a távközlősök....
(#) syria válasza mikrodigit hozzászólására (») Aug 12, 2019 /
 
PANASONIC KX-T 2470B lehetett, a világ legjobb vezetékes telefonja. Mi lett szegénnyel? Nekem ékszíjcsere után a mai napig szolgál a legnagyobb örömömre.
(#) syria válasza pucuka hozzászólására (») Aug 12, 2019 /
 
20-30 évvel ezelőtt nem bajlódtak listával. Ha rajta volt a megfelelő címke, akkor foglalkoztak a készülékkel, ha nem, akkor elhajtottak, mert féltették a hátsójukat.
(#) mikrodigit válasza syria hozzászólására (») Aug 12, 2019 /
 
Nyertél, az volt. Én is nagyon szerettem és csak az ékszíjat kellett cserélni benne néhány évenként. De több, mint 20 év után elkezdtek a gombok kontaktusai tönkremenni és már nem érte meg nekem vesződni vele.
Egyébként még megvan valahol a padláson, a kézibeszélő nélkül. Ha esetleg érdekel, neked adom.
(#) pucuka válasza syria hozzászólására (») Aug 12, 2019 /
 
Azóta változott a világ. A szép új papírnélküli digitális világ, mindent (no majdnem mindent) lehet papír nélkül intézni. Ha félted a hátsódat, járj utána, keresd meg, dolgozz Te, ők leírták.
A hozzászólás módosítva: Aug 12, 2019
(#) syria válasza mikrodigit hozzászólására (») Aug 15, 2019 /
 
ÉRDEKEL. Hogyan kaphatom meg?
(#) mikrodigit válasza syria hozzászólására (») Aug 15, 2019 /
 
Bp. XIII.ker? XVIII.ker? Más?
Következő: »»   20 / 23
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem