Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Érdekességek
 
Témaindító: Gatery, idő: Szept 5, 2006
Lapozás: OK   286 / 579
(#) kaqkk válasza pucuka hozzászólására (») Aug 11, 2019 /
 
Csak nehogy kisebbségi település legyen a holdon mire odaér a kínai delegáció
(#) sany válasza kaqkk hozzászólására (») Aug 11, 2019 /
 
Szerintem bolháknak kellett volna elszabadulni.
A hozzászólás módosítva: Aug 11, 2019
(#) llax válasza sany hozzászólására (») Aug 11, 2019 /
 
Benépesülni biztosan nem fog. A medveállatkák ott lesznek egy ideig életképesen betokozódva ("hibernálódva"), de alkalmas körülmények és víz hiányában úgy is maradnak, amíg végleg ki nem múlnak. Feltéve, hogy a becsapódáskor kiszabaduló és összekeveredő hipergolikus üzemanyag (MMH+MON) nem sütötte ropogósra azokat.
(#) kaqkk válasza llax hozzászólására (») Aug 11, 2019 /
 
A medveállatkák ott lesznek és mutálódva marha nagy medveállat lesz belőlük ...
(#) sany válasza llax hozzászólására (») Aug 11, 2019 /
 
Sokat kibírnak. Nem valami "cukik", de azért igazi túlélők.
Már jártak a világűrben.
Idézet:
„Világűr: 2007 szeptemberében az Európai Űrhivatal a svéd Kristianstadti Egyetem vezetésével Kazahsztánból két fajhoz tartozó medveállatkát, a Richtersius coronifer-t és a Milnesium tardigradum-ot lőtte fel a világűrbe az orosz Foton M3-as űrszondán. A medveállatkák a kriptobiózis állapotában voltak. Az űrszonda 270 km magasan keringett a Föld körül 10 napig. Amikor visszajött, a kutatók vízbe helyezték a medveállatkákat, hogy feléledjenek. 68%-uk túlélte a szabad világűrbe való kibocsátást bármiféle védőfelszerelés nélkül, és utána még szaporodtak is.”
Forrás: Wikipedia
A hozzászólás módosítva: Aug 11, 2019
(#) llax válasza sany hozzászólására (») Aug 12, 2019 /
 
Túlélni és megélni nagyon nem ugyanaz. Szélsőséges körülményeket kibírnak, de ekkor mozgásra és szaporodásra nem képesek. A túlélés is kétséges: betokozódott állapotban bírnák táplálék nélkül néhány évig is, nagyon hidegben is, de a holdfelszín nappali hőmérsékletét csak órákig viselik el (kivéve, ha árnyékba is került belőlük), a meggyulladó hidrazin (ott az oxidálószer is) hőmérsékletét semeddig. Ha még ezt is túlélnék, táplálékhoz és vízhez később sem jutnának.
Az idézetből az "és utána még szaporodtak is." rész is ennek megfelelően kell értelmezni, "utána" azt takarja, hogy újra életre alkalmas körülmények közé kerültek.
A hozzászólás módosítva: Aug 12, 2019
(#) sany válasza llax hozzászólására (») Aug 12, 2019 /
 
Na jó, lehet, hogy már nem is élnek. De ez is egy opció lehet benépesíteni a Holdat.
(#) Gafly válasza sany hozzászólására (») Aug 18, 2019 / 1
 
Ha már benépesítés, így nehezen fog menni.
A hozzászólás módosítva: Aug 18, 2019
(#) Gafly hozzászólása Aug 21, 2019 / 1
 
Ma macska, akkor itt most nem OFF.
(#) sany válasza Gafly hozzászólására (») Aug 21, 2019 /
 
Ahol a feje átfér ott a teste további része is. Brit tudósok szerint. A bajusza nagyon fontos az érzékelésben.
(#) bbb hozzászólása Aug 22, 2019 / 1
 
Ez az elektromos jószág több energiát termel, mint amennyit elhasznál. Persze speciális körülmények vannak (bányagép, üresen megy fel a hegytetőre és tele jön lefele, amikor visszatermel), de akkor is jó!
Bővebben: Link
(#) lelkes amatőr hozzászólása Aug 22, 2019 /
 
Egy SMD-kondenzátor ujjbegyre rakva. (a mérete: 008004)
Na, ezt se fogom már beforrasztani.

kondi.jpg
    
(#) sany válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Aug 22, 2019 /
 
Kis picike. Jó szem kell hozzá.
Azon csodálkozok, hogy ezek a kis alkatrészek, hogy nem mennek tönkre azonnal a forrasztásból adódó hőtől?
(#) tibibalogh520 válasza sany hozzászólására (») Aug 22, 2019 /
 
Én meg azon csodálkozok, hogy mi értelme van ekkora méretben diszkrét alkatrészt gyártani, és használni?!
Na jó... Elképzelésem van. Valami olyasmire gondolok, hogy még nem került kifejlesztésre egy cél integrált áramkör, de a feladatot valami kis helyen kellett megvalósítani... Mint kezdetekben a Discman, stb...
A hőmérsékletet természetesen bírja, hiszen arra tervezték, hogy beforrasztható legyen.
Meg aztán, mivel ilyen picurka, jóval kevesebb hőmennyiség kell a beforrasztásához, mint egy nagyobb alkatrésznek. Bár ez attól is függ, hogy mekkora az őt fogadó ped hőelvezető képessége...
(#) elektroncso válasza sany hozzászólására (») Aug 22, 2019 /
 
Én inkább arra lennék kíváncsi, hogy milyen csipesszel lehet ezt megfogni?
A szem nem annyira lényeg, 0603 alatt szabad szemmel ültetni nem profizmus, hanem mazochizmus.
A hétvégén beforrasztottam kb. 150db 0402 alkatrészt, természetesen mikroszkóp alatt, de ezt már nem vállalnám be.
(#) kameleon2 válasza tibibalogh520 hozzászólására (») Aug 22, 2019 /
 
Amit régen a nagyüzemek hoztak létre, ma otthon is előállíthatod, ezeknek az alkatrészeknek köszönhetően. Például: PICTIL projekt
(#) tibibalogh520 válasza kameleon2 hozzászólására (») Aug 22, 2019 /
 
Na igen! De mi értelme van?
Főleg, hogy az ember szeme romlik, az alkatrészek meg egyre zsugorodnak, ahelyett, hogy nőnének...
Tényleg nem látom értelmét.
(#) sany válasza elektroncso hozzászólására (») Aug 22, 2019 /
 
A világ legkisebb indultivitása, a kondihoz hasonlóan. Bővebben: Link
Vagyon hogy állítanak elő ilyen kis alkatrészt?
Lassan már láthatatlanok lesznek a mikroszkóp alatt is.
(#) sonajkniz válasza kameleon2 hozzászólására (») Aug 22, 2019 / 1
 
Nem rossz az a PICTIL, bár a motoromra tervezett sebességfokozat kijelző kijelzője áramkörileg egyszerűbb, 1-Wire-en kommunikál és többet tud. Méretilg ugyan nagyobb, de még a házzal együtt is csak 26mm.Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Aug 22, 2019
(#) kameleon2 válasza sonajkniz hozzászólására (») Aug 22, 2019 /
 
Nekem ez is tetszik. A PICTIL projektben nem csak a méret volt nekem nyerő, hanem a csereszabatosság is. Egy olyan kijelző kiváltása, ami már horror áron érhető csak el, pedig időtálló a led fényereje miatt, ami nappali fényben is jól látható.
(#) sonajkniz hozzászólása Aug 23, 2019 / 2
 
(#) Gafly hozzászólása Aug 23, 2019 /
 
Most fényképeztem:
Sziklából nőt ki vízszintesen, majd a teteje úgy dől, hogy a súlypontja pont jó helyen legyen. Legalább 20 méter...

kanyarfa.JPG
    
(#) tibibalogh520 válasza Gafly hozzászólására (») Aug 23, 2019 /
 
Csak tudnak ezek a "bolond" növények is valamit...
(#) Frankye válasza Gafly hozzászólására (») Aug 28, 2019 /
 
Lillafüred?
(#) Epu2 hozzászólása Aug 28, 2019 /
 
Üdv! Nekem már az is érdekes, hogyan éli túl egy majdnem 22 éves, 3,2 GB, Winshester a kort és azt is, hogy egy törött PC-ben volt. Sokat nem ment, ha a Sentinel nem csal. 22 nap 100/100%.
De örültem volna akkoriban egy ilyen HDD-nek. A társa nem élte túl. Kemény 210 MB-os. Nem olvasható.
(#) pucuka válasza Epu2 hozzászólására (») Aug 28, 2019 / 1
 
Hamarabb elavult, minthogy elhasználódott volna. Nekem is van valahol egy 10 MB -os (!) vezérlőkártyástól, drótostól.
(#) Sanyesz5 hozzászólása Aug 28, 2019 / 10
 
Sziasztok!

A tegnapi kísérletemet szeretném megmutatni, elég látványos, volt itthon egy röntgen csövem, és hozzá a trafója. Át szerveztem az egészet egy másik helyiségbe és távvezérléssel csináltam pár látványos videót, a film egy röntgen erősítő fólia, nem tökéletes még az egész teljesen.

1
2
3

Az első egy telefon töltő, az utolsó egy atmega 644, a középső egyértelmű.
(#) kameleon2 válasza Epu2 hozzászólására (») Aug 28, 2019 /
 
Javítottam még 2MB-os merevlemezt laptopban (igen olyan hordozható számítógép aminek füle volt). Olyan vastag volt a lemez benne, mint egy amerikai palacsinta. ..és tényleg lehetett javítani mechanikusan.
(#) nagym6 válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Aug 28, 2019 /
 
Ilyet nem sokan tesznek fel ide, sőt senki, ez szuper.
(#) Sanyesz5 válasza nagym6 hozzászólására (») Aug 28, 2019 /
 
Köszönöm, még kiforratlan a dolog, voltak hibák a fókusz is mászkál, ezért kellett ilyen messziről videózni, de megleptek a részletek engem is.
Következő: »»   286 / 579
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem