Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hűtőgép probléma
 
Témaindító: ZLED, idő: Feb 4, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   249 / 291
(#) Tomi111 válasza phr3ak hozzászólására (») Júl 20, 2019 /
 
Előbb kimaradt: azért nem kapcsol, ha tekergeted, mert ha pl. éppen -8 fokos az elpárologtató és áll a motor nem tudod bekapcsolni, hisz az 0 fok felett kapcsol csak. Nagy a hiszterézise!
(#) Ktulu válasza Tomi111 hozzászólására (») Júl 20, 2019 /
 
Az elpárologtatóhoz hogy lehet hozzá férni?
Egy 2004-es TechnoLUX 2 ajtós (felül a fagyasztó rész) hűtőnél a belső tér teljesen egybe öntött műanyag. Úgy a hűtő, mint a fagyasztó is.
Teteje, hátulja sem leszerelhető.
(#) kaqkk válasza Ktulu hozzászólására (») Júl 20, 2019 /
 
Idézet:
„belső tér teljesen egybe öntött műanyag. Úgy a hűtő, mint a fagyasztó is.”

Az elpárologtatóhoz hogy lehet hozzá férni? Sehogy ....
(#) mikrodigit válasza phr3ak hozzászólására (») Júl 20, 2019 /
 
Végül is a betett kaják hőmérséklete számít, nem a polcnál levő levegőé. Tedd a hőmérőt egy pohár vízbe vagy hasonlóba és úgy mérd. Ha ott 2-8 fok között van, akkor nem kell foglalkozni a pillanatnyi hőmérséklettel.
(#) Ktulu válasza kaqkk hozzászólására (») Júl 20, 2019 /
 
Olyan nincs, hogy sehogy.
(#) kaqkk válasza Ktulu hozzászólására (») Júl 20, 2019 /
 
De van , A kondit leszereled és kikaparod a hátuljából a púrhabot , viszont akkor az újraöntés lesz a bajos ,kétkomponensú habbal kell amit csak egykét hűtős boltban kapsz és elég körülményes a használata . Nem igazán javasolt , kezdőknek . Egyébként meg ha cserélni kell ez elpárologtatót jobban jársz ha egyszerűen egy lapelpet felcsavarozol a beltérben . Ha gázhiányos a hűtő legtöbbször a keretfűtés a hibás az viszont egyszerűen javítható .
A hozzászólás módosítva: Júl 20, 2019
(#) Ktulu válasza kaqkk hozzászólására (») Júl 20, 2019 /
 
Apámék hűtője újabb típus. Alul van a fagyasztó, amiben az elpárologtató szerpentin teljesen szabadon van a tetején.
(#) kaqkk válasza Ktulu hozzászólására (») Júl 20, 2019 /
 
Most mi van ? Nem értem , javítani kell vagy nem ? A tied vagy apádé ? Kikaparod a habot vagy csak okoskodsz ?
(#) Ktulu válasza kaqkk hozzászólására (») Júl 20, 2019 /
 
Szerencsére megoldódott szétszedés nélkül. Főleg hogy ilyen körülményes, ahogy írtad. (apámét csak említettem, hogy bezzeg..)
(#) Any válasza Graza hozzászólására (») Júl 22, 2019 /
 
Szia.

Most értem el odáig, hogy a fagyasztót szétszedjem, illetve csak a belső hátfalat levegyem.

Sajna a belső térben nem találtam semmi kicserélhető alkatrészt (én gondoltam hogy lesz egy lehúzható hőérzékelő vagy valami hasonló) Egyedül a hátlapon van egy ventilátor vezérlő amit én cserélhetőnek vélek. Vagy esetleg bontsam tovább? Robbantott ábrát jó lenne találni róla, de nincs. Láttál már ilyet? Vagy ezen hol vannak a hőszenzorok/érzékelők anyámkínjai? Olvasztóbiztosíték merre található? Hogy néz ki? Bocsi, de mivel egyik szerelő sem vállalja miskolcon, samsung szervízt meg nem hívom többet mert nem korrektek, inkább megpróbálnám én megjavítani (alkatrészt talán tudnék hozzá rendelni) csak tudnám mit és hol keressem.
Első körben ezzel kezdenék.
(#) kaqkk válasza Any hozzászólására (») Júl 22, 2019 /
 
A hőbiztosítékot az olvasztóbetét vezetékén keresd (egy kis kocka alakú műanyag dobozka vagy egy szilkoncsőbe beforrasztott kétlábú fém cucc )
(#) Any válasza kaqkk hozzászólására (») Júl 22, 2019 /
 


Női nyelven? Hol bontsam a gépet? meddig? Belül, kívül?
(#) kaqkk válasza Any hozzászólására (») Júl 22, 2019 / 1
 
Sajnos férfi vagyok a nők nyelvét (mivel férfi-nő szótár még nincs) csak "találgatom "
A harmadik képen látható vezeték köteget kövesd amíg a fűtőbetéthez (az az alumínium kígyó aminek a két vége vezetékben végződik ) ezek közül a vezetékek közül az egyiken lesz a keresett dolog .
(#) Geza59 hozzászólása Júl 25, 2019 /
 
Sziasztok! Az LG GB7138PVXZ alul fagyasztós hűtőszekrényünknek a normál téri, felsőrész leolvasztó fűtőbetét, (elpárologtató) kaput. Az LG szerelő azt mondta, hogy már nem lehet kapni a gyár megszüntette a gyártását.

Az angol nyelvű javítási kézikonyve alapján 220V megy a fűtőbetétbe, aminek 32-35 Ohm ellenállása kell, hogy legyen, ha jó. Ez alapján a sima ohm törvényel kiszámoltam, hogy kb. 1500 wattos lenne ez a fűtőszál (6,5A-nél). Lehetséges ez? Ahogy böngésztem a netet, a legtöbb fűtőbetét 120, 130W körül van.

Mit javasoltok, lehet valami utángyártott fűtőbetétet vagy esetleg belevaló fűtőszálat venni valahol hozzá?
(#) Flipperocsi hozzászólása Júl 27, 2019 /
 
Sziasztok!
Segítsetek,ha lehet!
Bosch alulfagyasztós kombi hűtő.
KGVG 31305
Kb.10 éves.
Fagyasztótér-20,hűtőtér+5max.
Gondoltam,hogy ventillátor baja van,de sehol nem találtam.
Belső részek teljesen zártnak látszik,hátul csak csövek és kompresszor.
Ha valahol el vannak rejtve a többi alkatrészek,segítsetek,hogyan lehet megtalálni.
Köszönettel!
(#) kaqkk válasza Flipperocsi hozzászólására (») Júl 27, 2019 /
 
Mi a probléma ?
(#) StMiklos válasza Flipperocsi hozzászólására (») Júl 27, 2019 /
 
Szevasz!

Örülj neki, hogy nincs benne (szerintem), mert nem romlik el, meg ami ahhoz kapcsolódik!
Amúgy csatlakozva kaqkk-hoz, mi a bajod egy hibátlan hőfokokat produkáló hűtőhöz?

Üdv: StMiklos
(#) Flipperocsi válasza kaqkk hozzászólására (») Júl 28, 2019 /
 
Bocsi!
Rosszul irtam.
A hütőtérben 12-15 Celsius fok van
(#) neo-geo hozzászólása Júl 28, 2019 /
 
Sziasztok!

Adott egy Daewoo fr 091-es sima kis hűtő, leolvasztottam mert már nagyon le volt jegesedve, és nem úgy hűtött ahogy előtte. Leolvasztás után raktam be egy hőmérőt is, hogy tudjam a pontos hőfokot. Egy idő után azt vettem észre, hogy nem akar kikapcsolni a hűtő, hanem folyamatosan működik. A legnagyobb fokozat (7-es) en ment, és így volt benne 4-5 fok között. Mi lehet a probléma? Mert régebben biztos, hogy nem ment folyamatosan, és volt mikor 2 fok volt benne! Esetleg a gáz szökött volna el belőle, és ezt egy hűtőgép szerelő tudná orvosolni? Esetleg segítségnek pár kép. Bővebben: Link
(#) kaqkk válasza neo-geo hozzászólására (») Júl 29, 2019 / 2
 
Valószínűleg semmi problémája nincs a hűtődnek , állítsd 2 re a szabályzót ,akkor majd lesz ideje leállni leolvasztani és a hőfokot is tartani fogja (ilyen melegben ha fel van tekerve nincs idő a leolvasztásra,vastagodik a dér és egyre kevésbé hűt (a jég-nagyon jó hőszigetelő)
(#) neo-geo válasza kaqkk hozzászólására (») Júl 30, 2019 /
 
Rendben köszönöm. De Én már leolvasztottam, ami úgy történt, hogy mindent átraktam belőle egy másik hűtőbe, és estére kihúztam, és az ajtaját nyitva hagytam. Másnap dél körül pedig kitörölgettem, és újra indítottam. Igazság szerint egy pincében van ez a hűtő, tehát nagyon melege nem lehet, 22-25 fok max a hőmérséklet a helységben. Télen pedig 10-15 fok, és akkor bizony volt, hogy 1 fok is volt a hűtőben. Tehát akkor lehúztam 2-esre a szabályzót, és majd jelentkezem még.
(#) doni82 hozzászólása Aug 11, 2019 /
 
Üdvözlök,mindenkit!Van egy GORENJE ZOS 6501 fagyasztó szekrényem,a probléma vele,hogy ha áramalá teszem,akkor egy ideig fagyaszt,aztán nem hallom a zúgást és elkezd ólvadni,és nem is kapcsol vissza a motor,de hallani,hogy be akar indúlni,de mégse indúl.Mi lehet a baja?
(#) kaqkk válasza doni82 hozzászólására (») Aug 11, 2019 /
 
Javítva volt már ? Ez fagydugulásnak tűnik ...
(#) doni82 válasza kaqkk hozzászólására (») Aug 11, 2019 /
 
Nem tudom,nem én vagyok az első tulaj.Én házilag orvosólhatom a probllémát?
(#) kaqkk válasza doni82 hozzászólására (») Aug 12, 2019 /
 
Ha így látatlanban igazam volna akkor te házilag semmit nem tehetsz , szerelőt kell hívnod .
(#) kaqkk válasza kaqkk hozzászólására (») Aug 12, 2019 /
 
Vagy lehet még olyan probléma hogy az indító kondi kapacitása lecsökkent és csak akkor elég az indításhoz amikor teljesen ki van egyenlítődve a nyomás a rendszerben . Van egy fekete hengeres cucc a kompresszor mellett ?
(#) doni82 válasza kaqkk hozzászólására (») Aug 12, 2019 /
 
Igen van.Egy fém valami ugy néz ki mint egy lapos ellem.
(#) kaqkk válasza doni82 hozzászólására (») Aug 12, 2019 /
 
Tegyél fel képet a kompresszorról és környezetéről .
(#) doni82 válasza kaqkk hozzászólására (») Aug 12, 2019 /
 
Nem tudom hogy ez így megfelel e!
(#) kaqkk válasza doni82 hozzászólására (») Aug 12, 2019 / 1
 
Ez nem kondenzátoros motor ,hívj szerelőt
Következő: »»   249 / 291
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem