Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Villanyszerelés

Témaindító: kumpl, idő: Júl 16, 2008
Témakörök:
  1. A témában tilos, a villamosenergia termelésének, elosztásának, nagyipari alkalmazásának kitárgyalása! A mélyreható szakmai kérdések, magyarázatok kitárgyalása: Szakmai.
Lapozás: OK   703 / 703
(#) gyuszo válasza ötfelezős hozzászólására (») Aug 9, 2019 /

Azért a csengő, kaputelefon, riasztó , termosztát vezetékei is a villanyszereléshez tartoznak és ezek lehetnek 0,75 keresztmetszetűek. ( Gyengeáramú szerelés )
Az erősáramú szerelésnél 1,5 mm2 a legkisebb.
(#) fulcsii válasza gyuszo hozzászólására (») Aug 10, 2019 /

És ezt pl. a lámpa gyártók is tudják?
(#) gyuszo válasza fulcsii hozzászólására (») Aug 10, 2019 / 1

Ők tudják, mint amit neked is illene tudni, hogy mi vonatkozik a villanyszerelés alapszerelésére védőcsövön belül és mi a szerelvényekre és készülékekre.
Kínai hosszabbító vezetékét, ami 3 x 0,75-ös nem építünk be falon belül a védőcsőbe.
Utána megy rá a mosógép.
(#) Skori válasza ötfelezős hozzászólására (») Aug 10, 2019 /

Ezek szerint ez nekem is kimaradt. Tehát ha jól értem, olyan helyen ahol 1mm2-es vezetéket húztak be a világításhoz pl. csillárhoz az nem szabványos? Akkor sem ha mondjuk csak egy 2A-es kismegszakítón van? Milyen problémát okozhat ez?
(#) gyuszo válasza Skori hozzászólására (») Aug 10, 2019 / 1

Igen, jól értelmezed. Így van. A vékony vezetéknél behúzásnál a mechanikai igénybevétel az oka. Esetleges nyúlás és keresztmetszet csökkenés.
(#) ötfelezős válasza gyuszo hozzászólására (») Aug 12, 2019 /

Ezért írtam, hogy: "energiaátvitelben"
A hozzászólás módosítva: Aug 12, 2019
(#) Gafly válasza ötfelezős hozzászólására (») Aug 12, 2019 / 1

Ezen mindig kicsit megsértődtem, hogy "küldjenek egy gyengeáramú villanyszerelőt".
De ugyanakkor jogos, hiszen végül is drót, ha úgy vesszük...
(#) gyuszo válasza Gafly hozzászólására (») Aug 12, 2019 / 1

Akkor legyen egy konkrét példa :
Gyengén működik a csengő, a nyomógomb 40 m-re van a csengőtrafótól, ami a 9 V-os csengőt működteti. A felhasznált vezeték pedig ( TK 4) 4 eres telefon vezeték, ebből csak 2 van bekötve.
Kimegy a "gyengeáramú villanyszerelő" és a 4 vezetéket párhuzamosítja, tehát 2-2-öt összeköt. A csengő jól szól.
Akkor ez most szabályos, vagy szabálytalan ?
Következő: »»   703 / 703
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu