Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Riasztószerelés tapasztalatok, ötletek (kizárólag haladóknak)
Lapozás: OK   71 / 85
(#) Syn7h37ic válasza roozsa hozzászólására (») Júl 14, 2019 /
 
Csak mesterkóddal, vagy telepítői kóddal lehet. Felhasználóival nem.
(#) roozsa válasza Syn7h37ic hozzászólására (») Júl 14, 2019 /
 
Próbáltam így is,úgy is.
(#) Syn7h37ic válasza roozsa hozzászólására (») Júl 14, 2019 / 1
 
Egy esetben nem lehet, ha particionált, és az egyik partíció be van kapcsolva. Ha enter mesterkód kombóra adja a 4 csippanást, akkor az összes mesterkód műveletnek működnie kell. Ha hosszú síp van, akkor az vagy nem mesterkód, vagy van éles terület. Telepítői kód pont ugyanez. A 738 egyszerű központ, nincs túlbonyolítva. Továbbá nem lehet riasztott állapotban sem a panel, csak kikapcsolt állapot esetén érhető el a funkció.
(#) farkas16 hozzászólása Aug 7, 2019 /
 
Sziasztok
Adott egy pyronix matrix 424 es központ ver4 es.
2,3,4 es zona nem működik....
Az 1 es zona az okke....
Sajnos a prg kod nincs meg es hardware reset sem sikerült
A gyari 999999 kod nem jo.
Szoval ilyenkor mi lehet?
A 2,3,4 es zonan ir vannak plusz a doboz szabotazs kapcsolo
Nem is erzekeli... Olyan minta mindig ok lenne minden
Az 1es esen van a sziréna is 17es zonaval de az működik.
Ha panel hiba akkor van valakiknek egy ilyen panelja?
Illetve a hw reset ami le van irva... Miért nem működik?
Help wanted
Köszönöm szépen
(#) Pzoli69 hozzászólása Aug 14, 2019 /
 
Sziasztok. Egy kis segítségre lenne szükségem. Probléma a következő. Van egy paradox sp5500 4zonaval k35os kezelovel és egy solo szirenaval. Össze kötöttem mindent és nem működik. Mellekelem a képeket. Mi lehet a gond?
(#) pipi válasza Pzoli69 hozzászólására (») Aug 14, 2019 /
 
Csak azt nem írtad mi a jelenség...
(#) Pzoli69 válasza pipi hozzászólására (») Aug 14, 2019 /
 
Nem tudom felprogamozni a kezelőt. Megcsinlatam mindnet ami a leírásban van és mégse jó
(#) Pzoli69 válasza pipi hozzászólására (») Aug 14, 2019 /
 
Ezt egy tesztnek dobtam össze az asztalon mind a 4zonat be kell kötni?
(#) norbeat85 válasza Pzoli69 hozzászólására (») Aug 15, 2019 /
 
Szia, nem kell mind a négy zónát, csak amennyire szükséged van, alapból minden zóna le van tiltva, a Babyware szoftverrel, vagy kezelővel kell felprogramozni a zónákat. A kezelőt nem kell külön felprogramozni, magától felismeri ha helyes a bekötés. A mozgásérzékelőnél viszont a másik ellenállásból kellett volna berakni kettőt. Egyébként apróság, de a Bell + és - közé ne a panelnél rakd be az ellenállást, hanem a szirénában kell elhelyezni. A sziréna tampert is kettő ellenállással kell ellátni a másik színből ne ahogyan most van. Ilyen kis rendszert kezelőről is fel tudsz programozni, van hozzá érthető leírás.
(#) Pzoli69 válasza norbeat85 hozzászólására (») Aug 15, 2019 /
 
Honnan látom hogy felimserte a kezelőt? A
(#) Pzoli69 válasza Pzoli69 hozzászólására (») Aug 15, 2019 /
 
Kicseréltem az érzékelőkben 1k ellenállásra. És kiszedtem a központbol Bell +, - közül.
A hozzászólás módosítva: Aug 15, 2019
(#) Pzoli69 válasza norbeat85 hozzászólására (») Aug 15, 2019 /
 
Zóna programozasaval nem boldogulok. Tudom hogy le van írva. A zóna hozzá adasa nem világos. Eddig jutottam tudnál esetleg segíteni benne?
(#) Pzoli69 válasza Pzoli69 hozzászólására (») Aug 15, 2019 /
 
Közben rajottem. Már csak annyi a kérdés ha a sziréna dobozát kinyitom miért nem szirenazik?
(#) pipi válasza Pzoli69 hozzászólására (») Aug 16, 2019 /
 
Hali!
Gondolom bekötötted a tiltó vezetékét is - rosszul
(#) Pzoli69 válasza pipi hozzászólására (») Aug 18, 2019 /
 
Nem kottem be. Az melyik? A szirénaban ill a központban melyikre kell költni?
A hozzászólás módosítva: Aug 18, 2019
(#) pipi válasza Pzoli69 hozzászólására (») Aug 18, 2019 /
 
Nézd meg a sziréna doksit a tiltó bemenet miatt. A központban nincs erre csatlakozó, tegyél rá egy kapcsolót, ezzel lehet tiltani a szerelés/akksicsere idejére
(#) Pzoli69 válasza pipi hozzászólására (») Aug 18, 2019 /
 
Van rajta egy kapcsoló hogyha becsukom az ajtaját akkor ugye lenyomja azt a kapcsolót de ha kinyitom akkor ugye nem csinál semmit
A hozzászólás módosítva: Aug 18, 2019
(#) pipi válasza Pzoli69 hozzászólására (») Aug 18, 2019 /
 
SV-re
(#) Pzoli69 válasza pipi hozzászólására (») Aug 18, 2019 /
 
Aux - kossem rá a svt?kezelőn nem kell semmit állítani?
A hozzászólás módosítva: Aug 18, 2019
(#) pipi válasza Pzoli69 hozzászólására (») Aug 18, 2019 /
 
SV - Kapcsoló a földre, doksi szerint. Ha rákapcsolod a földre, akkor tiltania kell.
Az emlegetett "ajtókapcsoló" nem csinál semmit a szirénában, a központba kötheted be a tamper/szabotázs néven... Vagy sorbakötöd a kapcsolót a sziréna indítóval, így a központ "nélkül" is jelez, a központ viszpont szabotázst nem fog jelezni, csak esetleg sziréna "hibát" hogy nem érzi.
A sziréna előfordulhat hogy "összerakás" után csak eledési idő után lesz aktív, rögtön hiába piszkálod nem aktív, dokuban nincs benne?
(#) Pzoli69 válasza pipi hozzászólására (») Aug 18, 2019 /
 
Ha be ékesítem akkor szirénazik ahogy kell. A tamper/szabotazs is be van kötve annak kellene elesitenie a kapcsolót?
(#) pipi válasza Pzoli69 hozzászólására (») Aug 18, 2019 /
 
Melyik kapcsolót? Az ajtó, vagy a tiltó?
Ha az ajtókapcsolót bekötötted a szabotázs körbe, és mégsem visít bontáskor, akkor a központban nem állítottál 24 órás szabotázst...
Szerintem...
(#) Pzoli69 válasza pipi hozzászólására (») Aug 19, 2019 /
 
Oksa megnzem. Köszi
(#) Pzoli69 válasza Pzoli69 hozzászólására (») Aug 19, 2019 /
 
Mondjuk ha az 5-ös zonara van kötve a sziréna akkor azon kell 24oras szabotazst állítani ugye?
(#) pipi válasza Pzoli69 hozzászólására (») Aug 19, 2019 /
 
Nyilván. A többi érzékelő nincs bekötve a szabotázs körbe?
Nem teljesen korrekt, de saját részre én nem csináltam szabotázs kört, a szabotázs kapcsolókat egyszerűen sorbakötöttem a riasztással. Igy csak élesített állapotban van macera védelem.
(#) Remci válasza pipi hozzászólására (») Aug 19, 2019 /
 
És ez miért jó? A szabotázsnak az a lényege, hogy ha ne adj Isten valaki nem élesített állapotban megbontja az érzékelőket, vagy a szirénát, akkor a központ jelzi hogy buherálták a rendszert.
(#) pipi válasza Remci hozzászólására (») Aug 19, 2019 /
 
Ezért írtam, hogy nem teljesen korrekt. A saját kertes házamban tuti nem piszkálja senki ha nincs beélesítve, vagyis nálam "elmegy". Nyilván egy lakótelepen nem jó ez a megoldás.
(#) Pzoli69 válasza pipi hozzászólására (») Aug 19, 2019 /
 
De van kötve az össze érzékelő szabotazs körbe és úgy eol ellenállás engedélyezve van. Az a kérdés hogy a szirénaban is elég egy 1k ohom elenalast berkni a tamperbe? Itt melyiket kell neki engedélyezni? 3&4?
A hozzászólás módosítva: Aug 19, 2019
(#) _ampervadasz_ válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Aug 29, 2019 /
 
Sikerült megoldani, EEPROM cserével egyből működőképessé vált a központ. Az EEPROM törlés után pár biten nem billent FF értékre vissza, így másik bontottal, most tökéletesen működik, elfogadja a telepítői kódot, tudom konfigurálni.

Csak ennyi lett volna, meg némi szabadidő.
A hozzászólás módosítva: Aug 29, 2019
(#) Feri hozzászólása Szept 4, 2019 /
 
Sziasztok!
Tudja e valaki Paradox BabyWare-hez magyar nyelvű leírást honnét lehet letölteni.
Köszönöm a segítséget.
Következő: »»   71 / 85
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem