Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   3349 / 3940
(#) Doky586 válasza nagym6 hozzászólására (») Aug 15, 2019 /
 
Kb Ilyen forrasztópisztolyom van. Majd ezzel próbálkozok gyorsan mozgatva és fogót is használok. Köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Aug 15, 2019
(#) Epu2 válasza Doky586 hozzászólására (») Aug 15, 2019 /
 
Nagyon nagy hőt ad le hirtelen. Egy pillanat mélázás és minden.
(#) lelkes amatőr válasza vladcepes hozzászólására (») Aug 15, 2019 /
 
Használhatod hűtőborda nélkül, el fogja bírni.
A hozzászólás módosítva: Aug 15, 2019
(#) vargham válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Aug 15, 2019 /
 
Viszont marha nagy lesz a vesztesége. Akkumulátoros üzemhez inkább valami DC-DC step down ajánlott.
(#) morgo válasza Doky586 hozzászólására (») Aug 15, 2019 /
 
Csak a szabadban csináld! Megégeti a nyákot, és egy hétig nem fogsz megmaradni a lakásban/műhelyben. Amíg nem volt hőlégfúvóm, a gáztűzhelyen melegítettem egy kb. 4 mm-es vaslemezt, arra raktam az alaplapot. Időnként fogóval megfogva egy lemeztálcához ütögettem, természetesen megfordítva, és szépen leperegtek az alkatrészek. Memóriafoglalatok, PCI foglalatok megt hasonlók is szépen sérülésmentesen lettek megmentve az esetek 95%-ában.
A hozzászólás módosítva: Aug 15, 2019
(#) lelkes amatőr válasza vargham hozzászólására (») Aug 15, 2019 /
 
Az igaz, kérdés, hogy nem lehetne-e 1 cellára kötni, a legtöbb tracker elmegy annyival is.
(#) Kovidivi válasza vladcepes hozzászólására (») Aug 15, 2019 /
 
Áramtól függ a borda mérete.
(#) nagym6 válasza Doky586 hozzászólására (») Aug 15, 2019 /
 
Nekem jóval kisebb a gázforrasztóm, először valami máson gyakorold, amiért nem kár. Satuba fogom a nyákot függőlegesen, jobb kézzel melegítem, ballal folyamatosan húzom ki az alkatrészt, ha megolvad az ón, kiugrik.
Probléma lehet, ha hamar lágyulós a csati műanyaga, akkor esetleg a lábaknál felolvadó műanyagból kimozdulhatnak a lábak, mert a lábak még bent maradnak. Lehetséges olyan vacak műanyag is, ami ezért sehogyan sem forrasztható ki épségben. Ezért a kihúzás ereje is kritikus lehet, nehogy lehúzzuk a műanyagot a lábakról, amiknél még nem mindegyiknél olvadt meg az ón.
De nem ez a vacak műanyag a jellemző
A hozzászólás módosítva: Aug 15, 2019
(#) csanyipal hozzászólása Aug 16, 2019 /
 
Tisztelt tagok!

Készítenék pici NYÁK-okat a következő céllal.

Iskolában tanár vagyok, és ötödikesektől kezdve szakkört tartok robotikából.
Van néhány készletünk az Arduino Starter Kit nevű készletből.

Ebben vannak nyomógombok ( push button ) és próbatáblák ( breadboard ).

Használat közben derült ki, hogy a nyomógombok szinte használhatatlanok, mert nem adják az érintkezést, azaz bizonytalanul kapcsolnak.

Arra gondolok, hogy készítek neki egy pici NYÁK-ot. Erre fölforrasztom a nyomógombot, s még négy tüskét, melyek csatlakoznak a nyomógomb négy lábához.

Ezek a tüskék biztosan jól érintkeznek majd a próbatáblával, és így használhatókká válnak a nyomógombok.

Ezzel kapcsolatban vannak kérdéseim.

A mellékelt NYÁK tervem alapján, egy-, vagy kétoldalas NYÁK-ot készítsek-e?
Azért kérdem, mert szeretném, hogy ez a szerkezet sokáig bírja.
Ha csak egyoldalas lenne a NYÁK, akkor a tüskét föl sem bírom forrasztani, ugye?

Üdvözlettel, Pali
A hozzászólás módosítva: Aug 16, 2019
(#) ronin75 válasza csanyipal hozzászólására (») Aug 16, 2019 / 1
 
Szerintem megoldható egyoldalassal is, a nyomógomb lábait kihajtod vizszintesbe és úgy forrasztod a nyákhoz (ekkor a vezetősàvos oldal felül lesz) "felületszerelten".
Nem bibelődnék egyedi nyàkkal, "csupalyuk" nyákon könnyen, gyorsan kivitelezhető mindez.
(#) morgo válasza csanyipal hozzászólására (») Aug 16, 2019 / 1
 
Jó lesz az egy oldas terv. A tüskék az alkatrészoldalon, a nyomógomb a forrasztási oldalon legyen. Így beforraszthatók könnyedén. Utólag meg a nyomógomb kilógó lábait levágod. Szerintem a tüskék forszemeit jóval nagyobbra hagyhatod, tartósabb lesz.
(#) csanyipal válasza ronin75 hozzászólására (») Aug 16, 2019 /
 
Ha jól értem, akkor a csupalyuk NYÁK-on a nyomógomb a NYÁK rezes oldalán lenne.
A négy tüskének a hosszabb tűi a nem rezes oldalon lennének, a rövid tüskéit pedig a rezes oldalra forrasztanám?
(#) ronin75 válasza csanyipal hozzászólására (») Aug 16, 2019 / 1
 
Igen.
(Ha a nyomógombnak viszonylag hosszabb a làba és odaférsz a pákàval, akkor azt is forraszthatod lábkihajtàs nélkül.)
(#) kalmi.kalmi válasza csanyipal hozzászólására (») Aug 16, 2019 /
 
Ennek még maratni sem kell ! Elég egy fűrészlap vagy reszelő a réz eltávolításához.
(#) csanyipal válasza kalmi.kalmi hozzászólására (») Aug 16, 2019 /
 
Valóban, erre nem is gondoltam. Elég, ha csak kifúrom a nyolc lyukat 0.8 mm-es méretre. Utána jöhet a fűrész, vagy a reszelő, vagy valami hasonló.
(#) kalmi.kalmi válasza csanyipal hozzászólására (») Aug 16, 2019 /
 
A többiek azt taglalták, hogy felület szerelten készítsd el. Így nem "csikarja" az asztalt a 4 láb. Ráforrasztod a gombokat a 4 kis réz-szigetre, ennyi... Én egy 3cmx1,5cm nyákra tenném a gombokat.
A hozzászólás módosítva: Aug 16, 2019
(#) csanyipal válasza kalmi.kalmi hozzászólására (») Aug 16, 2019 /
 
De hiszen a nyomógomb nem SMD, hanem lábai vannak!
Ezért nem értem, hogyan értendő ez esetben a felület-szerelés?
(#) Bakman válasza csanyipal hozzászólására (») Aug 16, 2019 / 1
 
Kihajtogatod a lábakat vízszintesen jobbra és balra.
(#) kalmi.kalmi válasza Bakman hozzászólására (») Aug 16, 2019 /
 
(#) morgo válasza csanyipal hozzászólására (») Aug 16, 2019 / 1
 
Összedobtam egyet. Nem kell hajtogatni a lábakat sehova sem.
A hozzászólás módosítva: Aug 16, 2019
(#) kalmi.kalmi válasza morgo hozzászólására (») Aug 16, 2019 /
 
Nyert !
(#) csanyipal válasza morgo hozzászólására (») Aug 16, 2019 /
 
Nohát!! Remek!

Három-három tüskesort forrasztottál egymással szembe.
Csak így egy-egy tüskét biztosan kihúztál a közepéből, ugye?
Így szilárdabb, mint ha csak négy tüskét forrasztanál egyenként a négy lyukba?
(#) morgo válasza csanyipal hozzászólására (») Aug 16, 2019 / 1
 
Igen kihúztam a középső tüskéket. Szerintem stabilabb így, mert a műagyag darabok is rögzítik a tüskéket valamilyen mértékben. Egyébként régóta használok ilyen/hasonló megoldással nyomógombokat, enkódert, ledeket előtétellenállással, meg több apró eszközt, modult.
A hozzászólás módosítva: Aug 16, 2019
(#) csanyipal válasza morgo hozzászólására (») Aug 16, 2019 /
 
Köszönöm szépem nindannyiatoknak a segítő válaszokat.
(#) rettung hozzászólása Aug 16, 2019 /
 
Szervusztok!
Szeretnék készíteni egy astabil kapcsolást 555-el. Kell hozzá pár kondenzátor, kezdőként vásáarolok hozzá elkokat, de a kapacitáson kívül, van még rajtuk egy feszültség érték is. Ez mit jelent? A kapcsolás 5 ill. 12V ról működne. A méreten kívül, jelent változást, ha azonos kapacitás mellett egy 10V értékű vagy 25v-osat használok?
Köszönöm!
(#) proli007 válasza rettung hozzászólására (») Aug 16, 2019 /
 
Hello! A kondin lévő feszültségadat, az a maximum feszültség érték, amire kapcsolható a kondi. Általában magasabb értéket célszerű választani mint a tápfesz értéke. A kapacitást nem befolyásolja.
(#) Bakman válasza rettung hozzászólására (») Aug 16, 2019 /
 
A kondenzátoron a feszültségérték azt jelenti, hogy maximum annyi feszültséget szabad rákapcsolni. Ha 12 V-ról működik a kapcsolás, akkor 25 V-os kondenzátorokat vegyél. Az biztosan jó lesz az 5 V-os rendszerbe is.

Lehet nagyobb feszültségűt is venni de felesleges. Drágább és nagyobb fizikai mérettel rendelkezik.
(#) rettung válasza proli007 hozzászólására (») Aug 16, 2019 /
 
Nagyon szépen köszönöm a segítségeteket!!!
(#) csanyipal válasza morgo hozzászólására (») Aug 16, 2019 / 1
 
Íme a művem!
Összesen tizennégyet készítettem így el.
(#) kalmi.kalmi válasza csanyipal hozzászólására (») Aug 16, 2019 / 1
 
Jó lett ! Azt nem mondtad, hogy van próbanyákod.
Következő: »»   3349 / 3940
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem