Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 3D nyomtatás
 
Témaindító: KBal76, idő: Jún 9, 2010
Lapozás: OK   113 / 197
(#) zsoltee0001 hozzászólása Aug 18, 2019 /
 
3DV6 hotendem fejébe kicseréltem a fúvókát.
Meglepődve tapasztaltam, hogy rövidebb a mentete az eredetinél.
Ezért a fűtő egységbe jobban be kellett tekerni a hűtőborda felöli menetes részt (na itt csesztem el)
Mivel egy elvékonyított cső válassza el a hotendet a hűtőbordától a minimális hőátadás miatt, most ráfeküdvén szépen átmelegítette a hűtőbordát és már jött is a kattogás az extrúder felöl.
Na tök jó, volt tarcsiba egy komplett V6 hotendem, gyors szétkaptam, hogy majd ráépítem, erre kiderült, hogy abba a menetes vas csőbe már nem tettek szilikon átvezető csövet, hanem egy az egybe vasból csinálták (magyrul butítottak)
A végeredmény az lett, hogy a régi hotendbe tettem egy távtartót a fúvóka és a menetes szár közé, így már nem feküdt föl és nem volt hőközlés és nem volt kattogás se.
Persze lehetett megint újra kalibrálni mindent.
1 fúvóka csere:= fél nap.
(#) pipi hozzászólása Aug 18, 2019 /
 
Hali!
Freecadben hogyan lehet kinyomtatni papírra pl. a felülnézetet.
A nyomtató ikon szürke. Az eszközök/kép mentésére csak egy fekete jpg kép keletkezik, a mérete is mutatja hogy nincs benne semmi-16kByte. A kiterjesztettben próbáltam háttért állítani de semmi.
Köszi az előző kérdésemre is a hsz-t.
(#) jeges válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Aug 18, 2019 /
 
Ezt cseréld hosszabbra ha rövid!
Fúvóka belső felület és a csőnyak felület össze kel érni a fűtő tömbön belül ezt össze kontráz!
Mert ha résed van beég a műanyag és eldugul a fej de még a fúvóka menet mellet is a műanyag kifolyás is jelzi majd ha nem ér össze!
Bővebben: Link
------------
Bővebben: Link
(#) bbatka válasza pipi hozzászólására (») Aug 19, 2019 /
 
Ki kell jelölni a testet. STL konverziónál is csak azt konvertálja ami kijelölt.
(#) pipi válasza bbatka hozzászólására (») Aug 19, 2019 /
 
Az stl-t meg tudtam csinálni. A nyomtatás ikon mindig szürke. A kép készitésnél is mindegy kijelölöm-e előtte vagy nem, csak fekete kép lesz. A pdf export is üres
(#) bbb válasza pipi hozzászólására (») Aug 19, 2019 /
 
Melyik "munkaasztalnál" (workbench) próbálkozol? Nekem pl. egyedül a <none> nem jeleníti meg a nyomtatás ikont, a többi gondolkozás nélkül tud nyomtatni (0.17-es verzió).
Ja igen, ennek a programnak fontos, hogy angol legyen beállítva nyelvként, különben hajlamosak a funkciói nem működni (tapasztalat: CAM feldolgozásnál nem jöttek elő a lépésekhez szükséges mezők magyarul használva, angolul meg igen)!
(#) pipi válasza bbb hozzászólására (») Aug 19, 2019 /
 
Áttettem angolra. Hol kell workbench-et állítani?
Még most tanulgatom...
így néz ki a dobozom

fr.png
    
(#) bbb válasza pipi hozzászólására (») Aug 19, 2019 /
 
Így angolul megy már a nyomtatás?
A workbench állítgatás az, ahol a különböző munkafázisokat tudod váltani. A képeden a "Part Design" lenyíló menüre kattintva tudsz váltani.
(#) pipi válasza bbb hozzászólására (») Aug 19, 2019 /
 
Szürke a printer ikon. A part design-ben mit válasszak?
A hozzászólás módosítva: Aug 19, 2019
(#) bbb válasza pipi hozzászólására (») Aug 19, 2019 /
 
Amit használni akarsz. Itt így van megoldva, hogy a különböző munkafázisok/folyamatok különböző menükkel különböző workbench felületek alatt elérhetőek.
Szerintem ezzel a nyomtató hibával fordulj a fórumukhoz, biztosan lesz olyan, aki meg tudja mondani mi a megoldás!
(#) zsoltee0001 válasza jeges hozzászólására (») Aug 19, 2019 /
 
Így van, össze kell kontrázni.
Készítettem 1 centis szivacsból egy kis hőszigetelést a bed és a tartó alu lap közé.
A közepét kivágtam, hogy ne feszítsen rá, meg egyébként sincs jeletősége.
Nagyon jól tartja a hőt, ritkábban kell bekapcsolnia, az energia megtakarításon felül az se elhanyagolható, hogy most ilyen melegbe nem tesz rá 2 lapáttal, hanem csak egyel.

Elvégeztem egy mérést, mérőórával a bed közepét mértem fűtés közbe:
5 századot homorított, érdekes módon nem a hőmérséklet függvényében, hanem amikor fűtött, tehát a hideg és meleg állapot tekintetében nincs szignifikáns különbség.

Össze raktam a saját fúvókájával a hotendet, mindenféle hézagoló nélkül.
Mérőórával beállítottam az asztalt 2 századon belüli értékre.
Az első réteg magassága 35 század, most szerintem nagyon el van találva a beállítás (saját magamhoz képest) Kinyomtattam a PK2 fedelét, az első rétegnek egyáltalán nem látszik a vonalkái, tök síma a felület (sajnos vannak felületi hibák, de az az asztalon vannak, az üveglapra ragasztott fóliába)
Üdv
(#) hunagyp válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Aug 19, 2019 /
 
"a menetes vas csőbe már nem tettek szilikon átvezető csövet, hanem egy az egybe vasból csinálták (magyrul butítottak)" - ez téves feltételezés.
Az all metal heatbreak pont a fejlesztés volt, mikor megjelent, azért, hogy többféle (főleg magasabb hőmérséklet igényű) filamentet is lehessen nyomtatni.
240-250 foknál följebb ptfe csöves heatbreak-el már nem tanácsos nyomtatni tartósan.
(#) zsoltee0001 hozzászólása Aug 19, 2019 /
 
Próbált már valaki print serverrel összekötni gépet?
Nem nagyon van hely az asztalom környékén valamint kisebb munkákhoz nem akarok SD kártyát használni, tök jó volna hálózatból nyomtatni.
A repetier-be létezik hálózati lehetőség, de az is lehet, hogy csak a saját nyomtatójára vonatkozik.
Üdv
(#) pipi válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Aug 19, 2019 /
 
Hali!
A Cura látja a nyomigában lévő sdkártyát az usb-n keresztül (legalábbis nálam), szóval át lehet tölteni a fájlt. Az más kérdés hogy elég lassú... Nyomtatás közben az usb-t dugdosni "életveszély", a nyomiga csinál egy resetet.
(#) pipi válasza bbb hozzászólására (») Aug 19, 2019 /
 
Freecad nyomtatás, hátha más, hozzám hasonló butuskának is szüksége van rá
Kaptam egy videót.
Itt 11:35-től, sikerült az A4 lapot létrehozni, látszik rajta a cuccom, és pdf-be ki tudtam exportálni. A menüben print preview is mutatja, de a nyomtató ikon továbbra is szürke, nem lehet rányomni.
De elég nekem a pdf, azt már ki tudtam nyomtatni, és meglepően mérethelyes a papíron, rosszabbra számítottam, hogy mókolni kell a méretaránnyal, jó a nyomtatóm
Köszönöm a hozzászólásokat.
(#) djusee válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Aug 19, 2019 /
 
Szia. Én az OctoPrint nevü programot használtam OrangePi -vel. Különösebb gondom nem volt vele. Sajna egy ideje szünetel a nyomtatóm(pici dolgozó sarok), nincs kedvem beszívni a füstöt.
(#) zsoltee0001 válasza hunagyp hozzászólására (») Aug 22, 2019 /
 
Na, erre nem gondoltam, akkor ezek szerint ABS-nél a teljesen fém heatbreak-kell?
Még nem nyomtattam abs-t, most készülök.
Fogaskerékhez milyen anyagot ajánlotok? Nincs nagy hőmérsékletnek kitéve.
Üdv
(#) hunagyp válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Aug 22, 2019 /
 
Igen, ABS az all metal heatbreak-et igényelhet, ha 240° fölött akarod nyomtatni.
Fogaskerék: nylon
Nyomtató szerver: én speciel octoprintet használok 2 éve, raspi 3-on (kamerát nem). De választhatsz még a repetier server, astroprint vonalon is, ha az szimpatikusabb. Meg persze biztos van még más, amit én sem ismerek.
Ha meg netán átállsz Duet vonalra, ott van beépített webes felület.
Illetve a Klipper FW is használható octoprint-el is, vagy DWC-vel (duet web átirata raspi+klipper kombóra)
A hozzászólás módosítva: Aug 22, 2019
(#) zsoltee0001 válasza hunagyp hozzászólására (») Aug 22, 2019 /
 
Nylon? Komoly? Fűkasza damillal?
Már gondolkoztam, hogy kiprobalom, de ez tudtommal puha anyag, mint a petg.
Udv
(#) jeges válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Aug 22, 2019 /
 
Ha jó az exruder (nincs gyűrődési zónája )fogaskerék és a fúvóka kötöz bármilyen alap anyaggal boldogul a nyomtató....
tpu is elég puha inkább gumi pl...
Bővebben: Link
Ha szervert keresel min pi2...3 kell volt zéró ilyen megoldásom az felejtős dadogott vele a nyomtatás 1 mag kevéske volt tuléptem rajta duet wifi bevált sdről nyomtat nagyon konfortoss a fájl mozgatás is ...
Bővebben: Link
(#) jeges válasza hunagyp hozzászólására (») Aug 22, 2019 /
 
Igy duet wifi tulajként el mondhatom hogy pi nincs szükség ehez a vezérlőhöz egyedül is boldogul sebsebégben is de mindenkinek mások az igényei ...
(#) zsoltee0001 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Aug 23, 2019 /
 
Kipróbáltam az allmetal heat breakot és sajna az első próbán belegyógyult a filament, mindezt, úgy, hogy semmin nem módosítottam.
Legelső szálvízsszahúzás után már jött is a kattogás, szóval szerintem nem véletlen van beépítve az a ptfe cső a végén.
Vagy ez csak abs-hez használható, pla-hoz nem jó? Mert az úgy elég nagy bullshit, ha cserélgetni kell folyton.
Üdv
(#) zsoltee0001 válasza hunagyp hozzászólására (») Aug 23, 2019 /
 
Köszi, most elvagyok usb-vel, hagyom ezt a hálózatos dolgot, mert sajna amit itt leírtatok abból egy szót se értek.
Üdv
(#) jeges válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Aug 23, 2019 /
 
(#) hunagyp válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Aug 23, 2019 /
 
PLA hajlamos a rossz minőségű all-metal HB-be beragadni (clog, főleg gyakori/hosszabb retract-al), ez ismert.
Még a szépen felpolírozott belsősbe is esélyes lehet.
Ám biztos, hogy nem csak én vagyok kivétel. Nekem a mindenes gépen egy eredeti e3d all-metal HB van (a körítése persze kínai), abban PLA és PETG és TPU is gyönyörűen megy, clog nélkül (ABS-t nem használok, de ahol petg átmegy, ott az abs is).
Szóval megvan a maga helye a PTFE belsős HB-nek is - tipikusan (főleg kínából) ez a felkapottabb, mivel az all-metal gyártási minősége elég gyatra (volt). Ezen kivül viszonylag hülyebiztos megoldás, bizonyos hőmérséklet határig.
YT-n találasz egyébként videókat, van, aki felpolírozta magának az all-metal belsejét. Ha van kedved, azzal próbálkozhatsz.

Ha alis beszerzési vonalon gondolkozol, javaslom a Trianglelab HB-ket, azok jobbacska minőséget képviselnek, jobban megcsinálják a HB belsejét. Semmiképp se a legolcsóbbakat listázd, erre és a nozzle-ra érdemes költeni
Nylon: nem saját tapasztalból írtam, én is ezt olvastam, mint javaslatot, ha fogaskerékről van szó.
Természetesen ne a fűkasza damilját add a gépednek (de értem a poént ) A "puhaságot" azért úgy kell értelmezni, hogy nem szétpattan/szilánkosan törik, mint pl. a PLA modell, hanem inkább meghajlik, nylon és petg is.
jeges : Igen, azt tudom, hogy a Duet mindent megold önmagában. Csak azért említettem meg, ha netán a fórumtársnak tágra nyílna a zsebe, akkor ebbe az irányba is el lehet tekinteni, mert van ilyen all-in-one megoldás is.
Habár hozzáteszem, hogy pl. az repetier servernek több nyomtatós üzletben látom értelmét, ahol - kis túlzással - nyomtató farmot üzemeltet a gazda.
1 nyomtatót bármivel el lehet koordinálni, akár Cura/S3D/Repetier host... - bármi, ami el tudja küldeni a gcode-ot a nyomtatónak.
(#) jeges válasza hunagyp hozzászólására (») Aug 24, 2019 /
 
Duet wifi (v1.4) clone van ez 80$ alirol ennyiért kézbe van is kapsz(érték 20$ iratsz eladóval) rajta 5 db profi motor vezérlőt is nem csak egy 32 bit cpu tény hogy vigyázni kell rá de polyfuse ezt megoldja!
pi2..3+ mozgásvezérló 32 cpu lap + 5db tmc2209 többre jön ki..
Duet elöt ramps 1.4 végig vittem a szerveres megoldást esp8266 wifi/serial , pi zero wifi+opt, az a wifis serial lutri nyomtatás alá meg bízhatatlan pi2..3 opt oké!
Amiket használtam wifi serial alá S3D...Repetier server pro..
A hozzászólás módosítva: Aug 24, 2019
(#) jeges válasza jeges hozzászólására (») Aug 24, 2019 /
 
zsoltee0001 ment...

Duet wifi (v1.4) clone van ez 80$ alirol ennyiért kézbe van is kapsz(érték 20$ iratsz eladóval) rajta 5 db profi motor vezérlőt is nem csak egy 32 bit cpu tény hogy vigyázni kell rá de polyfuse ezt megoldja!
pi2..3+ mozgásvezérló 32 cpu lap + 5db tmc2209 többre jön ki..
Duet elöt ramps 1.4 végig vittem a szerveres megoldást esp8266 wifi/serial , pi zero wifi+opt, az a wifis serial lutri nyomtatás alá meg bízhatatlan pi2..3 opt oké!
Amiket használtam wifi serial alá S3D...Repetier server pro..
A hozzászólás módosítva: Aug 24, 2019
(#) jeges hozzászólása Aug 24, 2019 /
 
zsoltee0001!
Ha próbálni akarsz alapanyag típust van Filament Sample (china) 50..100g mennyiség!
(#) zsoltee0001 válasza hunagyp hozzászólására (») Aug 25, 2019 /
 
Igen, elképzelhető, hogy nem a csúcs kategóriát vettem, most a PTFE csöves heat break-al dolgozok 250 fokon ABS-el, még egyenlőre bírja, max ha beég kicserélem, de a másikkal tényleg egyből beragad.
Üdv
(#) zsoltee0001 válasza jeges hozzászólására (») Aug 25, 2019 /
 
Ennyire most nem akarok belemélyedni, köszi.
Üdv
Következő: »»   113 / 197
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem